Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Μανούλες Ιουλίου 2016


Fine

Recommended Posts

Αααα οκ Trap!!

Τελικα πηρα 2 tomie tippe για κολικους να βρησκονται αν χρειαστει να μου τον κρατησει κανεις. Μακαρι να μην χρειαστει κ να θηλαζουμε μονο!!!! Δεν βρηκα dr brown ουτε απο αποθηκες... το ξερει καμια αυτο το tomie tippe?? Καλο ειναι?


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 368
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια ..πως είστε;

Χαθήκαμε.. για πείτε τα νέα σας..κανατε ντοπλερ; Εγώ την άλλη εβδομάδα.

Έχετε κάνει ψώνια; Μπιμπερό λέτε χρειαζόμαστε; Έχω δυο πλαστικά μπιμπερό που είχε δώρο το θηλαστρο..λέτε να πάρω και αλλο;

Εμείς κρεβάτι αλλαξιερα, φορμακια, σελτεδακια, και πάνες αγκαλιά ς έχω πάρει..εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα σημερα το ντοπλερ!! Ανέβηκε ο πλακούντας γύρω στα 2.500 ειμαστε μια χαρα!! Χαθηκαμε ομως δεν γράφετε νεακια!! Εγω τα εχω ολα ετοιμα σχεδον εκτος απο τα σεντονια που τα επλυνα αλλα δεν τα εστρωσα για ναην σκονιζονται.


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..πως είστε;

Μπράβο Χρυσακι..όλα καλά και με τον πλακούντα..και εμένα ανέβηκε τελικά..

Έχω αρχίσει να αγχωνομαι γτ δεν έχω βάλει πλυντήρια ακόμα ούτε έχουμε τελειώσει με τις αγορές μας..θέλουμε κουνουπιερα και να δούμε αν τελικά θα μας δανεισιυν κάθισμα.αυτ.για να βγούμε ..μπανακι υποθέτω δεν χρειαζόμαστε ακόμα

Για πείτε εσείς οι μανουλες..σαμπουάν, χρειαζόμαστε;ή μόνο αφρολουτρο και κρέμα για αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Ameliev ευτυχως μας ανεβηκε!! Εγω τα εχω ολα ετοιμα κ αγχώνομαι παλι! Μπανακι που θα κανετε? Νομιζω οτι χρειάζεται να σ πω την αληθεια γιατι θυμαμαι οτι το αφρολουτρο το διαλύεις στο νερο κ βαζεις μεσα το νινι :) τα παιδικα ειναι κ σαμπουαν κ αφρολουτρο εγω εχω της προδερμ που μου θυμιζει κ το πρωτο μου νινι!!

Φτασαμε στο τελος πως περασε ο χρονος!!

Ε ποτε θα σας τα δωσουν ντε!!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχα το καλό πράγμα αργεί..τι να σου πω

Μπάνιο ολόκληρο το κάνουμε από την αρχή;γιατί διάβασα σε ένα βιβλίο ότι αφότου πέσει ο αφαλός..στην αρχή..τοπικά

Αληθεύει; Πρέπει να βρω και παιδίατρο έτσι δεν είναι;ουφφφ πελαγωσα

Χρυσακι θυμήσου με..Αθήνα γέννας; Σε ιδιωτικό ;

Ααα και κάτι ακόμα..μαλακτικό βάζουμε στα μωρουδιακα;γιατί εδω οι απόψεις διίστανται..σορρυ σε ζαλισα με τις ερωτήσεις μου

Link to comment
Share on other sites

Αλοοοο !!! Λοιπόν μαλακτικο εγώ λέω καλύτερα όχι γιατί είναι όλο χημικά, αλλά είναι στην επιλογή κάθε μανούλας. Μπανακι τις πρώτες μέρες το πλενεις κανονικά απλά φροντίζει να μην τρέχει το νερό επάνω στον αφαλο Κ μετά σκουπιζεις καλά. Τα παιδικά αφρόλουτρο είναι όντως 2 σε 1.Εγω σε αυτό το μωρό λέω να μειώσω λίγο τα χημικά Κ να πάρω φυτικό. Τα φτιάχνει μια κοπέλα μόνη της-όπως και πολλά άλλα καλλυντικά (Βασιλική Χασιωτη λέγεται, την βρίσκετε και στο Facebook όσες εχετε). Εμείς από ετοιμασιες είμαστε κάπου στο ενδιάμεσο. Έχει πλυθει και σιδερωθει το 80% των ρούχων. Το δωμάτιο είναι ανταρα, έχω να βαψω και μία ντουλάπα για εκεί. Πράγματα για το νοσοκομείο ακόμη δεν έχω ετοιμάσει εκτός από μία συσκευασία babylino και μωρομαντηλα για το νινι και ένα πακέτο σερβιετες λοχειας.


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ameliev μου γενναω σε κρατικο στην Λευκωσια. :))

Εκει μας εδειξαν να πλένουμε το νινι με νερο που ειχε μεσα λιγο σαμπουαν το βουταγαμε ολόκληρο αν κ εγω ειχα ακουσει αυτο με τον αφαλό αλλα εκει ετσι μας εκαναν. Μετα τον περιποιουμασταν με οινόπνευμα τον αφαλο και τελος. Στην αρχή δεν εβαζα μαλακτικο νομιζω πως τους αρεσει πιο πολυ η φυσικη μυρωδια π.χ. μωρουδιλα, μαμα <3 αν κ το προδερμ που εβαζα ειχε μια μυρωδια μωρού. Τωρα πηρα το αριελ baby μυριζει πιο έντονα χωρις μαλακτικο αλλα ειναι θεμα δικο σου τι θα διαλεξεις!!

Σε 2 βδομαδες ειχε πεσει ο αφαλος εν τω μεταξυ, οποτε αν το θες το μπανακι παρτο απο τωρα που εχεις χρονο να το διαλέξεις οπως σε βολευει μην το χρειαστεις κ στο διαλεξουν αλλοι ;)

Maribell μου με αγχωνεις που δεν εισαι εντελως έτοιμη ετοιμάσου πλιζζζ!! Χεχεχε δεν θελω να σε αγχωσω αλλα εγω φοβάμαι επειδη μου ετυχε να πρέπει να μεινω μεσα μερικες φορες πριν γεννήσω το προηγούμενο μωρο κ τωρα το εχω στο μυαλο μου!!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές..είναι πολύ χρήσιμες..μπανακι πήραμε χθες τελικά ..θεωρώ και εγώ ότι τελικά χρειάζεται..

Εγώ πήρα το αρκαδι και θα ξεκινησω το πλύσιμο και σιγά σιγά θα φτιαξω τις βαλίτσες μας..ας είμαι έτοιμη γιατί εγώ έχω και ιστορικό πρόωρου τοκετού...

Ευχαριστώ και παλι

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ειναι καλυτερα να εισαι ετοιμη για να κοιμασαι ήσυχη!! Ρε κοριτσια αυτο το αρκαδι δεν το εχουμε εδω κ εχω τρελα να δοκιμαζω απορρυπαντικά! Ειναι πολυ γνωστο!

Εγω εν τω μεταξυ δεν θα εχω καλαθα :/

Λετε να μετανιώσω? Την προηγουμενη φορα μου ειχε δανησει μια κοπελα την δικη της ομως τωρα γενναμε μαζι σχεδον την χρειάζεται οποτε εμεινα χωρίς... Για πειτε κ εσεις!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου καλησπέρα κι από εμένα!!Με ένα γιο 16 μηνών και μια κόρη καθ'οδόν δεν υπάρχει χρόνος για επικοινωνία!Είμαι 35η αισίως, συνεχίζω δουλειά και τα εχω ολα ετοιμα αλλα σε αυτο βοηθησε ο μικρουλης μου που προσφατα τα χρησιμοποιησε ολα!

Γεννησα φυσιολογικα το πρωτο μου ομως τωρα η μικρη ερχεται με

Ισχιακη και ισως παμε για καισαρικη απ'οτι λεει ο γιατρος μου. Εσας εχουν παρει θεση τα μωρακια σας;

Σας φιλω!!!!


tt1b1872.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλως ήλθες cookie mother!!

Καπου σε ξαναπήρε το ματι μου

Να χαιρεσαι τον μπομπιρα σου κ με το καλο να ερθει κ η μπεμπα σας!!

Τυχαια ειχα δει ενα βιντεακι που ενας γιατρος γύρισε ενα μωρακι απο ισχυακο σε κεφαλικο με μαλαξεις!! Μπορεις να το συζητήσεις με τον γιατρο σου αν θες!

Εμενα ειναι κεφαλικος αλλα δεν νομιζω να εχει εμπεδωθει που λεμε btw οσο ηταν με τα ποδια δεν το αντεχα το ενιωθα συνεχεια να μ κλωτσάει την κύστη. Χαρας την υπομονη σου.


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..πως είστε;

Cookie mother καλώς ορισες..με το καλό να έρθει ή μπεμπα σας

Εγώ είμαι 33+4 και είναι με το κεφάλι από την 30η.. δεν ξέρω αν εχιυν χώρο για να ξαναγυρίσουν αλλά μην σε αγχωνςι αυτό..αν χρειαστεί και καισαρική για το καλο της δεν πείραζει..εγώ την προτιμώ απο την πρόκληση που μου είπε..

Εμάς ή μπεμπα είναι δύο κιλά..εσάς κορίτσια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Και ο γιατρός μου επιχείρησε με μαλάξεις να γυρίσει την μπέμπα αλλά... ξαναγύρισε!

Τώρα έχω ψιλοχάσει ελπίδες αλλά εντάξει, τα μωράκια μας να είναι καλά και θα έχω εμπειρία και από φυσιολογικό και από καισαρική :)

Σας επισυνάπτω ένα Link με όλες τις εταιρείες βρεφικών προϊόντων που αποστέλλουν δείγματα δωρεάν! Είχα παραλάβει ένα σωρό στην πρώτη μου εγκυμοσύνη- λοχεία και ειλικρινά χρησιμοποιήθηκαν και βόλεψαν πολύ!

Μην ξεχάσετε να τηλεφωνήσετε και στην care direct για την goodie bag!

http://www.happyparenting.gr/egkymosynh/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B7%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/kyhsh-egkymoshnh/3241-%CE%94%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%8D%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BD%CE%AD%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B1%CE%BC%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82.html

Σας φιλώ!


tt1b1872.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...