Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι την έχω την καρδούλα όλα καλα !! Έχεις γεννήσει και στο ιασω πως ήταν ??

Summer μου δεν γέννησα στο Ιασώ.

Έκανα μια απόξεση λόγω παλίνδρομης, υπερήχους και μια μαγνητική εγκεφάλου του εμβρύου όλα σε διαφορετικές χρονικές περιόδους.

Γενικά ήταν ψυχρό το κλίμα για εμένα και επίσης οι χρεώσεις για τους υπερήχους άλλαζαν κάθε φορά.

Στο τμήμα της μαγνητικής ήταν πιο ευγενικοί, αλλά και πάλι ένοιωθα πιεσμένη χρονικά από τους γιατρούς. Μια γενική βιασύνη που δεν μου ταιριάζει σαν άνθρωπος.

Μπορώ όμως να πω πως δεν είμαι αντικειμενικός κριτής λόγω του ότι όσες φορές πήγα δεν ήταν για καλό και ίσως και η διάθεση παίζει ρόλο.

Οι δυο μου πρώτοι γυναικολόγοι είναι εκεί και τους θεωρώ καλούς γιατρούς απλά δεν ''ταιριάξαμε'' όταν μπήκα στη διαδικασία εγκυμοσύνης και μπήκα σε μεγάλη περιπέτεια ώς που να βρώ άλλον...

Τελικά βρήκα στο Έλενα όπως και επιθυμούσα!

Άργησα, αλλά τελικά πέτυχα διάνα! ;) Μηδέν παράπονα τώρα μηδέν γκρίνια! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η κάθε μία έχει τα δικά της συμπτώματα! Μελάκι, το στήθος το θεωρούσα τόσο δεδομένο "σύμπτωμα" που δεν το ανέφερα καν. Το δικό μου μεγάλωσε μισό νούμερο περίπου.

Sumerlove, μένω Θεσσαλονίκη και δεν έχω κατασταλάξει ακόμα για την κλινική. Θα ήθελα κπ που να είναι φιλική στο θηλασμό. Θα μου άρεσε και το rooming in.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Εύχομαι σε όλες μια καλή και τελειμηνη εγκυμοσύνη!!! Με το καλό να κρατήσετε τα μωρακια σας αγκαλιά!!!!

Πήρα το θάρρος να σας γράψω πιο πολύ για την ιοιο γιατί είμαι κι εγώ Θεσσαλονίκη και πριν 3 μήνες γέννησα στο Γένεσις

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη είχα αποκλειστικό θηλασμό και rooming in αλλά έχω να πω ότι όπου και να πας και ότι και να δηλώσεις ( θηλασμό) τα μωρά τα δίνουν ξένο κας ας δηλώνουν φιλικά προς τα βρέφη και τον θηλασμό...

Εγω γέννησα την θηλαζα και μέχρι να με ετοιμάσουν και να πάω στο δωμάτιο ( μην φανταστείς κανένα μισαωρο) μου την Φεράν ταισμενη!!! Έγινα τούρκος αλλά άντε να βρεις το δίκιο σου, και κάθε πρωί που τ έπαιρναν για εξέταση και μπανιο πάλι μου την Φεράν ταισμενη....:( πρέπει να σαι από πίσω τους συνέχεια να προσεχείς κι αυτά τα κάνουν παντού!!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!

Εύχομαι σε όλες μια καλή και τελειμηνη εγκυμοσύνη!!! Με το καλό να κρατήσετε τα μωρακια σας αγκαλιά!!!!

Πήρα το θάρρος να σας γράψω πιο πολύ για την ιοιο γιατί είμαι κι εγώ Θεσσαλονίκη και πριν 3 μήνες γέννησα στο Γένεσις

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη είχα αποκλειστικό θηλασμό και rooming in αλλά έχω να πω ότι όπου και να πας και ότι και να δηλώσεις ( θηλασμό) τα μωρά τα δίνουν ξένο κας ας δηλώνουν φιλικά προς τα βρέφη και τον θηλασμό...

Εγω γέννησα την θηλαζα και μέχρι να με ετοιμάσουν και να πάω στο δωμάτιο ( μην φανταστείς κανένα μισαωρο) μου την Φεράν ταισμενη!!! Έγινα τούρκος αλλά άντε να βρεις το δίκιο σου, και κάθε πρωί που τ έπαιρναν για εξέταση και μπανιο πάλι μου την Φεράν ταισμενη....:( πρέπει να σαι από πίσω τους συνέχεια να προσεχείς κι αυτά τα κάνουν παντού!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου και να την καμαρώνεις ! Το "Γεννεσις" διαφημίζεται και ως από τα πιο φιλικά στο θηλασμό. Σε ένα ζευγάρι φίλους μας τους είχαν πει ότι αν δεν έχουμε άδεια δεν δίνουμε ούτε μισό ml ξένο στο βρέφος. Πραγματικά πρέπει να είσαι από πάνω τους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κορίτσια μια άσχετη ερώτηση αυτά τα τικερ πως τα βρίσκεται ! Θελω κ εγω ζήλεψα

κάνε δεξί κλικ σε όποιο τικεράκι σου αρέσει και φτιάξ΄ το όπως επιθυμείς, μετά εκεί που λέει forum signatures κάνε δεξί κλικ στο UBBCODE AND BBCODE στο πλαίσιο κάτω θα εμφανιστεί μία διεύθυνση κάνε αντιγραφή. Μετά μπες στο λογαριασμό σου στον πίνακα ελέγχου, πήγαινε στην αριστερή στήλη και επέλεξε επεξεργασία υπογραφής, επικόλλησε τη διεύθυνση και κάνε αποθήκευση υπογραφής. Έτοιμο το τικεράκι σου :D

Link to comment
Share on other sites

Ιοιο δυστυχώς πρέπει να σαι από πάνω τους μια κοπέλα που είχε ξαναγεννησει εκεί πήγαινε μαζί τους κι όταν το κάναν μπάνιο αλλιώς δεν έδινε άδεια να το πάρουν άσε....

Επίσης ή παιδιατρος φεύγοντας μου έδωσε το χαρτακι- συνταγή για να πάρω την τάδε εταιρεία ξένο γάλα.....και Σκέψου ήρθε σε δωμάτιο rooming in και αποκλειστικο θηλασμο....βέβαια οι μαίες ήταν πολύ καλές όλες!!! Και ή κλινική σαν εγκαταστάσεις κτλ πολύ καλη

Ότι άλλο θέλεις ρωτά με είμαι στις μανουλες Ιουνίου


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Εύχομαι σε όλες μια καλή και τελειμηνη εγκυμοσύνη!!! Με το καλό να κρατήσετε τα μωρακια σας αγκαλιά!!!!

Πήρα το θάρρος να σας γράψω πιο πολύ για την ιοιο γιατί είμαι κι εγώ Θεσσαλονίκη και πριν 3 μήνες γέννησα στο Γένεσις

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη είχα αποκλειστικό θηλασμό και rooming in αλλά έχω να πω ότι όπου και να πας και ότι και να δηλώσεις ( θηλασμό) τα μωρά τα δίνουν ξένο κας ας δηλώνουν φιλικά προς τα βρέφη και τον θηλασμό...

Εγω γέννησα την θηλαζα και μέχρι να με ετοιμάσουν και να πάω στο δωμάτιο ( μην φανταστείς κανένα μισαωρο) μου την Φεράν ταισμενη!!! Έγινα τούρκος αλλά άντε να βρεις το δίκιο σου, και κάθε πρωί που τ έπαιρναν για εξέταση και μπανιο πάλι μου την Φεράν ταισμενη....:( πρέπει να σαι από πίσω τους συνέχεια να προσεχείς κι αυτά τα κάνουν παντού!!!!

Έλα ρε συ! Έπαθα σοκ λίγο! Μα κανένας σεβασμός πρέπει να τους κυνηγάς?Πρέπει να το ψάξω λίγο μάλλον ε?

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και να σου ζήσει και το μικρούλι σου!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια μια άσχετη ερώτηση αυτά τα τικερ πως τα βρίσκεται ! Θελω κ εγω ζήλεψα

Επιβάλετε να βάλεις τικεράκι! Πάρε μερικές διευθύνσεις!

http://www.tickerclub.com/tickers/pregnancy/

http://www.babygaga.com/tickers/pregnancy

http://www.tickerfactory.com/ezticker/ticker_designer.php?type=1

http://tickers.cafemom.com/share.php?success=1&t=eNortjI2tFIysMpJrMxJNDYwN7d0yMgvyU3MzNFLzs-1MjK0NDa3ULIGXDDn5wtl92

http://www.thebabycorner.com/countdowns/ticker.php

http://lilypie.com/Maternity.php

:)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Εγώ σήμερα πήγα στο Έλενα να κάνω τις εξετάσεις πετρογενετικού ελέγχου.

Αλλά ξέχασα να τους πάω ούρα... Όποιος δεν έχει μυαλό έχει πόδια οπότε Δευτέρα πάλι εκεί θα είμαι. :tongue:

Ευτυχώς σε 5 λεπτά έχω ξεμπερδέψει!:)

Έκλεισα και ραντεβού με ενδοκρινολόγο, και για την αυχενική διαφάνεια και την παπ -Α (εξέταση αίματος) θα πάω να την κάνω σε ιδιωτικό με το καλό τον άλλο μήνα!

Σε 15 μερούλες θα ξανά δούμε το σποράκι μας στο Έλενα γιατί ο γιατρός θέλει να με παρακολουθεί λίγο συχνά στην αρχή λόγω ιστορικού μου οπότε μετράω τις μέρες και τις ώρες! :):):)

Απο φάρμακα παίρνω filicine (κλασσικό) και ενα συμπλήρωμα διατροφής iofolen που έχει βιταμίνες και ω3 για την ανάπτυξη εγκεφάλου και ματιών εμβρύου.

Αυτά προς το παρόν!

Ευτυχώς γλιτώνω την εξέταση της κυστικής ίνωσης που ήταν λίγο τσουχτερή σε κόστος!

Απορώ πως γίνεται μια τόσο σημαντική εξέταση να μην την γράφουν ρε κορίτσια!

Δεν την δικαιολογεί κανένα ταμείο και κάποιοι γιατροί αμελούν να την γράψουν στον πετρογενετικό έλεγχο βάζοντας σε κίνδυνο μητέρες και εμβρυάκια!!!

Τι να πώ...

Τι τρώτε σήμερις? Εμείς γαυράκι φουρνιστό!

Α! Και καλή σχολική χρονιά!!!

It


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...