Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τελικά πόσο κρατάει το πάθος με τα χρόνια


enseignante

Recommended Posts

Καλησπερα.το να τα ξαναβρισκεις μετα απο μια ενταση δεν ειναι συμβιβασμος.μπορει η αιτια να ειναι μηδαμινη.πχ λογω κουρασης ξεσπαμε κακως στους αγαπημενους μας.αμοιβαιες υποχωεησεις ειναι απαραιτητες οχι συμβιβασμοι.

November rain συγνωμη αν ασχολουμαι με τα πολυ προσωπικα σου αλλα 3 παιδια σε 5 χρονια θα εκαναν κ το πιο αγαπημενο ζευγαρι να χασει τις ισορροπιες του.κ επειδη το τριτο σου παιδακι ειναι πολυ μικρο ακομη θα σου προτεινα να δωσεις χρονο(αν τα πραγματα ειναι ανεκτα).σιγουρα η καθημερινοτητα σου με τρια παιδια ειναι πολυ δυσκολοτερη απο τη δικια μου.αλλα εγω λατρευω τη ρουτινα μου.δε νιωθω να μιζεριαζω.εισαι ακομη κοντα στον τοκετο,θα ηρεμησουν οι ορμονες,θα ξαναβρεις τον εαυτο σου κ ισως κ τον αντρα σου.αν οχι,εσυ θα κρινεις αν ολα τελειωσαν κ προχωρησεις παρακατω.σου ευχομαι τα καλυτερα κ να χαιρεσαι τα παιδακια σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλη μου κοπελα και βεβαια δεν τους βαζω ολους στο ιδιο σακι,υπαρχουν και εξαιρεσεις.οι αντρες το εχουν στο dna τους να κοιτανε,οχι οτι σημαινει απαραιτητα οτι λοξοδρομουνε, απλα ειναι η φυση τους αυτη περισσοτερο απο εμας τις γυναικες....δεν το παρεξηγω βεβαια,και εγω το ωραιο θα το καμαρωσω.....οσο για τους χαρακτηρισμους που αναφερθηκα.'....ισως ειμαι απογοητευμενη απο αυτο που ζω αυτη τη στιγμη,αλλιως τα περιμενα αλλιως μου ερχονται,ολες αναφερθηκατε οτι δεν ειναι παντα ροδινα ολα,υπαρχουν και εντασεις..'....ε! αυτο τι ειναι? συμβιβασμος δεν ειναι?υπομονη δεν κανουμε?διαφορετικα θα τραβαγαμε χωριστους δρομους οι περισσοτεροι.και εγω λυπαμαι που τα βλεπω περισσοτερο κυνικα τα πραγματα,μακαρι να ημουνα πανω στο ροζ συννεφακι οπως οταν γνωρισα τον αντρα μου,αλλα εχουμε χασει τις ισορροπιες μας,μεσα σε 5 χρονια καναμε τρια παιδια και εκει που παμε να συνελθουμε ξαναγυριζουμε στο μηδεν,στην προσπαθεια,στο μεγαλωμα των μωρων,.......γιαυτο μιλαω για ρουτινα.....που χρονος για χαλαρωση??5 χρονια γενναμε και χασαμε τους εαυτους μας :(

Κοπέλα μου και εγώ πιστεύω ότι είναι σίγουρο πολύ δύσκολο να κρατάς ισορροπίες σε μία τόσο μεγάλη οικογένεια όπως η δική σου... είναι πολλές οι προτεραιότητες σου! ποιες να πρωτοπρολάβεις?! λογικό το βρίσκω να έχει δυσκολίες η σχέση σας...εγώ βέβαια δεν μπορώ να πω τίποτα, από τη στιγμή που δεν έχω παιδιά... αλλά ο καθένας έχει τα δικά του θέματα και ζόρια να παλέψει πάλι...

Νίνα-Τομ αυτό που θέλω να πω είναι πως αν σεξουαλικά αρχίζουν οι προσθήκες ή οι αφαιρέσεις τότε εγώ το θεωρώ αυτό καμπανάκι μπορεί βέβαια να είναι και εξέλιξη της σχέσης αυτό και όχι σχέδιο διάσωσης προς το παρόν δεν αισθάνομαι να έχω ανάγκη για σχέδιο διάσωσης απλά σκέφτομαι πως θα είμαστε σε 10-15 χρόνια στον τομέα αυτό (είμαι και αγχώδης και ανασφαλής χ#σε μέσα)

Σίγουρα είσαι πολύ αγχώδης, αφού σκέφτεσαι από τώρα πώς θα είναι τα πράγματα σε 10-15 χρόνια.... άσε το τόσο μακρινό μέλλον (όχι ότι ο χρόνος δεν περνάει γρήγορα:mad:), αλλά απόλαυσε το τώρα και το πολύ κοντινό μέλλον... και οι αλλαγές στο σεξουαλικό πιστεύω ότι είναι εξέλιξη... καμπανάκι θα ακούσεις, αν αρχίζει να μειώνεται το πάθος, η συχνότητα και η έλξη που νιώθεις όταν βλέπεις τον άντρα σου.... και ο θαυμασμός ακόμα. Γι΄αυτό άραξε και απόλαυσε... κάνε ότι πρέπει να κρατάς σε εγρήγορση την σχέση και θα δεις πώς όλα θα είναι καλύτερα:D

Link to comment
Share on other sites

Αχ Αντιγόνη μου το πάθος κ η επιθυμία που λες μπορει να εξαφανιστεί κ την περίοδο που θήλαζεις κ οχι μετα απο 10 -15 χρόνια!! Παθούσα ...δεν εχω καθολου όρεξη κ εχω τρελαθεί..σκεφτομαι πως θέλω πολυ γιατί τρελαίνομαι για τον άντρα μου αλλα απο μια η κούραση απο την άλλη ο πόνος.... Πως το ξεπερνάς; Με επικοινωνία, σεβασμό κ χιουμορ!!

Ούτε μια στιγμή όμως δεν με εχει πιάσει ανασφάλεια ...ίσως αυτο θα έπρεπε να εξετάσεις πρώτα. Για ποιο λόγο έχεις ανασφάλεια; Κάποια κοπέλα ειπε ίσως να πρέπει να έχεις κάποια ασχολία που σε ευχαριστεί κ να σε κάνει να νιώθεις αυτοπεποίθηση..

Γενικότερα θα συμφωνήσω με όλες . Ακόμα κ με τη βροχούλα καθώς 3 παιδιά σε 5 χρόνια που να σε αφήσει να ζήσεις το παραμύθι. Δεν προλαβαίνεις ούτε να σκεφτείς...βροχούλα δώσε κ εσύ λίγο χρόνο κ θα βρεις την ισορροπία ..

Link to comment
Share on other sites

Αχ Αντιγόνη μου το πάθος κ η επιθυμία που λες μπορει να εξαφανιστεί κ την περίοδο που θήλαζεις κ οχι μετα απο 10 -15 χρόνια!! Παθούσα ...δεν εχω καθολου όρεξη κ εχω τρελαθεί..σκεφτομαι πως θέλω πολυ γιατί τρελαίνομαι για τον άντρα μου αλλα απο μια η κούραση απο την άλλη ο πόνος.... Πως το ξεπερνάς; Με επικοινωνία, σεβασμό κ χιουμορ!!

Ούτε μια στιγμή όμως δεν με εχει πιάσει ανασφάλεια ...ίσως αυτο θα έπρεπε να εξετάσεις πρώτα. Για ποιο λόγο έχεις ανασφάλεια; Κάποια κοπέλα ειπε ίσως να πρέπει να έχεις κάποια ασχολία που σε ευχαριστεί κ να σε κάνει να νιώθεις αυτοπεποίθηση..

Γενικότερα θα συμφωνήσω με όλες . Ακόμα κ με τη βροχούλα καθώς 3 παιδιά σε 5 χρόνια που να σε αφήσει να ζήσεις τον άντρα σου. Δεν προλαβαίνεις ούτε να σκεφτείς...βροχούλα δώσε κ εσύ λίγο χρόνο κ θα βρεις την ισορροπία ..

Πάντως όπως κ να εχει θέλει προσπάθεια κ απο τις 2 πλευρές..καθημερινή.. Γι άλλαξα όλη ην εσωτερική μου γκαρνταρόμπα ...έδιωξα όλες τις φθαρμένες πιτζάμες κ αννανεωσα με σούπερ παιχνιδιάρικα σύνολα ακόμα κ για τις δουλειές στο σπίτι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως όπως κ να εχει θέλει προσπάθεια κ απο τις 2 πλευρές..καθημερινή.. Γι άλλαξα όλη ην εσωτερική μου γκαρνταρόμπα ...έδιωξα όλες τις φθαρμένες πιτζάμες κ αννανεωσα με σούπερ παιχνιδιάρικα σύνολα ακόμα κ για τις δουλειές στο σπίτι..

Έτσι θέλει... συνεχής προσπάθεια... και πολύ καλή ιδέα για την αλλαγή με παιχνιδιάρικα ρούχα... όλα παίζουν ρόλο... το αποτέλεσμα θα σας εκπλήξει!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Να'μαι πάλι με νέα ερώτηση φιλοσοφικού περιεχομένου δεν μου λέτε βρε καρντάσια εκείνα τα φιλιά και τα συναφή την 6-7 ωρών σε εσάς εξανεμίστηκαν γιατί σε εμάς έγινε η υπόθεση κάτω του 5λεπτου... Στα 40 μου φαντάζομαι θα είναι ανύπαρκτη :shock::shock:


J8ejp3.png

xoM3p3.png

526437xvildghyb3.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι χρονος για 6-7ωρες φιλια δ υπαρχει.εκτος αν οσο κοιμαται η μικρη το βραδυ εμεις φιλιομαστε..αλλα νυσταζουμε κιολας..συζηταμε κιολας!παντως εγω πιστευω οτι κ σε μια δεκαετια θα μαστε καλα αφου φευγοντας απο το σπιτι για να παει στη δουλεια με φιλαει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αυτό που είναι κάπως δύσκολο και σε κάνει να μη νιώθεις ερωτικά είναι όταν σε πιάσει το άγχος να κάνεις παιδί και μπαίνεις στο τριπάκι γιατρών, προσπάθειας κλπ. Οπου εκεί κάπου ξεχνάς ότι είσαι γυναίκα και βλέπεις τον εαυτό σου σαν υποψήφια παιδομηχανή. Βέβαια μπορεί όλα αυτά να κυλήσουν ομαλά, οπότε και ο έρωτας να κρατήσει περισσότερο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...