Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts

Xristina μου εγω το αντιθετο απο αυτο που λες. Το πορτ μπεμπε που ειχαμε ( δανικο) ηταν μεχρι 7 κιλα κ εμενα ο γιος μ τα εφτασε πολυ νωρις!! 3μηνων το γυρησαμε πισω. Ομως το καθησματκι το χρησιμοποιω ακομη μπορω να σας πω στο δικο μου αμαξι.

Η καμπυλη σου ηταν φυσιολογικη παρα το γαλακτομπουρεκο ε?

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ εχουμε ραντεβου στο γιατρο μακαρι να ανεβηκε ο πλακουντας

Trap περιμενω αν κανεις πιο γρηγορα την καμπυλη να μ πεις πως ηταν γιατι ανηκω κ εγω στην κατηγορια που τσακιζει το γλυκακι της καθε μερα :))

Την έκανα μια εβδομάδα πριν. Ηταν πολύ καλή! Δεν εχω πάρει εν το μεταξύ και βάρος. Αρα απ αυτές τις απόψεις καλά παω. Ρε κορίτσια επειδή εχω χάσει λιγο την μπάλα. ...ποια απο εσας είναι κ στο fb στην ομαδα;;;


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kalhmera koritsia! Polu mou aresei NA diavazw ta nea was, an kai amelw NA grafw... ekana b epipedou Ola kala anevhke o plakountas, ekana kai kampylh zaxarou h teleytaia metrhsh htan ligo tsimphmenh apla o giatros mou eipe Ola kala. Egw a PO monh mou omws tha arxisw diatrofh giati to gluko eixe mpei kathhmerina sthn diatrofh mou kai ta kila mou anevhkan . Eytuxws to kalokairi kapws mou kovetai h orexh. Oso gia to pagwtaki protimhste to frozen yogurt . Yparxei omada sto Facebook? Poia einai gia na mpw? Filia polla NA prosexete


5MCDp3.png

fzpAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα των εξετάσεων: καμπύλη γλυκόζης 84-114-109 μου είπε πολύ καλή η μικροβιολόγος, ευτυχώς. Αιματοκρίτης και φερριτίνη έχουν πεσει λίγο κάτω απο τα όρια (αναμενόμενο) οπότε τα στέλνω στον γιατρό και περιμένω ν μου πει για συμπληρώματα (όχι που θα την γλυτωνα) :cool:

Xristinamr για το κάθισμα αυτοκινήτου και γω όταν τα είδα προβληματιστηκα για το αν είναι κατάλληλα για το νεογέννητο, βέβαια πολλές λένε οτι τα βολευτηκαν! Δεν ξέρω απο την μια οι μετακινήσεις με το αυτοκίνητο ειδικα τον πρωτο καιρό θα είναι ελάχιστες για εμας, όλα είναι τρυγυρω μας! Απο την άλλη θα πρεπει να κάνουμε και κάποιο ταξίδι στο πατρικό του συζύγου (2-3 ώρες, όταν το επιτρέψει η παιδιατρος ) για να πάμε το μωρο στα πεθερικά μου μιας και δεν μπορούν να μετακινηθούν για λόγους υγειας. Πραγματικα δεν ξέρω που θα καταλήξουμε με το καθισμα.

Καροτσάκι χρειάζομαι ελαφρύ γιατί έχω αρκετές σκάλες χωρίς ασανσέρ, πορτ μπεμπε σκέφτομαι ν μην πάρω καθολου.

Alexia36 το frozen yogurt το λιγουρευομαι κ γω αλλά κάπου διάβασα να αποφεύγουμε τα παγωτά μηχανης, δεν ξέρω μπορεί ν είναι και υπερβολικό (θα ρωτησω τον δόλιο τον γιατρό μου :D )

Trap δεν ξέρω για ομάδα στο facebook, στείλε μου πμ αν μπορεσεις ;)


sak3.png
Link to comment
Share on other sites

Τραπ εγω ειμαι στην ομαδα στο φβ αλλα δεν εχουμε ιντερνετ σπιτι κ δεν μπαινω πολυ.

Κοριτσια σημερα ειδα συνταγη frozen yogurt στο πρωινο!!

500γρ φραουλες η αλλο φρουτο

150γρ ζαχαρη η 4 κουταλιες μελι

250γρ στραγγιστο γιαουρτι

2 σταγονες λεμονι

βαζεις τα φρουτα κ την ζαχαρη η το μελι για 30' στο ψυγειο

και μετα προσθετεις γιαουρτι και το λεμονι κ το χτυπας να γινει κρεμουλα σαν σμουθι

Επειτα στην καταψυξη μεχρι να γινει παγωτο!!

Το δοκιμασα με μπανανα κ τωρα παγωνει στην καταψυξη.

Δεν παει αλλο με τα κιλα φοβαμαι αυριο εχω γιατρο οποτε καλυτερα να προσεχω κ εγω λιγο :/


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..πώς είσαστε;

Πείτε τα νεακια σας.. Κλωτσανε τα μωρακια σας;

εμένα κλωτσαει πολύ και από χθες έχω και 2-3 συσπάσεις την ημέρα..νομιζω ότι είναι φυσιολογικό..την πέμπτη που θα πάω στον γιατρό θα του το πω

Πολύ καλές είναι οι καμπύλες σας κορίτσια..

Σας φιλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Amaliev εμενα με κλωτσαει το μωρακι κ σημερα νομιζω οτι κλωτσαει προς τα πανω!! Μπορει να γυρισε επιτελους το κεφαλι γτ δεν αντεχα αλλο με τις κλωτσιες στην ουροδοχο κυστη!! Νιωθω κ εγω συσπασεις που κ που μαλλον ειναι φυσιολογικο :)

τα αποτελεσματα της καμπυλης μ θα τα παρω Δευτερα που θα παω κ για τα αντισωματα ελπιζω να ειναι καλα!!!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..πώς είσαστε;

Πείτε τα νεακια σας.. Κλωτσανε τα μωρακια σας;

εμένα κλωτσαει πολύ και από χθες έχω και 2-3 συσπάσεις την ημέρα..νομιζω ότι είναι φυσιολογικό..την πέμπτη που θα πάω στον γιατρό θα του το πω

Πολύ καλές είναι οι καμπύλες σας κορίτσια..

Σας φιλω

Ameliev ποσων είσαι τώρα; κ εγω αισθάνομαι (ή όχι) συσπάσεις. Δεν ξέρω να το σιγουρεψω...καποιες φορές σαν να τουμπανιαζει η κοιλιά μου. Είναι απο συσπάσεις ή απο έντερο. .δεν ξέρω


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ameliev ποσων είσαι τώρα; κ εγω αισθάνομαι (ή όχι) συσπάσεις. Δεν ξέρω να το σιγουρεψω...καποιες φορές σαν να τουμπανιαζει η κοιλιά μου. Είναι απο συσπάσεις ή απο έντερο. .δεν ξέρω

Καλημέρα.. Πως είσαστε;

Τραπ μου, είναι 27+3.. Πετρώνει για δευτερόλεπτα ψηλά, και νιώθω μία ενόχληση χαμηλά..σήμερα θα τον ρωτησω μήπως παίρνω δύο μαγνησία..εσείς; Πόσα παίρνετε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Πως είσαστε;

Τραπ μου, είναι 27+3.. Πετρώνει για δευτερόλεπτα ψηλά, και νιώθω μία ενόχληση χαμηλά..σήμερα θα τον ρωτησω μήπως παίρνω δύο μαγνησία..εσείς; Πόσα παίρνετε;

Εγω προχθές που πηγα τον ρώτησα τωρα εχω συσπαση;;;κ μου λέει όχι

μάλλον δεν το έχω με τις συσπάσεις. ..ουφ...

παιρνω 2 μαγνησία και 2 utrogestan κολπικά


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γεια σας!!

Πηρα αποτελεσματα της καμπυλης κ ηταν τελεια!! Ουτε εγω δεν το πιστευα με αυτα που καταβροχθιζω!! Χαρηκα πολυ :))

Εν τω μεταξυ εγω εχω αρχισει να μαζευω πραγματα για την βαλιτσα μου κ του μωρου. Εσεις ? Αν εχετε καμια ιδεα ?


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κούκλες και χρονια πολλα...

πώς είστε; Χρυσακι μπράβο για την καμπύλη.. Εμείς την προηγούμενη εβδομάδα που πήγαμε γιατρό είμασταν 1 κιλό.. Εσείς;

Ντοπλερ έχετε κάνει; Εγώ όχι ακόμα..

Χρυσακι της έχουμε πάρει κάποια φορμακια..

Μετά το πασχα θα πάμε για κρεβατακι και αλλαξιερα..

Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κούκλες και χρονια πολλα...

πώς είστε; Χρυσακι μπράβο για την καμπύλη.. Εμείς την προηγούμενη εβδομάδα που πήγαμε γιατρό είμασταν 1 κιλό.. Εσείς;

Ντοπλερ έχετε κάνει; Εγώ όχι ακόμα..

Χρυσακι της έχουμε πάρει κάποια φορμακια..

Μετά το πασχα θα πάμε για κρεβατακι και αλλαξιερα..

Φιλακια

Μπραβο Χρυσακι!

Εμείς ειμασταν 1615 την προηγούμενη εβδομάδα κ την Τετάρτη του Πάσχα εχω ντοπλερ.Ανησυχω λιγο γιατί εχω σηκωθεί μην τυχον κ εχω πάλι θέμα με τραχηλο. Ουφ θα δούμε!

Απο ρούχα ακόμα δεν εχω πάρει περα απο μθα δυο σαχλαμαριτσες γιατί θέλω να ανακαλυψω πρώτα του γιου μου τι θα ταίριαζε σε κοριτσάκι!


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Audrey εννοειται οτι καθενας ψωνιζει αναλογα με τις αναγκες του.Εμας δεν γινεται μετακινηση χωρις το τουτου οποτε θα μας χρειαστει αρκετα το καθισματακι..

Χρυσα παραδοξως βγηκε καλη η καμπυλη κ με το γαλακτομπουρεκο! Θα δοκιμασω την συνταγη με το frosen yogurt μου το ζητησε ο αντρας μου γτ εχουμε γονατισει τα παγωτακια που φτιαχνω κ θελει κτ λιγο πιο υγειινο..ευτυχως που ρθε η μ. Βδομαδα κ καναμε μια διακοπη!

Εγω ξεκινησα τα ρουχαλακια του μωρου σιγα σιγα κ απο βδομαδα θα φτιαξω κ βαλιτσουλα..

Αα απο κιλα εμεις ημασταν 1300γρ στις 28 εβδομαδες..


7sZTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα νεα σας κοριτσια!!

Εσκαψα τα ρουχα του γιου μου κ βρηκα μερικα για καλοκαιρι :)

Θα τα πλυνω αργοτερα για να ειναι φρεσκα!!

Αγορασα και πιτζαμακια κ σαγιοναρες σαμπουαν παμπερς Νο 1 :) οι σερβιετες τοκετου ειναι πιο μεγαλες χαχαχα!! Καινουρια πετσετα μπανιου βρακαρες εχω απο την προηγουμενη φορα..

Μου λειπουν αρκετα ακομη αλλα θα τα συλλεξω:))

Αγορασα κ αποστειρωτη 60? της nuk... τωρα θελω κ ενα μπιμπερο Dr Brown's για τους κολικους σε περιπτωση που χρειαστει.. εχω βεβαια κ του Χ. λετε αν τα πλυνω κ τα αποστειρωσω κ αλλαξω τις θηλες να τα χρησιμοποιησω κ για το νινι το μικρο η οχι καλυτερα??

Ντοπλερ εχω 20/5 αντε να δουμε!!

Χριστινα να το ανακατεβεις καθε μισαωρο για να μην σου γινει παγοςεμενα εγινε παγος!!! Η Μαρια που το εκανε κ το ανακατεβε ειπε πως ηταν καλο.

Μαρια ποια εισαι εδω? Χαθηκα :))


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα νεα σας κοριτσια!!

Εσκαψα τα ρουχα του γιου μου κ βρηκα μερικα για καλοκαιρι :)

Θα τα πλυνω αργοτερα για να ειναι φρεσκα!!

Αγορασα και πιτζαμακια κ σαγιοναρες σαμπουαν παμπερς Νο 1 :) οι σερβιετες τοκετου ειναι πιο μεγαλες χαχαχα!! Καινουρια πετσετα μπανιου βρακαρες εχω απο την προηγουμενη φορα..

Μου λειπουν αρκετα ακομη αλλα θα τα συλλεξω:))

Αγορασα κ αποστειρωτη 60? της nuk... τωρα θελω κ ενα μπιμπερο Dr Brown's για τους κολικους σε περιπτωση που χρειαστει.. εχω βεβαια κ του Χ. λετε αν τα πλυνω κ τα αποστειρωσω κ αλλαξω τις θηλες να τα χρησιμοποιησω κ για το νινι το μικρο η οχι καλυτερα??

Ντοπλερ εχω 20/5 αντε να δουμε!!

Χριστινα να το ανακατεβεις καθε μισαωρο για να μην σου γινει παγοςεμενα εγινε παγος!!! Η Μαρια που το εκανε κ το ανακατεβε ειπε πως ηταν καλο.

Μαρια ποια εισαι εδω? Χαθηκα :))

Εγω είμαι! Χαχαχαχα ηταν ωραιότατο αλλα καπου διαβασα οτι πρέπει να καταναλωθούν μπαμ λογω φρουτων.οσο για τα μπουκαλια εννοειται τα πλένεις και τα αποστηρωνεις απλα αλλάζεις θηλες


cUJUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...