Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν έχω ιδέα θεωρώ είναι από τα φάρμακα πως και οι συναισθηματικές μεταπτώσεις ίσως είναι από αυτό … εσυ έκανες άλλο τεστ ;

      Όλα να πάνε καλα !!!! Να είστε έτοιμοι για την εξωσωματική !

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

Μανούλες του Ιουνίου 2016


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!! Χάθηκα τον τελευταίο καιρό!! Ο μικρος μας γύρισε αλλα δεν εχει εμπεδωθεί ακόμη.. Ειναι χαλαρός τύπος γενικώς απΒ΄οτι φαίνεται... 3800 και ειμαστε 39+1 αντε να δουμε.. Κάθε μερα ξυπνάω και λεω θα μου κανεις τη χαρη να βγεις σημερα;;; Αλλά ο κυριουλης μου ειναι αραχτός.. Τετάρτη (39+4) θα παμε στο γιατρό και βλέπουμε.. Εσεις τι κάνετε;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα Melissa, Πολύ χαίρομαι που γύρισε ο μικρούλης σου, σιγά σιγά τώρα θα εμπεδωθεί κιόλας, λίγη υπομονή ακόμα!!! Είναι και αυτός μεγαλούλης σαν την μικρή μου! Την Τετάρτη που πήγα στον γιατρό μου και εμένα ο υπέρηχος την έβγαζε 3900 (χοντρούλα θα μου βγει)!!! Εγώ έκλεισα τις 40 εβδομάδες εχθές!!! Αλλά τίποτα ακόμη η μικρή δεν λέει να βγεί!!! Έχει κατέβει τελείως, εγώ έχω πολλές συσπάσεις κάποιες με πονάκια αλλά τοκετός πουθενά!!! Αν δεν έρθει μόνη της αυτές τις μέρες την Τρίτη έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε πως θα προχωρήσουμε. Τι να πω, λίγη υπομονή ακόμη τελειώνουμε σιγά σιγά!!!

Gina μου πλέον είμαι σίγουρη οτι γέννησες!!! Ανυπομονώ να μάθω νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ναι!!! Γεννησα ειμαιτοσο ευτυχισμένη!!! Με το καλό κ σας !!!σας γράφω απτό μαιευτήριο κ η μικρή δίπλα μου κοιμάται κ δεν έχω σταματήσει να την κοιταω!την πεμπτη 16/6 ήρθα στο γιατρό για την κλασσική εξέταση με το χερι ο τράχηλος συνέχιζε να είναι σκληρός κ κλειστος η γνώμη του γιατρού ηταν οτι αν κανμε πρόκληση θα ηταν πολύ πιθανό να καταλήξει σε καισαρική κ με πολύ ταλαιπωρία οποτε αποφασίσαμε κατευθείαν για καισαρική κ εκανα εισαγωγή την ίδια μέρα για προετοιμασία κ η καισαρική εγινε την παρασκευή !το σοκ όταν μου είπε ωραια πας περνεις πραγματα κ ερχεσαι να κάνουμε εισαγωγή η συγκίνηση δε απίστευτη η διάθεση μου στα υψη !!!φοβήθηκα δε θα πω ψέμματα. Αλλα τοσες λιγες φορες που πλεον τις ξέχασα!όλα πήγαν καλά κ η μικρή μου γεννηθηκε 3230gr κορίτσια μαγεία απλα είστε τόσο κοντά κ θα το δείτε ανυπομωνουμε με τον σύζηγό να πάμε σπίτι σαν οικογένεια πια αυτό το μωρο είναι οτι καλυτερο μου συνέβει!τρομερή εμπειρία ο θηλασμος ,χωρίς συμπλήρωμα κ τα κατά φέρνουμε μια χαρά ελπίζω να βγούμε αύριο! Φιλιαααααα

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει κορίτσι μου η κοράκλα, να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη στη ζωή της και να σας κάνει πάντα τόσο χαρούμενη όσο αυτές τις μέρες. Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου μου έφτιαξες την μέρα!!! Με το καλό να πάτε στο σπίτι σας, οι τρεις σας πλέον!!! Καλή ανάρρωση και σε σένα τώρα!!!! Δώσ' της και ένα φιλάκι και από εμάς!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει Τζινα!! Γερή και καλότυχη να ειναι η μικρη!!!

Εμείς 39+5 σημερα, ο τράχηλος ερμητικά κλειστός και ο μικρός εκτός λεκάνης..ειναι στα 4 κιλά.. Αν δεν έρθει μέχρι την επόμενη Τετάρτη πάμε για πρόκληση.. Στενοχωρεθηκα αλλά ας ειναι γέρος και όπως θέλει ας έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Gina μου σίγουρα γυρίσατε σπίτι και τώρα θα είστε στο τρέξιμο!!!! Πως είναι η ζωή με το νέο μέλος?

Melissa κουράγιο κορίτσι, τι σου λέω τώρα ε??? Λίγο ακόμα και θα έχουμε τα μωράκια μας αγκαλιά! Έχει και απίστευτη ζέστη αυτές τις μέρες. Πάντως σε καταλαβαίνω απόλυτα, εγώ σήμερα είμαι στις 40+5 .... η μικρή όμως δεν λέει να βγεί με τίποτα. Μάλλον περνάνε πολύ ωραία στην κοιλίτσα τα μωράκια μας.

Αύριο (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) θα μπω στο μαιευτήριο με πρόκληση γιατι δεν πάει άλλο και η μπέμπα παραμεγάλωσε και εγώ έσκασα και οι μέρες πέρασαν. Είμαι πολύ ενθουσιασμένη που επιτέλους θα γνωριστούμε, έχω και πολύ άγχος για να πάνε όλα καλά....

Ουφ δεν μπορώ να περιμένω άλλο!!!!!

Melissa αν δεν προλάβω λόγω συνθηκών να σου στείλω μηνυματάκι, σου στέλνω απο τώρα ευχές για μια πολύ πολύ εύκολη γέννα και να έρθει γρήγορα το μωράκι σας!!!! Με το καλόοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τι κάνετε ???χαθήκαμε τώρα έχουμε όλες τα μικρά μας αγκαλια πια!!!αμυγδαλακι κ Melissa θέλω ν διαβάσω νέα σας! Εμένα η μικρή δεν ξεκολαει απο πανω μου είμαστε αυτοκολλητες τελευταια την βάζω κούνια κ μου κλαίει θέλει αγκαλιά !!δε χορταινω φιλια κ αγκαλιες!βεβαια περάσαμε κ κάνα δυο δύσκολα βραδιά που δεν κοιμόταν εύκολα αλλά το παλεψαμε κ προσαρμοστικάμε κ οι δυο !τώρα σας γράφω με την Μπέμπα αγκαλιά μου κ κοιμάται!τα κάνουμε όλα μαζί πια!όσο για την αγκαλιά θα της δίνω οσες θελει δεν θα της στερισω καμια!προσπαθώ κάθε φορά που κοιμάται να κοιμάμαι κ εγώ για να έχω ενέργεια εκτός απο λίγη ωρα το πρωι κ λίγη το βράδυ που βρίσκω ευκαιρία για λιγες δουλιτσες κ μπάνιο ποσά να κανει κ ο σύζυγος πια!έχει κανει αρκετά κ ηταν πολύτιμη βοηθεια!ευτυχία κορίτσια αυτό νιώθω! Θέλω να μάθω κ τα δικά σας!!φιλακιαααα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια, καλημέρα! Και εγώ μανούλα του Ιουνίου 2016, γέννησα με καισαρική την πρώτη Ιουνίου. Τι κρίμα που δεν ειχα δει τη συζήτηση που είχατε απο τις αρχές της εγκυμοσύνης...θα ειχα και παρέα όλο αυτο το διάστημα. Τελικά η μητρότητα ειναι μεγαλη εμπειρία...από την ημέρα που έμαθα οτι ειμαι εγκυος μεχρι σημερα που αισίως ο μπέμπης ειναι 4 μηνών βιώνω κατι διαφορετικό καθημερινά. Αν μη τι αλλο, δοκιμάζονται οι αντοχές μου σωματικά και νιώθω πρωτόγνωρα συναισθήματα! Βέβαια, να σημειώσω οτι περάσαμε δυσκολο καλοκαιρι γιατι ο μπεμπούλης είχε απίστευτους κολικούς και ηταν πολυ δυσκολο συναισθηματικά να το βλέπω να σπαράζει στο κλάμα. Τωρα έχει ξεκινήσει ο γολγοθάς τον δοντιών...τι να γίνει όμως;;; Φάση ειναι και αυτη και θα περάσει...περνάει ο καιρος πολυ γρήγορα. Σκέφτομαι οτι πέρυσι περίπου τέτοιες μερες έκανα το τεστ εγκυμοσύνης και τωρα ειμαι στο κρεβάτι μου και στο λίκνο δίπλα μου κοιμάται ενα αγγελάκι!


:cool::cool::cool:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...