Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Το παιδί που γεννιέται ίσως να μην υπολογίζετε ως ισοδύναμο. Δηλαδή το πρώτο ισοδύναμο να είναι αν έχεις ήδη παιδι Κ πας για δεύτερο γι'αυτό να την απέρριψαν 

Μανούλες του Ιουνίου 2016


Recommended Posts

Καλησπέρα λοιπόν και σε αυτήν την ομάδα,και εύχομαι να είναι μια ομάδα με ευχάριστα μόνο νέα..Μετακομίζω από την ομάδα του Ιουλίου,αφού χθες άλλαξε η ΠΗΤ μου από 1/7 σε 27/6 :)

Χαίρομαι που διαβάζω τα ευχάριστα από τις εξετάσεις σας και ανυπομονω κι εγω για την αυχενική,θα την κάνουμε στις 17/12. eri87 να υποθέσω ήταν μοναδική η εμπειρία και η χαρά ε;

Μάρτη μου χαίρομαι πολύ που είστε καλά εσύ και τα μωράκια σου,σε παρακολουθούσα στις μανούλες Μαίου αλλά δυσκολευόμουν να γράψω λόγω της ταβανοθεραπείας η οποία συνεχίζεται δυστυχώς αλλά με λιγότερα συμπτώματα τουλάχιστον.

Φιλιά σε όλες :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα λοιπόν και σε αυτήν την ομάδα,και εύχομαι να είναι μια ομάδα με ευχάριστα μόνο νέα..Μετακομίζω από την ομάδα του Ιουλίου,αφού χθες άλλαξε η ΠΗΤ μου από 1/7 σε 27/6 :)

Χαίρομαι που διαβάζω τα ευχάριστα από τις εξετάσεις σας και ανυπομονω κι εγω για την αυχενική,θα την κάνουμε στις 17/12. eri87 να υποθέσω ήταν μοναδική η εμπειρία και η χαρά ε;

Μάρτη μου χαίρομαι πολύ που είστε καλά εσύ και τα μωράκια σου,σε παρακολουθούσα στις μανούλες Μαίου αλλά δυσκολευόμουν να γράψω λόγω της ταβανοθεραπείας η οποία συνεχίζεται δυστυχώς αλλά με λιγότερα συμπτώματα τουλάχιστον.

Φιλιά σε όλες :)

xaidi καλη επιτυχια με την αυχενικη σου!!λιγες μερες μειναν μονο!!ευχομαι μια πολυ καλη αυχενικη!!οσο για την εμπειρια,εκτος απο πολυ αγχος για να ειναι ολα καλα,ειχε αρκετη συγκινηση γιατι βλεπεις ενα κανονικο μωρο!!!κρατησε πολυ λιγο βεβαια κ δν το ευχαριστηθηκα οσο ηθελα,αλλα δν πειραζει αρκει που ειναι καλα η μπεμπα!!!ακομα δν το εχω συνειδητοποιησει κοριτσια...εχει φουσκωσει η κοιλιτσα μου,αλλα εγω εκει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, μπηκα κ εγω στην ομαδουλα, ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι, στην 13 βδομαδα κ αυριο μπαινω στον 4 μηνα. Επιτελους..Δυο μηνες χαλια με εμετους αλλα εχεικανα δυο μερες π νιωθω καλυτερα. Μακαρι ν κρατησει!!!!με το καλο ολες τ μωρακια μας κ χαιρομαι πολυ π μπηκα στην παρεα σας :)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες pepoula :D

Τα συμπτωματα λογικα θα υποχωρησουν. Απο τη 12η εβδομαδα κ μετα δεν εχω σχεδον τιποτα. Τοσο που το ξεχναω να προσεχω.. Μονο μικροπονακια μετα απο κουραση κ εμετοι μου μεινανε με το απαισιο μαγνησιο που παιρνω..

Καλη συνεχεια ευχομαι σε ολες!

:D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από την τέταρτη ξανά εμετούς κ αναγουλες ...χθες ευτυχώς δν έκανα...αλλά δν παλευεται βρε κορίτσια... Την μικρή την έχω παραμελημενη..δν έχω δύναμη για τπτ...θέλω ν περάσει ν χαρώ τις μέρες κ την εγκυμοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα λοιπόν και σε αυτήν την ομάδα,και εύχομαι να είναι μια ομάδα με ευχάριστα μόνο νέα..Μετακομίζω από την ομάδα του Ιουλίου,αφού χθες άλλαξε η ΠΗΤ μου από 1/7 σε 27/6 :)

Χαίρομαι που διαβάζω τα ευχάριστα από τις εξετάσεις σας και ανυπομονω κι εγω για την αυχενική,θα την κάνουμε στις 17/12. eri87 να υποθέσω ήταν μοναδική η εμπειρία και η χαρά ε;

Μάρτη μου χαίρομαι πολύ που είστε καλά εσύ και τα μωράκια σου,σε παρακολουθούσα στις μανούλες Μαίου αλλά δυσκολευόμουν να γράψω λόγω της ταβανοθεραπείας η οποία συνεχίζεται δυστυχώς αλλά με λιγότερα συμπτώματα τουλάχιστον.

Φιλιά σε όλες :)

σ'ευχαριστω χαιντι μου!!!!! ταβανοθεραεια τι να κανουμε δεν πειραζει..... το αποτελεσμα θα μας ανταμειψει!!!!! τα πιγματα φυγανε!!!! και οι δυαμειςμου ανακτηθηκαν αλλα μολις κανω δυο μικρες δουλειες στην κουζινα εχω πονακα χαμηλα στην κοιλα μου και στην μεση μου..... εχω κανει αισθητη κοιλιτσα!!!!! αυριο αω στο γατροτο βραδυ μετα την αυχενικη (τρεις βδομαδες πριν)........

σου ευχομαι μια τελεια αυχενικη την πεμπτη και να χαρεις πααααρα πολυ που θα δεις το μωρο σου!!!!!

φιλακια σε ολες μια μια !!!!!!!!

Δυστυχώς από την τέταρτη ξανά εμετούς κ αναγουλες ...χθες ευτυχώς δν έκανα...αλλά δν παλευεται βρε κορίτσια... Την μικρή την έχω παραμελημενη..δν έχω δύναμη για τπτ...θέλω ν περάσει ν χαρώ τις μέρες κ την εγκυμοσύνη!!!

οι εμετοι ειναι και αυτοι ενα εξαντλητικο συμπτωμα!!!!!!!

ερη??? πεπλυ?????μαρια????χαιντι????? τα νεα σας??????


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!

Χαιρομαι με τα καλα νεα ολων. Παμε καλα!!

Το μεγαλο διαστημα μεταξυ των επισκεψεων (ενας μηνας) στο γιατρο, με κανει ξεχναω σχεδον την εγκυμοσυνη.. Απο τη μια χαλαρωνω, απο την αλλη εχω ανησυχια αν ειναι καλα το εμβρυο..

Εχω αδεια απ τη δουλεια. Εχω ομως το 3χρονο συνεχως αρρωστο κ κουραζομαι.. Εσεις δουλευετε;

Η κοιλια ειναι πλεον εμφανης, αλλα οχι τοσο ωστε χωρις δισταγμο να μου το λενε. Ειναι η φαση που βλεπεις την απορια στα ματια των αλλων "έγκυος ή περιττα κιλά?".

Ε, ναι λοιπον μια μερα χρησιμοποιησα κ την κατασταση μου για να παρω σειρα σε ταμειο εξυπηρετησης!! :tongue:

Εντωμεταξυ χθες εφαγα οσπρια κ μπροκολο/κουνουπιδι κ ποναει πολυ το εντερο μου αριστερα. Υπομονή κ δεν τα ξανατρωω..

Τελoς, αποφασισα με βαρια καρδια να μη βαψω τα μαλλιά μου (αν κ πρεπει..). Ουτε με φυτικες-φαρμακευτικες, νιωθω καλα με οσα διαβασα. Υγεια πανω απ ολα κ ας εχω ασπρες τριχες :)

Β

Φιλια κ καλες γιορτες!!

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα, διανύω τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου με πιθανή ημερομηνία 10/6. Μέχρι στιγμής όλα καλά! Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα και να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά μωρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες!!!ευχομαι με το καλο να φερουμε στον κοσμο υγιη μωρακια!!!με το καλο σε ολες!!!

Εμεις διανυουμε την 15η εβδομαδα της δευτερης εγκυμοσυνης μας!!!ο πρωτος μου μπομπιρας ειναι 28 μηνων!!!

Ακομη δεν εχει φανει το φυλο του μικρου αν και ο γιατρος στην αυχενικη ειχε υποψια για αγορακι!!

Σε σας φανηκε τπτ;;

Maryspan και ery87 εχουμε την ιδια ΠΗΤ!!με το καλο!!

Φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!! Άνοιξα το θέμα κ μετά εξαφανίστηκα :( πέρασα λίγο δύσκολα όμως αυτές τις εβδομάδες. Πάνω που πέρασε το αιματακι είχα θέμα με το στομαχάκι μου κάποιες βδομάδες σχεδόν μόνο νεράκι μπορούσα να πιω, όπως καταλαβαίνετε η διάθεση μου ήταν πεσμένη κ είχα μεγάλη αδυναμία και πάνω που άρχισα να νοιώθω καλύτερα τσουπ κόλλησα μια γαστρεντερίτιδα όλα τα λεφτά :evil::evil::evil:. Με όλα αυτά φυσικά μόνο αρρωστη νοιωθω όχι έγκυος, αλλά που θα πάει θα περάσουν αυτά:D . Το μεγάλο μου πρόβλημα βέβαια ήταν το πάχος της αυχενικης που κάναμε πριν από περίπου 2 εβδομάδες, ο γιατρός μας είπε ότι το όριο είναι 2,5 κ το μωράκι μας είχε 2,6, ελαφρά αυξημένη δηλαδή. Δεν σας κρύβω ότι αγχώθηκα αρκετά. Αλήθεια ξέρει κάποια από σας κάποια παρόμοια ιστορία με καλά αποτελέσματα να με καθησυχάσει; Συγγνώμη αν σας κούρασα, αλλά ήθελα να σας πω όλα μου τα νέα!!!! Χάρηκα που γίναμε πολλές!!! Να είστε όλες καλά κ εσείς κ τα ζουζουνακια σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια και χρονια πολλα!!!πεταχτηκα απο τις μανουλες του Μαιου για να σας ευχηθω υγεια ευτυχια και τελειομηνα υγιη μωρακια:D

Αμυγδαλακι θα σου ελεγα να μην ανησυχεις τοσο πολυ για το παχος της αυχενικης, papp a εκανες?πως σου βγηκαν οι πιθανοτητες?η ηλικια σου?

εμενα μια φιλη της ειχε βγει πολυ αυξημενη η αυχενικη και η pappa χαλια και οι πιθανοτητες ηταν πολυ μεγαλες για συνδρομα. Τελικα εκανε αμνιοκεντηση και το μωρακι ηταν μια χαρα. Αν θες μπορεις να κανεις ενα αιματολογικο τεστ οπως το harmony test για να δεις τα συνδρομα, εκτος βεβαια κι αν εισαι σε ηλικια η ο γιατρος σου προτεινε αμνιοκεντηση. Αν και ειμαι σιγουρη οτι ολα ειναι μια χαρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά!!! Με το καλό να έρθουν τα μωρακια σας στην αγκαλιά σας!!!

Αμυγδαλακι ξέρω περίπτωση που ή αυχενική ήταν πολύ πιο αυξημένη από την δικιά σου και οι πιθανότητες ήταν 1 στις 3 και το μωρό ήταν υγιέστατο!!! Μην αγχωνεσαι, όσο για το τεστ με το αίμα δεν σε καλύπτει για όλα τα σύνδρομα , αν αποφασίσει για αμνιοπαρακέντηση είσαι 100% σίγουρη για οτιδήποτε υπάρχει με χρωμοσωμικές ανωμαλίες!!!

Παρόλα αυτά Άκου τον γιατρό σου και μην αγχωνεσαι!!! Άλλωστε είναι και θέμα στατιστικών πιθανοτήτων!!!

Ευχομαι να βοήθησα!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά!!!Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας, κάτι μου λέει κ μένα ότι είναι όλα καλά με το μικρουλι μου. Σήμερα πήγα κ στο γιατρό να με δει ξανά λίγο γιατί πέρασα μια ιωσουλα (τι περίεργο :P ) κ το είδαμε το μωράκι που μεγάλωσε πολύ! Εύχομαι να είστε όλες καλά, με το καλό ο καινούριος χρόνος να φέρνει μόνο χαρές σε όλο τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια χρόνια πολλά και καλή χρόνια να έχουμε. Με το καλό να ερθουντα μωρακια μας. Ειμαι και εγώ νέα μανούλα το πρώτο μου μωρακι, ΠΗΤ 16/6. Ειχα κάποια θεματακια με αποκολληση πλακούντα και ειμαι στο κρεβάτι. Χαίρομαι που βρήκα κάποιες κοπέλες να μπορούμε να μιλάμε από εδώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα!

Αυτη η χρονια θα περασει πολυ ομορφα!! Η μιση μεχρι τη γεννηση, μετα καλοκαιρακι κ μετα ομορφα Χριστουγενναμε τα μωρα! Πρωτη φορα αισθσνομαι σιγουρια πως θα ειναι μια καλη χρονια γεματη αγαπη κ πολλη χαρα.

Virginia32 καλως ηρθες!

Αμυγδαλακι, κ σε οσες αποφασιζουν να κανουν αμνιο κλπ προγνωστικες, επιτρεψτε μου να εκφραστω διαφορετικα για το θεμα. Εχουμε γυρω μας μονο παραδειγματα απο λαθος προβλεψεις για τετοιες ενδειξεις... Πολλα λαθη συμβαινουν στις προγνωσεις κ τελικα πολλη ανυσυχια αδικα στους γονεις. Ψυχραιμια κ πιστη να εχουμε.

Αν κ ο γιατρος μας μιλησε για το πρωτοκολλο που λεει για την ηλικια μου κ τις πιθανοτητες, η δικη μου/μας αποψη ειναι οτι αφου γινεται απλα προγνωση κ η μονη "λυση" ειναι ο τερματισμος της εγκυμοσυνης, δηλαδη η εκτρωση, τοτε δεν θα κανω. Καλοδεχουμενο ο,τι ερθει. Βεβαιως σμφωνω με εξετασεις στις οποιες μπορουμε εγκαιρως να παρεμβουμε για την υγεια του μωρου η τη δικη μας. Νομιζω πως πριν μπουμε στη ψυχοφθορα διαδικασια της εξετασης, ας σκεφτουμε αν η λυση συμφωνει με την κσρδια κ τις αξιες μας.

Φιλια κ καλη χρονια σε ολους!

Ολα καλα θα πανε. :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...