Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σου Αθανασια και απο μένα σου εύχομαι τα καλυτερα !!! Μην Αγχωνεσαι όλα καλα θα ειναι βρε . Όταν πας συο γιατρο να μας πεις τα νεα σου . Το μωρακι ήταν τέλειο κοριτσακι κ γκυκουλι !!! Άντε και στα δικά μας 😜


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αθανασια και απο μένα σου εύχομαι τα καλυτερα !!! Μην Αγχωνεσαι όλα καλα θα ειναι βρε . Όταν πας συο γιατρο να μας πεις τα νεα σου . Το μωρακι ήταν τέλειο κοριτσακι κ γκυκουλι !!! Άντε και στα δικά μας 😜

Τί ωραία! Θα ήθελα κι εγώ να κάνω κοριτσάκι. :D:D

Βέβαια γερό να είναι και ότι να 'ναι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!! Ξύπνησα βλέποντας άσχημο όνειρο για το μπεμπε αλλα ειναι απο το άγχος μου το ξέρω . Τη. Τετάρτη θα πάμε να το δούμε ουφ άντε . Τα καλα νεα ειναι αισίως 9 βδομαδων μεγαλώσαμε !!


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! Ελάτε να μην μας καταβάλει το άγχος! Θα τελειώσει το τρίμηνο, θα κάνουμε τις αυχενικές μας και θα ηρεμήσουμε :) Summer ξέρεις πότε θα κάνεις; εσύ μελάκι; αθανασία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγχωμένες πρωτομανούλες καλησπέρα!

Πως τα περάσατε ΣΚ?

Εμείς πήγαμε θάλασσα σήμερα (δεν κολύμπησα:() μα ήταν τόοοσο χαλαρωτικά! Λίγο κρασί (που λέει ο λόγος) λίγο θάλασσα και τ'αγόρι μουουουου! :tongue:

Από αύριο πάλι το τριωράκι μου στη μικρή που κρατάω για να μπαίνουμε σε πρόγραμμα σιγά σιγά....

Εσείς εργάζεστε? και αν ναι έχετε ανακοινώσει την εγκυμοσύνη σας?

Summeraki ωραία η βάπτισή? Εγώ τρελαίνομαι με τα παιδικά δωράκια που έχουν με τις μπομπονιέρες αλλά δεν μπορώ με τα νεοφώτιστα που σπαράζουν στο κλάμα! Κόβεται η καρδιά μου στα δυο! Νομίζω οτι τα βασανίζουν!

Κι εγώ έχω προτίμηση στα κοριτσάκια.

Αυτή τη φορά μυρίζομαι αγόρι για κάποιο λόγο και φυσικά καθόλου δεν με πειράζει!:D

Τετάρτη λοιπόν ε? Μια χαρά! Τι να πω κι εγώ που θα περιμένω μέχρι τις 24 του μήνα?:(

Ioio αυχενική έκλεισα 16/10 όπως μου είπε ο γιατρός μου. Θα την κάνω σε εξειδικευμένο ιδιώτη γιατρό γενετιστή (γιατί δεν παίζουν με την αυχενική διαφάνεια και την β επιπέδου) και είχα τσεκάρει το όνομά του στη λίστα που υπάρχει με τα ονόματα των πιστοποιημένων γιατρών στην Ελλάδα.

Η λίστα είναι αυτή https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1 και το μόνο που κάνετε είναι να επιλέξετε αριστερά στο πλαίσιο τη χώρα που βρίσκεστε. Δηλαδή Greece.

Εμένα είναι ο Μιχάλης Λαζανάκης και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη που πήγα και τον χρειάστηκα αρκετές φορές μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι από όλες τις απόψεις. (ελπίζω να μη θεωρηθεί διαφήμιση :confused:)

Αθανασία μου ενημέρωσε μας την Τρίτη που θα πας! Θα είναι τέλεια!

Θα περιμένουμε πως και πως να μας πεις τα συναισθήματα και τα νεότερά σας! Και επίσης σε περιμένει μια θέση στο πινακάκι μας ε?;)

Μάθε ΠΗΤ! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπήκα σφήνα να ευχηθώ με το καλό σε όλα τα κορίτσια της παρέας σας.. Μανούλα Απριλίου 2015 εφερα το αγόρι μου στο κόσμο 2/4/15 και μόλις είδα το καφέ σας συγκινήθηκα γιατί θυμήθηκα όλους όσα βίωσα9μηνες, εύχομαι και πάλι τα καλύτερα και μια συμβουλή ζήστε το στο έπακρο είναι η καλύτερη περίοδος στη ζωής μιας γυναίκας και περνάει τόσο γρήγορα που δεν το καταλαβαίνει!! Εύχομαι να γίνεται μια όμορφη παρέα όπως έγινε και το δικό μας καφέ! Φιλιά :wink:


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, μπήκα σφήνα να ευχηθώ με το καλό σε όλα τα κορίτσια της παρέας σας.. Μανούλα Απριλίου 2015 εφερα το αγόρι μου στο κόσμο 2/4/15 και μόλις είδα το καφέ σας συγκινήθηκα γιατί θυμήθηκα όλους όσα βίωσα9μηνες, εύχομαι και πάλι τα καλύτερα και μια συμβουλή ζήστε το στο έπακρο είναι η καλύτερη περίοδος στη ζωής μιας γυναίκας και περνάει τόσο γρήγορα που δεν το καταλαβαίνει!! Εύχομαι να γίνεται μια όμορφη παρέα όπως έγινε και το δικό μας καφέ! Φιλιά :wink:

Καλησπέρα Αννούλα και καλά έκανες! Τέτοιες σφήνες να έχουμε! Φέρνουν γούρι ;)... και πόσο συγκινητικό πραγματικά και πόσο δίκιο έχεις!

Σε ευχαριστούμε για τις ευχές! Κι εσάς να σας ζήσει το αγοράκι σας και κάθε ευτυχία!

Γερή και δυνατή όλη η οικογένεια!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ειμαι η Χριστινα ειμαι 27 χρονων εχω ενα παιδακι 4 χρονων τον Αγγελακο μου,ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι μου...ειμαι στην 8η εβδομαδα...την προηγουμενη εβδομαδα ακουσαμε την καρδουλα μας....ενα αγχος το εχω να περασει το πρωτο 3μηνο...ΠΗΤ προς το παρων μου βγαζει 30 απρηλιου αλλα λογω προηγουμενης καισαρικης ισως και νωριτερα.....βεβαια ισως και να προσπαθησω για vbac!!ποιες αλλες ειμαστε στισ ιδιες εβδομαδες να τα λεμε????29 εχω ξανα ραντεβου στον γυναικολογο και δεν περνανε οι μερες!!!!!!!!!!!!θα γεννήσω στο Ρέα πρώτα ο Θεός !!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

απο συμπτωματα εχω απο την 6η εβδομαδα απιστευτες αναγουλες και μια αηδια στο στομα....ολα μου μυριζουν,,,και αναγουλιαζω...ακομα και μυρωδιες που πριν λατρευα....τωρα καπως αρχιζει να υποχωρει....στο πρωτο μου παιδακι δεν ειχα τιποτε απο αυτα!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...