Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Μελακι μου να σου ζησει το κοριτσακι σου! Να είναι παντα χαρουμενη, γερη και ευτυχισμενη!!

Μαράκι μου σε ευχαριστώ για τις ευχές κι εσένα και όλα τα κορίτσια και ανταποδίδω!!!

Τα φιλιά μου σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια! Θα ήθελα να βρω χρόνο να σας γράψω στην κάθε μια ξεχωριστά αλλά τα χρονικά περιθώρια είναι τόσο στενά!

Να χαρείτε την μητρότητα σας εύχομαι κ να ρουφάτε κάθε δευτερόλεπτο χαράς με τα παιδάκια σας!

Summer μου με το καλό και στις δικές σου χαρές κοριτσάκι μου!!! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μέλι μου να σου ζήσει η μικρή δεν χρειάζεται να μην θηλάζεις μπες στην σελίδα elactancia και τσέκαρε την συμβατότητα της δραστικής ουσίας μέχρι και low risk μπορείς να θηλάζεις άφοβα δεν ξέρω ποιος σε συμβούλευσε να διακόψεις τον θηλασμό επίσης μπιμπερό υπάρχει ένα της μεντέλα που μοιάζει με την θηλή του στήθους και στη ροή ελπίζω να τα καταφέρετε να σου ζήσει και πάλι η κούκλα !!!


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες!!!!

Μου λείψατε!

Χαίρομαι που είστε καλά μανούλες και μωράκια!

Να μας ζήσουν τα μπεμπάκια να είναι γερά!

Αθανασία Τουλάκι και Favol τα φιλιά μου!

Εμείς είμαστε καλά αλλά τραβάμε ζόρια με τον θηλασμό γιατί το μικρό μου αχόρταγο θηρίο που θέλει να λέγεται παιδί:roll:, μου έκανε στο μαιευτήριο δύο απίστευτες πληγές και τσίμπησα μικρόβιο:(. πονούσα η κακομοίρα και νόμιζα ότι έτσι πονάει ο θηλασμός... μέχρι που ανέβασα πυρετό ...:(

Τώρα είμαι με αντιβίωση και βγάζω με θήλαστρο το γάλα. Φυσικά δίνω ξένο συμπλήρωμα γιατί η μικρή είναι φαγάνα μεγάλη και δεν της φτάνουν τα 90 ml μου ούτε για ζήτω, οπότε 30ml 2 με 3 φορές την ημέρα της τα δίνω με βαριά καρδιά:(!!! Επίσης είχαμε θεματάκι με ίκτερο και ο γιατρός μας μας είπε φαΐ φαΐ και πάλι φαΐ και η αλήθεια είναι ότι τον ξεπεράσαμε και αυτόν... Είμαστε στα 4.110 σήμερα...

Ευχόμαστε την επόμενη εβδομάδα που τελειώνω την θεραπεία στις πληγές να ξανά πιάσει στήθος.:roll:

Τώρα έχει αναλάβει ταΐσματα ο καλός μου για να μην με συνδυάσει η μικρή με το μπουκάλι...

Κατά τα άλλα καλά. Μαμ κακά (μας έχει φύγει μια μικρή περιουσία στις πάνες:roll:) και νάνι. Το βράδυ κοιμάται και 4ωρο. Η μανούλα όμως σαν καλός στρατιώτης ανά τρίωρο βγάζει γάλα οπότε... ο δίωρος ύπνος είναι η δική μου πολυτέλεια... :rolleyes:

Είναι έρωτας όμως το μαλλιαρό μου και κάθε φορά που την αποκοιμίζουμε και την κανακεύουμε πλημμυρίζουμε αγάπη και σβήνει η ταλαιπωρία:) ... μέχρι να ξεκινήσει πάλι να κλαίει:roll:!

Είναι ένα πεισματάρικο μωρό και ευαίσθητο στη φασαρία!

Η γάτα από απέναντι να νιαουρίσει και πετάγεται:tongue:!!! :lol:

Αυτά από εμάς και δεν υπόσχομαι να μπω σύντομα γιατί καίγεται ο ''απ αυτός'' μου από το τρέξιμο!!!

Α! Επίσης να σας πω ότι ο τίτλος για το Έλενα ότι είναι υπέρ του μητρικού θηλασμού για εμένα και όπως το βίωσα προσωπικά είναι ένα μεγάααλο ψέμα! Πασάρουν και διαφημίζουν ξένα γάλατα με το παραμικρό και σε προτρέπουν με την παραμικρή ευκαιρία και στην πρώτη δυσκολία. Όχι όλες οι μαίες, αλλά 8 στις 10 ήταν τραγικές !!!!!! Ήθελα να τις πνίξω! Θα το αναλύσω όμως άλλη στιγμή!

Τοι θηρίο μου γρυλίζει! Τρέχω!!!!!!!!

Σας φιλώωωωωωωωωωωω!!!!!!!!

Μελάκι μου, περαστικά για το στήθος σου & εύχομαι να επιστρέψετε πάλι στο θηλασμό!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες!!!!

Μου λείψατε!

Χαίρομαι που είστε καλά μανούλες και μωράκια!

Να μας ζήσουν τα μπεμπάκια να είναι γερά!

Αθανασία Τουλάκι και Favol τα φιλιά μου!

Εμείς είμαστε καλά αλλά τραβάμε ζόρια με τον θηλασμό γιατί το μικρό μου αχόρταγο θηρίο που θέλει να λέγεται παιδί:roll:, μου έκανε στο μαιευτήριο δύο απίστευτες πληγές και τσίμπησα μικρόβιο:(. πονούσα η κακομοίρα και νόμιζα ότι έτσι πονάει ο θηλασμός... μέχρι που ανέβασα πυρετό ...:(

Τώρα είμαι με αντιβίωση και βγάζω με θήλαστρο το γάλα. Φυσικά δίνω ξένο συμπλήρωμα γιατί η μικρή είναι φαγάνα μεγάλη και δεν της φτάνουν τα 90 ml μου ούτε για ζήτω, οπότε 30ml 2 με 3 φορές την ημέρα της τα δίνω με βαριά καρδιά:(!!! Επίσης είχαμε θεματάκι με ίκτερο και ο γιατρός μας μας είπε φαΐ φαΐ και πάλι φαΐ και η αλήθεια είναι ότι τον ξεπεράσαμε και αυτόν... Είμαστε στα 4.110 σήμερα...

Ευχόμαστε την επόμενη εβδομάδα που τελειώνω την θεραπεία στις πληγές να ξανά πιάσει στήθος.:roll:

Τώρα έχει αναλάβει ταΐσματα ο καλός μου για να μην με συνδυάσει η μικρή με το μπουκάλι...

Κατά τα άλλα καλά. Μαμ κακά (μας έχει φύγει μια μικρή περιουσία στις πάνες:roll:) και νάνι. Το βράδυ κοιμάται και 4ωρο. Η μανούλα όμως σαν καλός στρατιώτης ανά τρίωρο βγάζει γάλα οπότε... ο δίωρος ύπνος είναι η δική μου πολυτέλεια... :rolleyes:

Είναι έρωτας όμως το μαλλιαρό μου και κάθε φορά που την αποκοιμίζουμε και την κανακεύουμε πλημμυρίζουμε αγάπη και σβήνει η ταλαιπωρία:) ... μέχρι να ξεκινήσει πάλι να κλαίει:roll:!

Είναι ένα πεισματάρικο μωρό και ευαίσθητο στη φασαρία!

Η γάτα από απέναντι να νιαουρίσει και πετάγεται:tongue:!!! :lol:

Αυτά από εμάς και δεν υπόσχομαι να μπω σύντομα γιατί καίγεται ο ''απ αυτός'' μου από το τρέξιμο!!!

Α! Επίσης να σας πω ότι ο τίτλος για το Έλενα ότι είναι υπέρ του μητρικού θηλασμού για εμένα και όπως το βίωσα προσωπικά είναι ένα μεγάααλο ψέμα! Πασάρουν και διαφημίζουν ξένα γάλατα με το παραμικρό και σε προτρέπουν με την παραμικρή ευκαιρία και στην πρώτη δυσκολία. Όχι όλες οι μαίες, αλλά 8 στις 10 ήταν τραγικές !!!!!! Ήθελα να τις πνίξω! Θα το αναλύσω όμως άλλη στιγμή!

Τοι θηρίο μου γρυλίζει! Τρέχω!!!!!!!!

Σας φιλώωωωωωωωωωωω!!!!!!!!

Να σου ζησει Μέλι μου το Υπέροχο μωρακι σου,ολες λιγο πολυ χαθηκαμε,γυρω στο μηνα θα αρχίσετε να μπαίνετε σε μια σειρά.Εμενα ο μικρός ολα τα παίρνει,και στήθος και μπουκάλι,ολα τα ρουφαει μια χαρα δεν εχει μπερδευτεί καθολου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια απο οτι διαβαζω απο κολικους παμε καλα ολες...εγω εχω παραδοθει...αυπνια φουλ δεν κοιμαται καθολου τα βραδυα ο μικρος ποναει και βογγαει ολη την ωρα...αχ και την ημερα κοιμαται αλλα εχω τον μεγαλο μου και δεν μπορω να ξεκουραστω κι εγω...πηρα σημερα το γαλα το frezylac με προβιοτικα να του δωσω 60 ml για βραδυ μηπως και του ρυθμισει το εντερακι του λιγο....αντε λιγο υπομονη και τα δυσκολα περνανε σιγα σιγα...φιλια σε ολες μανουλες και ολα τα μωρακια!!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο οτι διαβαζω απο κολικους παμε καλα ολες...εγω εχω παραδοθει...αυπνια φουλ δεν κοιμαται καθολου τα βραδυα ο μικρος ποναει και βογγαει ολη την ωρα...αχ και την ημερα κοιμαται αλλα εχω τον μεγαλο μου και δεν μπορω να ξεκουραστω κι εγω...πηρα σημερα το γαλα το frezylac με προβιοτικα να του δωσω 60 ml για βραδυ μηπως και του ρυθμισει το εντερακι του λιγο....αντε λιγο υπομονη και τα δυσκολα περνανε σιγα σιγα...φιλια σε ολες μανουλες και ολα τα μωρακια!!!!

Ιωάννα εχω γράψει και άλλες φορές οτι ο Παιδιατρος μας έδωσε τσάι της milupa απο μάραθο μια φορα την ημερα καθε απογευμα και ομικρος εχει ηρεμήσει αρκετά,χθες το βραδυ κοιμήθηκε σερί 6 ώρες,μου φάνηκε απίστευτο.Τον βάζω στην κούνια και κοιμάται μολις φάει,δεν βγάζει γκιχ.

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες!!!!

Μου λείψατε!

Χαίρομαι που είστε καλά μανούλες και μωράκια!

Να μας ζήσουν τα μπεμπάκια να είναι γερά!

Αθανασία Τουλάκι και Favol τα φιλιά μου!

Εμείς είμαστε καλά αλλά τραβάμε ζόρια με τον θηλασμό γιατί το μικρό μου αχόρταγο θηρίο που θέλει να λέγεται παιδί:roll:, μου έκανε στο μαιευτήριο δύο απίστευτες πληγές και τσίμπησα μικρόβιο:(. πονούσα η κακομοίρα και νόμιζα ότι έτσι πονάει ο θηλασμός... μέχρι που ανέβασα πυρετό ...:(

Τώρα είμαι με αντιβίωση και βγάζω με θήλαστρο το γάλα. Φυσικά δίνω ξένο συμπλήρωμα γιατί η μικρή είναι φαγάνα μεγάλη και δεν της φτάνουν τα 90 ml μου ούτε για ζήτω, οπότε 30ml 2 με 3 φορές την ημέρα της τα δίνω με βαριά καρδιά:(!!! Επίσης είχαμε θεματάκι με ίκτερο και ο γιατρός μας μας είπε φαΐ φαΐ και πάλι φαΐ και η αλήθεια είναι ότι τον ξεπεράσαμε και αυτόν... Είμαστε στα 4.110 σήμερα...

Ευχόμαστε την επόμενη εβδομάδα που τελειώνω την θεραπεία στις πληγές να ξανά πιάσει στήθος.:roll:

Τώρα έχει αναλάβει ταΐσματα ο καλός μου για να μην με συνδυάσει η μικρή με το μπουκάλι...

Κατά τα άλλα καλά. Μαμ κακά (μας έχει φύγει μια μικρή περιουσία στις πάνες:roll:) και νάνι. Το βράδυ κοιμάται και 4ωρο. Η μανούλα όμως σαν καλός στρατιώτης ανά τρίωρο βγάζει γάλα οπότε... ο δίωρος ύπνος είναι η δική μου πολυτέλεια... :rolleyes:

Είναι έρωτας όμως το μαλλιαρό μου και κάθε φορά που την αποκοιμίζουμε και την κανακεύουμε πλημμυρίζουμε αγάπη και σβήνει η ταλαιπωρία:) ... μέχρι να ξεκινήσει πάλι να κλαίει:roll:!

Είναι ένα πεισματάρικο μωρό και ευαίσθητο στη φασαρία!

Η γάτα από απέναντι να νιαουρίσει και πετάγεται:tongue:!!! :lol:

Αυτά από εμάς και δεν υπόσχομαι να μπω σύντομα γιατί καίγεται ο ''απ αυτός'' μου από το τρέξιμο!!!

Α! Επίσης να σας πω ότι ο τίτλος για το Έλενα ότι είναι υπέρ του μητρικού θηλασμού για εμένα και όπως το βίωσα προσωπικά είναι ένα μεγάααλο ψέμα! Πασάρουν και διαφημίζουν ξένα γάλατα με το παραμικρό και σε προτρέπουν με την παραμικρή ευκαιρία και στην πρώτη δυσκολία. Όχι όλες οι μαίες, αλλά 8 στις 10 ήταν τραγικές !!!!!! Ήθελα να τις πνίξω! Θα το αναλύσω όμως άλλη στιγμή!

Τοι θηρίο μου γρυλίζει! Τρέχω!!!!!!!!

Σας φιλώωωωωωωωωωωω!!!!!!!!

A βρε Μελάκι, ταλαιπωρία... θρεφταράκι σωστό το μικράκι σου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και μπρος και μη σκας για το συμπλήρωμα...δες το σαν "φαρμακο" που πρεπει να το πάρει και μετά θα πάνε όλα καλά, θα προσπαθήσετε και θα το βρείτε και οι δύο... Όσο για το Έλενα έχω ακούσει και την αντίθετη περίπτωση, κοπέλα να παρακαλάει να της δώσουν συμπλήρωμα και να μην δίνουν, αλλά όντως είναι θέμα μαιών, γιατί κι εγώ που γέννησα σε ιδιωτικό το οποίο δεν θεωρείται φιλικό προς το θηλασμό με τη στενή έννοια, οι μαίες ήταν φοβερές ως προς το θέμα του θηλασμού...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες!!!!

Μου λείψατε!

Χαίρομαι που είστε καλά μανούλες και μωράκια!

Να μας ζήσουν τα μπεμπάκια να είναι γερά!

Αθανασία Τουλάκι και Favol τα φιλιά μου!

Εμείς είμαστε καλά αλλά τραβάμε ζόρια με τον θηλασμό γιατί το μικρό μου αχόρταγο θηρίο που θέλει να λέγεται παιδί:roll:, μου έκανε στο μαιευτήριο δύο απίστευτες πληγές και τσίμπησα μικρόβιο:(. πονούσα η κακομοίρα και νόμιζα ότι έτσι πονάει ο θηλασμός... μέχρι που ανέβασα πυρετό ...:(

Τώρα είμαι με αντιβίωση και βγάζω με θήλαστρο το γάλα. Φυσικά δίνω ξένο συμπλήρωμα γιατί η μικρή είναι φαγάνα μεγάλη και δεν της φτάνουν τα 90 ml μου ούτε για ζήτω, οπότε 30ml 2 με 3 φορές την ημέρα της τα δίνω με βαριά καρδιά:(!!! Επίσης είχαμε θεματάκι με ίκτερο και ο γιατρός μας μας είπε φαΐ φαΐ και πάλι φαΐ και η αλήθεια είναι ότι τον ξεπεράσαμε και αυτόν... Είμαστε στα 4.110 σήμερα...

Ευχόμαστε την επόμενη εβδομάδα που τελειώνω την θεραπεία στις πληγές να ξανά πιάσει στήθος.:roll:

Τώρα έχει αναλάβει ταΐσματα ο καλός μου για να μην με συνδυάσει η μικρή με το μπουκάλι...

Κατά τα άλλα καλά. Μαμ κακά (μας έχει φύγει μια μικρή περιουσία στις πάνες:roll:) και νάνι. Το βράδυ κοιμάται και 4ωρο. Η μανούλα όμως σαν καλός στρατιώτης ανά τρίωρο βγάζει γάλα οπότε... ο δίωρος ύπνος είναι η δική μου πολυτέλεια... :rolleyes:

Είναι έρωτας όμως το μαλλιαρό μου και κάθε φορά που την αποκοιμίζουμε και την κανακεύουμε πλημμυρίζουμε αγάπη και σβήνει η ταλαιπωρία:) ... μέχρι να ξεκινήσει πάλι να κλαίει:roll:!

Είναι ένα πεισματάρικο μωρό και ευαίσθητο στη φασαρία!

Η γάτα από απέναντι να νιαουρίσει και πετάγεται:tongue:!!! :lol:

Αυτά από εμάς και δεν υπόσχομαι να μπω σύντομα γιατί καίγεται ο ''απ αυτός'' μου από το τρέξιμο!!!

Α! Επίσης να σας πω ότι ο τίτλος για το Έλενα ότι είναι υπέρ του μητρικού θηλασμού για εμένα και όπως το βίωσα προσωπικά είναι ένα μεγάααλο ψέμα! Πασάρουν και διαφημίζουν ξένα γάλατα με το παραμικρό και σε προτρέπουν με την παραμικρή ευκαιρία και στην πρώτη δυσκολία. Όχι όλες οι μαίες, αλλά 8 στις 10 ήταν τραγικές !!!!!! Ήθελα να τις πνίξω! Θα το αναλύσω όμως άλλη στιγμή!

Τοι θηρίο μου γρυλίζει! Τρέχω!!!!!!!!

Σας φιλώωωωωωωωωωωω!!!!!!!!

Γεια σου Μελάκι

Τέλεια η μικρούλα σου, ολόκληρη κοπέλα :) . Μια μικρή πληγή είχα κάνει κι εγώ στον έναν μαστό στην αρχή και κάθε φορά που θήλαζα από εκείνη την πλευρά πονούσα πολύ. Θα επουλωθούν σύντομα οι πληγές και μόλις εδραιωθεί ο θηλασμός, θα το απολαμβάνεις. Μια συμβουλή που θα θελα να σου δώσω εκ πείρας είναι να τοποθετείς καλά τη θηλή στο στόμα της μικρής. Εγώ μόνο όταν επέμενα να πιάνει καλά τη θηλή (...και τμήμα της θηλαίας άλω) τότε πέρασε και η πληγή και ο πόνος. Μην στενοχωριέσαι για το ξένο γαλατάκι, συμφωνώ με την Ντορίτα, δες το σαν ένα προσωρινό φάρμακο που πρέπει να πάρει. Είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα την θηλάζεις αποκλειστικά και θα χορταίνει με το γάλα της μαμάς. Αυτά τα μικρά φαγανά πλασματάκια ρυθμίζουν μόνα τους την ποσότητα τους γάλακτος που έχουμε, οπότε να είσαι βέβαιη ότι μόλις αρχίσεις να την θηλάζεις θα έχεις τόσο γάλα όσο χρειάζεται. Εγώ του δίνω όποτε θέλει, συνήθως κάθε 3 ώρες και το βράδυ πολλές φορές κοιμάται και 5ωρο. Ναι..ναι κοιμάται και κοιμόμαστε κι εμείς. Είμαι μια ξεκούραστη μαμά τολμώ να πω...κι ελπίζω να μην το ματιάξω :tongue:

Πολλά φιλάκια σε μαμά και νυφούλα :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Μελακι τι ομορφο το πινακακι μας! Να μας ζήσουν τα ζουζουνια μας! Και εσενα φαγανη η μικρουλα.. Και εμενα σημερα εγινε 5 κιλα! :) Εχεις δοκιμάσει ψευδοθηλες αντι για μπουκαλι; Και εγω ειχα τραυματισμενες θηλες αλλα με τις ψευδοθηλες μετα απο 1-2 μερες μπορουσα να θηλασω κανονικά. Βέβαια και αυτες δεν είναι για χορταση οπως λεγαμε παραπανω αλλά καλυτερες φανταζομαι από το θηλαστρο-μπουκαλι. Επίσης τις 1-2 ημερες που δεν θηλασα και εβγαζα με θήλαστρο μου ειπε η συμβουλος θηλασμου να δινω το γαλα καλυτερα με σύριγγα για να μην μαθει το παιδι σε θηλη μπουκαλιού. Δούλεψε μια χαρα και αυτο.

Για το Έλενα αυτο που γράφεις ειναι πολυ θλιβερό, και τα λεγαν πολυ ωραια στις προγεννητικες συναντησεις.. Παντως στο Μητερα εχω να πω οτι πραγματικα ηταν 100% σουπερ υποστηρικτικοι για το θηλασμό σε βαθμό που δεν το περίμενα.. Βέβαια λογω μη επαρκους προσωπικού καλο θα ηταν να εχει καποιος την μαια του για να του δείξει 2 πραγματα αλλα απο το Μητέρα οτι χρειάστηκα το ειχα σε "τεχνικη" υποστηριξη και για ξενο γαλα δεν ειδα ακουσα ή διαβασα τπτ

Επεξεργάστηκαν by favol
more
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μελακι τι ομορφο το πινακακι μας! Να μας ζήσουν τα ζουζουνια μας! Και εσενα φαγανη η μικρουλα.. Και εμενα σημερα εγινε 5 κιλα! :) Εχεις δοκιμάσει ψευδοθηλες αντι για μπουκαλι; Και εγω ειχα τραυματισμενες θηλες αλλα με τις ψευδοθηλες μετα απο 1-2 μερες μπορουσα να θηλασω κανονικά. Βέβαια και αυτες δεν είναι για χορταση οπως λεγαμε παραπανω αλλά καλυτερες φανταζομαι από το θηλαστρο-μπουκαλι. Επίσης τις 1-2 ημερες που δεν θηλασα και εβγαζα με θήλαστρο μου ειπε η συμβουλος θηλασμου να δινω το γαλα καλυτερα με σύριγγα για να μην μαθει το παιδι σε θηλη μπουκαλιού. Δούλεψε μια χαρα και αυτο.

Για το Έλενα αυτο που γράφεις ειναι πολυ θλιβερό, και τα λεγαν πολυ ωραια στις προγεννητικες συναντησεις.. Παντως στο Μητερα εχω να πω οτι πραγματικα ηταν 100% σουπερ υποστηρικτικοι για το θηλασμό σε βαθμό που δεν το περίμενα.. Βέβαια λογω μη επαρκους προσωπικού καλο θα ηταν να εχει καποιος την μαια του για να του δείξει 2 πραγματα αλλα απο το Μητέρα οτι χρειάστηκα το ειχα σε "τεχνικη" υποστηριξη και για ξενο γαλα δεν ειδα ακουσα ή διαβασα τπτ

Favol, κι εγώ στο Μητέρα γέννησα & συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για την υποστήριξη περί θηλασμού & για ξένο γάλα θέλουν γραπτή εντολή από την μητέρα για να δώσουν. Κι εμένα ο μικρός που ήταν στη λάμπα κι έβγαζα το πρωτόγαλα με το νοσοκομειακό θήλαστρο, του το έδιναν μπροστά μου στο δωμάτιο με σύριγγα! Όσο για το προσωπικό ήταν πασιφανές ότι έχουν τεράστιες ελλείψεις!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! !!!!κι εμεις ετοιμαζομαστε για παιδιατρο σημερα!!!!ενος μηνος κι εμεις!!!!για να δουμε ποσο μεγαλωσαμε!!!!

Κοριτσια πως τα πατε;κοιμαστε τα βραδυα;βολτιτσες βγαινεται;


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Συγχαρητηρια για τα πρωτα σας μηνο-γενεθλια Αναστασια και Ιωαννα! Εμεις βραδυ κοιμομαστε με πολυ γκρινια και πολλες ωρες αγκαλιας.. Οποτε δεν το λες και ακριβως υπνο.. Βολτα δεν εψω επιχειρήσει να τον παω γιατι θα πρεπει να εχει θηλάσει και να εχει κοιμηθει. Και αν ξυπνησει οσο ειμαι εξω δεν ειμαο σιγουρη πώς να τον θηλασω. Στο σπιτι χρησιμοποιώ 5 μαξιλαρια και θηλαζουμε παντα στη θεση ραγκμπι. Εξω δεν εχω ιδεα πως να το κανω.. Εσεις τα περνετε και ξύπνια εξω χωρις να γκρινιαζουν; Εχω και ανασφάλεια με τον καιρό, καθε μερα μου φαινεται οτι φυσαει, που να ηταν και χειμώνας..

Επεξεργάστηκαν by favol
more
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...