Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts

Οικονομικα καλα ειστε κ οι 2 με εξετασεις κ χαπια μια χαρα!!αυτο με το αιμα χρυσα δεν το ξερα μια χαρα τα εξηγησες!! Αυριο θα παμε κ μεις να κλεισουμε τις μηνιαιες μας εξετασεις στο νοσοκομειο γιατι δεν γινεται αλλιως ελπιζω ναμας εξυπηρετησουν!

Πηγα στο γιατρο απο κοιλα ειμαι +12 στις 24 εβδομαδες αλλα αρχισα περπατημα κ ελπιζω να κανουμε δουλεια αλλιως δεν με βλεπω καλα!! Η κουκλαρα μας ειναι 775g διπλασιαστηκε σ ενα μηνα!! :lol: :lol:


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aαα πηρα σουτιεν θηλασμου- απο τα h&m τελικα- ενα νουμερο μεγαλυτερο κ η ποιοτητα του οντως μου φαινεται πολυ καλη κ ηταν κ πολυ οικονομικο σε σχεση με οτι αλλο εχω δει!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια στα κοριτσια και τις καλυτερες ευχες σε ολες!! Επειδη πλησιαζει και η δικια μου β επιπεδου... Θελω να σας ρωτησω σας εκαναν και διακολπικο υπερηχογραφημα για να δουνε τον τραχηλο;

Link to comment
Share on other sites

Γεια στα κοριτσια και τις καλυτερες ευχες σε ολες!! Επειδη πλησιαζει και η δικια μου β επιπεδου... Θελω να σας ρωτησω σας εκαναν και διακολπικο υπερηχογραφημα για να δουνε τον τραχηλο;

Ναι αφού το ζητησα. Κανονικα στη β πρέπει να στο κάνουν. Δεν κάνουν όμως όλοι δυστυχώς. Τι θες να ρωτήσεις?


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και τις ευχες σας... Οποτε οι αποψεις διαφερουν για το διακολπικο.... θα το θιξω και στον γιατρο μου οταν ξαναπαω να δω και εκεινος τι θα μου πει.... απλα και εμενα η μια φιλη μου της ειχαν κανει διακολπικο στην αλλη φιλη μου οχι που το κουβεντιαζα μαζι τους....πφ! μπερδεμα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αφού το ζητησα. Κανονικα στη β πρέπει να στο κάνουν. Δεν κάνουν όμως όλοι δυστυχώς. Τι θες να ρωτήσεις?

να σου πω και εγω σκεφτομαι να τους το ζητησω.... απλα δεν ξερω κατα ποσο ασφαλες ειναι.. γιατι ειχα και κατι θεματακια μεχρι τωρα στην εγκυμοσυνη... αποκολληση και τετοια... δεν ξερω και αν αυτο παιζει ρολο....

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα μου εγω κ εσυ θα σκασουμε στο τελος!!!

Sofilia μου με το καλο το νινακι!!! Ουτε εμενα μ εκαναν διακολπικο... αλλα χωρις να ξερω κ ολας μηπως δεν κανει να ενοχλησουν εκει περα με το ιστορικο σου?


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Sofilia κανονικά ο τραχηλος ελεγχεται εκεί στο β επιπέδου για να είναι ενημερη η μαμα για πιθανότητα πρόωρου τοκετού. Οταν ο γιατρός είναι πιστοποιημενος θα σου πει αν κάνει ή όχι να γινει διακολπικα η μέτρηση.

Ειχα κανει στις 20+1 β επιπέδου κ διακολπικη μετρ τραχηλου με 1.9εκ μολις αλλα ο γιατρός μου με διαβεβαιωνε πως αποκλείεται να εχω τόσο μικρό τράχηλο. Τη βδομάδα που μας πέρασε με έτρωγε και εκανα επανελεγχο σε ενα εξαίρετο επιστημονα (αν δεν έχεις μ λες και σε ενημερωνω με πμ) κ επιβεβαιωθηκε ο γιατρός μου!Τραχηλος 3.0εκ!


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sofilia κανονικά ο τραχηλος ελεγχεται εκεί στο β επιπέδου για να είναι ενημερη η μαμα για πιθανότητα πρόωρου τοκετού. Οταν ο γιατρός είναι πιστοποιημενος θα σου πει αν κάνει ή όχι να γινει διακολπικα η μέτρηση.

Ειχα κανει στις 20+1 β επιπέδου κ διακολπικη μετρ τραχηλου με 1.9εκ μολις αλλα ο γιατρός μου με διαβεβαιωνε πως αποκλείεται να εχω τόσο μικρό τράχηλο. Τη βδομάδα που μας πέρασε με έτρωγε και εκανα επανελεγχο σε ενα εξαίρετο επιστημονα (αν δεν έχεις μ λες και σε ενημερωνω με πμ) κ επιβεβαιωθηκε ο γιατρός μου!Τραχηλος 3.0εκ!

Και εμενα αυτη η φιλη μου που της εκαναν για αυτο μου ειπε πως της εκαναν για προωρο τοκετο... Δυστυχως μενω Πατρα.... εσυ φανταζομαι Αθηνα οποτε ποιον να μου συστησεις;. παντως αυτος που θα μου κανει την Β επιπεδου ερχεται απο Αθηνα και θεωρειται απο τους καλους.. Αναγνωστοπουλο Ευαγγελο τον λενε...εμβρυολογος ειναι...

Θα το θιξω και στον γιατρο οταν θα ξαναπαω θα ειναι πριν την β επιπεδου.. να δω και εκεινος τι θα μου πει... απλα το ψαχνω απο τωρα να ξερω τι μου γινεται...Σε ευχαριστω πολυ παντως... πολυ χρησιμα αυτα που μου ειπες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εμενα αυτη η φιλη μου που της εκαναν για αυτο μου ειπε πως της εκαναν για προωρο τοκετο... Δυστυχως μενω Πατρα.... εσυ φανταζομαι Αθηνα οποτε ποιον να μου συστησεις;. παντως αυτος που θα μου κανει την Β επιπεδου ερχεται απο Αθηνα και θεωρειται απο τους καλους.. Αναγνωστοπουλο Ευαγγελο τον λενε...εμβρυολογος ειναι...

Θα το θιξω και στον γιατρο οταν θα ξαναπαω θα ειναι πριν την β επιπεδου.. να δω και εκεινος τι θα μου πει... απλα το ψαχνω απο τωρα να ξερω τι μου γινεται...Σε ευχαριστω πολυ παντως... πολυ χρησιμα αυτα που μου ειπες...

Ελα ρε.οντως μιλαμε για τον ιδιο! Ναι εχει κ στην Πατρα ιατρειο! Ενταξει ειναι κςταπληκτικος!


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε.οντως μιλαμε για τον ιδιο! Ναι εχει κ στην Πατρα ιατρειο! Ενταξει ειναι κςταπληκτικος!

Αληθεια; χεχε..... ναι φαινεται οντως καταπληκτικος και την αυχενικη αυτος μου την εκανε και εμεινα απολυτα ικανοποιημενη απλα ξερεις το ψαχνω σχετικα με αυτο που ειπαμε... δεν εχει ακριβως ιατρειο νομιζω απλα συνεργαζετε με ενα ιδιωτικο μαιευτηριο στην Πατρα (εκει πηγα για την αυχενικη)και ερχετε συγκεκριμενα παρασκευοσαββατοκυριακα και μας βλεπει ολες κατοπιν ραντεβου...χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..πως είστε;

Σοφιλια καλώς ορισες και καλή επιτυχία στη β επιπέδου.. Εμένα τον τράχηλο δεν μου το μέτρησε διακολπικα ο εμβρυολογος αλλά τον εξετάζει μία φορά το μήνα ο γυναικολόγος μου..και έχω το θεματακι μου

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα! Οριακά μανούλα Ιουλίου με ΠΗΤ 31/07. Trap είχα και γω πόνο χαμηλά δεξια αλλα μου πέρασε όταν άλλαξα πλευρό στον ύπνο, κοιμομουν μονο απο την αριστερή πλευρά τώρα προσπαθώ να γυρναω και από τις 2πλευρες για να μην πιάνομαι.


sak3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...