Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , Angot είπε:

      ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου γεννήσαμε και εμεις ξημερώματα Κυριακής με έπιασαν συσπάσεις κάθε 5 λεπτά....κάναμε εισαγωγη....άρχισαν και πόνοι σιγά σιγά μου έβαλαμ και ελάχιστους τεχνίτους μετά αλλά κόλλησα δεν έκανα διαστολή τους.πόνους με λίγη επισκληριδιο τους άντεχα...Τελικά μπήκαμε για καισαρική και γέννησα Κυριακή 4:10 το μεσημέρι μια υπέροχη μπεμπουλα 2680 κιλά και 49 πόντους....θηλάζουμε αποκλειστικά και είναι λίγο κλαψιαρουλα προσ το παρών! !!!

Εγώ προς το παρών έχω ακόμα όρο και είμαι παρα πομυ καλά σε σχέση με τον πρώτο μου !!!Ελπίζω να συνεχίσω έτσι !!!

Ο άγγελακος μου είδε την αδερφουλη του και έπαθε σοκ...Εγώ μόλις τον είδα στο δωματιακι φυσικά έβαλα τα κλάματα....Η ψυχούλα μου έλεγε στα πεθερικά μου δεν θέλω η μαμά να κοιμηθεί εκεί !

Ζεστενοκαι πάρα πάρα πολύ εντομεταξυ!

Κοριτσαρες μου με το καλό και στις υπόλοιπες.....θα σας γράφω νέα μας οπότε μπορω!!!

Χριστινακι μου να σου ζησει η κουκλιτσα σου κι εσυ σιδερενια!!!καλους θηλασμους και μετο καλο να γυρισουμε στα σπιτια μας!!!! Σε φιλω γλυκα!!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια μου κι εμεις γεννησαμε!!!! 3040 και 51 ποντους!!!! Μπηκαμε στις 2 σημερα το μεσημερι ξεκινησαμε κατα τις 3 μιση προκληση και στις 6 και μιση βγηκε ο παιδαρος μου!!! Με φυσιολογικο τοκετο πραγματικα πολυ ευκολος τοκετος και θηλαζουμε κι εμεις αποκλειστικα!!! Ειμαστε και οι δυο πολυ καλα!!! Μολις εφαγα τον αγλεορα και ετοιμαζομαι να κανω μπανακι!!! Θα τα ξαναπουμε!!! Σας φιλω ολες!!! Με το καλο και η υπολοιπη παρεα!!! ;)

Οοοοο μαζί τσ παιδάκια μας...ζευγαράκι χαχαα

Μπράβο Ιωάννα μου να σας ζήσει το παλικαράκι σας γερός και τυχερός να είναι πάντα...με το καλό σπίτι σας στο αδερφάκι του !!!!!!και καλά θρεματα !!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γεννήσαμε και εμεις ξημερώματα Κυριακής με έπιασαν συσπάσεις κάθε 5 λεπτά....κάναμε εισαγωγη....άρχισαν και πόνοι σιγά σιγά μου έβαλαμ και ελάχιστους τεχνίτους μετά αλλά κόλλησα δεν έκανα διαστολή τους.πόνους με λίγη επισκληριδιο τους άντεχα...Τελικά μπήκαμε για καισαρική και γέννησα Κυριακή 4:10 το μεσημέρι μια υπέροχη μπεμπουλα 2680 κιλά και 49 πόντους....θηλάζουμε αποκλειστικά και είναι λίγο κλαψιαρουλα προσ το παρών! !!!

Εγώ προς το παρών έχω ακόμα όρο και είμαι παρα πομυ καλά σε σχέση με τον πρώτο μου !!!Ελπίζω να συνεχίσω έτσι !!!

Ο άγγελακος μου είδε την αδερφουλη του και έπαθε σοκ...Εγώ μόλις τον είδα στο δωματιακι φυσικά έβαλα τα κλάματα....Η ψυχούλα μου έλεγε στα πεθερικά μου δεν θέλω η μαμά να κοιμηθεί εκεί !

Ζεστενοκαι πάρα πάρα πολύ εντομεταξυ!

Κοριτσαρες μου με το καλό και στις υπόλοιπες.....θα σας γράφω νέα μας οπότε μπορω!!!

Xριστινάκι μου να σου ζήσει κοριτσάκι μου η μπεμπούλα σου!Να είναι γερή και καλότυχη στη ζωή της!Να είναι υγιή και ευτυχισμένα και τα δυο σου τα παιδάκια κι εσύ μια περήφανη και χαρούμενη μαμά!Καλή ανάρρωση και με το καλό ν επιστρέψετε στο σπιτάκι σας!Πολλά φιλιά :)

Κορίτσια μου κι εμεις γεννησαμε!!!! 3040 και 51 ποντους!!!! Μπηκαμε στις 2 σημερα το μεσημερι ξεκινησαμε κατα τις 3 μιση προκληση και στις 6 και μιση βγηκε ο παιδαρος μου!!! Με φυσιολογικο τοκετο πραγματικα πολυ ευκολος τοκετος και θηλαζουμε κι εμεις αποκλειστικα!!! Ειμαστε και οι δυο πολυ καλα!!! Μολις εφαγα τον αγλεορα και ετοιμαζομαι να κανω μπανακι!!! Θα τα ξαναπουμε!!! Σας φιλω ολες!!! Με το καλο και η υπολοιπη παρεα!!! ;)

Ιoannaki να σου ζήσει κορίτσι μου κι ο δεύτερος γιος!Να είναι γερός, καλότυχος κι ευτυχισμένος στη ζωή του.Να τα χαίρεσαι και τα δυο :) .Με το καλό να επιστρέψετε στο σπίτι σας!Καλούς θηλασμούς!


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΗΣΥΧΙΑ ....ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.....ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΑΣ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!

ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΤΙ 29/03/2016 (ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ CAFE ΜΑΡΤΙΟΥ )ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ ΣΤΑ 2970 ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΑ 2830.!ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΑΣ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (ΠΡΩΤΟΜΑΝΟΥΛΑ!!) .

ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ......ΕΙΧΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΜΕ , ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ,ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΖΥΓΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ 2960.Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ (ΛΟΓΩ ΑΥΞΗΜΕΝΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΑΜΕ)ΤΟ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.....ΧΘΕΣ ΣΥΝΗΛΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΜΟΥ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ.....ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...

ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ,ΤΥΧΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΑΝΑΜΕΝΟΥΝ....ΜΕΛΑΚΙ,ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ....ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΚΩ ΚΑΜΜΙΑ....ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ E-MAIL

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

Μαρία να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!Να είναι γερή και καλότυχη πάντα στη ζωή της. Γέννησα κι εγώ την ίδια μέρα μ' εσένα, έναν πανέμορφο μπεμπούλη με φυσιολογικό τοκετό. Πρωτομανούλα κι εγώ και τελείως τρελαμένη. Κι ο δικός μου στο μαιευτήριο είχε χάσει 225 γρ. αλλά τα ξαναπήρε και έχει ανοδική πορεία. Θηλάζουμε αποκλειστικά και μεγαλώνουμε γρήγορα.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ευχηθώ κι εγώ στη Μaria18, στο Χριστινάκι & στο Ioannaki μας να ζήσουν τα μπεμπάκια τους, να είναι πάντα γερά & καλότυχα στη ζωή τους!! Και φυσικά καλούς θηλασμούς!!

Κι εμείς σήμερα βγαίνουμε από το μαιευτήριο..θηλάζουμε αποκλειστικά χθές όμως με λίγη βοήθεια κι από νοσοκομειακό θήλαστρο & σύριγγα διότι είχε ίκτερο (8,3) κι έπρεπε να μπεί στη λάμπα. Αλλά από τα ξημερώματα αρχίζει & κατεβαίνει περισσότερο γάλα, έπεσε ο ίκτερος κι ο μικρός πάει όλο & καλύτερα με το θηλασμό!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γεννήσαμε και εμεις ξημερώματα Κυριακής με έπιασαν συσπάσεις κάθε 5 λεπτά....κάναμε εισαγωγη....άρχισαν και πόνοι σιγά σιγά μου έβαλαμ και ελάχιστους τεχνίτους μετά αλλά κόλλησα δεν έκανα διαστολή τους.πόνους με λίγη επισκληριδιο τους άντεχα...Τελικά μπήκαμε για καισαρική και γέννησα Κυριακή 4:10 το μεσημέρι μια υπέροχη μπεμπουλα 2680 κιλά και 49 πόντους....θηλάζουμε αποκλειστικά και είναι λίγο κλαψιαρουλα προσ το παρών! !!!

Εγώ προς το παρών έχω ακόμα όρο και είμαι παρα πομυ καλά σε σχέση με τον πρώτο μου !!!Ελπίζω να συνεχίσω έτσι !!!

Ο άγγελακος μου είδε την αδερφουλη του και έπαθε σοκ...Εγώ μόλις τον είδα στο δωματιακι φυσικά έβαλα τα κλάματα....Η ψυχούλα μου έλεγε στα πεθερικά μου δεν θέλω η μαμά να κοιμηθεί εκεί !

Ζεστενοκαι πάρα πάρα πολύ εντομεταξυ!

Κοριτσαρες μου με το καλό και στις υπόλοιπες.....θα σας γράφω νέα μας οπότε μπορω!!!

Συγχαρητήρια, Χριστίνα μου! Να τη χαίρεσαι την κόρη σου! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι και καλούς θηλασμούς!

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα, Χριστίνα και Μαρία να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Γερά, δυνατά και καλότυχα να είναι στη ζωή τους!!!!

Εμείς εδώ.... Μάλλον ο πελαργός μας ξέχασε!!!!

Χθες ξύπνησα με αρκετό αίμα, πήγαμε νοσοκομείο όλα καλά ευτυχώς....λάθος συναγερμός!!!

Το αίμα σταματησε και προς το παρόν είμαι με αρκετά καφέ...

Χθες ο καρδιοτοκογράφος του νοσοκομείου κατέγραψε συσπάσεις ανα 6 λεπτά, οι οποίες όμως σταμάτησαν... η διαστολή μου ακόμη 2....έχω απογοητευτεί:(:(:(


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρία, Χριστίνα κ Ιωάννα και από μένα σας εύχομαι τα μπεμπάκια σας να είναι γερά κ δυνατά κ εσείς καλή ανάρρωση! Χριστινακι προσπαθήσατε για φυσιολογικό αλλά δεν σας βγήκε; Δεν πειράζει,σε κάθε περίπτωση δεν έχει πολύ σημασία απλά ρωτάω λόγω που το είχες καημό...

Αθανασια το ξέρω ότι περνάς δύσκολα, στο λέω εγώ που γέννησα στις 41+2, σίγουρα έχεις κουραστεί αλλά σκέψου ότι είναι απολύτως φυσιολογικό να μην έχεις ακόμα γεννήσει κ ότι παρά πολλά μωράκια έρχονται ακόμα κ μετά τις 40 εβδομάδες. Όσο το νιώθεις να κουνιέται μέσα σου κάνει υπομονή, κ μια βδομάδα πριν ή μετά, μικρή σημασία έχει στο τέλος. Φυσικά αυτό πάει για όλες όσες ακόμα δεν γέννησαν :-)


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

BunnyBabyDaffodil.gif

Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr ΜΗΤΕΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.650gr ΡΕΑ

mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.470gr ΙΑΣΩ

ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ΜΗΤΕΡΑ

Maira5 - ΠΗΤ 24/4 ΑΓΟΡΑΚΙ gr ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.475gr ΕΛΕΝΑ

athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.750gr ?

Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ?

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!

skountoufla - 27/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 2.000gr – 2.100 gr K.Τ.(?)

maria18 29/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.970gr ΙΑΣΩ K.Τ.

kanti - 29/3 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.150gr Φ.Τ.

Dorita_87 - 01/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.120gr EUROMEDICA K.Τ.

IoannaMas - 05/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.230gr ATTIKO Φ.Τ.

Vasso40 - 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.030gr ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ K.Τ.

spasiou - 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.970gr ΕΛΕΝΑ K.Τ.

anastasia2012 - 15/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.960gr ΜΗΤΕΡΑ K.Τ.

titina21 - 17/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.680gr ΡΕΑ K.Τ.

ioannaki30 - 17/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.040gr ΙΑΣΩ Φ.Τ.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΗΣΥΧΙΑ ....ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.....ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΑΣ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!

ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΤΙ 29/03/2016 (ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ CAFE ΜΑΡΤΙΟΥ )ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ ΣΤΑ 2970 ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΑ 2830.!ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΑΣ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (ΠΡΩΤΟΜΑΝΟΥΛΑ!!) .

ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ......ΕΙΧΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΜΕ , ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ,ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΖΥΓΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ 2960.Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ (ΛΟΓΩ ΑΥΞΗΜΕΝΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΑΜΕ)ΤΟ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.....ΧΘΕΣ ΣΥΝΗΛΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΜΟΥ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ.....ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...

ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ,ΤΥΧΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΑΝΑΜΕΝΟΥΝ....ΜΕΛΑΚΙ,ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ....ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΚΩ ΚΑΜΜΙΑ....ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ E-MAIL

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

Μαράκι να χαίρεστε το αγγελούδι σας! Να την χορταίνετε φιλιά! Γερό και δυνατό να είναι και εσείς χαζογονείς και να την καμαρώνετε! :D

Κοριτσάκια μου γεννήσαμε και εμεις ξημερώματα Κυριακής με έπιασαν συσπάσεις κάθε 5 λεπτά....κάναμε εισαγωγη....άρχισαν και πόνοι σιγά σιγά μου έβαλαμ και ελάχιστους τεχνίτους μετά αλλά κόλλησα δεν έκανα διαστολή τους.πόνους με λίγη επισκληριδιο τους άντεχα...Τελικά μπήκαμε για καισαρική και γέννησα Κυριακή 4:10 το μεσημέρι μια υπέροχη μπεμπουλα 2680 κιλά και 49 πόντους....θηλάζουμε αποκλειστικά και είναι λίγο κλαψιαρουλα προσ το παρών! !!!

Εγώ προς το παρών έχω ακόμα όρο και είμαι παρα πομυ καλά σε σχέση με τον πρώτο μου !!!Ελπίζω να συνεχίσω έτσι !!!

Ο άγγελακος μου είδε την αδερφουλη του και έπαθε σοκ...Εγώ μόλις τον είδα στο δωματιακι φυσικά έβαλα τα κλάματα....Η ψυχούλα μου έλεγε στα πεθερικά μου δεν θέλω η μαμά να κοιμηθεί εκεί !

Ζεστενοκαι πάρα πάρα πολύ εντομεταξυ!

Κοριτσαρες μου με το καλό και στις υπόλοιπες.....θα σας γράφω νέα μας οπότε μπορω!!!

Χριστινιό!!! Τι έκπληξη κι αυτή! Να το χαίρεστε το μικρό σας μπουμπουκάκι! Καλότυχη να είναι και γερή και με το καλό να συνέρθεις κι εσύ γρήγορα και να πάτε σπιτάκι σας δυναμική τετράς! ;) Τελείωσε η αγωνία σου βρε! ;) Άντε να γεννήσουμε κι εμείς να ησυχάσουμε! :tongue:

Κορίτσια μου κι εμεις γεννησαμε!!!! 3040 και 51 ποντους!!!! Μπηκαμε στις 2 σημερα το μεσημερι ξεκινησαμε κατα τις 3 μιση προκληση και στις 6 και μιση βγηκε ο παιδαρος μου!!! Με φυσιολογικο τοκετο πραγματικα πολυ ευκολος τοκετος και θηλαζουμε κι εμεις αποκλειστικα!!! Ειμαστε και οι δυο πολυ καλα!!! Μολις εφαγα τον αγλεορα και ετοιμαζομαι να κανω μπανακι!!! Θα τα ξαναπουμε!!! Σας φιλω ολες!!! Με το καλο και η υπολοιπη παρεα!!! ;)

Τυχεροί να είστε Ιωαννάκι!!! Πάντα έτσι εύκολα να σας έρχονται όπως το μωρό σας! Να είναι γερό και δυνατό!!! Και στα δικά μας!!!!!!!!!!! :D

Σκάσανε μαζεμένα τα μωράκια! Να είναι καλά και να έρθει και η σειρά μας!!! :rolleyes:

Ιωάννα, Χριστίνα και Μαρία να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! Γερά, δυνατά και καλότυχα να είναι στη ζωή τους!!!!

Εμείς εδώ.... Μάλλον ο πελαργός μας ξέχασε!!!!

Χθες ξύπνησα με αρκετό αίμα, πήγαμε νοσοκομείο όλα καλά ευτυχώς....λάθος συναγερμός!!!

Το αίμα σταματησε και προς το παρόν είμαι με αρκετά καφέ...

Χθες ο καρδιοτοκογράφος του νοσοκομείου κατέγραψε συσπάσεις ανα 6 λεπτά, οι οποίες όμως σταμάτησαν... η διαστολή μου ακόμη 2....έχω απογοητευτεί:(:(:(

Αθανασία μου το αίμα γιατί; Τι σου είπαν; Κι εγώ είχα περιπέτεια την Κυριακή. Πήγα με πόνους χαμηλά ανα δεκάλεπτο και συσπάσεις στην κοιλιά. Ο τράχηλος είναι ακόμα πίσω αλλά έχει ξεκινήσει διαστολή. Έχω μέλλον μου είπαν. Μου έκαναν καρδιοτοκογράφο και όλα καλά. Είμαστε σε αναμονή κι εμείς... Δεν βιάζομαι. Θέλω τόσο να γεννήσω φυσιολογικά οπότε χαλαρώνω και περιμένω να έρθει όταν θέλει. Είχα και την πρόταση της πρόκλησης αλλά δεν είναι καθόλου στις επιλογές μου εφόσον δεν υπάρχει λόγος. Ψυχραιμία θέλει και θα έρθουν και τα δικά μας! ;) Την Τούλι μοναχούλα θα την αφήσουμε καλέ; :tongue:;)

Καλημέρα! Να ευχηθώ κι εγώ στη Μaria18, στο Χριστινάκι & στο Ioannaki μας να ζήσουν τα μπεμπάκια τους, να είναι πάντα γερά & καλότυχα στη ζωή τους!! Και φυσικά καλούς θηλασμούς!!

Κι εμείς σήμερα βγαίνουμε από το μαιευτήριο..θηλάζουμε αποκλειστικά χθές όμως με λίγη βοήθεια κι από νοσοκομειακό θήλαστρο & σύριγγα διότι είχε ίκτερο (8,3) κι έπρεπε να μπεί στη λάμπα. Αλλά από τα ξημερώματα αρχίζει & κατεβαίνει περισσότερο γάλα, έπεσε ο ίκτερος κι ο μικρός πάει όλο & καλύτερα με το θηλασμό!!

Με το καλό και στο σπιτάκι σας Αναστασία μου! Ο ίκτερος όπως φαντάζομαι θα σου είπαν είναι τελείως συνηθισμένο και περαστικό. Λίγο λιακάδα και φαγάκι και μια χαρά και το ζουζούνι σου!

Καλούς θηλασμούς να έχουμε όλες οι μανούλες και με υπομονή και αγάπη μια χαρά θα φάνε τα μικράκια μας! ;):D

Μαρία να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!Να είναι γερή και καλότυχη πάντα στη ζωή της. Γέννησα κι εγώ την ίδια μέρα μ' εσένα, έναν πανέμορφο μπεμπούλη με φυσιολογικό τοκετό. Πρωτομανούλα κι εγώ και τελείως τρελαμένη. Κι ο δικός μου στο μαιευτήριο είχε χάσει 225 γρ. αλλά τα ξαναπήρε και έχει ανοδική πορεία. Θηλάζουμε αποκλειστικά και μεγαλώνουμε γρήγορα.

Συμπεθεράκι! Πρωτομανούλα χαζομανούλα! Μια χαρά είσαι και έτσι πρέπει! Να το χαζεύεις και να μην το χορταίνεις! Καμιά μας δεν γλιτώνει!

Εγώ την σκέφτομαι και λιώνω! Που να την δω και να την αγκαλιάσω κι όλας!

Παρατήρησα δε εχθές απο τον καρδιοτοκογράφο ότι όταν της μιλούσα η καρδούλα της χτυπούσε γρηγορότερα! Φαντάζεσαι συγκίνηση έτσι;

Και που είσαι ακόμα!!!!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλέεεεε τι baby boom είναι αυτό;;;

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΜΕ ΗΣΥΧΙΑ ....ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.....ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΑΣ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!

ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΥΠΕΡΟΧΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΤΙ 29/03/2016 (ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ CAFE ΜΑΡΤΙΟΥ )ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟΜΗ ΣΤΑ 2970 ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΑ 2830.!ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΑΣ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΗΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ,ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ (ΠΡΩΤΟΜΑΝΟΥΛΑ!!) .

ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΙ ΛΙΩΝΩ ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΟΛΥ......ΕΙΧΑΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑΜΕ , ΓΙΑΤΙ ΕΝΩ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΘΕ 3 ΩΡΕΣ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΕ ,ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΖΥΓΙΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΦΤΑΣΕ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΓΕΝΝΗΣΗΣ 2960.Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ (ΛΟΓΩ ΑΥΞΗΜΕΝΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΑΜΕ)ΤΟ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.....ΧΘΕΣ ΣΥΝΗΛΘΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΜΟΥ ΑΦΟΡΗΤΟΙ ΠΟΝΟΙ.....ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...

ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ,ΤΥΧΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΣΕΣ ΑΝΑΜΕΝΟΥΝ....ΜΕΛΑΚΙ,ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ....ΟΤΙ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΔΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΚΩ ΚΑΜΜΙΑ....ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ E-MAIL

ΣΑΣ ΦΙΛΩ

Να σου ζήσει! Αν και μανούλα Μαρτίου εδώ σε θέλουμε!!! Να μην χάνεσαι τώρα ε;

Κοριτσάκια μου γεννήσαμε και εμεις ξημερώματα Κυριακής με έπιασαν συσπάσεις κάθε 5 λεπτά....κάναμε εισαγωγη....άρχισαν και πόνοι σιγά σιγά μου έβαλαμ και ελάχιστους τεχνίτους μετά αλλά κόλλησα δεν έκανα διαστολή τους.πόνους με λίγη επισκληριδιο τους άντεχα...Τελικά μπήκαμε για καισαρική και γέννησα Κυριακή 4:10 το μεσημέρι μια υπέροχη μπεμπουλα 2680 κιλά και 49 πόντους....θηλάζουμε αποκλειστικά και είναι λίγο κλαψιαρουλα προσ το παρών! !!!

Εγώ προς το παρών έχω ακόμα όρο και είμαι παρα πομυ καλά σε σχέση με τον πρώτο μου !!!Ελπίζω να συνεχίσω έτσι !!!

Ο άγγελακος μου είδε την αδερφουλη του και έπαθε σοκ...Εγώ μόλις τον είδα στο δωματιακι φυσικά έβαλα τα κλάματα....Η ψυχούλα μου έλεγε στα πεθερικά μου δεν θέλω η μαμά να κοιμηθεί εκεί !

Ζεστενοκαι πάρα πάρα πολύ εντομεταξυ!

Κοριτσαρες μου με το καλό και στις υπόλοιπες.....θα σας γράφω νέα μας οπότε μπορω!!!

Να τη η έκπληξη!!! Να είναι γερό το κορίτσι μας (και το μεγάλο και το μικρό)!!! Πες μας, πόσο μοιάζει με τους υπερήχους που μας έδειχνες; Γιατί η δική μου από μια και μόνη φωτό που είχα, δεν είχε καμία σχέση (ενώ ο γιός μου έμοιαζε με τον υπέρηχο ακριβώς στην ίδια εβδομάδα). Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας!

Κορίτσια μου κι εμεις γεννησαμε!!!! 3040 και 51 ποντους!!!! Μπηκαμε στις 2 σημερα το μεσημερι ξεκινησαμε κατα τις 3 μιση προκληση και στις 6 και μιση βγηκε ο παιδαρος μου!!! Με φυσιολογικο τοκετο πραγματικα πολυ ευκολος τοκετος και θηλαζουμε κι εμεις αποκλειστικα!!! Ειμαστε και οι δυο πολυ καλα!!! Μολις εφαγα τον αγλεορα και ετοιμαζομαι να κανω μπανακι!!! Θα τα ξαναπουμε!!! Σας φιλω ολες!!! Με το καλο και η υπολοιπη παρεα!!! ;)

Όλα τέλεια όπως ήταν αναμενόμενο στην περίπτωσή σου! Μπράβο κοπέλα μου! Να σας ζήσει ο μπεμπάκος!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Να ευχηθώ κι εγώ στη Μaria18, στο Χριστινάκι & στο Ioannaki μας να ζήσουν τα μπεμπάκια τους, να είναι πάντα γερά & καλότυχα στη ζωή τους!! Και φυσικά καλούς θηλασμούς!!

Κι εμείς σήμερα βγαίνουμε από το μαιευτήριο..θηλάζουμε αποκλειστικά χθές όμως με λίγη βοήθεια κι από νοσοκομειακό θήλαστρο & σύριγγα διότι είχε ίκτερο (8,3) κι έπρεπε να μπεί στη λάμπα. Αλλά από τα ξημερώματα αρχίζει & κατεβαίνει περισσότερο γάλα, έπεσε ο ίκτερος κι ο μικρός πάει όλο & καλύτερα με το θηλασμό!!

Σου το έκαναν τόσο θέμα το 8,3; Εμένα το 10,5 δεν τους ανησύχησε καθόλου... και στον γιό μου που είχε παραπάνω πάλι δεν ανησύχησε ο παιδιάτρος... από 15 και πάνω είναι κακό, οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σου το έκαναν τόσο θέμα το 8,3; Εμένα το 10,5 δεν τους ανησύχησε καθόλου... και στον γιό μου που είχε παραπάνω πάλι δεν ανησύχησε ο παιδιάτρος... από 15 και πάνω είναι κακό, οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!

Ντοριτα κ μένα 10,9 είχε κ πήραμε κανονικά εξιτήριο, μου είπαν από 13 κ πάνω θέλει παρακολουθηση. Σε κάθε περίπτωση όμως ο ικτερος δεν είναι κάτι σοβαρό!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραmaria18 ,ioannamas,vasso40, spasiou,anastasia2012, titina21 και ioannaki30 και να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!!! να είναι πάντα γερά κ ευτυχισμένα!!!!

Έχω αρκετες μέρες να επισκευτώ το forum και πραγματικά αυτό είναι μια έκριξη χαράς κ ευτυχίας!!!

όσο για μας τις υπόλοιπες .... υπομονή, υπομονή, κ ξανά υπομονή!

Μέλι να' σαι καλά για το πινακάκι που έχεις φτιάξει γιατί αλλιώς θα έχανα τα αυγά κ τα πασχάλια!!!


SuEUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...