Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Ο παιδιατρος μου είπε γισ τις σταγόνες !τσάι εννοείς δίνεις στο μωρό η πίνεις εσυ;;;γιατί εμείς κάνουμε αποκλειστικό θηλασμό και από ότι έχω διαβάσει δεν κάνει κάτι άλλο εκτός από θηλασμό !

Έχω απελπιστεί έχω υπερπαραγωγή και δεν μπορβω να τ ρυθμίσω με τίποτα η μικρη πνίγεται και δεν μπορεί να φάει σωστά και για αρκετή ώρα....βγάζω με το χέρι πριν να της δώσω αλλά μετά από λίγο πάλι τα ίδια βγάζει το στήθος και πεταγονται συντριβάνι το γάλα πάλι....όλα γίνονται χάλια...πφφφφφ απελπισία

Στο μωρο δίνω μια φορα την ημερα 30 γρ.Εγω θηλάζω,βγάζω και με το θηλαστρο και δίνω και συμπλήρωμα οταν τυχαίνει γιατι το γαλα δεν ειναι αρκετό,με το θηλαστρο βγάζω τρία γεύματα περιπου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια! Να σας ζησουν τα μωρακια σας! Μπαινω εκ παραδρομης απο τις μανουλες Μαιου μιας και τελικα γεννησα 30 Απριλη! Εχω μια απορια σχετικα με το θηλασμο και το βαρος του μωρου. Γεννησα 39+5, ο μικρος γεννηθηκε 3400 και απο το νοσοκομειο βγηκαμε 3250. Απο εκει και περα μετραμε το βαρος του μερα παρα μερα το οποιο δεν εχει θεαματικες αλλαγες.

1η μετρηση: 3350

2η μετρηση: 3330

3η μετρηση: 3260

Θηλαζω αποκλειστικα, με συχνοτητα οποτε θελει το μωρο και αλλαζουμε το λιγοτερο 5-6 πανες τη μερα εκ των οποιων οι 2-3 ειναι με μουσταρδι νερουλη κενωση.

Ειναι λογικο να χανει γραμμαρια? Εχω αγχωθει λιγο...


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Να σας ζησουν τα μωρακια σας! Μπαινω εκ παραδρομης απο τις μανουλες Μαιου μιας και τελικα γεννησα 30 Απριλη! Εχω μια απορια σχετικα με το θηλασμο και το βαρος του μωρου. Γεννησα 39+5, ο μικρος γεννηθηκε 3400 και απο το νοσοκομειο βγηκαμε 3250. Απο εκει και περα μετραμε το βαρος του μερα παρα μερα το οποιο δεν εχει θεαματικες αλλαγες.

1η μετρηση: 3350

2η μετρηση: 3330

3η μετρηση: 3260

Θηλαζω αποκλειστικα, με συχνοτητα οποτε θελει το μωρο και αλλαζουμε το λιγοτερο 5-6 πανες τη μερα εκ των οποιων οι 2-3 ειναι με μουσταρδι νερουλη κενωση.

Ειναι λογικο να χανει γραμμαρια? Εχω αγχωθει λιγο...

Να σου ζήσει το μωράκι σου! Να είναι γερό & καλότυχο😊!! Καλό είναι να μιλήσεις με τον παιδίατρο σου..νομίζω ότι το μωρό θα πρέπει να παίρνει βάρος με το δικό σου γάλα κι όχι να χάνει! Μήπως έχει κάποιο θέμα η ζυγαριά? Ή να πρέπει να τρώει περισσότερο?


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Να σας ζησουν τα μωρακια σας! Μπαινω εκ παραδρομης απο τις μανουλες Μαιου μιας και τελικα γεννησα 30 Απριλη! Εχω μια απορια σχετικα με το θηλασμο και το βαρος του μωρου. Γεννησα 39+5, ο μικρος γεννηθηκε 3400 και απο το νοσοκομειο βγηκαμε 3250. Απο εκει και περα μετραμε το βαρος του μερα παρα μερα το οποιο δεν εχει θεαματικες αλλαγες.

1η μετρηση: 3350

2η μετρηση: 3330

3η μετρηση: 3260

Θηλαζω αποκλειστικα, με συχνοτητα οποτε θελει το μωρο και αλλαζουμε το λιγοτερο 5-6 πανες τη μερα εκ των οποιων οι 2-3 ειναι με μουσταρδι νερουλη κενωση.

Ειναι λογικο να χανει γραμμαρια? Εχω αγχωθει λιγο...

Γεια σου invisible. Να σου ζήσει το μωράκι σου, γερό και καλότυχο να είναι. Λοιπόν εγώ θα σου αναφέρω τη δική μου εμπειρία. Ο μικρούλης μου γεννήθηκε 3150 κι ενώ από την αρχή θηλάζαμε κι έτρωγε συχνά και πολύ, έχανε βάρος. Στο νοσοκομείο είχε χάσει σχεδόν 250γρ. Μετά όταν επιστρέψαμε στο σπίτι κι ερχόταν η μαία, τις πρώτες 10 μέρες έβαζε αργά βάρος ενώ έτρωγε κανονικά και αλλάζαμε πολλές πάνες. Μετά τις 15 μέρες άρχισε να παίρνει κανονικά και πολύ βάρος κι έκανε αλματάκια ανάπτυξης. Μην ανησυχείς, η μαία μου είπε κάποια βρέφη τις πρώτες μέρες βάζουν αργά βάρος ή χάνουν κάποια γραμμάρια. Η κένωση είναι επίσης φυσιολογική, μουσταρδίτσες έχουν τα μωράκια που θηλάζουν :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Στο μωρο δίνω μια φορα την ημερα 30 γρ.Εγω θηλάζω,βγάζω και με το θηλαστρο και δίνω και συμπλήρωμα οταν τυχαίνει γιατι το γαλα δεν ειναι αρκετό,με το θηλαστρο βγάζω τρία γεύματα περιπου.

Vasso, το τσάι μάραθο της milupa το δίνεις το απόγευμα? Κι εγώ μια από τα ίδια βγάζω με το θήλαστρο περίπου 300ml την ημέρα κατα μέσο όρο & το υπόλοιπο δίνω συμπλήρωμα. Ο μικρός μου πίνει κατα μέσο όρο 800ml την ημέρα!! Προχθές έκανε ρεκόρ..ήπιε 1085ml σύνολο σε μια μέρα!! Δεν τον προλαβαίνω!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κ να σας ζησουν τα μωρακια!οταν θηλαζεις καλυτερα ειναι να μη δινεις τσαι.μπορεις ομως να πιεις εσυ κ να βοηθησεις το μωρο.οι σταγονες δε βοηθανε συνηθως.ισως τα προβιοτικα.υπομονη.συνηθως περναει στο τριμηνο.καμιαφορα οι κολικοι επιδεινωνονται απο τα γαλακτοκομικα.

Για την υπερπαραγωγη μπορεις να δωσεις το ιδιο στηθος για πιο πολυ ωρα.θηλαζεις κ απο τα δυο καθε φορα;αν ναι,δωσε το ιδιοστηθος ανα γευμα.αν δε δεις διαφορα μπορεις να δινεις το ιδιο στηθος ανα 2-3η κ 4ωρες.καλο ειναι ομως να επικοινωνησεις με συμβουλο θηλασμου,μη μειωθει πολυ το γαλα

Έχω παρα πολύ γάλα! Αυτό κάμω τις δίνω από το ένα στήθος για 3-4 ώρες και αποσυμφωρω το άλλο με τ χέρι αλλά τίποτα δεν στρώνει. ...

Κολικούς εχει πολλούς όλη μέρα σφυγγετε και κοκκινίζει το μωρό. ..όταν θηλάζει βγάζω στηβ αρχη εμ το χέρι λίγο αλλά πάλι πνίγεται σταματάει ξαναθηλαζει και στο τέλος σταματάει γιατί κουράζεται...και καθιστή που τηβ θηλάζω πάλι πνίγεται τώρα θηλάζω και γερνω προς τα πίσω και κάπως καλύτερα τρώει. ..αλλά έχω απελπιστεί και κουραστεί γιατί δεν μπορώ να βρω λύση! !!!πφφφφ

Βαρος βάζει πολύ....και από πάνες φουλ και από τσίσά και από κακά !!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Vasso, το τσάι μάραθο της milupa το δίνεις το απόγευμα? Κι εγώ μια από τα ίδια βγάζω με το θήλαστρο περίπου 300ml την ημέρα κατα μέσο όρο & το υπόλοιπο δίνω συμπλήρωμα. Ο μικρός μου πίνει κατα μέσο όρο 800ml την ημέρα!! Προχθές έκανε ρεκόρ..ήπιε 1085ml σύνολο σε μια μέρα!! Δεν τον προλαβαίνω!!

Μου ειπε ο παιδίατρος το απογευμα να το δίνω το σαι για να ήρεμοι το βραδυ.Εγω ειδα διάφορα παντως,ηρεμησε το μωρο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρα πολύ γάλα! Αυτό κάμω τις δίνω από το ένα στήθος για 3-4 ώρες και αποσυμφωρω το άλλο με τ χέρι αλλά τίποτα δεν στρώνει. ...

Κολικούς εχει πολλούς όλη μέρα σφυγγετε και κοκκινίζει το μωρό. ..όταν θηλάζει βγάζω στηβ αρχη εμ το χέρι λίγο αλλά πάλι πνίγεται σταματάει ξαναθηλαζει και στο τέλος σταματάει γιατί κουράζεται...και καθιστή που τηβ θηλάζω πάλι πνίγεται τώρα θηλάζω και γερνω προς τα πίσω και κάπως καλύτερα τρώει. ..αλλά έχω απελπιστεί και κουραστεί γιατί δεν μπορώ να βρω λύση! !!!πφφφφ

Βαρος βάζει πολύ....και από πάνες φουλ και από τσίσά και από κακά !!!

Επειδη ειχαμε κ μεις θεμα για 2-3μερες εδινα το ιδιο στηθος ανα 6ωρο.μετα το διμηνο εστρωσε.οταν βγαζεις με το χερι να βγαζεις πολυ λιγο,τοσο οσο να το αποσυμφορεις αν ενοχλει κ ποναει.το φασκομηλο βοηθαει στη μειωση αλλα επειδη δεν εχει εδραιωθει ο θηλασμος συζητησε το με συμβουλο.

Μια σταση θηλασμου ειναι να εισαι ανασκελα κ το μωρο μπρουμυτα πανω σου.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχαμε κ μεις θεμα για 2-3μερες εδινα το ιδιο στηθος ανα 6ωρο.μετα το διμηνο εστρωσε.οταν βγαζεις με το χερι να βγαζεις πολυ λιγο,τοσο οσο να το αποσυμφορεις αν ενοχλει κ ποναει.το φασκομηλο βοηθαει στη μειωση αλλα επειδη δεν εχει εδραιωθει ο θηλασμος συζητησε το με συμβουλο.

Μια σταση θηλασμου ειναι να εισαι ανασκελα κ το μωρο μπρουμυτα πανω σου.

Τηβ δοκίμασα και αυτήν την στάση αλλά δεν βολεύει και της κλείνει η μύτη! !!!πφφφ όλη μέρα κλάμα σήμερα δεν την παλεύω άλλο κάθε 3 κ λίγο βυζι είναι! !!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε ,;;

Εγω ξεκίνησα τον Άγγελο παιδικό πάλι σήμερα γιατί το παιδί είχε λαλισει και όλη μέρα οριομουν να τυ φωνάζω με έχει βγάλει εκτός ορίων!!!!Οπότε ελπίζω να ηρεμήσει τώρα λίγο! !!!

Η μικρή είναι αρκετά ανήσυχη αυτές τις μέρες....Μάλλον κολικοι όλη μέρα σφυγγετε το καημένο κι κοκκινίζει ξεκίνησα κια εγώ σταγόνες infacolic μπας και βοηθήσουν!!!!

Με το τόσο γάλα που έχω έχω απελπιστεί λίγο....όλο πριζομαι βγάζω με τ χέρι και πάλι τα ίδια μετά από ώρα !!!!πφφφ έχω βαρεθεί να αλλάζω και η μικρή μες στο γάλα....τηβ τάιζα το πρωί ξαπλωμένη και από το δεξι στήθος έτρεχε ποτάμι γέμισε το επίθεμα και έτρεχε απέξω...χαμός !!!!Ελπίζω να ρυθμιστεί η κατάσταση στηβ πορεία !!!!

Εσάς σφιγγονται έτσι βρε κοριτσια ,;;πφφφ το καημένο δεν μπορώ να τ βλέπω έτσι!

Κι εμενα σφίγγεται και βογγαει αλλα δεν κλαίει, το διαχειρίζεται μονη της, αλλα μιλάμε για πολυ βογγο ακομα και κοιμισμένη... Τόσο πολυ γαλα ε; Εγω θα έλεγα εκτός απο υπομονή, να βγάζεις πολυ λιγο με τη χέρι απο το αλλο στήθος γιατι διαφορετικά δίνεις ερέθισμα για να παράξει γαλα το στήθος ανάλογο της ποσότητας που βγηκε... Και βασικά αν ειναι δυνατόν να μην βγάζεις και καθόλου αν δεν υπάρχει κίνδυνος να πετρωσει...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

BunnyBabyDaffodil.gif

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!

skountoufla - 27/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 2.000gr – 2.100 gr K.Τ.(?)

maria18 29/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.970gr ΙΑΣΩ K.Τ.

kanti - 29/3 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.150gr Φ.Τ.

Dorita_87 - 01/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.120gr EUROMEDICA K.Τ.

IoannaMas - 05/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.230gr ATTIKO Φ.Τ.

Vasso40 - 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.030gr ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ K.Τ.

spasiou - 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.970gr ΕΛΕΝΑ K.Τ.

anastasia2012 - 15/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.960gr ΜΗΤΕΡΑ K.Τ.

titina21 - 17/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.680gr ΡΕΑ K.Τ.

ioannaki30 - 17/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.040gr ΙΑΣΩ Φ.Τ.

favol - 23/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 4.200gr ΡΕΑ K.Τ.

Μέλι - 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.960gr ΕΛΕΝΑ Φ.Τ.

athanasia789 - 27/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.050gr ? K.Τ.

Touli6 - 29/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.500gr ΓΕΝΕΣΙΣ K.Τ.

mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.470gr ΙΑΣΩ

ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ΜΗΤΕΡΑ

Maira5 - ΠΗΤ 24/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.664gr ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα σφίγγεται και βογγαει αλλα δεν κλαίει, το διαχειρίζεται μονη της, αλλα μιλάμε για πολυ βογγο ακομα και κοιμισμένη... Τόσο πολυ γαλα ε; Εγω θα έλεγα εκτός απο υπομονή, να βγάζεις πολυ λιγο με τη χέρι απο το αλλο στήθος γιατι διαφορετικά δίνεις ερέθισμα για να παράξει γαλα το στήθος ανάλογο της ποσότητας που βγηκε... Και βασικά αν ειναι δυνατόν να μην βγάζεις και καθόλου αν δεν υπάρχει κίνδυνος να πετρωσει...

Έτσι κια εμένα βογγαει σφυγγεται αλλά εκείνη τηβ στιγμή δεν κλαίει μετά τσαντιζεται και αρχίζει και πεινάει και κλαψουριζει....εντομεταξυ κάθεται πολύ λίγο στ στήθος κανένα 10 λεπτό συνήθως κια γιαυτο τρώει καθε 3 και λίγο άμα κάτσφερω και κάτσει ένα 20λεπτο είναι όκ!

Σήμερα προς το παρών δεν έχει χρειαστεί να πιέσω να βγάλω για να δούμε!μπορώ να πω πως ριναι πιο ήρεμη σήμερα αλλά το σφυξιμο σφυξιμο!!!!

Από βάρος πάντως σούπερ ήδη έχει βάλει 1 κιλό έχει αφρατεψει πολύ μωρέ έχει κάνει κατι μαγουλαρες κσι προγουλι αχαχα


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

BunnyBabyDaffodil.gif

ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ!

skountoufla - 27/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 2.000gr – 2.100 gr K.Τ.(?)

maria18 29/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.970gr ΙΑΣΩ K.Τ.

kanti - 29/3 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.150gr Φ.Τ.

Dorita_87 - 01/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.120gr EUROMEDICA K.Τ.

IoannaMas - 05/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.230gr ATTIKO Φ.Τ.

Vasso40 - 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.030gr ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ K.Τ.

spasiou - 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.970gr ΕΛΕΝΑ K.Τ.

anastasia2012 - 15/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.960gr ΜΗΤΕΡΑ K.Τ.

titina21 - 17/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.680gr ΡΕΑ K.Τ.

ioannaki30 - 17/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.040gr ΙΑΣΩ Φ.Τ.

favol - 23/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 4.200gr ΡΕΑ K.Τ.

Μέλι - 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.960gr ΕΛΕΝΑ Φ.Τ.

athanasia789 - 27/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.050gr ? K.Τ.

Touli6 - 29/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.500gr ΓΕΝΕΣΙΣ K.Τ.

mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.470gr ΙΑΣΩ

ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ΜΗΤΕΡΑ

Maira5 - ΠΗΤ 24/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.664gr ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Που εισαι βρε μελακι μας;;;;;;;

Αχχχχ η λίστα μας μωρέ κοιτα ποτε πέρασε ο καιρός! !!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες!!!!

Μου λείψατε!

Χαίρομαι που είστε καλά μανούλες και μωράκια!

Να μας ζήσουν τα μπεμπάκια να είναι γερά!

Αθανασία Τουλάκι και Favol τα φιλιά μου!

Εμείς είμαστε καλά αλλά τραβάμε ζόρια με τον θηλασμό γιατί το μικρό μου αχόρταγο θηρίο που θέλει να λέγεται παιδί:roll:, μου έκανε στο μαιευτήριο δύο απίστευτες πληγές και τσίμπησα μικρόβιο:(. πονούσα η κακομοίρα και νόμιζα ότι έτσι πονάει ο θηλασμός... μέχρι που ανέβασα πυρετό ...:(

Τώρα είμαι με αντιβίωση και βγάζω με θήλαστρο το γάλα. Φυσικά δίνω ξένο συμπλήρωμα γιατί η μικρή είναι φαγάνα μεγάλη και δεν της φτάνουν τα 90 ml μου ούτε για ζήτω, οπότε 30ml 2 με 3 φορές την ημέρα της τα δίνω με βαριά καρδιά:(!!! Επίσης είχαμε θεματάκι με ίκτερο και ο γιατρός μας μας είπε φαΐ φαΐ και πάλι φαΐ και η αλήθεια είναι ότι τον ξεπεράσαμε και αυτόν... Είμαστε στα 4.110 σήμερα...

Ευχόμαστε την επόμενη εβδομάδα που τελειώνω την θεραπεία στις πληγές να ξανά πιάσει στήθος.:roll:

Τώρα έχει αναλάβει ταΐσματα ο καλός μου για να μην με συνδυάσει η μικρή με το μπουκάλι...

Κατά τα άλλα καλά. Μαμ κακά (μας έχει φύγει μια μικρή περιουσία στις πάνες:roll:) και νάνι. Το βράδυ κοιμάται και 4ωρο. Η μανούλα όμως σαν καλός στρατιώτης ανά τρίωρο βγάζει γάλα οπότε... ο δίωρος ύπνος είναι η δική μου πολυτέλεια... :rolleyes:

Είναι έρωτας όμως το μαλλιαρό μου και κάθε φορά που την αποκοιμίζουμε και την κανακεύουμε πλημμυρίζουμε αγάπη και σβήνει η ταλαιπωρία:) ... μέχρι να ξεκινήσει πάλι να κλαίει:roll:!

Είναι ένα πεισματάρικο μωρό και ευαίσθητο στη φασαρία!

Η γάτα από απέναντι να νιαουρίσει και πετάγεται:tongue:!!! :lol:

Αυτά από εμάς και δεν υπόσχομαι να μπω σύντομα γιατί καίγεται ο ''απ αυτός'' μου από το τρέξιμο!!!

Α! Επίσης να σας πω ότι ο τίτλος για το Έλενα ότι είναι υπέρ του μητρικού θηλασμού για εμένα και όπως το βίωσα προσωπικά είναι ένα μεγάααλο ψέμα! Πασάρουν και διαφημίζουν ξένα γάλατα με το παραμικρό και σε προτρέπουν με την παραμικρή ευκαιρία και στην πρώτη δυσκολία. Όχι όλες οι μαίες, αλλά 8 στις 10 ήταν τραγικές !!!!!! Ήθελα να τις πνίξω! Θα το αναλύσω όμως άλλη στιγμή!

Τοι θηρίο μου γρυλίζει! Τρέχω!!!!!!!!

Σας φιλώωωωωωωωωωωω!!!!!!!!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες!!!!

Μου λείψατε!

Χαίρομαι που είστε καλά μανούλες και μωράκια!

Να μας ζήσουν τα μπεμπάκια να είναι γερά!

Αθανασία Τουλάκι και Favol τα φιλιά μου!

Εμείς είμαστε καλά αλλά τραβάμε ζόρια με τον θηλασμό γιατί το μικρό μου αχόρταγο θηρίο που θέλει να λέγεται παιδί:roll:, μου έκανε στο μαιευτήριο δύο απίστευτες πληγές και τσίμπησα μικρόβιο:(. πονούσα η κακομοίρα και νόμιζα ότι έτσι πονάει ο θηλασμός... μέχρι που ανέβασα πυρετό ...:(

Τώρα είμαι με αντιβίωση και βγάζω με θήλαστρο το γάλα. Φυσικά δίνω ξένο συμπλήρωμα γιατί η μικρή είναι φαγάνα μεγάλη και δεν της φτάνουν τα 90 ml μου ούτε για ζήτω, οπότε 30ml 2 με 3 φορές την ημέρα της τα δίνω με βαριά καρδιά:(!!! Επίσης είχαμε θεματάκι με ίκτερο και ο γιατρός μας μας είπε φαΐ φαΐ και πάλι φαΐ και η αλήθεια είναι ότι τον ξεπεράσαμε και αυτόν... Είμαστε στα 4.110 σήμερα...

Ευχόμαστε την επόμενη εβδομάδα που τελειώνω την θεραπεία στις πληγές να ξανά πιάσει στήθος.:roll:

Τώρα έχει αναλάβει ταΐσματα ο καλός μου για να μην με συνδυάσει η μικρή με το μπουκάλι...

Κατά τα άλλα καλά. Μαμ κακά (μας έχει φύγει μια μικρή περιουσία στις πάνες:roll:) και νάνι. Το βράδυ κοιμάται και 4ωρο. Η μανούλα όμως σαν καλός στρατιώτης ανά τρίωρο βγάζει γάλα οπότε... ο δίωρος ύπνος είναι η δική μου πολυτέλεια... :rolleyes:

Είναι έρωτας όμως το μαλλιαρό μου και κάθε φορά που την αποκοιμίζουμε και την κανακεύουμε πλημμυρίζουμε αγάπη και σβήνει η ταλαιπωρία:) ... μέχρι να ξεκινήσει πάλι να κλαίει:roll:!

Είναι ένα πεισματάρικο μωρό και ευαίσθητο στη φασαρία!

Η γάτα από απέναντι να νιαουρίσει και πετάγεται:tongue:!!! :lol:

Αυτά από εμάς και δεν υπόσχομαι να μπω σύντομα γιατί καίγεται ο ''απ αυτός'' μου από το τρέξιμο!!!

Α! Επίσης να σας πω ότι ο τίτλος για το Έλενα ότι είναι υπέρ του μητρικού θηλασμού για εμένα και όπως το βίωσα προσωπικά είναι ένα μεγάααλο ψέμα! Πασάρουν και διαφημίζουν ξένα γάλατα με το παραμικρό και σε προτρέπουν με την παραμικρή ευκαιρία και στην πρώτη δυσκολία. Όχι όλες οι μαίες, αλλά 8 στις 10 ήταν τραγικές !!!!!! Ήθελα να τις πνίξω! Θα το αναλύσω όμως άλλη στιγμή!

Τοι θηρίο μου γρυλίζει! Τρέχω!!!!!!!!

Σας φιλώωωωωωωωωωωω!!!!!!!!

Μελακι μου να σου ζησει το κοριτσακι σου! Να είναι παντα χαρουμενη, γερη και ευτυχισμενη!!


xHHOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...