Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ' ευχαριστώ xristinamr, καλώς σας βρήκα! Με το καλό σε όλες μας! Έχω αγοράκι, φαινόταν ξεκάθαρα στις τελευταίες 2 επισκέψεις. Β επιπέδου έχω σε μια βδομάδα και είμαι αρκετά αγχωμενη, είναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη οποτε όλα είναι πρωτόγνωρα για μένα! Εσύ φύλλο? Είναι το πρωτο σου παιδάκι?


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω αρκετες πρωτομανες...χιχιχι

Και εγω πρωτη φορα εγκυος...

Να ρωτησω κατι αλλο βρε κοριτσια απο τοτε που ξεκινησα τον σιδηρο εχω τρομερη δυσκοιλιοτητα.. εντωμεταξυ την βγαζω και ξαπλα με εντολη γιατρου εδω και 3 μηνες σχεδον και εχει αδρανησει το εντερο εντελως και καποιες μερες υποφερω. Παιρνω σιδηρο σε καψουλες..υπαρχει καποιος σιδηρος που δεν προκαλει τοσο δυσκοιλιοτητα; παρολο που εχω πλακωσει ακτινιδια δημητριακα κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Sofilia δυσκοιλιότητα έχω και γω που δεν παίρνω σίδηρο, παιζουν ρόλο και οι ορμόνες που κάνουν πάρτυ αλλά και η ακινησία. Εγω είχα κάποια θεματακια με καφέ υγρά και δεν κάνω και πολλά πολλά οπότε και μένα έχει ψιλοαδρανήσει. Εμένα ο γιατρός μου είπε ν το βελτιωσω με διατροφή αλλά για να βοηθήσει μου έδωσε και ενα σιροπακι. Συζήτησε το και με το γιατρό σου να δείτε πως θα βελτιωσετε. Πάντως εκεί που έλεγα οτι το ρυθμισα το εντερο, αυτή τη βδομάδα ξανά τα ίδια! Είναι ενοχλητικό :mad:


sak3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ χαιρομαι που κινειται παλι το φορουμ μας!!!

Με το καλο Audrey!

Μου περασε ο πονος ναι.οντως πρεπει ν ητν τ εντερο....εχω το ιδιο προβλημα.gyno tardyferon σιδηρο παιρνω.αρχισα κ ασβεστιο κ εχω προβλημα μεγαλο.ο γιατρος εμενα μ δινει υποθετα γλυκερινης.ρωτηστε τους γιατρους σας αν εγκρινουν ομως πρωτα γιατι καποιοι δεν τ δινουν λογω συσπασεων π ισως κανουν κ στη μητρα.

Εγω γενναω Λητω.μενω μαρουσι εσεις?


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sofilia δυσκοιλιότητα έχω και γω που δεν παίρνω σίδηρο, παιζουν ρόλο και οι ορμόνες που κάνουν πάρτυ αλλά και η ακινησία. Εγω είχα κάποια θεματακια με καφέ υγρά και δεν κάνω και πολλά πολλά οπότε και μένα έχει ψιλοαδρανήσει. Εμένα ο γιατρός μου είπε ν το βελτιωσω με διατροφή αλλά για να βοηθήσει μου έδωσε και ενα σιροπακι. Συζήτησε το και με το γιατρό σου να δείτε πως θα βελτιωσετε. Πάντως εκεί που έλεγα οτι το ρυθμισα το εντερο, αυτή τη βδομάδα ξανά τα ίδια! Είναι ενοχλητικό :mad:

Ειναι πολυ ενοχλητικο...

Επαιρνα για καποιο διαστημα και εγω ενα σιροπι το duphalac αλλα εφτασε ενα σταδιο που δεν με βοηθουσε ουτε αυτο.... και το εριξα στα υποθετα γλυκερινης ανα 2-3 μερες... αλλα εχει τυχει ουτε και αυτο να με ανακουφισει πλεον με τον σιδηρο ..φαντασου δεν μου τον εδινε τοσο καιρο γιατι εβλεπε καλες αιματολογικες και ηξερε πως θα μου δημιουργησει προβλημα στο εντερο αλλα πλεον λογω του οτι επεσε στις τελευταιες εξετασεις το ξεκινησα πριν πεσει σε σημειο που δεν ανεβαινει....Εχω ραντεβου την αλλη εβδομαδα μαζι του θα του το ξανακουβεντιασω ....

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαιρομαι που κινειται παλι το φορουμ μας!!!

Με το καλο Audrey!

Μου περασε ο πονος ναι.οντως πρεπει ν ητν τ εντερο....εχω το ιδιο προβλημα.gyno tardyferon σιδηρο παιρνω.αρχισα κ ασβεστιο κ εχω προβλημα μεγαλο.ο γιατρος εμενα μ δινει υποθετα γλυκερινης.ρωτηστε τους γιατρους σας αν εγκρινουν ομως πρωτα γιατι καποιοι δεν τ δινουν λογω συσπασεων π ισως κανουν κ στη μητρα.

Εγω γενναω Λητω.μενω μαρουσι εσεις?

Δεν ηξερα για τις συσπασεις και τα υποθετα... με προβληματισες... δεν εχω διαπιστωσει νομιζω ομως κατι αλλα θα τον ξαναρωτησω τον γιατρο καλα που μου το ειπες..

Και εγω παιρνω ασβεστιο

και σιδηρο, και φυλικο, και μαγνησιο

Τα παντα ολα για τα μωρα μας! χιχιχι

Link to comment
Share on other sites

Τον ιδιο σιδηρο παιρνουμε trap! Παντως κ γω απο τοτε που ξεκινησα τον σιδηρο παρατηρησα μειωση της κινησης στην τουαλετα..Μαλθστα με ρωτησε ο γιατρος μ γι αυτο την πρωτη φορα που βρεθηκαμε αφου ξεκινησα να παιρνω σιδηρο, οποτε υποθετω οτι οφειλεται σε αυτο.. Πολυυ πολυ νερο με βοηθαει εμενα!!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.. Πως είμαστε; Τραπ και εγώ έχω σήμερα πονακια κάτω δεξιά ..νομίζω ότι είναι έντερο..με τόσο μεγάλο πρβλ δυσκοιλιότητα ς..πως να μην πονανε.. Τα υπόθετα τα είχα πάρει στην προηγούμενη κύηση και εμένα μου είχανε κάνει συσπασεις και πόνους.. Τώρα παίρνω τα tanillas.. Είναι φακελακια όχι ακριβώς φάρμακο και μου έχει πει να παίρνω κάθε μέρα..δεν με βοηθάνε πολύ από τότε που ξεκίνησα σιδηρο αλλά εγώ έχω χρονια δυσκοιλιότητα και πλέον η κατάσταση μου είναι δύσκολη.. Αν θέλεις ρώτησε τον γιατρό σου.. Και υπάρχουνε και φυτικές ίνες ποσιμες..μπενεφιμπρα λέγονται..το ντουφαλακ εμένα ποτέ δεν με βοήθησε και μου κάνει πολλά φουακωματα.. Καλώς όρισαν τα νέα κορίτσια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Βλέπω λίγο πολύ όλες αντιμετωπίζουμε το θέμα της δυσκοιλιότητας.

Xristinamr έχεις δίκιο για το νερό, διάβασα οτι ο οργανισμός μας στην εγκυμοσύνη θέλει πολύ ενυδάτωση οπότε απορροφά από οπου και αν βρει, ακόμα και απο τα κόπρανα (sorry για την περιγραφή :oops:)

Sofilia και μένα καθυστερεί να μου δώσει σίδηρο γιατί ξεκινησαμε με καλες αποθηκες, αλλά θα μου δώσει! Αν κρίνω και απο τις αλλες κοπέλες θα δυσκολέψει και άλλο η κατάσταση :?

Ameliev και μένα το ντουφαλακ μου είπε να πάρω αλλά δεν το βρήκα στο φαρμακείο και μου δώσανε φακελακια effecol, βοήθησαν κάπως δεν μπορω να πω.

Trap εγώ είμαι απο Θεσσαλονίκη και μάλλον στο Γένεσις θα παω.

Χαρηκα που σας βρήκα και τα λέμε βρε κορίτσια!


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Εγω σήμερα πηγα στο σχολείο του γιοκα μου κ ειδα τη γιορτουλα.Ημουν καλά ευτυχως και το διασκεδασα! Τα βραδια κοιμαστε καλα? Εμενα αρχισαν κ με πονανε οι γοφοι φοβερα κ ολο γυριζω πλευρό για να αντέξω


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ωραια που μεγαλωνει το παρεακι μας!Trap μ υπομονη!Εγω δεν εχω προβλημα με τους γοφους αλλα με την κοιλαρα μ :P :p !! βρηκα λυση με μια μαξιλαρα αναμεσα στα ποδια. Απο τοτε που την ανακαλυψα δεν την αποχωριζομαι εχω ριξει τους καλυτερους υπνους!!


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με τον ύπνο δεν τα πάω και πολύ καλά, στην καλύτερη περίπτωση θα σηκωθω μονο μια φορά για τουαλέτα και ξυπναω συνέχεια για να αλλάξω πλευρά γιατί πιανομαι. Η κοιλιά δεν έχει μεγαλώσει πολύ ακόμα και δεν με ενοχλεί.Σκέφτομαι να αγοράσω μαξιλάρι εγκυμοσύνης που χρησιμοποιείται και στον θηλασμό αλλά το καθυστερω, είμαι ακόμα στην έρευνα αγοράς :D


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηλθες Audrey στο παρεακι με το καλο το νινι σου!!

Εγω ευτυχως δεν εχω θεμα με την δυσκοιλιοτητα αλλα αν το προσπαθησετε με την διατροφη οπως δαμασκηνα και τετοια??? Μηπως λεω κ εγω???

Τωρα για τον υπνο..... εγω παρατησα τον αντρα μου στο δωματιο να ροχαλιζει κ πηγα στο μονο του μωρου :ΡΡ συνεχεια περα δωθε στην τουαλετα κ οπως τα βρεφη μια δεξια μια αριστερα στο πλευρο!! Φυσικα κοιμομουν στην τελεια σταση μπρουμιτα με το εν ποδι διπλωμενο στο πλαι... παει τωρα για αρκετους μηνες ακομη....


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...