Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μαρτιος 2011


mariadi

Recommended Posts

Και'γω εδώ....

Τυραμισού... καλωσόρισες!!!! Εύχομαι σύντομα να βρείτε δουλίτσα και να απολαύσετε πλέον τη διαμονή σας στην Ελλάδα.

Και 'μεις μετακομίζουμε. Όμως εντός Ελλάδος. Απλά αφήνουμε την Αθήνα... Ρισκάρουμε και την κάνουμε για επαρχία. Για να μάθουν τα αγόρια τα μυρμήγκια, τους γλάρους, τις σαρανταποδαρούσες, το παιχνίδι στο σοκάκι, τα δένδρα που χάνουν τα φύλλα το φθινόπωρο, τη φουρτουνιασμένη θάλασσα, το χιονισμένο βουνό... αλλά και την ερημιά...

Ελπίζω να μας βγει σε καλό!


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 9,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες και από εμένα.

Χαθηκα το ξέρω αλλα συμβαίνωουν διάφορα. Ο άντρας μου πάνω απο 1,5 χρόνο άνεργος και απολύουν και εμένα σε 2 μήνες. Ουφ. Τι θα κάνουμε????

Τα παιδιακια μου καλά. Η μικρή περπαταει κανονικά και λεει καποιες λεξουλες.

Διακοπες που θα πάτε? Εμεις πουθενα οπως τα 3 τελευταια χρόνια. Υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Ερήμωσε το καφέ μας...Πολύ λυπάμαι...

Πέρασα να πω ένα "γεια" και να ευχηθώ καλό καλοκαίρι, ελπίζοντας σε καλύτερες μέρες! Να είμαστε καλά στην υγεία μας, όπως κ τα παιδιά μας, βέβαια...κ όλα θα φτιάξουν! Φιλιά!


qSDMp3.png

SRy9p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Να μαι και γω η εξαφανισμένη!

Ελίσα εγω που έφηγα απο την Αθηνα και ηρθα στην επαρχία, δεν το μετάνιωσα καθόλου! Ισα ισα νοιώθω μεγάλη χαρα για την απόφασή μας. Τα παιδια ολο το απόγευμα ειναι στην παραλία τρισευτυχισμένα! Η μικρή ειναι πια 16 μηνων, και κάνει μόνη της μπάνιο με τα μπρατσάκια! Εχει τρομερή αίσθηση της ισορροπίας αυτο το παιδί. Ο Ιωνας κολυμπάει πλέον χωρις μπρατσάκια. Μεγάλωσε το αγόρι μου!

Κορίτσια... όλη μέρα τρώνε σαν τρελά! Αυτη η μικρή... όλο μαμ και μαμ! Ολη μέρα μαγειρευω και φροντίζω τι θα φάνε. Η όρεξή τους δεν καλύπτεται ποτε! Πάντως και οι δυο πέρασαν γαστρεντερίτηδα και ο μεν Ιωνας έφτασε τα 14.5 κιλά (έλεος!!. Ερεψε το καμάρι μου. Ολο κοκαλα ειναι... Η δε μικρή απο 10 πήγε κι αυτη 9.200 πάλι. Οπότε καταλάβατε... ειναι μοντελάκια...

Στέλλα, πολύ λυπάμαι για τη δουλεια σου. Ελπίζω να βρειτε κάτι γιατι καταλαβαινω πως ειναι πολύ δυσκολα τα πράγματα. Μην χάνεις την ελπίδα σου.

Να στε όλες καλά κορίτσια και θα τα ξαναπουμε!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μανούλες Μαρτίου..... σας εύχομαι να έχετε καλές διακοπές. Να γεμίσετε μπαταρίες για τον επόμενο χειμώνα!!!!

Εμείς την άλλη Παρασκευή μετακομίζουμε!!!!!!

Φιλιά πολλά


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες. Δεν ειναι καμια εδω????

Αχ Ευα μου αστα. Μας περιμένουν πολύ δύδκολες μέρες. Τα μωρα μου σκεφτομαι.....

Τι κάνετε? Ολες διακοπές ειστε?

Εγω Στέλλα μου ειμαι ολη μέρα με τα παιδια. Το πρωι στο σπιτι και το απογευμα παραλια...


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eυα αυτη είναι ζωή. Εμεις έχουμε κάνει 6 μπανια.... Διακοπές πουθενα (όπως εδω και 4 χρονια). Χαλια τα πραγματα. Ο άντρα μου ακόμα ανεργος, ειναι πάνω απο 1,5 χρονο και απολύουν και εμενα τον αλλο μήνα........

Τα παιδακια καλά. Μπορεί να πάμε στο χωριο της πεθερας μου (ουτε με τα κυαλια θάλασσα) για λίγες μέρες.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και απο εμένα. Χάθηκα το ξέρω. Έχω μπει πάλι στον χορό της εγκυμοσύνης. Τωρα κοντεύω 6 μηνών με ΠΗΤ 6 Γενάρη αν και το βλέπω μέσα στον Δεκέμβρη! Αποθηλάσαμε κ εμείς μέσα στον Αύγουστο. Το ζητούσε ακόμα αλλά κυρίως για παρηγοριά. Του έλεγα ότι η Μαμά δεν έχει γάλα πια και ότι αυτό το γάλα είναι για μωρά. Θα κάτσω κάποια στιγμή να διαβάσω νέα σας. Καλώς ήρθατε Ζωή! July stellitsa Evabar τι καλά που είστε ακόμα εδω!

Φιλιά σε όλες!

ΥΓ. να σας θυμίσω; Χαχαχα σήμερα έκανα καμπύλη ζαχάρου. Τι μακρινή ανάμνηση ε; Πάλι θα μετριέμαι μου φαίνεται. έπαθα υπογλυκαιμία.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Τί κάνετε???? Κουκλίτσα με το καλό!!!! Είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη το ίδιο "συγκινητική" όπως η πρώτη???

Στελλίτσα, Εύα... ελπίζω να περάσατε όμορφα το καλοκαίρι!!!

Εμείς...όντως μετακομίσαμε! Τα είδαμε όλα από κούραση και τώρα προσπαθούμε ακόμα να βρούμε τους ρυθμούς μας! Δυστυχώς έχουμε ακόμα κούτες (πράγματα που δεν χρειαζόμαστε άμεσα και όλο αναβάλλουμε να ταχτοποιήσουμε) ενώ δεν καταφέρνω να βάλω σε σειρά τις δουλειές του σπιτιού (τα απογεύματα που υπάρχει θεωρητικά χρόνος, παίζουμε όλοι μαζί στον κήπο ή κάνουμε βόλτες...κοινώς, απολαμβάνουμε όσα δεν είχαμε στην Αθήνα). Αποτέλεσμα: τα ασιδέρωτα στο ταβάνι!!!

Όσον αφορά στα αγόρια, ο Φιλιππάκος μετά τη μετακόμιση τα βράδια για να κοιμηθεί ήθελε να μου κρατάει το χέρι, κάτι που προσπαθούμε σιγά σιγά να κόψουμε... Από την άλλη ο Αιμίλιος, κυρίως τις πρώτες μέρες (που υπήρχε και πολύς κόσμος στο σπίτι είτε από την μεταφορική εταιρεία 1 μέρες, είτε λοιποί συγγενείς που μας βοήθησαν την πρώτη εβδομάδα) είχε πάθει απίστευτη μαμακίαση... Κατα τα άλλα, τρέχουμε όλη μέρα, προσπαθούμε να καταργήσουμε σιγά σιγά το αλεσμένο φαγητό (ο Φίλ τρώει εκτός από τα όσπρια και το ψάρι μη αλεσμένα... ο μικρός είναι δύσκολος), μάθαμε να κάνουμε τσουλίθρα και να ανεβοκατεβαίνουμε σκάλες ενώ λέμε μικρές συλλαβές... Ακόμα δε μιλάμε... ούτε καν μπαμπα - μαμά... Έχουμε μείνει στο "μπα" και στο "μα". Που θα πάει όμως... όλα θα τα πούμε!!!

αυτά τα ολίγα...

Τα δικά σας νέα??


as1cJLNoXn-0000NzA5OTRkfDY0MWR8RmlsaXBwb3MgYW5kIEVtaWxpb3MgYXJl.gif

Διπλή κούραση, διπλό όνειρο, διπλή ευτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμάς! Έχουμε πολύ καιρό να τα πούμε αλλά δεν βλέπω και πολύ κίνηση.. Ίσως έφταιγε το καλοκαίρι..

Εμείς καλά είμαστε, είχαμε περιπέτειες με τον μικρό μας, νοσηλευτήκαμε δύο φορές αλλά τώρα πια λέμε ότι είμαστε καλά! Σταματήσαμε τον βρεφικό και είναι σπίτι με μια κοπέλα. Πήρε τα πάνω του κι αυτός γιατί όλο άρρωστος δεν προλάβαινε να στεργιώσει γραμμάριο! Θα τον ξαναστείλω αργότερα γιατί δεν αντέχω άλλο ορούς και τρυπήματα.. Ξέρω κι αργότερα θα είναι συνέχεια άρρωστος αλλά τώρα να τον τρυπάνε δεν αντέχω άλλο.:(

Κατά τα άλλα δουλειά, σπίτι και μεταμεσονύκτιες δουλειές στο σπίτι,,:tongue:

Καλό μας φθινόπωρο και γρήγορα όλες πίσω στο cafe μας!


CFnCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ερημωσε το καφε εχω πολυυυυ καιρο να γραψω!

Bear πολλες αρρωστιες ε? Ειναι δυσκολος ο πρωτος χρονος κι αμα εχει και το παιδι λιγο παραπανω ευαισθησια δεν μπορει να συνελθει! Με το καλο να παρετε τα πανω σας!

Η Λυδια εχει μεγαλωσει πολυ παει απο τον προηγουμενο Απριλιο παιδικο μαζι με τον αδερφο της και περναει τελεια! Λεει λιγες λεξεις 'μαμα, μπαμπα, γιαγια, παππου, νερο, κιααα=κιαλλο φαγητο, τιτι=πιπιλα, εκει, ελα' τρωει τα παντα εκτος απο αυγο και γαλα!!! Εχει κολλημα με την πιπιλα αλλα δεν εχω αγχωθει μαυτο απο τωρα βλεπουμε.....

και....οπως φαινεται απο το τικερακι μου παμε για το 3ο μπεμπε!

Αντε καλο φθινοπωρο και να τα λεμε συχνοτερα!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρία, τρίτο μπεμπέκι!!!! Μπράβο βρε θηρίο! Με το καλό να έρθει το μικρό σας!

Ηρθα κι εγω να πω τα νεα μου. Περναμε δυσκολα...

Ο πεθερός μου εδω και ένα χρόνο περίπου έχει πολλά προβλήματα υγείας και τώρα ξαναμπήκε νοσοκομείο με πρόβλημα καρδιάς και πρέπει να κάνει εγχειρηση. Δυσκολα τα πράγματα για τον απού μας. Την επόμενη που μπήμε στο νοσοκομειο ο παπους και ενω ο άντρας μου έλειπε σε επαγγελματικό ταξίδι, η μικρή μου έπαθε μια κρίση. Αρχισε το παιδι στ ακαλα καθουμενα να τρέμει το χέρι της και να ενοιγοκλείνει τα δάχτυλα που ήταν σε μπουνια και να μην μπορεί να σταθει και να πέφτει το κεφαλάκι της... Τί να σας πω... φρίκη! Και εγω μόνη μου...

Πήγα τον Ιωνα σχολειο και την μικρή κατευθείαν στο Αγ. Σοφία. Η μανα μου και η πεθερα μου ανελαβαν τον Ιωνα και εγω με τη Ροδαλή μεσα να της κάνουν εξετάσεις. Αξονική, εγκεφαλογράφημα, γενική αίματος...

Οι εξετάσεις ήταν καλές. Δεν εδειξαν κάποια βλάβη, αλλά αυτο δεν σημαίνει πως δεν θα έχουμε ξανα κρίση. Αν έχει ξανα κρίση, θα πρέπει να ξεκινήσουμε θεραπευτική αγωγη. Ελπίζω να μην έχουμε πάλι τα ίδια... Την Τρίτη θα πάμε και για Μαγνητική και βλέπουμε...

Πάλι καλα δεν δουλευω ακόμα οπότε τωρα που η μικρή πρέπει να μείνει σπίτι λίγες μέρες για να ηρεμίσει, θα είμαστε μαζι.

Κατα τα άλλα ειναι πολύ ζωντανό και ζωηρό παιδάκι. Απο λεξούλες λεει μαμα, μπαμπα, γεια, γάλα, νερό, μαμ, κάνει τις φωνες διάφορων ζωων και λεει ένα σορο δικά της.

Καλή δυναμη σε όλες!


jJUhp3.png

kqZXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...