Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

ε, δεν νομίζω :shock::shock::shock: !

απλά έλεγαν τα κορίτσια το Σάββατο οτι το νούμερο αυτό είναι για πολύ λίγο..:rolleyes::rolleyes:

Ειναι για πολυ λιγο αλλα φαντασου ποσο γρηγορα θα τελειώσει η συσκευασια και θα πρεπει να παρεις αλλη... Αν ειναι παντως να παρεις κατι σε προσφορα παρε καλύτερα το 2. Χαμενο δε θα παει...;)

Εγω εχω αλλη ερώτηση, εκτος απο οινοπνευμα και γαζες τι αλλο χρειαζόμαστε?:roll:


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολες! Κανενα νεο απο ΝΙΚ? Υπαρχει καμια που εχει τηλεφωνο να επικοινωνησει? Γιατι αμα περιμενουμε τη ΝΙΚ να μπει μαλλον θα εχουμε γεννησει ολες μεχρι τοτε :D NIK κοπελα μου με το καλο ενα υγιεστατο μωρακι και γρηγορη αναρρωση να εχεις!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

NIK-16.............1/02/2011.......Aγόρι..........ΛΗΤΩ................Κ.Τ.

July.................14/02/2011.......Koριτσι........Αλεξανδρας

Νταιζάκι............24/02/2011.......Κορίτσι........ΛΗΤΩ/ΡΕΑ?

chris83.............01/03/2011.......Aγόρι.........Γεν. κλ. Τσεπέτη(Χανιά)

mariadi.............02/03/2011.......Αγορι.........Αλεξανδρας

Sophiep............02/03/2011.......Αγόρι.........Αλεξάνδρας

zaki..................06/03/2011.........?.............Μητερα

SoHappy...........07/03/2011.......Αγόρι.........ΛΗΤΩ/ΡΕΑ?

Evib..................08/03/2011......Κορίτσι........Αττικό

Aliki1983............09/03/2011.......Αγόρι.........ΡΕΑ

pontiagr............11/03/2011.......Αγόρι.........Γενικο Νοσοκομειο Λαρισας

Mariapap82........13/03/2011.......Κορίτσι........Ιασώ

elizabeth_th.......15/03/2011.........?.............Γενικό Νοσοκομείο Σερρών

festar...............15/03/2011.......Αγόρι..........Ιπποκράτειο

kouklitsa. ..........15/03/2011.......Αγόρι.........Ιασώ

Tinna................16/03/2011.......Αγόρι..........ΕΛΕΝΑ

tiramisu.............16/03/2011.......Αγόρι..........Μητέρα

Silviamammy.......17/03/2011....... Κορίτσι.......Αττικό

maraki1610.........21/03/2011......Koρίτσι.........ΛΗΤΩ

EvaBar...............25/03/2011......Κορίτσι........Αρεταίειο

stellitsa1978.......29/03/2011... ..Koρίτσι.........Ιασώ

Katerin @...........31/03/2011 .....Koρίτσι.........ΛΗΤΩ

maraki 83...........05/04/2011......Κορίτσι.........ΡΕΑ

Maliv.................06/04/2011.......Αγόρι..........ΛΗΤΩ

Βιαζομαι αλλα ανυπομονω!!! Καλή αρχή!!!


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Αχ κορίτσια δυστυχώς ούτε εγώ θα σας δω ποτέ...σνιφ,σνιφ...θέλω πολύ όμως να σας γνωρίσω!ΝΙΚ με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου, περιμένουμε νέα σου.

Ε Μαράκι... ποτέ μη λες ποτέ!!!! Υπάρχει και το αργά και το αργότερα ;)

Αααα, και σημερα μπαινω στο μηνα μου!!!

Αντε chris... με το καλό!

έχω αύριο πρωί πρωί γυναικολόγο να δούμε αν μαλάκωσε ο τράχηλος για να κλείσουμε ραντεβού και είμαι σε υπερένταση!!!τσακώθηκα και με τον συζηξ λίγο άγρια... βέβαια αυτός ροχαλίζει κανονικότατα μέσα τόσο που νευριάζω ακόμα περισσότερο!!!! αυτάαααα τι άλλα νέα????

Καταρχήν περιμένουμε με αγωνία νέα σου μετά τον γυναικολόγο....

Οσο για το συζηξ... τι εκκνευριστικό ρε παιδί μου! Επίτιδες το κάνουν?? Και μενα τα ίδια... και μετά κάθομαι άυπνη και τρώω τα λυσακά μου ακούγοντας το ροχαλητό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σας πω και τα δικά μου! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

Πήγαμε γιατρό εχθές.

Στην ουσία αν και 34ων εβδ σήμερα, είναι σαν να μπαίνω στον μήνα μου γιατί μόλις μπούμε 38 θα το πάρει με πρόκληση λόγο του ζαχ. διαβήτη. Είναι επικίνδυνο λέει μετά την 38η όταν έχεις ζάχαρο. Δεν μου άρεσε βέβαια γιατί θέλω να έρθει μόνος του...

Το καλό είναι ότι μου άφησε ελπίδες.... αν δηλ. ο μικρούλης μας αποφασίσει να έρθει από μόνος του την 36ή37 δεν θα τον σταματήσουμε :D (που σημαίνει ότι θα κάνω ότι μπορώ για να έρθει τότε χιχιχι, θα περπατάαωω, θα κάνω το άλλο που έχουμε ξεχάσει όλες... ;), και ότι άλλο ακίνδυνο μπορώ)

Αν πάλι πάει 3,200 κιλά, θα τον γεννήσουμε... γιατί δεν θέλουμε να μεγαλώσει πολύ (αλλά δεν ρώτησα με ποιο τρόπο...).

Το κουφό τώρα....

Πριν 2 εβδ. ήταν 2150 και χθές ήταν 1950....... Οι υπέρηχοι έχουν λέει + - 200 γρ απόκλιση! Ναι αλλά κάποιες μετρήσεις ήταν λάθος.... δεν μπορεί! Όταν σύγκρηνα τους 2 υπερήχους είδα ανάπτυξη χιλιοστών και στο κεφάλι και στην κοιλιά... και ψιλοηρέμησα.... Ο γιατρός είπε ότι μπήκε πάλι στους κανονικούς ρυθμούς, και είναι όπως πρέπει για την "ηλικία του".

Τέλειο αμνιακό, τέλειο doppler, τέλειος πλακούντας. Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες.

Με την μαία του γιατρού και τον γιατρό κάναμε αναπνοές, μου έδειξαν. Πρέπει να προπονούμαι κάθε μέρα λέει.. ανα 10 λεπτά για 30 δεύτερα για καμιά 20ρια φορές, ξάπλα, κοιτάζωντας ψηλά. Καλά θα βλέπω και τηλεόραση στα ενδιάμεσα χαχαχαχα!

Α! το yutopar θα το σταματήσω στην 36η.

Link to comment
Share on other sites

NIK-16.............1/02/2011.......Aγόρι..........ΛΗΤΩ................Κ.Τ.

July.................14/02/2011.......Koριτσι........Αλεξανδρας

Νταιζάκι............24/02/2011.......Κορίτσι........ΛΗΤΩ/ΡΕΑ?

chris83.............01/03/2011.......Aγόρι.........Γεν. κλ. Τσεπέτη(Χανιά)

mariadi.............02/03/2011.......Αγορι.........Αλεξανδρας

Sophiep............02/03/2011.......Αγόρι.........Αλεξάνδρας

zaki..................06/03/2011.........?.............Μητερα

SoHappy...........07/03/2011.......Αγόρι.........ΛΗΤΩ/ΡΕΑ?

Evib..................08/03/2011......Κορίτσι........Αττικό

Aliki1983............09/03/2011.......Αγόρι.........ΡΕΑ

pontiagr............11/03/2011.......Αγόρι.........Γενικο Νοσοκομειο Λαρισας

Mariapap82........13/03/2011.......Κορίτσι........Ιασώ

elizabeth_th.......15/03/2011.........?.............Γενικό Νοσοκομείο Σερρών

festar...............15/03/2011.......Αγόρι..........Ιπποκράτειο

kouklitsa. ..........15/03/2011.......Αγόρι.........Ιασώ....................................το αργότερο 03/03/2011

Tinna................16/03/2011.......Αγόρι..........ΕΛΕΝΑ

tiramisu.............16/03/2011.......Αγόρι..........Μητέρα

Silviamammy.......17/03/2011....... Κορίτσι.......Αττικό

maraki1610.........21/03/2011......Koρίτσι.........ΛΗΤΩ

EvaBar...............25/03/2011......Κορίτσι........Αρεταίειο

stellitsa1978.......29/03/2011... ..Koρίτσι.........Ιασώ

Katerin @...........31/03/2011 .....Koρίτσι.........ΛΗΤΩ

maraki 83...........05/04/2011......Κορίτσι.........ΡΕΑ

Maliv.................06/04/2011.......Αγόρι..........ΛΗΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και τα δικά μου! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

Πήγαμε γιατρό εχθές.

Στην ουσία αν και 34ων εβδ σήμερα, είναι σαν να μπαίνω στον μήνα μου γιατί μόλις μπούμε 38 θα το πάρει με πρόκληση λόγο του ζαχ. διαβήτη. Είναι επικίνδυνο λέει μετά την 38η όταν έχεις ζάχαρο. Δεν μου άρεσε βέβαια γιατί θέλω να έρθει μόνος του...

Το καλό είναι ότι μου άφησε ελπίδες.... αν δηλ. ο μικρούλης μας αποφασίσει να έρθει από μόνος του την 36ή37 δεν θα τον σταματήσουμε :D (που σημαίνει ότι θα κάνω ότι μπορώ για να έρθει τότε χιχιχι, θα περπατάαωω, θα κάνω το άλλο που έχουμε ξεχάσει όλες... ;), και ότι άλλο ακίνδυνο μπορώ)

Αν πάλι πάει 3,200 κιλά, θα τον γεννήσουμε... γιατί δεν θέλουμε να μεγαλώσει πολύ (αλλά δεν ρώτησα με ποιο τρόπο...).

Το κουφό τώρα....

Πριν 2 εβδ. ήταν 2150 και χθές ήταν 1950....... Οι υπέρηχοι έχουν λέει + - 200 γρ απόκλιση! Ναι αλλά κάποιες μετρήσεις ήταν λάθος.... δεν μπορεί! Όταν σύγκρηνα τους 2 υπερήχους είδα ανάπτυξη χιλιοστών και στο κεφάλι και στην κοιλιά... και ψιλοηρέμησα.... Ο γιατρός είπε ότι μπήκε πάλι στους κανονικούς ρυθμούς, και είναι όπως πρέπει για την "ηλικία του".

Τέλειο αμνιακό, τέλειο doppler, τέλειος πλακούντας. Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες.

Με την μαία του γιατρού και τον γιατρό κάναμε αναπνοές, μου έδειξαν. Πρέπει να προπονούμαι κάθε μέρα λέει.. ανα 10 λεπτά για 30 δεύτερα για καμιά 20ρια φορές, ξάπλα, κοιτάζωντας ψηλά. Καλά θα βλέπω και τηλεόραση στα ενδιάμεσα χαχαχαχα!

Α! το yutopar θα το σταματήσω στην 36η.

Κουκλιτσα δεν προβλητιστηκε ο γιατρος σου που σε 2βδομαδες δεν αυξηθηκε το βαρος του μωρου? Εγω εχω αυριο ραντεβου και πριν 2 βδομαδες ηταν 2500γρ τωρα περιμενω να ακουσω καμια 3αρα.... Επισης κοριτσια δεν νομιζω οτι η σειρα μου θα ειναι τοσο χαμηλα στη λιστα,μαζι με το Νταιζακι με βλεπω να γενναω μη σας πω μαζι με τη july! Εχουν ξεκινησει οι σουβλιες στο ....τετοιο (καταλαβατε) και κατι πονοι ακριβως πανω απο το....τετοιο. Γι αυτο σημερα εφτιαξα βαλιτσα :):):)


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και τα δικά μου! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

Πήγαμε γιατρό εχθές.

Στην ουσία αν και 34ων εβδ σήμερα, είναι σαν να μπαίνω στον μήνα μου γιατί μόλις μπούμε 38 θα το πάρει με πρόκληση λόγο του ζαχ. διαβήτη. Είναι επικίνδυνο λέει μετά την 38η όταν έχεις ζάχαρο. Δεν μου άρεσε βέβαια γιατί θέλω να έρθει μόνος του...

Το καλό είναι ότι μου άφησε ελπίδες.... αν δηλ. ο μικρούλης μας αποφασίσει να έρθει από μόνος του την 36ή37 δεν θα τον σταματήσουμε :D (που σημαίνει ότι θα κάνω ότι μπορώ για να έρθει τότε χιχιχι, θα περπατάαωω, θα κάνω το άλλο που έχουμε ξεχάσει όλες... ;), και ότι άλλο ακίνδυνο μπορώ)

Αν πάλι πάει 3,200 κιλά, θα τον γεννήσουμε... γιατί δεν θέλουμε να μεγαλώσει πολύ (αλλά δεν ρώτησα με ποιο τρόπο...).

Το κουφό τώρα....

Πριν 2 εβδ. ήταν 2150 και χθές ήταν 1950....... Οι υπέρηχοι έχουν λέει + - 200 γρ απόκλιση! Ναι αλλά κάποιες μετρήσεις ήταν λάθος.... δεν μπορεί! Όταν σύγκρηνα τους 2 υπερήχους είδα ανάπτυξη χιλιοστών και στο κεφάλι και στην κοιλιά... και ψιλοηρέμησα.... Ο γιατρός είπε ότι μπήκε πάλι στους κανονικούς ρυθμούς, και είναι όπως πρέπει για την "ηλικία του".

Τέλειο αμνιακό, τέλειο doppler, τέλειος πλακούντας. Θα ξαναπάω σε 2 εβδομάδες.

Με την μαία του γιατρού και τον γιατρό κάναμε αναπνοές, μου έδειξαν. Πρέπει να προπονούμαι κάθε μέρα λέει.. ανα 10 λεπτά για 30 δεύτερα για καμιά 20ρια φορές, ξάπλα, κοιτάζωντας ψηλά. Καλά θα βλέπω και τηλεόραση στα ενδιάμεσα χαχαχαχα!

Α! το yutopar θα το σταματήσω στην 36η.

Οι υπερηχοι στο βαρος εχουν αποκλιση 10%. Οπότε μπορει στον πρωτο να ήταν πιο ελαφρυ το μωρο και στον δευτερο λιγο πιο βαρυ. Αφου δεν ανησυχει ο γιατρος μην αγχωνεσαι!

Για την εμπεδωση του μωρου δε σου ειπε καμια ασκηση? Εμας η μαια στα μαθηματα μας εδειξε καποιες ασκησεις που θα πρεπει να τις κανουμε στον ενατο οι οποιες βοηθουν στη εμπεδωση. Μπορει να εχει σε κανενα site

τετοιες ασκησεις. Πω πω! Αλλα τα παρακαλαμε να μεινουν κι αλλα θα τα παρακαλαμε να βγουνε!!!


v9gkhg0kf9drps4b.png
Link to comment
Share on other sites

Κουκλιτσα δεν προβλητιστηκε ο γιατρος σου που σε 2βδομαδες δεν αυξηθηκε το βαρος του μωρου? Εγω εχω αυριο ραντεβου και πριν 2 βδομαδες ηταν 2500γρ τωρα περιμενω να ακουσω καμια 3αρα.... Επισης κοριτσια δεν νομιζω οτι η σειρα μου θα ειναι τοσο χαμηλα στη λιστα,μαζι με το Νταιζακι με βλεπω να γενναω μη σας πω μαζι με τη july! Εχουν ξεκινησει οι σουβλιες στο ....τετοιο (καταλαβατε) και κατι πονοι ακριβως πανω απο το....τετοιο. Γι αυτο σημερα εφτιαξα βαλιτσα :):):)

Οχι δεν προβληματίστηκε καθόλου. Πολύ ευχαριστημένος ήταν! Μακάρι τύχει να γεννήσουμε μαζί... είμαστε και οι 2 στο ΙΑΣΩ, και με βλέπω και εγώ να γεννάω πολύ νωρίτερα! Έχω και εγω τα συμπτώματα που λες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οι υπερηχοι στο βαρος εχουν αποκλιση 10%. Οπότε μπορει στον πρωτο να ήταν πιο ελαφρυ το μωρο και στον δευτερο λιγο πιο βαρυ. Αφου δεν ανησυχει ο γιατρος μην αγχωνεσαι!

Για την εμπεδωση του μωρου δε σου ειπε καμια ασκηση? Εμας η μαια στα μαθηματα μας εδειξε καποιες ασκησεις που θα πρεπει να τις κανουμε στον ενατο οι οποιες βοηθουν στη εμπεδωση. Μπορει να εχει σε κανενα site

τετοιες ασκησεις. Πω πω! Αλλα τα παρακαλαμε να μεινουν κι αλλα θα τα παρακαλαμε να βγουνε!!!

Σωστό... Για εμπέδωση δεν μιλήσαμε οχι. Μήπως μου τα πούνε σε 2 εβδομάδες? Η εμπέδωση είναι άσχετη με την θέση ε? Γιατί έχει πάρει θέση πάνω από μήνα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν προβληματίστηκε καθόλου. Πολύ ευχαριστημένος ήταν! Μακάρι τύχει να γεννήσουμε μαζί... είμαστε και οι 2 στο ΙΑΣΩ, και με βλέπω και εγώ να γεννάω πολύ νωρίτερα! Έχω και εγω τα συμπτώματα που λες...

Αχ ναι μακαρι τι καλα που θα ναι! Ρε γαμωτο αυτα τα συμπτωματα τα ειχα και στο 1ο παιδι αλλα επειδη ημουν ανυποψιαστη και νομιζα οτι θα εξαντλουσα το 9μηνο δε θυμαμαι ποσο καιρο πριν γεννησω τα ειχα. Παντως αποκλειεται να τα ειχα για κανα μηνα νομιζω λιγοτερο απο 2 βδομαδες.....αυτες οι σουβλιες στο τετοιο που μαλακωνει ο τραχηλος ειναι πολυ χαρακτηριστικες! Εσυ ετοιμασες βαλιτσα?


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

μπήκε ο Φεβρουάριος και ξεκινήσαμε τις συζητήσεις για τα γεννητούρια μας :P:p:p

καλέ..όλες νωρίτερα θα γεννήσετε? και εγωωωωωωώ???????

μόνη μου θα μείνω??????:roll::roll::roll:

καλά βέβαια δεν είναι και σίγουρο...γιατί απο το Σάββατο έχω κάτι ψιλοπονάκια χαμηλά στη κοιλιά...:roll::roll: δεν ξέρω τι είναι αυτό..

ήθελα να ρωτήσω και τη γυναικολόγο...την Δευτέρα..

φανταζόμουν οτι επειδή δεν είναι συνέχεια και έντονα δεν είναι κάτι..

βρε λέτε???????

απο τι νικ κανά νέο??? τίποτα ακόμα ε...

ππφφφφ....! στην αγωνία θα μας αφήσει..καλά λέει η mariapap θα γεννήσουμε μέχρι να μάθουμε...


Ο πρίγκιπάκος μας είναι
[url=http://lilypie.com][img]http://lb4f.lilypie.com/eWZNp2.png[/img][/url]


το μικρό μας θαυματάκι!!

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/9PDwp2.png[/IMG][/URL]


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lmtf.lilypie.com/6YsSp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι μακαρι τι καλα που θα ναι! Ρε γαμωτο αυτα τα συμπτωματα τα ειχα και στο 1ο παιδι αλλα επειδη ημουν ανυποψιαστη και νομιζα οτι θα εξαντλουσα το 9μηνο δε θυμαμαι ποσο καιρο πριν γεννησω τα ειχα. Παντως αποκλειεται να τα ειχα για κανα μηνα νομιζω λιγοτερο απο 2 βδομαδες.....αυτες οι σουβλιες στο τετοιο που μαλακωνει ο τραχηλος ειναι πολυ χαρακτηριστικες! Εσυ ετοιμασες βαλιτσα?

Καλημέρα κορίτσια,

οκ λίγο αγχώθηκα τώρα. Και εγώ είμαι ψιλοξάπλα από χρες με buscopan εξαιτίας αυτών των πόνων και των πόνων περιόδου στη μέση. Αύριο μπαίνω στην 35η εβδομάδα. Λέτε με το που θα μπω στο μήνα να γεννήσω; Έτσι γεννήθηκα και εγώ και ο άντρας μου...λέτε να πήρε ο μικρούλης μας;

Βαλίτσα δεν έχω φτιάξει αλλά έχω αγοράσει όλα τα απαραίτητα (νομίζω) εκτός από επιθέματα στήθους.


iiAs.png

9JCHp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...