Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts

Trap σου τον μετράει κάθε μήνα; Εσύ έχεις κάποια ενόχληση, δεν σου πε κάτι ο γιατρός σου πέρα από τις μετρήσεις; Εμένα δεν μου τον έχει μετρήσει καθόλου, δεν ξέρω στη β επιπέδου τι γίνεται..

του ειπα πως ειχα πονακια περιοδου και βαρος στον κολπο και μ τον μετρησε.τον περασμενο μηνα ειχα παλι πονακια περιοδου κ τον ειχε ξαναμετρησει αλλιως υποθετω δεν θα ασχολουταν με τα απο κατω...

γενικα αισθανεστε στις εβδομαδες [που ειμαστε πονακια?εγω τωρα με τα utrogestan μαλλον ειμαι καλυτερα αλλα μου εχουν κανει πονοκεφαλους,υπνηλιες,ζαλαδες...μου ειπε να τα βαζω κολπικα τωρα.

απο καροτσι εμεις εχουμε απο το πρωτο παιδι το maclaren.μας ειχε βγει ευκολο στη χρηση και πολυ ωραιο και ελαφρυ!


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν από κιλά στα - 2!Αλλα πολύ εμετους ρε κορίτσια.,και τω α ανορεξιες. Που θα πάει βέβαια θα ανέβει η ζυγαριά όσο περνάνε οι μήνες. Πονακια δεν έχω καθόλου Κ γενικά δε νιώθω καθόλου το μωρό.... Καρότσι έχουμε της bebe comfort 3ροδο, πολύ καρότσι αλλά λόγω όγκου έχουμε Κ ένα απλό, από το πρώτο παιδάκι Κ τα δύο.


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μέσα μέσα με πιάνουνε και μένα κάτι πονάκια αλλά μου πε ο γιατρός μου ότι είναι φυσιολογικό. Το μωρό έδωσε τα πρώτα σημάδια λίγο πριν μπω στην 17 εβδομάδα και τώρα το νιώθω κάθε μέρα, έχει πολύ πλάκα!

maribell είσαι από τις "άτυχες" αλλά τουλάχιστον είσαι πάαρα πολύ καλά στα κιλά.. και στο πρώτο σου παιδάκι είχες εμετούς;


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Πως περνάτε? Εγώ σήμερα ξύπνησα καλά, αλλά μετά με έπιασε κατάθλιψούρα....Βλέπετε τώρα που έχει χρειαστεί να μείνω κρεββάτι οι παρέες απομακρύνονται.Αισθάνομαι μοναξιά και χαίρομαι μόνο που έχω τους δικούς μου να με στηρίζουν...


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια, εμενα η κοιλιτσα φαινεται στρογγυλη σαν μπαλα του βολει....ο γιατρος ειπε να μην ανησυχω γιατι ειχα διδυμα και εχασα το ενα στην 9 εβδομαδα,το συνδρομο εξαφανισης διδυμου,οποτε ηταν επομενο η κοιλιτσα να παρει τα πανω της....και εμενα μετραει τραχηλο γιατι ειχα συσπασεις...και μαλιστα μου ειχε μιλησει για περιδηση τραχηλου σε περιπτωσ που στενευε..γιατι προμηνυει πρωορο τοκετο...αλλα ευτυχως πηρα μονο μαγνησιο σε εξτρα μορφη...τωρα εχω ραντεβου τη δευτερα με το γιατρο και ανυπομονω να δω την μπουμπου,την νιωθω αρκετα...αλλα θελω να μου πει οτι ολα ειναι καλα.....και εμεις θα περουμε μεταχειρισμενο καροτσι...αλλα σε καλη κατασταση....ετοιμαζομαι και για την β επιπεδου στις αρχες του μαρτη ...και ανυπομονω να την δω και να δω το βλεμμα του αντρα μου...να γουρλωνει απο την συγκινηση....οπως στην αυχενικη......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Πως περνάτε? Εγώ σήμερα ξύπνησα καλά, αλλά μετά με έπιασε κατάθλιψούρα....Βλέπετε τώρα που έχει χρειαστεί να μείνω κρεββάτι οι παρέες απομακρύνονται.Αισθάνομαι μοναξιά και χαίρομαι μόνο που έχω τους δικούς μου να με στηρίζουν...

υπομονη και εγω ειμαι κρεββατι λογω πολλων συσπασεων και μιας μικρης αποκολ...και εχω πολλα νευρα....να σκεφτεσαι το μωρακι σου και να κανεις πραγματα που σου αρεσουν...εγω διαβαζω πολλα βιβλια...και ετσι περναει ο χρονος...αφου oi φιλες και συγγενεις δουλευουν..αλλα τους μιλαω στο τηλεφωνο....μην αφηνεις την καταθλιψη να σε καταβαλλει....να σκεφτεσαι οτι νιωθεις εσυ νιωθει και το μωρο.....

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera koritsakia mou ti kanete ? Egw molis gurisa apo ton giatro kaname thn vita epipedou ola polu kala eidame k to fulo tou k perimenoume agorakiiiiii .... to enstikto mou k to kineziko test vghkan swsta .... apo kila ksekinhsa me 55,8 kai eimai 57,2 polu kala eipe o giatros k den prosexw oti mou rthei to trww ante n doume posa tha valoume mexri to telos

Link to comment
Share on other sites

υπομονη και εγω ειμαι κρεββατι λογω πολλων συσπασεων και μιας μικρης αποκολ...και εχω πολλα νευρα....να σκεφτεσαι το μωρακι σου και να κανεις πραγματα που σου αρεσουν...εγω διαβαζω πολλα βιβλια...και ετσι περναει ο χρονος...αφου oi φιλες και συγγενεις δουλευουν..αλλα τους μιλαω στο τηλεφωνο....μην αφηνεις την καταθλιψη να σε καταβαλλει....να σκεφτεσαι οτι νιωθεις εσυ νιωθει και το μωρο.....

Εχεις απόλυτο δίκιο αλλά όταν έχεις χρόνο να σκεφτείς βρίσκεις ευκαιρία και σκέφτεσαι πολλά! Λυπάμαι για το εμβρυάκι σου! Εύχομαι μέσα από την καρδία μου μια τελειόμηνη και όσο το δυνατόν εύκολη εγκυμοσύνη!

Kalhmera koritsakia mou ti kanete ? Egw molis gurisa apo ton giatro kaname thn vita epipedou ola polu kala eidame k to fulo tou k perimenoume agorakiiiiii .... to enstikto mou k to kineziko test vghkan swsta .... apo kila ksekinhsa me 55,8 kai eimai 57,2 polu kala eipe o giatros k den prosexw oti mou rthei to trww ante n doume posa tha valoume mexri to telos

Μπράβο Δήμητρα!

Ούτε κ εσύ δεν είχες ως τωρα σίγουρο το φύλο ε? Κ εγώ την Παρασκευή πάω για Β! Καταρχην να είναι όλα καλά και ναι δεν κρύβω τώρα πια θέλω να μαθω τι περιμένω!


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!Χάρηκα που είδα τα νέα σας! trap και joy μόνο υπομονή μπορώ να σας πω που είστε στο κρεβάτι και να μην σας παίρνει από κάτω.. Τουλάχιστον τα παιδάκια σας είναι καλά!

joy πολύ λυπάμαι για το ένα το εμβρυάκι σου, δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο.. Nα σκέφτεσαι ότι όλα γίνονται για καλό... Άντε με το καλό να δείτε τη μπουμπού σας όλα εύχομαι να πάνε καλά μέχρι να γεννήσεις!! Το καροτσάκι εμείς το πήραμε είναι τέλειο μείναμε πολύ ευχαριστημένοι από την αγορά.

Λοιπόν τα νέα μου. Κάναμε την Β επιπέδου και όλες οι μετρήσεις είναι φυσιολογικές! Κάτι με την παροχή αίματος μου είπε ο γιατρός μόνο, ότι έχει διακοπή σε κάποιες φάσεις για κλάσματα δευτερολέπτου, αλλά δεν είναι κάτι ανησυχητικό προς το παρόν. Μόνο μετά από κάνα μήνα θα χρειαστεί να παρακολουθώ την πίεσή μου. Μου μέτρησε και τον τραχήλο μέσα σε όλα τα άλλα και ήταν φυσιολογικός. Όλα τα άλλα καλά, μάθαμε και φύλλο!!!Είναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!!! Έχουμε ξετρελαθεί ο άντρας μου την ερωτεύτηκε, είδαμε καθαρά το προσωπάκι της στο 3D! :D:D Σε αντίθεση με σένα Δήμητρα εμένα το ζωδιακό δεν μου βγήκε, αλλά είχε δίκιο μια γειτόνισσα που είδε την κοιλιά μου και μου λέει σίγουρη ότι έχουμε κοριτσάκι... :P Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα και στις υπόλοιπες που έχετε τη Β επιπέδου σύντομα!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mprabo Xristina ola kala dhladh teleiaaa emena o antroulhs mou emeine pagwto me thn leksh agoraki xexe ithele vlepete korh oso k na ton eixa proetoimasei efage htta xaxaxa alla twra p to ksanavlepei to video olo k pio polu tou aresei h idea egw hmoun apo thn arxh sigourh oti tha exoume mpemph den kserw giati alla to elega k me koroideuan

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Joy τις συσπάσεις τις καταλαβαινεις; τι χάπια λαμβανεις; Από τραχηλο τι έχεις; εγω σήμερα είχα πονακια κ μ είπε ο γιατρός οτι ισως κανω συσπάσεις και ισως χρειαστεί να βαλω ενδοφλέβια. ..


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια...τι κάνετε;;;; ήρθα να σας πω τα νέα...όπως θυμάστε το Δεκέμβριο είχα υποβληθεί σε απόξεση λόγω παλλίνδρομης κύησης και τώρα δύο μήνες μετά κράτησα και πάλι ένα θετικό τεστάκι στα χέρια μου βέβαια η χαρά μας αυτή τη φορά είναι πιο συγκρατημένη και περιμένουμε να περάσει ο καιρός και να πάνε όλα καλά μέρι το τέλος!!! έτσι μετακόμισα στις μανούλες του Οκτωβρίου... Οκτώβριο έχει γεννηθεί και ο μικρός μας και πιστεύω πως θα μας φέρει γούρι....αυτά απο μένα καλή συνέχεια....


0U9xp2.png

eTYFp2.png

QRcUp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια...τι κάνετε;;;; ήρθα να σας πω τα νέα...όπως θυμάστε το Δεκέμβριο είχα υποβληθεί σε απόξεση λόγω παλλίνδρομης κύησης και τώρα δύο μήνες μετά κράτησα και πάλι ένα θετικό τεστάκι στα χέρια μου βέβαια η χαρά μας αυτή τη φορά είναι πιο συγκρατημένη και περιμένουμε να περάσει ο καιρός και να πάνε όλα καλά μέρι το τέλος!!! έτσι μετακόμισα στις μανούλες του Οκτωβρίου... Οκτώβριο έχει γεννηθεί και ο μικρός μας και πιστεύω πως θα μας φέρει γούρι....αυτά απο μένα καλή συνέχεια....

spirou ειδα το post σου κ πριν το διαβασω θυμήθηκα που σου ειχα πει να μας φερεις γρηγορα τα ευχαριστα νεα σου κ παλι!!!!!!!!!!!!!!εγω περναω δυσκολα κ χαρηκα για το τοσο συγκινητικο κ ομορφο νεο σου κουκλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...