Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Espresso Bar - Αυγουστιατικά / Σεπτεμβριανά μωράκια 2009


Recommended Posts

Α εμείς ακόμα κοιμόμαστε. Από τις 3! Φτου φτου!!

Κοιμήθηκα, ξεσκόνισα, έκανα και τα τζάμια του σαλονιού και μπήκα να σας δω.

Μπάνιο Μαράκι μπα ούτε εμείς. Ο καιρός δεν μας τα λέει καλά ρε γμτ. Και έλπιζα αυτό το ΣΚ να κάνουμε το πρώτο μας μπάνιο. Λέγαμε να πάμε Τζάμπο πιο βράδυ αλλά το σπίτι μου θέλει συμμάζεμα επειγόντως και δεν σηκώνει αναβολή.

Άννα θα μπω να τσεκάρω φώτο. Ελπίζω να μην τις έσβησες. Αλλά συγνώμη, το κορίτσι στο αβατάρ είναι η κόρη σου???Πλάκα μας κάνεις!! Πώς μεγάλωσε έτσι καλέ????

Μην ξεχνάς ό,τι είχαμε κάνει προξενιό παλιά μεταξύ μας... ισχύει συμπεθέρα???:)

Ναι και ομως φιλεναδα αυτη ειναι η μπουμπου μου...Ειδες πως μεγαλωσε;;;; Ολοκληρο κοριτσακι εχει γινει...Αμε ισχυει το συμπεθεριο...Τετοιο παιδαρο θα τον αφησουμε;;; Και συντοπιτη;;;; Δε νομιζω...Ευχαριστω για τα καλα σου λογια...Βαλε καμια φωτο να δουμε και το Μανο μας καλε...Το αβαταρ σου βεβαια μας προιδεαζει για τον κουκλο αλλα βαλε καμια αλλη...


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 80
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

α ακόμα δεν ήρθα, άρχισαν τα συμπεθερέματα :)

λοιπόν έφτιαξα πίτσα στον αρτοπαρασκευαστή και βγήκε πολύ καλή! Πάω να μπω στο μπάνιο να πάμε καμιά βόλτα! Αν γυρίσουμε νωρίς θα τα πούμε. Φιλιά!!!

Μμμμ πιτσα, τη λιμπιστηκα βραδιατικα...Καλη βολτα!!!!!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία. Καλά να περάσετε Μαράκι. Πίτσα στον αρτοπαρασκευαστή ε? Από τότε που γέννησα έχει μπει στα αζήτητα και αυτός.

Ο μικρός μου έχει πυρετό και είμαι να σκάσω. Όλο το απόγευμα ήθελε μόνο γάλα. Με το ζόρι έφαγε λίγη κρέμα κιαι κοιμήθηκε στην αγκαλιά μου πριν λίγο. Έχει κρυώσει:(

Γιατι ρε γμτ;;; Παλι πυρετο;;; Ποσο;;; Μην αγχωνεσαι...Λογικο να μη θελει να φαει, μονο γαλα, αλλωστε λενε με τον πυρετο καλυτερα μονο γαλα για να μην κανουν πυρετο. Εχει τιποτε αλλο, μυξες, βηχα;;;


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει μυξούλες και βήχα, όχι πολύ αλλά καταλαβαίνεις ό,τι είναι κρυωμένο. 38,8 έδειξε τώρα το θερμόμετρο και με έπιασε πανικός. Τον πήρε για λίγο ο μπαμπάς του να απλώσω κάτι ρούχα. Ύπνο δεν έχει απόψε και θα τον πάρουμε στο κρεβάτι μας να τον παρακολουθούμε.

Τι άλλο μπορώ να κάνω για να πέσει ο πυρετός? Ντεπόν του δίνω, μπάνιο τον κάνω, κομπρέσες...Ουφ, είμαι να σκάσω!

Φώτο Αννούλα όταν θα βγάλω τις φρέσκιες!


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει μυξούλες και βήχα, όχι πολύ αλλά καταλαβαίνεις ό,τι είναι κρυωμένο. 38,8 έδειξε τώρα το θερμόμετρο και με έπιασε πανικός. Τον πήρε για λίγο ο μπαμπάς του να απλώσω κάτι ρούχα. Ύπνο δεν έχει απόψε και θα τον πάρουμε στο κρεβάτι μας να τον παρακολουθούμε.

Τι άλλο μπορώ να κάνω για να πέσει ο πυρετός? Ντεπόν του δίνω, μπάνιο τον κάνω, κομπρέσες...Ουφ, είμαι να σκάσω!

Φώτο Αννούλα όταν θα βγάλω τις φρέσκιες!

ελευθερια εγω της δινω πονσταν της δικης μου οταν ανεβαζει τοσο πυρετο, με το ντεπον εμενα δεν της πεφτει. εννοειται οτι θα κοιμηθει μαζι σας να τον πιανεις το βραδυ μην εχει. Περαστικα...μα ειναι καιρος ρε συ αυτος...πώς να μην αρρωστησουν μια κρυο μια ζεστη


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Άσχημη νύχτα είχαμε χθες αν και σχετικά ήσυχη. Εγώ κοιμήθηκα με τον μικρό στο διπλό κρεβάτι και ο μπαμπάς στον καναπέ. Ξυπνούσε ανά 20 λεπτά και είχε και έχει πυρετό.

Πονστάν λες Άννα??? Ντεπόν του δίνω αλλά δεν κάνει και πολλά πράγματα. Πόση ποσότητα πονσταν της δίνεις? Πάει ανάλογα με το βάρος και αυτό??


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Άσχημη νύχτα είχαμε χθες αν και σχετικά ήσυχη. Εγώ κοιμήθηκα με τον μικρό στο διπλό κρεβάτι και ο μπαμπάς στον καναπέ. Ξυπνούσε ανά 20 λεπτά και είχε και έχει πυρετό.

Πονστάν λες Άννα??? Ντεπόν του δίνω αλλά δεν κάνει και πολλά πράγματα. Πόση ποσότητα πονσταν της δίνεις? Πάει ανάλογα με το βάρος και αυτό??

Καλημερα Ελευθερια...Αχ μωρε τι επαθε το Μανωλιο!!!! Το πονσταν στανταρ θα τον ριξει τον πυρετο. Το δινεις οπως ακριβως και το ντεπον. Ειναι και αυτο 6ωρο, αλλα αν στο 3ωρο δεν εχει πεσει ο πυρετος, που δεν υπαρχει περιπτωση, δινεις ντεπον. Παει εναλλαξ δηλαδη. Παντως εμενα που ειχε σχεδον 39 σε μιση ωρα τον ειχε ριξει. Το ντεπον δεν τον κατεβαζε κατω απο 0,5 μοναδες. Ισως ειναι και μεγαλοσωμα παιδακια μωρε και δεν τα πιανει το ντεπον.


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Και καλημερα....Και μεις ειχαμε ασχημη νυχτα. Η κυρια ξυπνησε κανονικοτατα στις 2 και δεν ξανακοιμοταν με τιποτα. Κλαμα και παιχνιδι εναλλαξ για μια ωρα. Της εδωσα και γαλα μηπως πεινουσε, ηπιε αλλα υπνος γιοκ. Ε μετα απο καμια ωρα και αφου της εβαλα στο κομοδινο να βλεπει ενα σκουπακι που εχω στην κουζινα που εχει φωτα διαφορα κοιμηθηκε με τον μπαμπα στο κρεβατι μας και εγω στον καναπε.


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα έχετε γενέθλια σήμερα??? 11 μηνών ρε συ!!! Απίστευτο μου φαίνεται. Να την χαίρεσαι την κορούλα σου και σε 1 μήνα να το κάψετε στα πρώτα της γενέθλια!!!

Έφτασε μέχρι 39,1 ο πυρετός αλλά ξανάπεσε μόνος του. Δεν τα καταλαβαίνω αυτά τα απότομα σκαμπανεβάσματα. Τώρα τον έχουμε σε στενή παρακολούθηση και αν μέχρι το απόγευμα δεν υποχωρήσει ο πυρετός με το ποστάν θα πάμε Βενιζέλειο.

Αχ έχω στεναχωρεθεί πολύ. Είναι η πρώτη φορά που βλέπω τόσο μαραμένο του λουλουδάκι μου:(:(:(


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα έχετε γενέθλια σήμερα??? 11 μηνών ρε συ!!! Απίστευτο μου φαίνεται. Να την χαίρεσαι την κορούλα σου και σε 1 μήνα να το κάψετε στα πρώτα της γενέθλια!!!

Έφτασε μέχρι 39,1 ο πυρετός αλλά ξανάπεσε μόνος του. Δεν τα καταλαβαίνω αυτά τα απότομα σκαμπανεβάσματα. Τώρα τον έχουμε σε στενή παρακολούθηση και αν μέχρι το απόγευμα δεν υποχωρήσει ο πυρετός με το ποστάν θα πάμε Βενιζέλειο.

Αχ έχω στεναχωρεθεί πολύ. Είναι η πρώτη φορά που βλέπω τόσο μαραμένο του λουλουδάκι μου:(:(:(

Ευχαριστουμε για τα χρονια πολλα!!!!! Απο τωρα τα οργανωνω τα γενεθλια!!!!!! Καλα θα ηταν να τον πατε στο νοσοκομειο, βεβαια με το πονσταν θα πεσει αλλα ξερω εγω μωρε, στο εχει ξανακανει προσφατα αν θυμαμαι;;; Ανεβασε και μετα επεσε. Πηγαινετε τον για καλο και για κακο...πολλα πολλα περαστικα...και γω στεναχωριεμαι με αυτα...ειδικα τον πυρετο δεν τον μπορω καθολου!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τον πήγαμε στο νοσοκομείο και δεν θα πιστέψεις. Του δίναμε λάθος ποσότητα ντεπόν, 0,6cc αντί 6cc που έπρεπε με αποτέλεσμα να μην τον πιάνει φυσικά. Ο φαρμακοποιός μας είχε δώσει την μικρή σύριγγα και ούτε αυτός ούτε ο παιδίατρος μας έδειξαν ποτέ την σωστή ποσότητα.

Όταν τον εξέτασαν είχε 39,8. Μας έστειλαν σε ωρυλά, όλα καλά ευτυχώς και του πήρα αίμα και ούρα για εξετάσεις. Σε λίγο θα ξαναπάμε που θα έχουν βγει οι εξετάσεις αίματος.

Φρίκαρα....Δηλαδή όσες φορές του έχουμε δώσει ντεπόν ήταν μηδαμινή η ποσότητα, αντιστοιχούσε σε 1 κιλό βάρους!!!

Ελπίζω οι εξετάσεις να είναι καλές...


KYvKp2.png

5NmIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τον πήγαμε στο νοσοκομείο και δεν θα πιστέψεις. Του δίναμε λάθος ποσότητα ντεπόν, 0,6cc αντί 6cc που έπρεπε με αποτέλεσμα να μην τον πιάνει φυσικά. Ο φαρμακοποιός μας είχε δώσει την μικρή σύριγγα και ούτε αυτός ούτε ο παιδίατρος μας έδειξαν ποτέ την σωστή ποσότητα.

Όταν τον εξέτασαν είχε 39,8. Μας έστειλαν σε ωρυλά, όλα καλά ευτυχώς και του πήρα αίμα και ούρα για εξετάσεις. Σε λίγο θα ξαναπάμε που θα έχουν βγει οι εξετάσεις αίματος.

Φρίκαρα....Δηλαδή όσες φορές του έχουμε δώσει ντεπόν ήταν μηδαμινή η ποσότητα, αντιστοιχούσε σε 1 κιλό βάρους!!!

Ελπίζω οι εξετάσεις να είναι καλές...

Μα τι λες ρε συ;;;; Εννοειται 6 cc. Δεν το πιστευω, αρα ουτε και το πονσταν με αυτη την ποσοτητα θα τον επιανε. Καλα 39,8;;; Πολυ δεν ειναι ρε Ελευθερια;;; Και αν δεν ειναι λαιμος τι σας ειπαν οτι μπορει να ειναι;;; Περιμενω νεα...Καλες θα ειναι οι εξετασεις, αλλα μακαρι να βρουν απο τι ειναι ο πυρετος αλλιως θα το ξετιναξουν το Μανωλιο!!!!


ovvZp2.png

eNortjKzUjK0NDU1NlayBlwwFaYC1w,,12.png

eNortjK1UrKwMLG0VLIGXDATBAKy53.png

Link to comment
Share on other sites

Ελευθερίτσα πως είναι το παιδί σήμερα; Έπεσε ο πυρετός;

Εμείς εδώ, πήγαμε για καφεδάκι και τώρα πάλι μέσα...θα μαγειρέψω για άυριο και πάω πάλι για σίδερο...πως στο καλό 2 άνθρωποι, 4 πλυντήρια...

τα λέμε αργότερα, γράψε νέα σας...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αννούλα, πήγαν πάλι νοσοκομείο;;; Αχ μακάρι να μην είναι τίποτα και να κρύωσε μόνο το αστέρι!!!

Να ζήσει και το Ειρηνάκι μας...11 μήνες...1 χρόνος σε λίγο πως πέρασε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...