Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

καλημέρα κοριτσάκια τι κάντετε???

evid το παιδί??? βρε στα καλά καθούμενα!!! τα τσιγάρα είναι πολύ ύπολο πράγμα ευτηχώς εμένα όσες φορές τις έχω πιάσει με τσιγάρο κυρίως την μικρή είναι γιατί τα παίρνει και τα σπάει!!! γιαυτό και τα κρύβουμε όλα σε σημείο να μην τα φτάνει αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!!

λοιπόν κοπέλα στο σπίτι έχω εγώ για κάποιες μέρες και ώρες και την βρήκα εδώ από το φόρουμ. καλή είναι κυρίως αγαπάει πολύ τα παιδιά μου. είναι μικρή 24 παιδαγωγός δεν κάνει τίποτα από δουλειές μο΄νο ότι αφορά τα παιδιά όχι σίδερο και τέτοια ότι φάνε να το μαζέψει και τα παιχνίδια τους. βασικά σαν επιλογή είναι πολύ καλή μιας και ξέρω από ένστικτο να το πω δεν ξέρω ότι δεν θα χτυπήσει τα παιδιά μου όλη την ώρα στα πατώματα και παίζουν και το τι μου λένε τα παιδιά είναι άλλο πράγμα η μαίρη κάθε φορά που έφευγε στις αρχές θύμωνε δεν ήθελε να φεύγει και η μικρή την φωνάζει συνέχεια νανά νανά (νάντια την λένε). εμένα όμως το περιβάλλον είναι ελεγχόμενο πάνω κουνιάδος δίπλα πεθερικά τα μαθαινω όλα αν κλαίνε αν γελάνε όλα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από μένα!

Χρόνια πολλά για χθες!!!

Να σας πω και τη δική μου εμπειρία από τις γυναίκες στο σπίτι για τη φύλλαξη των αγοριών...

Αν και έλεγα πως θα έπαιρνα γυναίκα λίγο πριν επιστρέψω στη δουλειά, πήραμε από το δεύτερό τους μήνα. Δεν την πάλευα...

Ήταν λοιπόν μια κυρία που μου σύστησαν. με εμπειρία στη φύλλαξη (όχι νεογέννητου και ενός μωρού..όχι διδύμων). Στην αρχή λοιπόν όλα καλά. Ήμουν και 'γω στον κόσμο μου. Δεν είχα εξάλλου προηγούμενη εμπειρία οπότε...ότι μου έλεγε, κάναμε.

Σιγά σιγά όμως που μάθαινα εγώ τα παιδιά μου και αρχίζαμε με τον άντρα μου να έχουμε ιδέες και απόψεις για το πως θέλουμε να είναι τα πράγματα, το πρόγραμμά τους κλπ άρχισαν και οι ψιλοπροστριβές. Και σε αυτές, δυστυχώς έβγαινε πάντα από πάνω χρησιμοποιώντας την εμπειρία της ως επιχείρημα. Ακόμα και σε περιπτώσεις που 1000% είχε λάθος, το παραδεχόταν και μετά γύρναγε την κουβέντα σε άλλες περιπτώσεις που όμως ήταν σωστή... και σε μένα οι άνθρωποι που αυτοδιαφημίζονται...κάπως μου κάνουν!!!

¨Οσο μεγάλωναν τα παιδιά (μεγάλωναν...τρόπος του λέγειν) οι συγκρούσεις ήταν πιο συχνές. ΠΧ όταν ήταν να βάλουμε τις κρέμες, επειδή τα μωρά έκλαιγαν γιατί αντιδρούσαν στο κουτάλι, μου πρότεινε να του ανοίξουμε τρύπα στο μπιμπερό και να τρώνε από εκεί! -να σημειώσω πως τα μωρά μου ήταν ο μεγάλος εκτός καμπύλης βάρους (προς τα πάνω) και ο μικρούλης στη μέση, δηλαδή δεν ήταν μίζερα ή χαμηλού βάρους που να πρέπει να φάνε οπωσδήποτε! Επίσης, θέλαμε να τους βάλουμε σε ένα πρόγραμμα ύπνου σιγά σιγά και μας έφερνε η ίδια αντίρρηση λέγοντας πως είναι πολύ μικρά. Ή άλλο που μόλις μου ήρθε ήταν που τα έβαζε για ύπνο για να μου σιδερώσει (των παιδιών)...της είχα πει πως πρώτα θέλω να είναι με τα παιδιά και εάν και εφόσον αυτά κοιμηθούν, τότε να σιδερώσει....εκείνη έκανε το αντίθετο...για να με βοηθάει, μου έλεγε. Στο τέλος έκρυβα τα ρούχα που ήταν για σίδερο για να μην μου τα κοιμίζει!!!!! Απίστευτο??

Το κερασάκι ήταν το εξής: στο σπίτι έχουμε ραδιόφωνο ή τηλεόραση ανοιχτή για θόρυβο αλλά και παρέα. Και της είχα πει πως τηλεόραση μπορεί να αφήνει να δουν πχ όταν αλλάζει τον έναν μέσα για να μην κλαίει ο άλλος κλπ. Όμως όχι να βλέπουν συνέχεια... Τί το ήθελα. Όταν επέστεψα στη δουλειά, διαπιστώσαμε: 1. έβλεπαν όλοι μαζί τα μεσημεριανά στην τηλεόραση 2. κοιμόντουσαν τα παιδιά σε άσχετες ώρες (και εάν έπαιρνα τηλ. και ρώταγα, μου έλεγε πάντα πως μόλις κοιμήθηκαν) 3. τα τάϊζε στο σαλόνι δίχως να το παραδέχεται (ενώ από τη στιγμή που άρχισαν τις κρέμες, προσπαθούσα να μάθουν το καρεκλάκι και την κουζίνα).

Μιλάμε.... γυρνάγαμε με τον άντρα μου σπίτι από τη δουλειά και είμασταν μεσ'τα νεύρα.

Και κάθε φορά μας έλεγε πως στο σπίτι του τάδε έτσι έκαναν, και στο σπίτι του τάδε έτσι τάϊζαν, και στο σπίτι του τάδε έτσι κοιμόντουσαν...:evil:.

Και εντάξει, το σημαντικό είναι να είναι άνθρωπος εμπιστοσύνης, που να αγαπάει τα παιδιά κλπ όμως, από ένα σημείο και μετά, όταν αυτή η γυναίκα θα σου μεγαλώσει τα παιδιά, πρέπει να υπάρχει σύμπνοια στα θέματα ρουτίνας και τρόπου ανατροφής!

Έως ότου δεν άντεξα κάποια στιγμή (εγώ...γιατί ο άντρας μου, από τον δεύτερο/τρίτο μήνα που την είχαμε είχε αποφασίσει πως δεν του κάνει...όμως σκεφτόμουν πως την αγαπάνε τα αγόρια και τα αγαπάει και 'κείνη ενώ με απασχολούσε το τί θα έκανα...) και εκμευταλλευόμενη το γεγονός ότι η κολλητή μου (βρεφονηπιαγωγός) που δεν είχε βρει δουλειά για φέτος, θα μπορούσε άμεσα να την αντικαταστήσει, της είπα πως τελειώνει η συνεργασία μας και αυτό ήταν!

Από τότε... με την φίλη μου στο σπίτι... έχω ΑΠΟΛΥΤΗ ηρεμία! Ξέρει το αντικείμενο, μας έχει δώσει πάρα πολλές σωστές λύσεις για τα παιδιά (αυτό περιμένεις από κάποιον με εμπειρία και όχι λύσεις διευκόλυνσης), παίζουν συνέχεια και μαθαίνουν πάρα πολλά πράγματα ενώ η αγάπη που μοιράζονται είναι... απίστευτη!!!!

Σορρυ για το σεντόνι. Σκέφτηκα την πρώην και μου ήρθε πάλι το αίμα στο κεφάλι! Πω πω... τί νεύρα και άγχος ήταν εκείνο?? Μου 'ρχονται τώρα περιστατικά...αφήστε καλύτερα γιατί το σεντόνι θα γίνει king size!!!

Πάντως, σαφέστατα εάν έχει κάποιος τη δυνατότητα να πάρει σπίτι του γυναίκα που το έχει σπουδάσει, είναι ΜΑΚΡΑΝ η καλύτερη δυνατή λύση. Διαφορετικά...δύσκολα.

Τώρα, από Σεπτέμβριο θα μετακομίσουμε εκτός Αθηνών και θα πρέπει να βρούμε και'μεις άλλη λύση! :( Το πόσο το σκέφτομαι...δε λέγεται.


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!

Χρόνια πολλά για χθες!!!

Να σας πω και τη δική μου εμπειρία από τις γυναίκες στο σπίτι για τη φύλλαξη των αγοριών...

Αν και έλεγα πως θα έπαιρνα γυναίκα λίγο πριν επιστρέψω στη δουλειά, πήραμε από το δεύτερό τους μήνα. Δεν την πάλευα...

Ήταν λοιπόν μια κυρία που μου σύστησαν. με εμπειρία στη φύλλαξη (όχι νεογέννητου και ενός μωρού..όχι διδύμων). Στην αρχή λοιπόν όλα καλά. Ήμουν και 'γω στον κόσμο μου. Δεν είχα εξάλλου προηγούμενη εμπειρία οπότε...ότι μου έλεγε, κάναμε.

Σιγά σιγά όμως που μάθαινα εγώ τα παιδιά μου και αρχίζαμε με τον άντρα μου να έχουμε ιδέες και απόψεις για το πως θέλουμε να είναι τα πράγματα, το πρόγραμμά τους κλπ άρχισαν και οι ψιλοπροστριβές. Και σε αυτές, δυστυχώς έβγαινε πάντα από πάνω χρησιμοποιώντας την εμπειρία της ως επιχείρημα. Ακόμα και σε περιπτώσεις που 1000% είχε λάθος, το παραδεχόταν και μετά γύρναγε την κουβέντα σε άλλες περιπτώσεις που όμως ήταν σωστή... και σε μένα οι άνθρωποι που αυτοδιαφημίζονται...κάπως μου κάνουν!!!

¨Οσο μεγάλωναν τα παιδιά (μεγάλωναν...τρόπος του λέγειν) οι συγκρούσεις ήταν πιο συχνές. ΠΧ όταν ήταν να βάλουμε τις κρέμες, επειδή τα μωρά έκλαιγαν γιατί αντιδρούσαν στο κουτάλι, μου πρότεινε να του ανοίξουμε τρύπα στο μπιμπερό και να τρώνε από εκεί! -να σημειώσω πως τα μωρά μου ήταν ο μεγάλος εκτός καμπύλης βάρους (προς τα πάνω) και ο μικρούλης στη μέση, δηλαδή δεν ήταν μίζερα ή χαμηλού βάρους που να πρέπει να φάνε οπωσδήποτε! Επίσης, θέλαμε να τους βάλουμε σε ένα πρόγραμμα ύπνου σιγά σιγά και μας έφερνε η ίδια αντίρρηση λέγοντας πως είναι πολύ μικρά. Ή άλλο που μόλις μου ήρθε ήταν που τα έβαζε για ύπνο για να μου σιδερώσει (των παιδιών)...της είχα πει πως πρώτα θέλω να είναι με τα παιδιά και εάν και εφόσον αυτά κοιμηθούν, τότε να σιδερώσει....εκείνη έκανε το αντίθετο...για να με βοηθάει, μου έλεγε. Στο τέλος έκρυβα τα ρούχα που ήταν για σίδερο για να μην μου τα κοιμίζει!!!!! Απίστευτο??

Το κερασάκι ήταν το εξής: στο σπίτι έχουμε ραδιόφωνο ή τηλεόραση ανοιχτή για θόρυβο αλλά και παρέα. Και της είχα πει πως τηλεόραση μπορεί να αφήνει να δουν πχ όταν αλλάζει τον έναν μέσα για να μην κλαίει ο άλλος κλπ. Όμως όχι να βλέπουν συνέχεια... Τί το ήθελα. Όταν επέστεψα στη δουλειά, διαπιστώσαμε: 1. έβλεπαν όλοι μαζί τα μεσημεριανά στην τηλεόραση 2. κοιμόντουσαν τα παιδιά σε άσχετες ώρες (και εάν έπαιρνα τηλ. και ρώταγα, μου έλεγε πάντα πως μόλις κοιμήθηκαν) 3. τα τάϊζε στο σαλόνι δίχως να το παραδέχεται (ενώ από τη στιγμή που άρχισαν τις κρέμες, προσπαθούσα να μάθουν το καρεκλάκι και την κουζίνα).

Μιλάμε.... γυρνάγαμε με τον άντρα μου σπίτι από τη δουλειά και είμασταν μεσ'τα νεύρα.

Και κάθε φορά μας έλεγε πως στο σπίτι του τάδε έτσι έκαναν, και στο σπίτι του τάδε έτσι τάϊζαν, και στο σπίτι του τάδε έτσι κοιμόντουσαν...:evil:.

Και εντάξει, το σημαντικό είναι να είναι άνθρωπος εμπιστοσύνης, που να αγαπάει τα παιδιά κλπ όμως, από ένα σημείο και μετά, όταν αυτή η γυναίκα θα σου μεγαλώσει τα παιδιά, πρέπει να υπάρχει σύμπνοια στα θέματα ρουτίνας και τρόπου ανατροφής!

Έως ότου δεν άντεξα κάποια στιγμή (εγώ...γιατί ο άντρας μου, από τον δεύτερο/τρίτο μήνα που την είχαμε είχε αποφασίσει πως δεν του κάνει...όμως σκεφτόμουν πως την αγαπάνε τα αγόρια και τα αγαπάει και 'κείνη ενώ με απασχολούσε το τί θα έκανα...) και εκμευταλλευόμενη το γεγονός ότι η κολλητή μου (βρεφονηπιαγωγός) που δεν είχε βρει δουλειά για φέτος, θα μπορούσε άμεσα να την αντικαταστήσει, της είπα πως τελειώνει η συνεργασία μας και αυτό ήταν!

Από τότε... με την φίλη μου στο σπίτι... έχω ΑΠΟΛΥΤΗ ηρεμία! Ξέρει το αντικείμενο, μας έχει δώσει πάρα πολλές σωστές λύσεις για τα παιδιά (αυτό περιμένεις από κάποιον με εμπειρία και όχι λύσεις διευκόλυνσης), παίζουν συνέχεια και μαθαίνουν πάρα πολλά πράγματα ενώ η αγάπη που μοιράζονται είναι... απίστευτη!!!!

Σορρυ για το σεντόνι. Σκέφτηκα την πρώην και μου ήρθε πάλι το αίμα στο κεφάλι! Πω πω... τί νεύρα και άγχος ήταν εκείνο?? Μου 'ρχονται τώρα περιστατικά...αφήστε καλύτερα γιατί το σεντόνι θα γίνει king size!!!

Πάντως, σαφέστατα εάν έχει κάποιος τη δυνατότητα να πάρει σπίτι του γυναίκα που το έχει σπουδάσει, είναι ΜΑΚΡΑΝ η καλύτερη δυνατή λύση. Διαφορετικά...δύσκολα.

Τώρα, από Σεπτέμβριο θα μετακομίσουμε εκτός Αθηνών και θα πρέπει να βρούμε και'μεις άλλη λύση! :( Το πόσο το σκέφτομαι...δε λέγεται.

Να σε ρωτήσω κατι; πόσα χρήματα της έδινες και ποσες ωρες την είχες; για να παιρνοθμε και απο αυτα τα θεματα ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Πήγαμε κι εμείς σήμερα παιδικό, πιστεύω καλά πήγε. Δεν κοιμήθηκε καθόλου βέβαια εκεί (τώρα έχει ξεραθεί στον ύπνο) αλλά γενικά δεν έκλαιγε όταν τον έφεραν και ήταν ήσυχος. Έφαγε φρουτόκρεμα και λίγο φαγάκι. Καθόταν αγκαλιά στην δασκάλα του χωρίς να διαμαρτύρεται (γιατί είναι και δύσκολος!) και γενικα καλά σημάδια μου φαίνονται αυτά ε; Τι λέτε:confused:

Elisa twins φαντάζομαι τα νεύρα σου και δικαιολογημένα δηλαδή! Τουλάχιστον βρήκες καλή αντικαταστάτρια! Ελπίζω να βρείτε αυτό που θέλετε όταν μετακομίσετε γιατί καταλαβαίνω πόσο άγχος είναι.


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εύη μου, δίναμε 700€ για 10 ώρες.

Τα χρήματα δεν ήταν πολλά, η αλήθεια να λέγεται. Όμως τα ήθελε ως συμπλήρωμα στο οικογενειακό τους εισόδημα και έτσι είχαμε συμφωνήσει σε αυτά.

Όταν ψάχναμε μια άλλη κυρία με εμπειρία κλπ ζήταγε για τα δύο μωρά μου και αυτές τις ώρες 1200€.

Εάν πάλι, δεν θες αποκλειστικά Ελληνίδα, νομίζω πως οι τιμές πέφτουν.

Bear...μπράβο στο μικράκι σας. Φαντάζομαι το άγχος σου!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς λέμε για παιδικό του χρόνου τον Σεπτέμβριο που θα είναι 2,5 χρονων, έως τότε την κρατάει η πεθερά μου κυρίως και που και που η μαμα μου.

προσέχτε τα μικρά γιατί εμείς μετά την πλύση στομάχου, κόλλησε και μια γαστεντερίτηδα...χαλια! Έχει μείνει η μισή στα κιλά!

Link to comment
Share on other sites

Elisa twins παρότι τα σημάδια είναι καλά είμαι πολύ αγχωμένη.. Όπως όλες οι μανούλες σε τέτοιες περιστάσεις φαντάζομαι! Μακάρι όλα τα παιδάκια μας να περνάνε καλά στους σταθμούς και να αγχωνόμαστε εμείς τσάμπα!!

Κι εμείς αδυνατίσαμε με την ίωση που περάσαμε και τώρα τρώει λιγότερο από πριν.. Έκλεισε το στομαχάκι του μωρέ......:?


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια

η δικια μου πάντως απο 6 μηνων πάει σε βρεφικο σταθμό. Στο ιδιο σχολειο (ιδιωτικό) πάει και ο Ιωνας απο 20 μηνων. Ετσι Ηξερα τις δασκάλες απο πριν και δεν ανησυχούσα. Ειναι πραγματικά πολύ καλές. Πάντως η μικρή μου πραγματικά στάθηκε και τυχερή γιατί με την προσωπικότητά της "κέρδισε" τις δασκάλες και την έχουν στα όπα όπα! Ολο αγκαλιές και φιλιά μιλάμε! Δεν υπάρχει παιδάκι στον σταθμό (μέχρι και τα νήπια) που να μην την ξέρει. Και να φανταστειτε πως το σχολείο μέχρι και το νηπιο έχει πάνω απο 200 παιδια.

Προσωπικά ποτέ δεν θα έβαζα στο σπίτι μου ξένο άνθρωπο να μου κραταει το παιδί σε καθημερινή βάση. Νοιώθω πολύ πιο ήρεμη με την επιλογή του παιδικού. Κοινονικοποιούντε κιόλας!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια!!! εμείς από οικονομικά έχουμε συμφωνήσει ότι για 8ώρες 5 μέρες 2 παιδιά 600€ τώρα που δουλεύει λιγότερες ώρες παίρνει αντίστοιχα λεφτά. είναι ελληνίδα και όσες κοιτάξαμε ήταν ελληνίδες δηλαδή κανα δυο που ήρθαν και δεν ξέραμε ότι δεν ήταν ελληνίδες μόλις το μάθαμε ασχέτως αν ήταν καλές ή όχι τις είχαμε ήδη αποκλείσει! αααα να πω για τα οικονομικά ότι έχουμε συμφωνήσει σε 12 μισθούς δηλαδή όχι επιδόματα και τέτοια αλλά πχ στην άδειά της ο μισθός θα τρέχει κανονικά δεν θα της κόψουμε κάτι θα είναι καθαρά 12 μισθοί. όχι ότι δεν θέλαμε να της δώσουμε αλλά δεν έχουμε η αλήθεια είναι και αυτά τα πεθερικά μου τα πληρώνουν για να μπορέσει ο άντρας μου να ψάξει να βρει δουλειά. δηλαδή είναι στο σπίτι συνήθως ο άντρας μου μέχρι να βρει δουλειά πιστεύω θα έχει κερδίσει πλήρως την εμπιστοσύνη μας. για αυτό και επιλέξαμε κάποια χωρίς ιδιαίτερη προυπηρεσία δεν μας απασχολούσε αφού συνέχεια κάποιος μπορούσε να της δείξει και να τα κάνει όπως θέλουμε εμείς γιατί εγώ είμαι και περίεργος άνθρωπος αρκετά δεν μου αρέσουν αυτά του στυλ όχι έτσι δεν είναι σωστό ή εγώ έτσι τα ξέρω θα είχε πάρει πόδι από την πρώτη μέρα!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια

η δικια μου πάντως απο 6 μηνων πάει σε βρεφικο σταθμό. Στο ιδιο σχολειο (ιδιωτικό) πάει και ο Ιωνας απο 20 μηνων. Ετσι Ηξερα τις δασκάλες απο πριν και δεν ανησυχούσα. Ειναι πραγματικά πολύ καλές. Πάντως η μικρή μου πραγματικά στάθηκε και τυχερή γιατί με την προσωπικότητά της "κέρδισε" τις δασκάλες και την έχουν στα όπα όπα! Ολο αγκαλιές και φιλιά μιλάμε! Δεν υπάρχει παιδάκι στον σταθμό (μέχρι και τα νήπια) που να μην την ξέρει. Και να φανταστειτε πως το σχολείο μέχρι και το νηπιο έχει πάνω απο 200 παιδια.

Προσωπικά ποτέ δεν θα έβαζα στο σπίτι μου ξένο άνθρωπο να μου κραταει το παιδί σε καθημερινή βάση. Νοιώθω πολύ πιο ήρεμη με την επιλογή του παιδικού. Κοινονικοποιούντε κιόλας!

Καλημέρα, και εγώ αυτής της άποψης είμαι....προτιμώ παιδικό παρά γυναίκες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπόν να είμαι ειλικρινής και εγώ υπέρ του παιδικού είμαι η μαίρη πήγε 9 μηνών μέχρι που γέννησα την μπέμπα! αλλά επειδή δεν είναι όπως τα ηξερες αλλά όπως τα βρήκες στην περίπτωσή μας μέχρι η μπέμπα να βγάλει την πάνα και να μπορεί να λέει αν έχει κάτι πχ πονάει ο λαιμός μου κτλ κτλ η καλύτερη λύση ήταν και είναι η γυναίκα. εννοείτε ότι μόλις είναι σε θέση θα πάει παιδικό αλλά τώρα θα ήταν σκέτη ταλαιπωρία. γιαυτό και κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και σίγουρα μια μητέρα κάνει τις καλύτερες επιλογές για τα παιδιά της όπως εκείνη και ο μπαμπάς κρίνουν!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...