Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Angot εγω αυτο που εχω διαβασει για το επίδομα γέννας είναι οτι οι δικαιουχοι πρεπει να εχουν  ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα κάτω των 40.000 ευρώ ετησίως.

      Και παραθετω τον υπολογισμο:

      "Ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα, πραγματικό ή τεκμαρτό, από οποιαδήποτε πηγή στην ημεδαπή ή στην αλλοδαπή, προ φόρων και εξαιρουμένων των ασφαλιστικών εισφορών και άλλων επιδομάτων, διαιρεμένο με συγκεκριμένη κλίμακα ισοδυναμίας.

       

      Στην περίπτωση μας, η κλίμακα ισοδυναμίας ισούται με το άθροισμα των μελών της οικογένειας, για καθένα από τα οποία ισχύει η εξής στάθμιση:

       

      α. δικαιούχος γονέας: στάθμιση 1,

       

      β. σύζυγος δικαιούχου γονέα ή συνδεόμενος με αυτόν δυνάμει συμφώνου συμβίωσης: στάθμιση 1/2 και

       

      γ. κάθε εξαρτώμενο τέκνο: στάθμιση 1/4."

      Στην ουσια δεν μιλανε για 40000 ευρω μεικτα αλλα έπειτα απο συγκεκριμένους υπολογισμους σε σχεση με την οικογενειακη κατάσταση.

Μανούλες του Ιουνίου 2016


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ είμαι απο Άρτα !

Ωχ απαράδεκτη ούτε που σε ρώτησα:oops:

Μόνο μια φορά έχω έρθει στα μέρη σου, φέτος το καλοκαίρι ήταν πολύ όμορφα! Ελάτε ρε κορίτσια να γνωριστούμε λίγο καλύτερα. Και εμένα το μωράκι μου είναι κοριτσάκι και μάλιστα έχουμε μόνο μια μέρα βλέπω διαφορά στην ΠΗΤ μας. Εγώ είμαι μια γκρινιάρα έγκυος:P συνέχεια κάτι έχω... τόσο που στο τέλος νομίζω οτι είναι ιδέα μου!!! Αυτή την περίοδο με βασανίζει η υπόταση μου, πάω σχεδόν ολη μέρα σαν το κοτόπουλο ζαλισμένη, κυμαίνεται απο 7 έως 9 η μεγάλη, οταν είναι στο 9 κάνω πάρτι!!! Απο την δουλειά ακόμα δεν σταμάτησα αν και εχω περιορίσει λίγο τις ώρες που πάω γιατί κουράζομαι αρκετά. Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα και την καμπύλη ζαχάρου, εσείς??? Όλα καλά και απο εκεί, αν και δεν ήταν καμπύλη αυτό μια ευθεία ήταν. Ξεκινησα με 72 ζαχαρο και παρέμεινε εκεί σε κάθε μέτρηση. Ασ'το καλό τζάμπα νομίζω ήπια την αηδία.

Σας ζάλισα, τα υπόλοιπα στο άλλο μου μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν μας ζαλισες τα λες ωραία!ειναι το πρωτο σου?εγώ καμπύλη θα κάνω την επόμενη εβδομαδα τώρα είμαι 27 +4 είχα κανει κ στην αρχή καμπύλη Ζαχαρου στον προγεννετικο αλλά την μικρή ήπια την ίδια ποσότητα γλυκόζης αλλά μου πήρε αίμα μονο μια ωρα μετα καθόλου ευχάριστη διαδικασία αλλά οκ μπροστά στον τοκετό...αυτό είναι που με αγχωνει λίγο!αν κ είμαι πολύ ευαίσθητη όλο κλαίω ειδικα όταν σκέφτομαι το μωρο μου όταν ερθει στον κοσμο την ωρα του τοκετού τον άντρα μου,οτι κ να σκεφτώ συγκινουμε!βλέπεις είναι το πρωτο μου κ είναι περίεργα συναισθήματα!με έχει αγχωσει λίγο ο γιατρός μου μετα κιλά απο την αρχή μέχρι τώρα έχω πάρει 8 κ είναι αυστηρός κ δεν θέλει να ξεπεράσω το ενα κιλό κάθε μήνα κ προσέχω αρκετά τελευταία!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας ζαλισες τα λες ωραία!ειναι το πρωτο σου?εγώ καμπύλη θα κάνω την επόμενη εβδομαδα τώρα είμαι 27 +4 είχα κανει κ στην αρχή καμπύλη Ζαχαρου στον προγεννετικο αλλά την μικρή ήπια την ίδια ποσότητα γλυκόζης αλλά μου πήρε αίμα μονο μια ωρα μετα καθόλου ευχάριστη διαδικασία αλλά οκ μπροστά στον τοκετό...αυτό είναι που με αγχωνει λίγο!αν κ είμαι πολύ ευαίσθητη όλο κλαίω ειδικα όταν σκέφτομαι το μωρο μου όταν ερθει στον κοσμο την ωρα του τοκετού τον άντρα μου,οτι κ να σκεφτώ συγκινουμε!βλέπεις είναι το πρωτο μου κ είναι περίεργα συναισθήματα!με έχει αγχωσει λίγο ο γιατρός μου μετα κιλά απο την αρχή μέχρι τώρα έχω πάρει 8 κ είναι αυστηρός κ δεν θέλει να ξεπεράσω το ενα κιλό κάθε μήνα κ προσέχω αρκετά τελευταία!

Απαπα, ευτυχώς που δεν είχα κάνει και στην αρχή γιατί δεν αντέχετε, ασε που για να είμαι και ειλικρινής δεν νομίζω οτι δεν θα το έβγαζα,είχα πολλούς εμετούς στην αρχή. Είναι και για μένα το πρώτο παιδάκι και έχω και εγώ πολύ αγωνία και χαρά και ένα σωρό συναισθήματα. Σε καταλαβαίνω με το κλάμα απόλυτα έτσι και εγώ κλαίω συνέχεια τις περισσότερες φορές χωρις κανένα λόγο. Γι'αυτό σας λέω είμαι για τον ψυχίατρο :P , άτιμες ορμόνες. Σχετικά με τα κιλά, εγώ έχω πάρει 6 μέχρι τώρα, αλλά εντάξει δεν πήραμε και πολλά, ούτε και εσύ. Βέβαια αν σκεφτώ πως έχω ένα στομάχι χάλια απο την αρχή μέχρι και σήμερα και κατα το δικό μου μυαλό δεν τρώω και πολύ, θα περίμενα να είχα βάλει λιγότερα αλλα μπα... τι να κάνεις θα τα χάσουμε (ελπίζω) μετά. Σου είπε ο γιατρός 1 κιλό τον μήνα? Εμένα μου είπε 2 και πάλι μου φάνηκαν λίγα. Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Καινούριο μέλος κι εγώ..με ΠΗΤ 20/6. Έχω μια εξειρετική εγκυμοσύνη μέχρι τώρα (πέρα από την THS μου- που όμως έχει ρυθμιστεί-) Εχουμε ένα κινητικότατο αγοράκι το οποίο περιμένουμε πως και πως.. ωρες ώρες έχω τόσο άγχος- να είναι όλα κάλά, να είναι υγειής- με το που τον αισθάνομαι όμως να κουνιέται περνάνε όλα.. είναι καμια σας από Θεσσαλονίκη;

Αλήθεια εσύ που θα γεννήσεις, έχετε κατασταλάξει σε κλινική?

Link to comment
Share on other sites

Απαπα, ευτυχώς που δεν είχα κάνει και στην αρχή γιατί δεν αντέχετε, ασε που για να είμαι και ειλικρινής δεν νομίζω οτι δεν θα το έβγαζα,είχα πολλούς εμετούς στην αρχή. Είναι και για μένα το πρώτο παιδάκι και έχω και εγώ πολύ αγωνία και χαρά και ένα σωρό συναισθήματα. Σε καταλαβαίνω με το κλάμα απόλυτα έτσι και εγώ κλαίω συνέχεια τις περισσότερες φορές χωρις κανένα λόγο. Γι'αυτό σας λέω είμαι για τον ψυχίατρο :P , άτιμες ορμόνες. Σχετικά με τα κιλά, εγώ έχω πάρει 6 μέχρι τώρα, αλλά εντάξει δεν πήραμε και πολλά, ούτε και εσύ. Βέβαια αν σκεφτώ πως έχω ένα στομάχι χάλια απο την αρχή μέχρι και σήμερα και κατα το δικό μου μυαλό δεν τρώω και πολύ, θα περίμενα να είχα βάλει λιγότερα αλλα μπα... τι να κάνεις θα τα χάσουμε (ελπίζω) μετά. Σου είπε ο γιατρός 1 κιλό τον μήνα? Εμένα μου είπε 2 και πάλι μου φάνηκαν λίγα. Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω...

Ναι 1 κιλό το μήνα μου είχε πει προφανώς να με τρομοκρατήσει για να μην ξεφυγω πολύ αφού ηδη στον έβδομο κ έχω 8.κ μένα λιγα μου φαινοντε αλλά δε βαριέσαι οτι γινει αρκεί να είναι καλά τα μωρά μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα σχόλασα και είμαι ένα πτώμα!!! Όλη μέρα σήμερα έβλεπα καροτσάκια στο internet στον ελεύθερο μου χρόνο! Έχετε δει ή αγοράσει κάποιο? Δεν ξέρω τι να πάρω, μου αρέσουν πολλά, κυρίως τα πανάκριβα ;) (γιατί άραγε?) Αλλά δεν μπορώ να διαθέσω και 1000 ευρώ οπότε ψάχνω.... έχετε κάτι να προτείνετε? Έχω ακούσει πολλές γνώμες και όλες μου οι γνωστές λένε να πάρω κάποιο ελαφρύ καρότσι και να μην πιάνει πολύ χώρο όταν κλείνει έτσι ώστε να είναι εύκολο στην μεταφορά. Έχετε καμία πρόταση εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σχόλασα και είμαι ένα πτώμα!!! Όλη μέρα σήμερα έβλεπα καροτσάκια στο internet στον ελεύθερο μου χρόνο! Έχετε δει ή αγοράσει κάποιο? Δεν ξέρω τι να πάρω, μου αρέσουν πολλά, κυρίως τα πανάκριβα ;) (γιατί άραγε?) Αλλά δεν μπορώ να διαθέσω και 1000 ευρώ οπότε ψάχνω.... έχετε κάτι να προτείνετε? Έχω ακούσει πολλές γνώμες και όλες μου οι γνωστές λένε να πάρω κάποιο ελαφρύ καρότσι και να μην πιάνει πολύ χώρο όταν κλείνει έτσι ώστε να είναι εύκολο στην μεταφορά. Έχετε καμία πρόταση εσείς?

Καλη ξεκούραση!εγώ είχα παραγγείλει ενα καρότσι δεν ξέρω αν κανει να πω όνομα βασικά δεν είναι πολύ γνωστό στα καταστήματα Λ... το είχα δει αλλά το ακυρωσα έκανε 360? με προσφορά κ ηταν μπλε navy 3 σε 1 πολύ ωραίο καρότσι αλλά ένας γνωστός μας πουλάει το δικο του 100? 3 σε 1 της γνωστής εταιρίας p.....λίγο πιο παλιό αλλά τη δουλεια του την κανει κ εξοικονομω κ χρήματα κ μπορω να πάρω κάτι άλλο που κάμποσα μου λείπουν !πάντως το 3 σε 1 είναι κ βολικό κ συμφαιρει είναι η καλύτερη λύση δεν είχα σκοπό να δώσω παραπανω απο 360? όσο περισσότερη οικονομία τόσο το καλυτερο δεν μου επιτρέπει το πορτοφόλι για σπατάλες κ εγωισμους τα ακριβότερα δεν ξέρω αν στην πραγματικότητα προσφέρουν κάτι παραπανω καλη έρευνα χρειαζεται!να είναι ελαφρύ ευκολο στη χρηση κ οικονομικό το μωρο θα είναι ευτυχισμένο με μια αγκαλιά!❤

Link to comment
Share on other sites

Καλη ξεκούραση!εγώ είχα παραγγείλει ενα καρότσι δεν ξέρω αν κανει να πω όνομα βασικά δεν είναι πολύ γνωστό στα καταστήματα Λ... το είχα δει αλλά το ακυρωσα έκανε 360? με προσφορά κ ηταν μπλε navy 3 σε 1 πολύ ωραίο καρότσι αλλά ένας γνωστός μας πουλάει το δικο του 100? 3 σε 1 της γνωστής εταιρίας p.....λίγο πιο παλιό αλλά τη δουλεια του την κανει κ εξοικονομω κ χρήματα κ μπορω να πάρω κάτι άλλο που κάμποσα μου λείπουν !πάντως το 3 σε 1 είναι κ βολικό κ συμφαιρει είναι η καλύτερη λύση δεν είχα σκοπό να δώσω παραπανω απο 360? όσο περισσότερη οικονομία τόσο το καλυτερο δεν μου επιτρέπει το πορτοφόλι για σπατάλες κ εγωισμους τα ακριβότερα δεν ξέρω αν στην πραγματικότητα προσφέρουν κάτι παραπανω καλη έρευνα χρειαζεται!να είναι ελαφρύ ευκολο στη χρηση κ οικονομικό το μωρο θα είναι ευτυχισμένο με μια αγκαλιά!❤

Έχεις απόλυτο δίκιο δεν υπάρχει λόγος για υπερβολές και εμείς έχουμε πολλές ανάγκες και προσπαθούμε να φτιάξουμε το σπίτι μας για να μετακομίσουμε, οπότε τα έξοδα είναι πολλά αυτή την περίοδο. Πολύ καλή η περίπτωση του να πάρεις από φίλο, δυστυχώς δεν έχω κάποιον γνωστό. Γύρω στα 350 ευρώ βρήκα κ εγώ ένα που μου άρεσε σε προσφορά κ μάλιστα γνωστής εταιρίας, κ με βλέπω να καταλήγω εκεί, είναι απ'αυτά τα 3 σε 1. Δεν γνωρίζω ούτε εγώ αν μπορούμε να αναφέρουμε ονόματα οπότε δεν αναφέρω κάτι. Κατα τ' άλλα έχεις κάνει καμία αγορά σε απαραίτητα για το μωρό?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο δεν υπάρχει λόγος για υπερβολές και εμείς έχουμε πολλές ανάγκες και προσπαθούμε να φτιάξουμε το σπίτι μας για να μετακομίσουμε, οπότε τα έξοδα είναι πολλά αυτή την περίοδο. Πολύ καλή η περίπτωση του να πάρεις από φίλο, δυστυχώς δεν έχω κάποιον γνωστό. Γύρω στα 350 ευρώ βρήκα κ εγώ ένα που μου άρεσε σε προσφορά κ μάλιστα γνωστής εταιρίας, κ με βλέπω να καταλήγω εκεί, είναι απ'αυτά τα 3 σε 1. Δεν γνωρίζω ούτε εγώ αν μπορούμε να αναφέρουμε ονόματα οπότε δεν αναφέρω κάτι. Κατα τ' άλλα έχεις κάνει καμία αγορά σε απαραίτητα για το μωρό?

Ναι αυτό με τα 350? να το ξαναδεις θα είναι ευκαιρία!ναι έχω ψωνισει αρκετά φορμακια εσωρουχακια σελτεδακια τα καλλυντικά της πιπιλες μπιμπερο αν κ θέλω να θηλασω ,σχεδόν θα ετοιμασω κ τη βαλίτσα νοσοκομείου,αγόρασαν αρκετά κ δεν μου μένουν πολλά ακόμα κούνια κ λικνο μου τα έχουν χαρίσει οποτε είμαι οκ!σε κάνα μήνα θα ξεκινησω να πλένω να σιδερωνω κ να τακτοποιω τα ρουχαλακια της !να εχεις στο μυαλό σου προσφορές ότι μπορείς να το πάρεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Gina και Αμυγδαλάκι!

Η καμπύλη ζαχάρου χάλια.. εγώ την είχα κάνει πριν 2-3 εβδομάδες και είχα ξεμπερδέψει! Αμυγδαλάκι εγώ είχα πάει στο κατάστημα αυτό με τα καρότσια και κρεβατάκια στο τέρμα της Ανδριανουπόλεως στο αριστερό σου χέρι (ονόματα δεν λέμε υπολήψεις δεν θίγουμε) που έχει πολλά καρότσια..ρίξε μια ματιά.. :)

Καταλήξαμε στη βιοιατρική (παλιό Γαληνό) λόγω οικονομικού! Μου της έχουν δώσει όλοι τους με τις τόσο υψηλές τιμές.. έτοιμη είμαι για να πάω στο νοσοκομείο! Κατα τα άλλα ο μικρός μεγαλώνει 27 έβδομάδα καναμε υπέρηχο και ήμασταν 1 κιλό και κάτι! Τώρα την Τετάρτη θα είμαστε 28! Απλώς κορίτσια άρχισα να μην μπορώ να κοιμηθώ!! Πονάει η μέση μου- πονάει η πλάτη μου και όλο φυσάω-ξεφυσάω..

Το μόνο που ψωνίσαμε εμείς είναι κρεβατάκι... μέχρι τώρα τίποτα (γονείς να σου πετύχουν) Μετράω τις μέρες αντίστροφα για να σταματήσω από τη δουλειά και να ασχοληθώ λίγο με το αγοράκι μου όπως του αξίζει. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια μου!

Εχω συγκινηθεί πολυ με το θέμα σας καθώς εγω είμαι μανούλα Ιουνίου 2015.

Για την αρκεί είχα Melissa γέννησα το γιο μου σαν την Πήτ σου 20/06!! Εγω είχα Πήτ 29/06.

Εύχομαι πραγματικα να το απόλαυσετε ...ειναι μαγεία! Κ προσοχή ! Μην ακούσετε κανέναν!!!! Κλείστε τα αυτιά σας γιατί θα ακούσετε πολλα κ αφοσιωθείτε στο μωράκι σας κ εμπιστευτείτε το ένστικτο σας!!

Μπορώ τωρα να σας δώσω μερικές συμβουλές αν μου το επιτρέπετε βέβαια . Κ εμενα μου είχαν δώσει μανούλες που είχαν γεννήσει εκείνη την εποχή κ μου φάνηκαν πααααρα πολυ χρήσιμες.

1. Για όσες μανουλες θέλουν να θηλάσουν τεεελειο λίκνο ειναι της Chico το next to me. Ειναι η καλύτερη αγορά που εχω κάνει. Ο γιος μου ειναι 9 μηνών κ τον εχω ακομα εκεί..βέβαια δε χωράει καθολου τωρα κ πρπει να τον αλλάξω κ σκεφτομαι τη μέση μου βάλε βγάλε απο την κούνια... Το λίκνο λοιπον αυτο ενσωματώνεται στο κρεβάτι έχεις το παιδί πραγματικα δίπλα σου και δε σηκώνεσαι το βράδυ!!! Πααααρα πολυ σημαντικό. Βέβαια κ οι μανουλες που δε θα θηλάσουν μπορούν να το χρησιμοποιήσουν , απλά εκείνες θα σηκώνονται ούτως η άλλως για να ετοιμάζουν το Γαλά γι αυτο..

2. Μην πάρετε πολλα ρούχα!!!!! Δε θα τα φορέσουν Χίχιχιχι μεγαλώνουν παρα που γρήγορα τα έτοιμα. Αφήστε που γεννάμε καλοκαίρι κ δε τ α χρειάζονται.εγω πολλές μέρες τον γιο μου τον είχα με την πάνα μονο μέσα στο σπίτι κ ηταν 2 μηνών κοντά. Είχε παρα πολυ ζέστη η Αθήνα.τωρα βέβαια αν καμία μένει πουθενά με καιρό χάλια εκείνη ξέρει καλύτερα βέβαια.

Εγω λοιπον του είχα αγοράσει 3 κάλτσακια , 15 εσώρουχακια με Μανικάκι κ 5'με Ραντακι, 7 σελτεδακια (πολυ σημαντική ανακάλυψη) 1 σκούφακι, 6 μπουρνούζια για το μπάνιο και περίπου καμία 15αρια Πανακια για κάθε φορά που το πλένεις κ το αλλάζεις (αυτα πραγματικα χρειάζονται πολλα, γιατί εχει να πέσει κατούρημα , δε θα προλαβαίνετε να πλένετε χαχαχα, καμία 10αρια Πανακια που λέμε για τα σάλια κ φυσικά πάνες . Αυτα λοιπον τα Πανακια μη μπάτε να δώσετε τα 7 και 10 ευρώ που ζητάνε για τα 2!! Πηγαίνετε να αγοράσετε απο το ικεα τα Πανακια που εχει στο παιδικό τμήμα , τα 10 Πανακια νομίζω κάνουν 3,5 ευρώ κ το φοβερό ειναι ότι έχουν διαφορετικό χρώμα στα πια στρατιά τους που αυτο διευκολύνει να ξέρεις πιο ειναι για το πωπουδακι κ ποιο για το πρόσωπο!! Αυτη τη συμβουλή μου την είχε δώσει μια μανούλα πιο έμπειρη απο μένα κ πραγματικα είχε δίκιο!!! Ακομα τα εχω κ τα χρησιμοποιώ ,100% βαμβάκι κ ειναι πλύνε βάλε.

3.οτι καροτςι κ αν πάρετε να ειναι ελαφρύ!!!

Α μη ξεχάσω ένα πολυ ψιλό κουβερτάκι απαραίτητο.

Κ βρείτε παιδίατρο πριν γεννησετε. Μην ασχοληθείτε κ με αυτο όταν το μωράκι σας θα ειναι 5 ημερών που θα πρέπει να γίνει η πρώτη επίσκεψη κ να ψάχνετε να βρείτε τότε παιδιατρο..

Α! Μην αγοράσετε ζυγαριά ! Νοικιάζουν στα μαιευτήρια. Εγω είχα νοικιάσει για 4 μήνες μια με 20 ευρώ!!!

Αυτα προς το παρόν με καλεί ο γιος μου.

Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σας στείλω

Φιλάκια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριςτω κοριτσάκι μου!

Λοιπον κ συνεχίζω.

Εννοειτε κ θα πάρετε καμία 10αρια φορμάκια για βολτα αλλα πραγματικα οχι πολλα.

Εκτός του οτι θα σας φέρουνε άπειρα κ θα τρέχετε να τα αλλάζετε , μεγαλώνουν πολυ πολυ γρήγορα.

Λοιπον τα εσώρουχακια του εγω τα είχα πάρει απο τα mothercare . Δεν πήρα το 0 νούμερο!! Γενικά αποφύγετε το 0 . Νομίζω το 1-3 πήρα. Εκτός οτι ειναι εξαιρετικής ποιότητας συνεχίζουν κ του κάνουν ακομα κ τωρα που ειναι κοντά στα 10 κιλά κ 75 πόντους !!!! Βέβαια εξαρτάται κ το σωματότυπο του κάθε μωρού..

Νομίζω οτι πωλούνται Άννα 4 η 5. Γενικά ειναι λιγο τσιμπημένη αλλα γίνετε πραγματικα απόσβεση! Στην Αθήνα υπάρχει το outlet της mothercare στον ταύρο , πίσω απο το σταθμό της κάλλιθεας. Εχει τέλεια πραγματικα κ τα βρίσκεις μισοτιμής. Εχω ψωνίσει άπειρα απο εκεί. Ειναι περσινά μοντέλα για αυτο..

Κ τα prenatal επισης βάζουν 70% και ειναι πολυ καλη ποιότητα.

Εξαιρετική αγορά με σίγουρη απόσβεση μαξιλάρι θηλασμού. Εγω εκτός οτι κοιμόμουν. Με αυτο την περίοδο της εγκυμοσύνης , μετα το χρησιμοποιούσα στο θηλασμό, το πήρα κ στο μαιευτήριο, κ τωρα το χρησιμοποιώ για να στηρίζεται ο μπέμπης .

Τα σελτεδακια εκεί που άλλοι τα δίνουν 10 ευρώ το ένα , το mother baby τα δίνει νομίζω τα μικρά 8 ευρώ τα δυο και 8 ευρώ το ένα το μεγάλο. Εγω τα πήρα ολα απο εκεί. Μπείτε στο σάιτ να τα δείτε, ειναι ελληνική εταιρεία με έδρα στο περιστέρι. Στα στέλνουν κ με αντικαταβολή κ σου κάνουν δώρο κ το μαξιλάρι θηλασμού.

Αλλάξιερα. Για όσες δεν μπορούν να κάνουν το πλυντήριο αλλαξιές γιατί έχουν ντουλάπι απο πάνω , όπως εγω, υπάρχει μια ωραιότατη άλλο ανίερα στο ικεα με 35 ευρώ νομίζω. Μέχρι κ τωρα που την εχω εχ αντέξει βάρος , κλωτσιδια , μπουνιές ( ειμαστε λιγο ζωηροί) κ δέν εχει πάθει τίποτα, κ εχι κ απο κάτω Ραφι να βάλεις τα πράγματα του μωρού. Πραγματικα πιστεύω οτι δεν χρειάζεται να δώσεις λεφτά για την αλλαξιερα.

Για όσες κοπέλες γεννήσουν φυσιολογικά , πάρτε για το μαιευτήριο τις σερβιέτες ακράτειας που ειναι βρακάκι!!! Τέλειες! Δεν αγχώνεσαι για το αν θα λερωθεις κ απλά κατεβάζεις κ πετάς! Δεν ξέρω για τα κοριτσια που θα κάνουν καισαρική αν τους βολέψει γιατί μπορει να τους κόβει στα ράμματα...υπάρχουν ειδικά εσώρουχα διχτάκι που σου δίνουν στο μαιευτήριο κιόλας κ βάζεις εκεί τη σερβιέτα . Πολυ καλα κ αυτα δεν έχεις άγχος μη λερωθεις , αλλα το βρακάκι ειναι σουπερ .

Αυτα κ θα επανέλθω

Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Gina και Αμυγδαλάκι!

Η καμπύλη ζαχάρου χάλια.. εγώ την είχα κάνει πριν 2-3 εβδομάδες και είχα ξεμπερδέψει! Αμυγδαλάκι εγώ είχα πάει στο κατάστημα αυτό με τα καρότσια και κρεβατάκια στο τέρμα της Ανδριανουπόλεως στο αριστερό σου χέρι (ονόματα δεν λέμε υπολήψεις δεν θίγουμε) που έχει πολλά καρότσια..ρίξε μια ματιά.. :)

Καταλήξαμε στη βιοιατρική (παλιό Γαληνό) λόγω οικονομικού! Μου της έχουν δώσει όλοι τους με τις τόσο υψηλές τιμές.. έτοιμη είμαι για να πάω στο νοσοκομείο! Κατα τα άλλα ο μικρός μεγαλώνει 27 έβδομάδα καναμε υπέρηχο και ήμασταν 1 κιλό και κάτι! Τώρα την Τετάρτη θα είμαστε 28! Απλώς κορίτσια άρχισα να μην μπορώ να κοιμηθώ!! Πονάει η μέση μου- πονάει η πλάτη μου και όλο φυσάω-ξεφυσάω..

Το μόνο που ψωνίσαμε εμείς είναι κρεβατάκι... μέχρι τώρα τίποτα (γονείς να σου πετύχουν) Μετράω τις μέρες αντίστροφα για να σταματήσω από τη δουλειά και να ασχοληθώ λίγο με το αγοράκι μου όπως του αξίζει. :)

χαχαχαχα!!!! Σ'αυτό το μαγαζί πήγα τελικά και πήρα καροτσάκι πριν λίγες μέρες. 1 κιλό και κάτι ε? αγόραρος ο μικρός σου!!! Εμένα είναι λίγο πιο μικρή, αλλά τι να κάνεις έτσι είμαστε εμείς τα κοριτσάκια μοντελάκια :P .

Πονάει η μέση σου εσένα, εμένα με πονάει πολύ το δεξί μου πλευρό πολλες φορες μέσα στη μέρα και μου κόβει την αναπνοή ο πόνος. Μάλλον πρέπει να κάνουμε υπομονή. Έχω βάλει τον άντρα μου και με τρίβει όλη μέρα στο σημείο εκείνο για να ανακουφίζομαι. Νομίζω τον έχω πρήξει, τώρα τελευταία αργεί και λίγο να γυρίσει απ'την δουλειά, λες να το κάνει επίτηδες :lol: :lol: και να με αποφεύγει??? χαχαχα

Στη Βιοιατρική έχει καλύτερες τιμές??? δεν το ήξερα νόμιζα πάνω κάτω όλα ίδιες τιμές έχουν. Εμένα ο δικός μου γιατρός είναι μόνο στο Διαβαλκανικό και στο Γένεσις οπότε δεν έχω την επιλογή της Βιοιατρικής :-( και είναι ωραία εκεί θα έχεις και ωραία θέα!!!

Κρεβατάκι δεν πήραμε ακόμα αλλά πήραμε ένα λίκνο απ'αυτά που προσαρμόζονται στο κρεβάτι δίπλα και δεν χρειάζεται να σηκώνεσαι το βράδυ, αυτό βέβαια με την ελπίδα να καταφέρω να θηλάσω γιατί αλλιώς δεν το γλυτώνεις το πάνω κάτω.

Πότε με το καλό σταματάς απ την δουλειά? Εγώ τελικά σε 2 μέρες σταματάω. Επιτέλους!!!! Ξεκινάω μετακόμιση βέβαια αμέσως μετά αλλά ελπίζω κάποια στιγμή να προλάβω να ξεκουραστώ πριν γεννήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό με τα 350? να το ξαναδεις θα είναι ευκαιρία!ναι έχω ψωνισει αρκετά φορμακια εσωρουχακια σελτεδακια τα καλλυντικά της πιπιλες μπιμπερο αν κ θέλω να θηλασω ,σχεδόν θα ετοιμασω κ τη βαλίτσα νοσοκομείου,αγόρασαν αρκετά κ δεν μου μένουν πολλά ακόμα κούνια κ λικνο μου τα έχουν χαρίσει οποτε είμαι οκ!σε κάνα μήνα θα ξεκινησω να πλένω να σιδερωνω κ να τακτοποιω τα ρουχαλακια της !να εχεις στο μυαλό σου προσφορές ότι μπορείς να το πάρεις !

Καλήσπέρα, που είσαι αυτές τις μέρες κορίτσι? Είσαι καλά? Πήρα τελικά κοριτσάκι και ένα λίκνο!!! Έχω ανοίξει και κεραίες για προσφορές όπως μου είπες. Πρέπει να οργανωθώ κ εγω σιγά σιγά!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...