Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Να σου ζήσει κοπέλα μου! Με το καλο στο σπιτάκι σας και καλή ανάρρωση!

Άντε κοριτσια σας περιμένουμε και τις υπόλοιπες!

Εμείς καλα ειμαστε! Χτες βγήκαμε και την πρωτη μας βολτούλα! Την είχα στον μαρσιπο γιατι στο καρότσι ήταν ο γιος μου! Άντε να δω πως θα οργανωσω τις βόλτες μας οταν θα ειμαι μονη μου (χωρις τη μαμα) γιατι ο άντρα μου θα δουλεύει πολυ όλο το καλοκαίρι...

Καλή αρχή στις βόλτες σας! Έπιασαν οι ζέστες για τα καλά και οι λιακάδες είναι ότι πρέπει!!! Θα οργανωθείς και θα το βρεις σιγά σιγά και θα βολτάρετε άνετα! Τέλεια Ντοριτάκι! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Διαστολή 2!!! Τέλεια! Αχ όλα καλά να σου πάνε! Τωρα να γεννήσουμε κοντά κοντά... Λες ε; Τι να πω... Σε αναμονή είμαι κι εγώ! Της τραγουδάω, της παίζω μουσική γενικά την καλοπιάνω μπας και...! :tongue::tongue::tongue:

Ο πατέρας της έχει λαλήσει απο την αγωνία! :D:tongue:

Άντε με το καλό! Από ότι φαίνεται αύριο θα έχεις το αγγελούδι σου μανούλα!!! :-D

Χαρούμενοι γονείς! Με ένα πόνο! ;)

Σ ευχαριστω πολυ μελακι μου!!!! Κι εσενα σου ευχομαι τα καλυτερα!!!ολα καλα να μας πανε και αυριο βραδυ να τα εχουμε αγκαλιτσα μας!!! Εμενα η μαια μου ειπε να κανω λιγο μπαλα λιγο περπατημα και κανενα βαθυ καθισμα!!!!για να βοηθησω την διαδικασια!!! :D


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησα!! 2960 γρ. & 50 πόντους τελικά με καισαρική..

Είχα υγρά από χθές & το πρωί που ξύπνησα το εσώρουχο & η πιτζάμα μου, πήρα τον γιατρό & ήρθα στο Μητέρα στις 12 για έλεγχο. Τελικά είχαν σπάσει τα νερά, τράχηλος μαλακός, διαστολή 2, στις 13:00 μου βάλανε ορό για πρόκληση, συσπάσεις & πόνους καλά αλλά ο μπέμπης ψηλά χωρίς να έχει εμπεδωθεί λεκάνη..στις 17:30 δεν είχε κατέβει καθόλου στάσιμος. Ανησυχήσαμε για περιτύλιξη & τελικά μπήκα στις 18:30 για καισαρική & γέννησα 19:10 με διπλή περιτύλιξη τελικά!! Θήλασα & πήρε το πρωτόγαλα & τώρα είμαι δωμάτιο & τον περιμένω!! Σας φιλώ..!!!

Αναστασία να σου ζήσει κοριτσάκι μου!Να είναι γερός και καλότυχος στη ζωή του. Να τα χαίρεσαι και τα δυο σου τα παιδάκια :) Καλή ανάρρωση και καλούς θηλασμούς!Πολλά φιλιά :)

Θα ηθελα να πω μια συμβουλή για τον θηλασμο εγω μια και ολες τις φορές δεν κατάφερνα να ολοκληρώσω τον θηλασμο και τα παρατουσα τωρα το παιδεψα πολυ και ήδη ειμαι καλυτερα.Οτι κρέμες έβαζα δεν κάνανε τίποτα,έτσι ξεκίνησα να βάζω γάλα απο την θηλή γύρω γύρω και να ειναι το στήθος ανοιχτό χωρις σουτιέν και επιθεματα,να παίρνει αέρα για να ξερενεται.Ετσι αυτη την φορα πέρασα απο αυτο το στάδιο του πόνου και θηλάζω καλα.Ακομη και η στάση να αλλάζει συχνά,εγω ξαπλώνω στο κρεββάτι και τον βάζω κατω και ρουφαει.Η κλασική στάση με ενοχλεί πιο πολυ,η στο πλάι,κατω απο το καθε πλευρό προς τα πίσω να ειναι τα πόδια του παιδιού.Ελπιζω να βοηθήσω και καποια αλλη γιατι εγω ειχα μεγάλο πρόβλημα παντα.

Vasso σ' ευχαριστούμε για τις συμβουλές.Εμένα η κρεμούλα με βοήθησε,παρατηρώ ότι ενυδατώνει τις θηλές και επουλώνει γρήγορα τους μικρούς τραυματισμούς.Κάθε γυναίκα φυσικά είναι διαφορετική. Ίσως το γάλα να είναι πιο αποτελεσματικό, θα το κάνω. Φυσικά είναι πολύ σημαντικό, όπως αναφέρεις, να αερίζεται το στήθος, μου το είπε και η μαία, όπως επίσης και η αλλαγή στάσεων. Κι εμένα με βολεύει απίστευτα να ξαπλώνω και εκείνος να θηλάζει γυρισμένος στο πλάι. Πάντως σε κάθε περίπτωση νομίζω το στάδιο του πόνου το περνάμε αναπόφευκτα, οπότε υπομονή κι έρχονται καλύτερες μέρες ;) . Επίσης σημαντικό είναι να πιάνει τη θηλή έχοντας το στοματάκι του αρκετά ανοιχτό (να πιάνει και τμήμα της θηλαίας άλου) γιατί αν την πιάνει όπως θα έπιανε την πιπίλα τότε είναι πολύ πιθανό να δημιουργήσει πρόβλημα στις θηλές. Επίσης σε ότι αφορά την πιπίλα, έχετε δώσει; Εμένα μου είπε η μαία μετά από 4-6 εβδομάδες αφού εδραιωθεί ο θηλασμός γιατί ενδεχομένως μπορεί προκαλέσει προβλήματα στη συχνότητα και στην ποιότητα του θηλασμού.Έτσι δεν του έχω δώσει ακόμα, αν και κάποιες φορές φαίνεται να την ζητάει για να ηρεμήσει :? .


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Αναστασια κ Spasiou να σας ζήσουν τα ζουζούνια σας, γερά κ καλότυχα! Τι ωραία που σιγά σιγά πληθαίνουν τα γεννητούρια μας!

Όσον αφορά τη διαστολή, εγώ θα σας πω την προσωπική μου εμπειρία, γιατρός δεν είμαι για να ξέρω, πάντως είχα διαστολή 2 πάνω από μισό μήνα πριν γεννήσω, για αυτό κ μου είχαν πει γέννας σύντομα αλλά τελικά στο 2 έμεινε. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι συχνό φαινόμενο,πάντως έτσι μου είπε η γιατρός μου.

Τα κοχύλια για το στήθος τι είναι; Τα βάζεις κ από πάνω το σουτιέν; Εγώ πάντως μελακι έχω πάρει τα επιθεματα της chicco κ τα χρησιμοποιώ, αλλά η αλήθεια είναι δεν ήξερα ότι υπάρχει κ κάτι άλλο...πάντως θηλάζω κανονικότατα, απλά χρησιμοποιώ ψευδοθηλες γιατί οι θηλες μου δεν πιάνονται εύκολα από το μωρό κ με πονάει απίστευτα. Αφού όμως τα κατάφερα έστω κ έτσι είμαι υπερευχατιστημενη.

Καντι μου για την πιπίλα κ μένα μου είπαν αφού σαραντισει για να έχει εδραιωθεί ο θηλασμός, αλλά όλο στο κομοδίνο δίπλα την έχω κ σκέφτομαι πότε θα τη βάλω για αποστείρωση να δοκιμάσω μήπως την ηρεμήσει λίγο. Για την ώρα δεν έχω δώσει αλλά νιώθω ότι όλο ζητάει να θηλάσει για να κοιμηθεί, σαν έτσι να ηρεμεί κ αυτό είναι ώρες ώρες λίγο κουραστικό. Ίσως λοιπόν δοκιμάσω κ την πιπίλα σύντομα, δεν νομίζω ότι είναι κάτι τόσο απαγορευτικό!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασια κ Spasiou να σας ζήσουν τα ζουζούνια σας, γερά κ καλότυχα! Τι ωραία που σιγά σιγά πληθαίνουν τα γεννητούρια μας!

Όσον αφορά τη διαστολή, εγώ θα σας πω την προσωπική μου εμπειρία, γιατρός δεν είμαι για να ξέρω, πάντως είχα διαστολή 2 πάνω από μισό μήνα πριν γεννήσω, για αυτό κ μου είχαν πει γέννας σύντομα αλλά τελικά στο 2 έμεινε. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι συχνό φαινόμενο,πάντως έτσι μου είπε η γιατρός μου.

Τα κοχύλια για το στήθος τι είναι; Τα βάζεις κ από πάνω το σουτιέν; Εγώ πάντως μελακι έχω πάρει τα επιθεματα της chicco κ τα χρησιμοποιώ, αλλά η αλήθεια είναι δεν ήξερα ότι υπάρχει κ κάτι άλλο...πάντως θηλάζω κανονικότατα, απλά χρησιμοποιώ ψευδοθηλες γιατί οι θηλες μου δεν πιάνονται εύκολα από το μωρό κ με πονάει απίστευτα. Αφού όμως τα κατάφερα έστω κ έτσι είμαι υπερευχατιστημενη.

Καντι μου για την πιπίλα κ μένα μου είπαν αφού σαραντισει για να έχει εδραιωθεί ο θηλασμός, αλλά όλο στο κομοδίνο δίπλα την έχω κ σκέφτομαι πότε θα τη βάλω για αποστείρωση να δοκιμάσω μήπως την ηρεμήσει λίγο. Για την ώρα δεν έχω δώσει αλλά νιώθω ότι όλο ζητάει να θηλάσει για να κοιμηθεί, σαν έτσι να ηρεμεί κ αυτό είναι ώρες ώρες λίγο κουραστικό. Ίσως λοιπόν δοκιμάσω κ την πιπίλα σύντομα, δεν νομίζω ότι είναι κάτι τόσο απαγορευτικό!

Ιωαννα ειχες μονο διαστολη η ειχε ξεκολλησει και η βλεννη απο τον τραχηλο;το καπακι που λεμε του τραχηλου.


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ιωαννα ειχες μονο διαστολη η ειχε ξεκολλησει και η βλεννη απο τον τραχηλο;το καπακι που λεμε του τραχηλου.

Μου είχε βγει ένα κομμάτι σαν ζελατίνα, δεν ήταν ακριβώς βλεννη γιατί έσπαγε όπως σπάει η ζελατίνα όταν την τραβήξεις...κ αίμα έβγαζα για καμιά βδομάδα σαν να έχω ελαφριάς ροής περίοδο. Παρ όλα αυτά η διαστολή πάντα 2 μέχρι που μου έβαλαν ορό. Ίσως ήμουν σπάνια περίπτωση..


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε βγει ένα κομμάτι σαν ζελατίνα, δεν ήταν ακριβώς βλεννη γιατί έσπαγε όπως σπάει η ζελατίνα όταν την τραβήξεις...κ αίμα έβγαζα για καμιά βδομάδα σαν να έχω ελαφριάς ροής περίοδο. Παρ όλα αυτά η διαστολή πάντα 2 μέχρι που μου έβαλαν ορό. Ίσως ήμουν σπάνια περίπτωση..

Κι εγω εχω αιμα εδω και δυο μερες και εχει φυγει και η βλεννη.ισως επειδη ησουν και πρωτοτοκη γι αυτο.κι εγω στο πρωτο δεν προχωρουσε η διαστολη με τιποτα...τωρα ευχομαι να προχωρησει κανονικα!!!τελικα δεν μας περιεγραψες τον τοκετο σου.


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα γέννησα την δευτέρα 11/4 /16 9.45 το θαυματάκι μου με καισαρική 3970kg 52cm βγήκε η μικρή, πια μικρή δηλαδή χαχαχα...φαντάσου να χα πάρει και κιλα ποση θα βγαινε(συνολο στην εγκυμοσυνη ειχα παρει 6,5 κιλα)

Τις υπόλοιπες μερες πέρασα γενικώς δύσκολα γιατί μου ειχαν βαλει μια ενοχλητική παροχη στην μητρα δεν συνεργαζόταν και το εντερο και μετα απο πολλές και διαφορες προσπάθειες αρχισε να συνεργάζεται Πέμπτη μεσημέρι επιτελους. Θηλαζουμε αποκλειστικά.

Απο οτι διαβασα τα μπεμπακια και οι μαμαδες του καφε μας πανε μια χαρα...είμαστε σπιτι μας απο χθες και η μικρη μου έχει ξετρελαθει με την μπεμπα...

Να σου ζήσει η μπεμπέκα! Θρεφταράκι!!! Καισαρική γέννησες λόγω των κιλών του μωρού ή είχες κάνει και στο πρώτο καισαρική; θύμισέ μου...

Vasso σ' ευχαριστούμε για τις συμβουλές.Εμένα η κρεμούλα με βοήθησε,παρατηρώ ότι ενυδατώνει τις θηλές και επουλώνει γρήγορα τους μικρούς τραυματισμούς.Κάθε γυναίκα φυσικά είναι διαφορετική. Ίσως το γάλα να είναι πιο αποτελεσματικό, θα το κάνω. Φυσικά είναι πολύ σημαντικό, όπως αναφέρεις, να αερίζεται το στήθος, μου το είπε και η μαία, όπως επίσης και η αλλαγή στάσεων. Κι εμένα με βολεύει απίστευτα να ξαπλώνω και εκείνος να θηλάζει γυρισμένος στο πλάι. Πάντως σε κάθε περίπτωση νομίζω το στάδιο του πόνου το περνάμε αναπόφευκτα, οπότε υπομονή κι έρχονται καλύτερες μέρες ;) . Επίσης σημαντικό είναι να πιάνει τη θηλή έχοντας το στοματάκι του αρκετά ανοιχτό (να πιάνει και τμήμα της θηλαίας άλου) γιατί αν την πιάνει όπως θα έπιανε την πιπίλα τότε είναι πολύ πιθανό να δημιουργήσει πρόβλημα στις θηλές. Επίσης σε ότι αφορά την πιπίλα, έχετε δώσει; Εμένα μου είπε η μαία μετά από 4-6 εβδομάδες αφού εδραιωθεί ο θηλασμός γιατί ενδεχομένως μπορεί προκαλέσει προβλήματα στη συχνότητα και στην ποιότητα του θηλασμού.Έτσι δεν του έχω δώσει ακόμα, αν και κάποιες φορές φαίνεται να την ζητάει για να ηρεμήσει :? .

Η κρέμα η purelan είναι κορυφαία, αν εννοείς αυτή, επουλώνει πολύ γρήγορα και το καλύτερο μπορείς να θηλάσεις ενώ την φοράς!!! Πιπίλα εγώ στον γιό μου έδωσα από την πρώτη μέρα και δεν επηρεάστηκε καθόλου ο θηλασμός... τώρα στη μικρή προσπάθησα να δώσω στο μαιευτήριο γιατί ήταν ανήσυχη τα πρώτα 2 βράδια αλλά δεν την ήθελε, την κρατούσε 2 λεπτά και την πέταγε, ευτυχώς τώρα είναι πολύ ήσυχη, δεν την χρειάζεται... αλλά γενικώς νομίζω οτι σε σπάνιες περιπτώσεις η πιπίλα σαμποτάρει τον θηλασμό, τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κάποια περίπτωση...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου!!!!εμεις πήγαμε το πρωί έκανα nst και ήταν μια χαρά! Από ενοχλήσεις εγώ δεν έως κάτι το ανησυχητικο νορμάλ πράγματα...τι έγινε ;;με ξέχασε ο πελαργός εμένα η απλά είμαι αναισθητη; ;;εζω τσιμπιματα και μια αίσθηση όπως όταν περιμένω περίοδο που και που αλλά δεν είναι σε βαθμό να πονάω! !έχω σαν μούδιασμα !!!!

Τρίτη πάω γιατρό να δούμε και τέταρτη μάλλον μπαίνω!!!!γαι να δούμε !!!έχω πολύ αγωνία και ανυπομονεσια νιώθω πως σταματησε ο χρονος!

Για την purelan έχω ακούσει και εγώ τσ καλύτερα και φυσικά για το δικό μας γάλα στο θήλές ακόμα καλύτερα !

Επίσης για πιπίλα και θηλασμό η κουμπάρα μου που θηλάζε αποκλειστικά τηβ μικρή της έπαιρνε κανονικά πιπίλα άλλη μου κουμπαρα που θηλάζει και δίνει που και που συμπλήρωμα πάλι η μικρη της δεν παίρνει με τίποτα την πιπίλα οπότε σχετικά ειναι όλα και ανάλογα τ παιδί! !!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καντι μου για την πιπίλα κ μένα μου είπαν αφού σαραντισει για να έχει εδραιωθεί ο θηλασμός, αλλά όλο στο κομοδίνο δίπλα την έχω κ σκέφτομαι πότε θα τη βάλω για αποστείρωση να δοκιμάσω μήπως την ηρεμήσει λίγο. Για την ώρα δεν έχω δώσει αλλά νιώθω ότι όλο ζητάει να θηλάσει για να κοιμηθεί, σαν έτσι να ηρεμεί κ αυτό είναι ώρες ώρες λίγο κουραστικό. Ίσως λοιπόν δοκιμάσω κ την πιπίλα σύντομα, δεν νομίζω ότι είναι κάτι τόσο απαγορευτικό!

Ioanna μου ακριβώς την ίδια αίσθηση έχω κι εγώ. Κάποιες φορές ενώ έχει φάει βάζει τα χεράκια στο στόμα και κάνει θηλαστικές κινήσεις, δείχνει μάλιστα και λίγο νευρικός. Περιμένω να περάσουν οι μέρες για να του δώσω, αν και ,μάλλον θα του δώσω νωρίτερα. Πήρα της MAM, αυτές που φωσφορίζουν, έχουν πολύ πλάκα!

Μπράβο που τα καταφέρνεις με τις ψευδοθηλές. Είναι πολύτιμο δώρο το γάλα της μανούλας για τα μικράκια μας και αξίζει κάθε προσπάθεια και θυσία που μπορεί να κάνουμε. Το καλό είναι ότι ο πόνος δεν διαρκεί πολύ, παρά μόνο στην αρχή της θηλαστικής περιόδου ;) ,οπότε σύντομα δεν θα πονάμε πια.

Η κρέμα η purelan είναι κορυφαία, αν εννοείς αυτή, επουλώνει πολύ γρήγορα και το καλύτερο μπορείς να θηλάσεις ενώ την φοράς!!! Πιπίλα εγώ στον γιό μου έδωσα από την πρώτη μέρα και δεν επηρεάστηκε καθόλου ο θηλασμός... τώρα στη μικρή προσπάθησα να δώσω στο μαιευτήριο γιατί ήταν ανήσυχη τα πρώτα 2 βράδια αλλά δεν την ήθελε, την κρατούσε 2 λεπτά και την πέταγε, ευτυχώς τώρα είναι πολύ ήσυχη, δεν την χρειάζεται... αλλά γενικώς νομίζω οτι σε σπάνιες περιπτώσεις η πιπίλα σαμποτάρει τον θηλασμό, τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κάποια περίπτωση...

Ναι Ντορίτα μου αυτήν έχω, την Purelan της Μedela. Είναι αποτελεσματική, τουλάχιστον σε εμένα που μέχρι τώρα αντιμετώπισα μικρούς τραυματισμούς-ερεθισμούς. Χαίρομαι που μου λες ότι δεν επηρεάστηκε ο θηλασμός από την χρήση της πιπίλας. Άλλος ένα μύθος λοιπόν!Θα τις αποστειρώσω και τις προσεχείς ημέρες μάλλον θα του δώσουμε. Ο καημενούλης την ζητάει κάποιες φορές.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τροφαντό γερό μωράκι!!! Γυναικάρα θα τολμούσα να πω!!!

Να τα χαίρεστε τα κορίτσια σας λοιπόν!!!

Αλλά spasiou μου τι εννοείς δεν συνεργαζόταν το έντερο;

Τροφαντό δε λες τιποτα ειναι ολόκληρο παιδι δεν φοβασε να το πιασεις...Γυναικαρα όντως!!!Μετα την καισαρικη το εντερο τεμπελιασε και δεν δουλευε καθόλου οσο περπάτημα κι αν έκανα ουτε καν γουργουριτό δεν εκανε και για να σου βγαλουν ορους κλπ πρεπει να δουλεψει το εντερο...


1461135600.jpgeNortjKzUjIyMjE2NlKyBlwwFWoCzQ,,30.png

eNortjKzUjIyMjUwtVSyBlwwFX4C1A,,92.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει η μπεμπέκα! Θρεφταράκι!!! Καισαρική γέννησες λόγω των κιλών του μωρού ή είχες κάνει και στο πρώτο καισαρική; θύμισέ μου.

Σε ευχαριστώ πολύ Dorita μου,καισαρική έκανα στο πρώτο παιδί λόγο υπέρτασης κύησης...

Βλέπω αρχίστε τις βόλτες μια χαρά μπράβο...


1461135600.jpgeNortjKzUjIyMjE2NlKyBlwwFWoCzQ,,30.png

eNortjKzUjIyMjUwtVSyBlwwFX4C1A,,92.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΗΣΥΧΙΑ ....ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.....ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΑΣ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!

ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΤΙ 29/03/2016 (ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ CAFE ΜΑΡΤΙΟΥ )ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ ΣΤΑ 2970 ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΑ 2830.!ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΑΣ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (ΠΡΩΤΟΜΑΝΟΥΛΑ!!) .

ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ......ΕΙΧΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΜΕ , ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ,ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΖΥΓΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ 2960.Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ (ΛΟΓΩ ΑΥΞΗΜΕΝΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΑΜΕ)ΤΟ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.....ΧΘΕΣ ΣΥΝΗΛΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΜΟΥ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ.....ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...

ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ,ΤΥΧΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΑΝΑΜΕΝΟΥΝ....ΜΕΛΑΚΙ,ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ....ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΚΩ ΚΑΜΜΙΑ....ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ E-MAIL

ΣΑΣ ΦΙΛΩ


xHHOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεννήσαμε και εμεις ξημερώματα Κυριακής με έπιασαν συσπάσεις κάθε 5 λεπτά....κάναμε εισαγωγη....άρχισαν και πόνοι σιγά σιγά μου έβαλαμ και ελάχιστους τεχνίτους μετά αλλά κόλλησα δεν έκανα διαστολή τους.πόνους με λίγη επισκληριδιο τους άντεχα...Τελικά μπήκαμε για καισαρική και γέννησα Κυριακή 4:10 το μεσημέρι μια υπέροχη μπεμπουλα 2680 κιλά και 49 πόντους....θηλάζουμε αποκλειστικά και είναι λίγο κλαψιαρουλα προσ το παρών! !!!

Εγώ προς το παρών έχω ακόμα όρο και είμαι παρα πομυ καλά σε σχέση με τον πρώτο μου !!!Ελπίζω να συνεχίσω έτσι !!!

Ο άγγελακος μου είδε την αδερφουλη του και έπαθε σοκ...Εγώ μόλις τον είδα στο δωματιακι φυσικά έβαλα τα κλάματα....Η ψυχούλα μου έλεγε στα πεθερικά μου δεν θέλω η μαμά να κοιμηθεί εκεί !

Ζεστενοκαι πάρα πάρα πολύ εντομεταξυ!

Κοριτσαρες μου με το καλό και στις υπόλοιπες.....θα σας γράφω νέα μας οπότε μπορω!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου κι εμεις γεννησαμε!!!! 3040 και 51 ποντους!!!! Μπηκαμε στις 2 σημερα το μεσημερι ξεκινησαμε κατα τις 3 μιση προκληση και στις 6 και μιση βγηκε ο παιδαρος μου!!! Με φυσιολογικο τοκετο πραγματικα πολυ ευκολος τοκετος και θηλαζουμε κι εμεις αποκλειστικα!!! Ειμαστε και οι δυο πολυ καλα!!! Μολις εφαγα τον αγλεορα και ετοιμαζομαι να κανω μπανακι!!! Θα τα ξαναπουμε!!! Σας φιλω ολες!!! Με το καλο και η υπολοιπη παρεα!!! ;)


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...