Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Σου το έκαναν τόσο θέμα το 8,3; Εμένα το 10,5 δεν τους ανησύχησε καθόλου... και στον γιό μου που είχε παραπάνω πάλι δεν ανησύχησε ο παιδιάτρος... από 15 και πάνω είναι κακό, οπότε μην αγχώνεσαι καθόλου!
Ντοριτα κ μένα 10,9 είχε κ πήραμε κανονικά εξιτήριο, μου είπαν από 13 κ πάνω θέλει παρακολουθηση. Σε κάθε περίπτωση όμως ο ικτερος δεν είναι κάτι σοβαρό!

Αναστασία μου συγνώμη κι όλας που χώνομαι αλλά δεν εμπιστεύομαι τις κλίκες των ιδιωτικών... Τους έφαγα στη μάπα και την έχω πατήσει... και προσπαθώ να καταλάβω αν το κάνουν επίτηδες και αυτό για να χρεώνουν παραπάνω. Επειδή λοιπόν το έχω ξανα ακούσει για το Μητέρα να έχει χαμηλό ίκτερο και να βάζουν το μωράκι σε λάμπα θα ήθελα με όλο το θάρρος να σε ρωτήσω, υπάρχει έξτρα χρέωση για τους γονείς αν γίνει χρήση λάμπας; Πονηρεύομαι λίγο... :confused:

Καλησπέραmaria18 ,ioannamas,vasso40, spasiou,anastasia2012, titina21 και ioannaki30 και να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!!! να είναι πάντα γερά κ ευτυχισμένα!!!!

Έχω αρκετες μέρες να επισκευτώ το forum και πραγματικά αυτό είναι μια έκριξη χαράς κ ευτυχίας!!!

όσο για μας τις υπόλοιπες .... υπομονή, υπομονή, κ ξανά υπομονή!

Μέλι να' σαι καλά για το πινακάκι που έχεις φτιάξει γιατί αλλιώς θα έχανα τα αυγά κ τα πασχάλια!!!

Πως είσαι εσύ μανούλα; Σε τι στάδιο βρίσκεσαι; Όποτε μπορέσεις πες μας νέα σου καλέ! Το αγοράκι σου πόσα γραμμάρια είναι τώρα; Θα έχει μεγαλώσει! Κοντεύεις κι εσύ!!! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Manoules na sas zisoun ta kainourgia sas mwrakia....egw akoma edw...mou fenete tha meinw teleutaia k tha me faei to anxos!!!enw niwthw sispaseis sto mixanima den katagrafete tpt mou eipe o giatros opote exoune akomaaa....aurio exw pali giatro k vlepoume!

Touli, μαζί πάμε εμείς!!! Έχεις τίποτα συμπτώματα εσύ; Διαστολή έχεις καθόλου;

Εγώ πάλι τα ίδια, λίγα πονάκια και καφε βλεννα... τίποτα παραπανω... περπατημα φουλ και αγιος ο θεος!!!


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Touli, μαζί πάμε εμείς!!! Έχεις τίποτα συμπτώματα εσύ; Διαστολή έχεις καθόλου;

Εγώ πάλι τα ίδια, λίγα πονάκια και καφε βλεννα... τίποτα παραπανω... περπατημα φουλ και αγιος ο θεος!!!

Καλημέρα μανούλες! Αθανασία μου βλεννα είδα κ εγώ σήμερα το πρωί. Καθαρή όμως. Δεν ξέρω αν είναι η τραχηλικη γιατί δεν είχε αίμα. Η τραχηλικη έχει οπωσδήποτε αίμα ; Ενημέρωσα κ τον γιατρό μου. Ήταν στο χειρουργείο κ θα με πάρει μέσα στην ημέρα. Στην αναμονή κ εγώ. .. Εσένα τι σου είπαν ? Το αίμα κ τα καφέ πως τα δικαιολόγησαν ; Περπάτημα κ εγώ κ αν δεν σπάσουν τα νερά ή δεν πονάω αρκετά από συσπασεις δεν το κουνώ από το σπιτάκι μου. :roll:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Manoules na sas zisoun ta kainourgia sas mwrakia....egw akoma edw...mou fenete tha meinw teleutaia k tha me faei to anxos!!!enw niwthw sispaseis sto mixanima den katagrafete tpt mou eipe o giatros opote exoune akomaaa....aurio exw pali giatro k vlepoume!
Να μη βιάζεσαι κ να χαίρεστε που θα σκάσει μύτη στην ώρα του το μικρό και θα είναι μωράκι κανονικό κ τσουπωτο να μην έχεις να αγχώνεσαι αν θα χάσει κ κανένα γραμμάριο! Έχεις ακόμα καλέ! Κι εγώ μαζί! Έχω πητ την Μ. Δευτέρα αλλά μπορεί να θέλει να πάρει καμιά εβδομάδα ακόμα! Κανείς δεν ξέρει! Μόνο τα μωρά μας! ;) Να αγχώνονται οι μανούλες που γεννάνε πρόωρα το καταλαβαίνω αλλά να αγχωνομαστε κ εμείς που πάνε όλα καλά? Να μην αγχώνεσαι Τουλακι μου! Δεν υπάρχει λόγος! Όλα θα πάνε ρολόι! Μπες αύριο να μας πεις τι σου είπε ο γιατρός. :D

gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες! Αθανασία μου βλεννα είδα κ εγώ σήμερα το πρωί. Καθαρή όμως. Δεν ξέρω αν είναι η τραχηλικη γιατί δεν είχε αίμα. Η τραχηλικη έχει οπωσδήποτε αίμα ; Ενημέρωσα κ τον γιατρό μου. Ήταν στο χειρουργείο κ θα με πάρει μέσα στην ημέρα. Στην αναμονή κ εγώ. .. Εσένα τι σου είπαν ? Το αίμα κ τα καφέ πως τα δικαιολόγησαν ; Περπάτημα κ εγώ κ αν δεν σπάσουν τα νερά ή δεν πονάω αρκετά από συσπασεις δεν το κουνώ από το σπιτάκι μου. :roll:

Δεν ξέρω Μελάκι, τι να πω! εγω ειχα πολυ αιμα προχθες που πηγα και φοβηθηκαμε για αποκολληση. Ευτυχως καμια σχεση... εχω τραχηλιτιδα και ετσι δικαιολογειται η αιμορραγια. λόγω και της διαστολης επιδεινωνεται η κατασταση. τωρα ευτυχως δεν εχω σχεδον καθολου..

εμεις πηραμε και τις βαλιτσες στο μαιευτηριο!!! τοσο σιγουρη ημουν οτι γενναω!!! Φαντασου!!!

Απαπα κι εγω αν δεν σπασουν τα νερα η δεν ποναω πολυ δεν παω πουθενα!

Συσπασεις αισθανομαι αρκετες!!!! Τουλαχιστον παριγοριεμαι εστω και μ αυτα τα δυο εκατοστα διαστολη... Λέω θα μπορούσα να μην είχα και καθόλου!!!

Η τραχηλικη βλεννα λενε ειναι σα σιλικονη σκληρη, σα ζελε και μπορει να περιεχει αιμα...οχι παντως ομως... εγω μεχρι στιγμης κατι τοσο εντονο δεν ειδα. Γνωστη μου που το ειδε και πηγε στο γιατρο ειχε 4 εκ. διαστολη.. οποτε εχω καιρο για να τη δω μου φαινεται!


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρία να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!Να είναι γερή και καλότυχη πάντα στη ζωή της. Γέννησα κι εγώ την ίδια μέρα μ' εσένα, έναν πανέμορφο μπεμπούλη με φυσιολογικό τοκετό. Πρωτομανούλα κι εγώ και τελείως τρελαμένη. Κι ο δικός μου στο μαιευτήριο είχε χάσει 225 γρ. αλλά τα ξαναπήρε και έχει ανοδική πορεία. Θηλάζουμε αποκλειστικά και μεγαλώνουμε γρήγορα.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ KANTI MΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΑΜΠΡΟ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ!!ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΥΧΝΑ ...ΘΥΜΙΣΕ ΜΟΥ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΕΙΣΑΙ?


xHHOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πως είσαι εσύ μανούλα; Σε τι στάδιο βρίσκεσαι; Όποτε μπορέσεις πες μας νέα σου καλέ! Το αγοράκι σου πόσα γραμμάρια είναι τώρα; Θα έχει μεγαλώσει! Κοντεύεις κι εσύ!!! :D

Καλημέρα κορίτσια!

Μέλι μου, την Τετάρτη θα πάω για καρδιοτοκογράφο, δεν έχω δει "σημαδιακά" υγρά, δεν νοιώθω συσπάσεις (δηλαδή δεν ξέρω καν πως είναι οι συσπάσεις), όσο για τα γραμμάρια η τελευταία μέτρηση έδειξε 3664gr. Μόλις ανέφερε το συγκεκριμένο νούμερο ο γιατρός μου έμεινα για 1,5 λεπτό παγωμένη να τον κοιτάζω σα να είχα πάθει εγκεφαλικό! Μετά κατάφερα να τον ρωτήσω πως θα βγεί όλο απο εκει μέσα με Φ.Τ??? μου είπε να μην αγχώνομαι, αλλά εγώ δεν αγχώθηκα, τρομοκρατήθηκα!!!

κατά τα άλλα είμαι καλά αν εξαιρέσεις τα νεύρα που έχω απο την ανηπομονησία μου


SuEUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και συγχαρητήρια Χριστινα Ιωάννα και Μαρία!! Τι γρήγορο baby boom αυτό το σκ!! :) Να τα χαιρόσαστε τα μπουμπούκια σας!! Καλη επιστροφή στο σπιτι! Εγώ έχω νέα, άλλαξα γιατρό χτες το βράδυ γιατί ο δικός μου ήθελε να με βάλει με πρόκληση χτες με σκοπό να γεννήσω σήμερα που ήταν η ΠΗΤ μου. Βρήκα άλλη γιατρό που θα περιμένει, κάναμε και υπέρηχο, 3650 περίπου και είναι μια χαρά ο μικρούλης, ο τράχηλος μαλακός με 1,5 διαστολή περίπου αλλά το μωρό είναι ψηλά, δεν έχει εμπεδωθεί και αυτό είναι το πρόβλημα.. Άρχισα και δίκταμα, κανέλες και άλλα γιατροσόφια μπας και κάνει συσπάσεις η μήτρα μου να τον βοηθήσουμε.. Μέλι και Αθανασία αφου έχετε δει βλέννη πρέπει να είστε πολύ κοντά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και συγχαρητήρια Χριστινα Ιωάννα και Μαρία!! Τι γρήγορο baby boom αυτό το σκ!! :) Να τα χαιρόσαστε τα μπουμπούκια σας!! Καλη επιστροφή στο σπιτι! Εγώ έχω νέα, άλλαξα γιατρό χτες το βράδυ γιατί ο δικός μου ήθελε να με βάλει με πρόκληση χτες με σκοπό να γεννήσω σήμερα που ήταν η ΠΗΤ μου. Βρήκα άλλη γιατρό που θα περιμένει, κάναμε και υπέρηχο, 3650 περίπου και είναι μια χαρά ο μικρούλης, ο τράχηλος μαλακός με 1,5 διαστολή περίπου αλλά το μωρό είναι ψηλά, δεν έχει εμπεδωθεί και αυτό είναι το πρόβλημα.. Άρχισα και δίκταμα, κανέλες και άλλα γιατροσόφια μπας και κάνει συσπάσεις η μήτρα μου να τον βοηθήσουμε.. Μέλι και Αθανασία αφου έχετε δει βλέννη πρέπει να είστε πολύ κοντά..

Favol σήμερα σε σκεφτὀμουν, καιρό είχες να μας γράψεις... καλα εκανες με το γιατρό!!!! Δεν είναι βλέννες ειναι κάτι πιο σκληρό απο βλέννα και είναι καφέ! Αχ έτσι λεω κι εγω οτι ειμαι κοντα αλλα ποτε δε φτανω...

Για πες τι αλλα γιατροσοφια υπαρχουν μπας και γινει κανενα θαυμα????


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Μέλι μου, την Τετάρτη θα πάω για καρδιοτοκογράφο, δεν έχω δει "σημαδιακά" υγρά, δεν νοιώθω συσπάσεις (δηλαδή δεν ξέρω καν πως είναι οι συσπάσεις), όσο για τα γραμμάρια η τελευταία μέτρηση έδειξε 3664gr. Μόλις ανέφερε το συγκεκριμένο νούμερο ο γιατρός μου έμεινα για 1,5 λεπτό παγωμένη να τον κοιτάζω σα να είχα πάθει εγκεφαλικό! Μετά κατάφερα να τον ρωτήσω πως θα βγεί όλο απο εκει μέσα με Φ.Τ??? μου είπε να μην αγχώνομαι, αλλά εγώ δεν αγχώθηκα, τρομοκρατήθηκα!!!

κατά τα άλλα είμαι καλά αν εξαιρέσεις τα νεύρα που έχω απο την ανηπομονησία μου

Welcome to the club! Κι εμένα τσουπωτό μου το είδε το νινί! :roll: Ολόκληρα παιδιά θα βγούνε!!!!!! :tongue:

Πέρα απο την πλάκα μην τρελαινόμαστε γιατί είναι κατα προσέγγιση. Αλλά και έτσι να είναι θα τα καταφέρουμε! Ούτε οι πρώτες ούτε οι τελευταίες είμαστε! ;) Έλα και αύριο θα έχεις νεότερα. Εγώ Μ. Δευτέρα ραντεβού.

Eixa giatro to prwi!!pali katholoy sispaseis k o traxilos kleistos..to mwro den exei katevei arketa k o giatros leei oti isws ftaiei pou exw k poli steni lekani.opote anamoni i moni lisi!
Υπομονή και αναμονή και έρχεται. Όπως λέω κι εγώ θα βγει! δεν θα κάτσει για πάντα μες στην κοιλίτσα! Που θα πάει; Θα βγει!''
Καλησπέρα κορίτσια και συγχαρητήρια Χριστινα Ιωάννα και Μαρία!! Τι γρήγορο baby boom αυτό το σκ!! :) Να τα χαιρόσαστε τα μπουμπούκια σας!! Καλη επιστροφή στο σπιτι! Εγώ έχω νέα, άλλαξα γιατρό χτες το βράδυ γιατί ο δικός μου ήθελε να με βάλει με πρόκληση χτες με σκοπό να γεννήσω σήμερα που ήταν η ΠΗΤ μου. Βρήκα άλλη γιατρό που θα περιμένει, κάναμε και υπέρηχο, 3650 περίπου και είναι μια χαρά ο μικρούλης, ο τράχηλος μαλακός με 1,5 διαστολή περίπου αλλά το μωρό είναι ψηλά, δεν έχει εμπεδωθεί και αυτό είναι το πρόβλημα.. Άρχισα και δίκταμα, κανέλες και άλλα γιατροσόφια μπας και κάνει συσπάσεις η μήτρα μου να τον βοηθήσουμε.. Μέλι και Αθανασία αφου έχετε δει βλέννη πρέπει να είστε πολύ κοντά..

Απο την μια θέλω να σε συγχαρώ για το θάρρος που έδειξες και τόλμησες να αλλάξεις! Λίγες θα το έκαναν αλλά έτσι τους χρειάζεται! Με το ζόρι και χωρίς λόγο σε πήγαινε να φας τα φάρμακα της πρόκλησης και να ξεμπερδεύει και αυτός. Απο την άλλη δεν μπορώ να μην πω και το ότι πήρες μεγάλο ρίσκο!!! :roll: Δεν φοβήθηκες την περίπτωση του να μην σε δεχθεί νέος γιατρός τώρα στο παρα πέντε; Σου είχε κάνει και άλλα νερά σαν γιατρός γενικά ή τώρα έδειξε ''χαρακτήρα''; Αφού είναι καλά το μικρό αυτό έχει σημασία. Θα έρθουν και οι συσπάσεις. Όλα καλά θα πάνε! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Favol σήμερα σε σκεφτὀμουν, καιρό είχες να μας γράψεις... καλα εκανες με το γιατρό!!!! Δεν είναι βλέννες ειναι κάτι πιο σκληρό απο βλέννα και είναι καφέ! Αχ έτσι λεω κι εγω οτι ειμαι κοντα αλλα ποτε δε φτανω...

Για πες τι αλλα γιατροσοφια υπαρχουν μπας και γινει κανενα θαυμα????

Αθανασία μου είσαι περισσότερο κοντά από ότι φαντάζεσαι. :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε χριστιανοί! :? Με την τραχηλική βλέννα έχω μπερδευτεί! :?

Είναι σκληρή ζελατίνα ή σαν μεγάλη μύξα;

βγαίνει μια και καλή ή σε δόσεις και επίσης πρέπει να περιέχει αιματάκι ή δεν είναι απαραίτητο;


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε χριστιανοί! :? Με την τραχηλική βλέννα έχω μπερδευτεί! :?

Είναι σκληρή ζελατίνα ή σαν μεγάλη μύξα;

βγαίνει μια και καλή ή σε δόσεις και επίσης πρέπει να περιέχει αιματάκι ή δεν είναι απαραίτητο;

Μελακι ειναι σαν μυξα και βγαινουν σε δοσεις!!!και λευκα και με καφε η κοκκινο αιμα...και χρωματισμενα καφε τελειως η κοκκινα...τι εχουμε;έρχεται η μπουμπουκα σου μελακι!!!!με το καλο!!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...