Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Διαφημίσεις που δεν μας αρέσουν (μύνημα & περιεχόμενο διαφήμισης)


Recommended Posts

Μιας εταιρείας της οποίας μου αρέσουν πολύ κάποια απο τα προιόντα της, και τα θεωρώ πολύ καλύτερα απο άλλα, και είναι και πιο φτηνά, με απογοήτευσε εντελώς! με την διαφήμιση που έβαλε.

Δεν ξέρω αν η διαφήμιση έγινε στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό, αλλά η εικόνα που παρουσιάζει τις γυναίκες να έχουν στο μυαλό τους αυτά τα τρία πράγματα είναι εντελώς μα εντελώς γελοία, παραπλανητική, και υποβιβαστική. φαινεται και σε εσας αυτο ή όχι?

Λέει ότι θα κάνεις επιχείρηση μέσα απο την oriflame, ... και όταν κανεις την επιχείριση, θα εχεις το μυαλό σου, σπιτι αυτοκινητο και γάμο... .. έτσι είναι οι επιχειρήσεις? είναι εντελώς άστοχο.... πείτε τις απόψεις σας...

eikona0002.jpg


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα.

Συνηθως οι καταχωρησεις ειναι ετοιμες σαν φορματ/μακετα και πηγαινουν σε ολες τις χωρες χωρις κειμενα και αναλαμβανουν τα εκει συνεργαζομενα γραφεια να βαλουν τιτλους κειμενα της γλωσσας τους κλπ. θα το καταλαβετε γιατι πανω στην εικονα δεν εχει κανενα τιτλο-σλογκαν ( διοτι το σημειο που θα πρεπει να μπει στην αρχικη μορφη-γλωσσα ειναι συγκεκριμενο ενω στις προσαρμοζομενες γλωσσες μπορει να μη χωραει και να δημιουργηθει προβλημα χωρου.) Μπορει στην αρχικη γλωσσα να ειχε καποιο τιτλο που εστω να δικαιολογουσε την εικονα αυτη καπως και απλα οι ελληνες να μη την εβαλαν και γιαυτο φαινονται τοσο υλιστικες(?) οι κοπελες!:rolleyes:

Τουλαχιστον στο κομματι με τη φωτογραφια, φαινεται και απο τα ατομα που απεικονιζονται πως κατι ξενιζει. (..στυλ -ρουχα-φυσιογνωμια). μαλλον στο εξωτερικο αυτα πιστευουν οι διαφημιστες πως εχουν οι γυναικες στο μυαλο τους!

Τα υπολοιπα κειμενα κατω τα βαλαν οι ελληνες προφανως , η κυρια αυτη φαινεται πιο πολυ ελληνιδα . αν υπαρχει περιπτωση να εχει γινει εδω αυτη η καταχωρηση τοτε προκειται για μια πολυ κακη επιλογη φωτογραφιας και κονσεπτ. ΑΣΤΟΧΟ. Νομιζω προσπαθει με λαθος τροπο να καλεσει κοντα του κοσμο. Υποβιβαζει πρωτα απολα τη νοημοσυνη μας και οχι τις γυναικες. Ολες ονειρευομαστε πραγματα αλλα σαν μηνυμα αυτο που περναει ειναι πως εντελει αυτες οι γυναικες ειναι αφελεις... Εγω δε ξερω κανεναν που να πηρε βιλαρα επειδη ηταν σε τετοιες εταιρειες η αλλες, εταιριες "πυραμιδες"... ουτε πιστευω πως οι μαρτυριες υποτιθεμενων μελων ειναι αληθινες.

Αν εχει γινει εξωτερικο το καταλαβαινω απολυτα γιατι ειναι ετσι... Ψηφιζω πως εγινε στο εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στο παρελθόν είχα αγοράσει αρκετά προϊόντα της συγκεκριμένης εταιρείας, καθώς φίλες μου από το σχολείο της κόρης μου ήταν μέλη της oriflame. Θα έλεγα ότι η συγκεκριμένη διαφήμιση δεν είναι η μοναδική παραπλανητική, μιας και τόσες άλλες ακόμη και για προϊόντα διατροφής και ατομικής υγιεινής εξιδανικεύουν τα προϊόντα και τις υπηρεσίες τους.

Η κάθε εταιρεία σαν αυτή απευθύνεται σε γυναίκες μέσης και κατώτερης κοινωνικής κατάστασης, με σκοπό να τις προσελκύσει να γίνουν μέλη, υποσχόμενη αυτά που η μέση γυναίκα ονειρεύεται στην καθημερινότητά της. Εννοείται ότι δεν παρέχει αυτά που υπόσχεται. Κάποτε μου είχε γίνει κι εμένα πρόταση να γίνω μέλος. Κατάλαβα αμέσως από το ίδιο το μέλος που με προσέγγισε ότι αποκλείεται η κάθε εταιρεία σαν κι αυτή να τηρεί τις υποσχέσεις της και μόνο από την οικονομική κατάσταση της κοπέλας που μου τα εξηγούσε.

Σίγουρα ο διαφημιστής που την έχει αναλάβει ξέρει καλά τη δουλειά του, εφόσον απευθύνεται σε κόσμο ευκολόπιστο. Κόσμο που δεν κοιτάει ποτέ τα ψιλά γράμματα και πίσω από τις λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Εντελως τυχαια ειδα αυτο το θέμα και θα ήθελα να σας απαντήσω μεσα απο την εμπειρια μου ,μιας και ασχολούμαι επαγγελματικά με την oriflame.Οσον αφορα τη συγκεκριμένη διαφήμηση συμφωνω οτι δεν είναι και τοσο "κομψος" ο τρόπος που παρουσιάζεται.Το μηνυμα που προσπαθησαν να περασουν είναι ότι με την εταιρία αυτή μπορεις να κάνεις τα όνειρα σου πραγματικότητα,και απλα εβαλαν με εικόνα καποια παραδείγματα απο τα ονειρα που ίσως να κανει καποιος.Η ουσια είναι οτι σου λένε εμμέσως οτι μπορείς να κερδισεις χρήματα κατι που είναι αληθεια.Εγω προσωπικα εργαζομαι για την εταιρια μεσα απο το σπιτι μου και σας λεω απολυτως ειλικρινα οτι η εταιρια δινει αυτα που υποσχεται αρκει καποιος να δουλεψει σωστα και συστηματικα(δεν αναφερομαι απλα στην πωληση προ'ι'οντων).Σιγουρα δεν προκειται για εταιρια "πυραμιδα".Δεν θα πω περισσοτερα γιατι δεν θελω να θεωρηθει διαφημηση.Απλα ενιωσα να θιγομαι απο καποιες φρασεις που γραφτηκαν παραπανω επειδη ειμαι κι εγω μελος στην εταιρια .Αν καποιος θελει μπορουμε να συνεχισουμε τη συζητηση με πμ.

Η φωτογραφια που βλεπετε παραπανω πρεπει να ειναι απο το εξωτερικο αν και δεν εχει και τοσο μεγαλη σημασια αφου την υιοθετισαν και τη δημοσιευσαν κι εδω.Πιστευω πως δεν θα σας φαινοταν το ιδιο αν υπηρχε και καποιος αντρας στην παρεα της φωτογραφιας.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΘΕΩΡΗΘΟΥΝ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΠΟΣΤ ΜΟΥ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

κατά την γνώμη μου, δεν είναι θέμα ποιά εταιρεία είναι, οπότε δεν έχεις κάποιο λόγο να θίγεσαι, με την έννοια του ότι τα προιόντα της είναι πολύ καλά,

και στην τελική όποιος αγοράζει,

νομίζω μένει ευχαριστημένος.

Απλώς, για μένα δεν υπάρχει λόγος να προσπαθεί η όποια εταιρεία, να δώσει μια ψεύτικη εικόνα για το που θα φτάσεις με την ενασχόληση με πωλήσεις.

Μπορείς σαφέστατα, εάν είσαι καλός στην δουλειά σου, να έχεις ένα μισθό - (δεν ξέρω, αλλά το υποθέτω).

Αλλά για να μπορέσεις να έχεις τέτοιο κέρδος, χρειάζεται πολύ δουλειά, όπως και σε όλες τις άλλες δουλειές.

Καμία διαφορά δεν έχει απο άλλη δουλειά, όσον αφορά το πόσο σκληρά πρέπει να δουλέψεις.

Για αυτό είναι παραπλανητικό να δείχνει η διαφημιστική

(καθώς η διαφημιστικές είναι συνήθως αυτές που ευθύνονται για την δημιουργία των διαφημισεων, βέβαια η εταιρεία τις εγκρίνει ... οπότε και εκεί έχει ευθυνη)

ότι μια απλή κ ευχάριστη έξοδος κ ενασχόληση με τα καλλυντικά, μπορεί να ακολουθήσει σε σπίτι αυτοκινητο κ δαχτυλίδι.

Δεν νομίζω να είχε άντρες, αλλά και άντρες να είχε πάλι θα κοροιδευαν την παραπλάνηση - όχι όλη την εταιρεία, αλλα απλώς το σκεπτικό της συγκεκριμενης διαφημισης.

Είναι μια σκληρή δουλειά στην οποία πρέπει να είσαι επαγγελματίας για να πετύχεις.

εφόσον θέλουν να προσελκύσουν επαγγελματίες ( που θα έχουν και μεγαλύτερες πωλησεις στην τελική κ θα φέρουν έσοδα στην εταιρεία )

γιατί δείχνουν γυναίκες οι οποίες σκέφτονται άλλα ?

Εγω πχ εχω στο μυαλό μου την γυναίκα που ασχολείται με μια τέτοια εταιρεία κ έχει επιτυχία, ότι είναι εξπέρ, δουλευταρού, καταλαβαίνει τις ανθρώπινες σχέσεις και τα προιόντα, ξέρει τι να προτείνει πότε να επιμείνει ή πότε να σταματησει, τι να προτείνει και τι όχι, πως να κάνει προσφορές, ειναι οργανωμενη στο πελατολογιο της κ πότε κ πως μιλάει... και αυτά για να έχει έναν βασικό μισθό ΑΝ τα καταφέρει.

με αυτό το σκεπτικό στις φούσκες αυτές οι γυναίκες θα πρεπε να είχαν

- τηλέφωνο, βιβλιαράκι σημειώσεων, εικόνα με δίκτυο επαφών, "χάρτη" προσώπου με χρώματα πχ για να δείξουν ότι ασχολούνται με εξειδίκευση στο αντικείμενο,

...


 ...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic  το 2012 !!...  Επιτέλους, φυσικά επίσης καθυστερημένα, ξεκινήσαμε και τα  instagram https://www.instagram.com/marybluestyl/  & φυσικα και εδώ https://www.instagram.com/parents.org.gr  &  https://www.instagram.com/parentscafe.gr/ Follow us there too :-) 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη μου (elenik23) σε διαβεβαιώνω πραγματικά, ότι ούτε εγώ είχα λόγο να σε θίξω, μιας και είσαι μέλος της εταιρείας. Εξάλλου η ένσταση η δική μου και της Μαρίας - με την οποία συμφωνώ - έγκειται στην παραπλάνηση της εταιρείας ως προς τα μέλη-συνεργάτες της κι όχι στην εργασία και στα προϊόντα που προσφέρουν τα ίδια τα μέλη, όπως είσαι εσύ.

Να συμπληρώσω με επιχειρήματα, επίσης, το λόγο που το υποστηρίζω αυτό. Η κοπέλα που με πλησίασε για να γίνω κι εγώ μέλος, μου είπε ότι την εποχή εκείνη (περίπου το 1998-99) έβγαζε 200.000 μισθό ασχολούμενη με τις πωλήσεις προϊόντων της εταιρείας και επιδείξεις. Λίγα χρόνια μετά η ίδια κοπέλα έψαχνε για δουλειά και βρήκε σε κατάστημα άσχετο εντελώς με τα καλλυντικά από όπου έβγαζε ένα συνηθισμένο μισθό εργαζόμενη πρωί-απόγευμα. Αυτό εμένα μου λέει ότι δεν είχε καλό μισθό από την oriflame. Γιατί αν είναι θέμα κυνηγήματος της δουλειάς πόσο πια να τρέχει για επίδειξη - όπως έτρεχε και τότε που κάναμε πολύ παρέα - και πόσα καλλυντικά πια να πουλήσει ώστε να έχει συνεχώς ανοδική πορεία ή έστω σταθερότητα ο μισθός της;

Δίνω και ένα περιθώριο να κάνω και λάθος, ίσως γιατί τα τελευταία χρόνια συνηθίζω να είμαι δύσπιστη σε όσα βλέπω, ή και επειδή δεν είμαι μέλος και δεν γνωρίζω από μέσα τις δυνατότητες της εταιρείας να προσφέρει στα μέλη της τέτοια υπέρογκα κέρδη με τα οποία θα μπορούν να αποκτηθούν σπίτια, μονόπετρα και αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!Χαίρομαι που μου απαντήσατε και καταλαβαίνω απόλυτα τις επιφυλάξεις σας.Απλα θα ήθελα να σας εξηγήσω γιατί δεν πρόκειται για παραπλανηση τις εταιρίας.Οντως μπορεί να κερδίσει καποιος παρα πολλα χρήματα αρκεί να αντιληφθει το σύστημα της εταιρίας.Εννοείται πως αυτο δεν γίνεται μόνο από πωλήσεις.Θα σας μιλήσω για μένα προσωπικά.Ζω στην επαρχία , είμαι παντρεμένη και έχω τρία παιδιά.Αυτή η δουλεια είναι η ιδανική για μένα.Επιλέγω το ωράριο που θα εργαστω καθε μέρα ,είμαι ανεξαρτητη χωρις αφεντικό και κυρίως είμαι μεσα στο σπιτι(το μονο που χρειαζομαι είναι internet και τηλέφωνο).Θα προσπαθησω να σας περιγραψω τι ακριβως κάνω.

Υπάρχουν παρα πολλες γυναικες καθε ηλικίας στις οποίες αρέσουν πολυ τα προ'ι'οντα τις εταιρίας (όπως η κυρια Στυλιανάκη).Εγώ τους προτείνω να γίνουν μέλη(εντελως δωρεάν και χωρίς καμία δεσμευση)για να ψωνίζουν τα προ'ι'οντα με την εκπτωση μέλους(είτε για προσωπική τους χρήση,είτε για δώρα είτε για να τα πωλουν στις τιμές λιανικής και να έχουν καποιο κέρδος είτε ακόμα και για να κάνουν αυτό που κάνω εγω )Στη συνεχεια είμαι εκεί για όποια βοήθεια χρειαστούν πχ.τρόπος παραγγελίας και παραλαβής,χρήση προ'ι'οντων κτλ.Πληρώνομαι λοιπον απο την εταιρία με ποσοστα αναλογα με τις παραγγελίες που εκαναν τα μελη που εγω συστησα στην εταιρια .Δηλαδη όσα πιο πολλά ατομα συστησω τοσο πιο πολλα θα είναι τα κέρδη μου,δεν υπαρχει όριο.Με λίγες ώρες απασχόλησης την ημερα κερδίζω κατα μεσο όρο το μισθο μιας πωλητριας.Συνήθως το ποσό αυξανεται κάθε μηνα καθως προσθέτω νέα μελη και συνεχιζουν και τα παλια να ψωνιζουν (και αρκετα από αυτα συστηνουν με τη σειρα τους την εταιρία σε γνωστούς και φίλους όπως διαφημιζεται ενα μαγαζί απο στομα σε στόμα αφου συνδιαζει ποιοτητα και καλες τιμες).

Αυτο που προσπαθω να σας εξηγησω ειναι πως η παραπανω διαφημηση αφορα αυτον τον τροπο κερδους και όχι τόσο το κέρδος από πωλήσεις που οσο και να τρέξεις δεν είναι απεριόριστο.Άρα το μηνυμα που περναει είναι περα για περα αληθινό ερκει να δουλεψει καποιος σωστα και μεθοδικά.Δεν λένε καπου "γίνε μέλος ,θα καθεσαι κι εμεις θα σε πληρώσουμε".αυτό πραγματικα θα ηταν κορο'ι'δία.

Εγώ παντως έχω τη συνειδηση μου καθαρη απο τη στιγμη που η εγγραφη είναι δωρεαν , ενεργοποιπηται με 1 ευρώ παραγγελία και δεν είναι υποχρεωμενος κανεις για τίποτα .Αφού παραλάβει τον καταλογο αν του αρεσουν καποια πραγματα τα παραγγελνει αν οχι δε χρεωνεται για τίποτα.

Τωρα βλεπω ότι παρασυρθηκα και εγραψα ενα κατεβατό και ίσως σας κουρασα.Όμως εχω ενθουσιαστεί με αυτη τη δουλεια και λυπάμαι όταν οι άλλοι την αντιμετωπίζουν αρνητικά ,όσο κι αν το κατανοώ και το σέβομαι αυτό.(τα ίδια μου έλεγε η μαμά μου όταν της το πρωτοείπα"αποκλείεται να βγάλεις λεφτα με αυτό το τρόπο" πρόσφατα μου είπε πως νιώθει τύψεις που προσπάθησε να με αποτρέψει).

Σας ευχαριστώ που με ακούσατε (ή μαλλον ,με διαβάσατε...)

φιλικά,Ελένη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Είδατε πρόσφατα τη διαφήμιση του Red Bull που δείχνει με σκίτσα μια παραλία γυμνιστών και στη συνέχεια τη συνομιλία ανάμεσα σε μια γυναίκα και έναν άντρα και το πώς καταλήγει η διαφήμιση;

Όταν την πρωτοείδα θύμωσα και αγανάκτησα πάρα πολύ. Δεν είναι δυνατόν μία διαφήμιση τόσο προκλητικού σεξουαλικού περιεχομένου να τη δείχνουν στην τηλεόραση και μάλιστα σε ώρες που είναι τα παιδιά ξύπνια, όπως παράδειγμα την είδα σήμερα Κυριακή το πρωί κι άλλη φορά καθημερινή απόγευμα.

Πλέον οι διαφημιστές ή οι εταιρείες προϊόντων (δεν ξέρω ποιος έχει τη μεγαλύτερη ευθύνη) έχουν καταντήσει πλήρως ασεβείς προς τα παιδιά.

Για όνομα του Θεού επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γιατι.. μηπως οι διαφημισεις του Jumbo τι ειναι?? Απο τις πρώτες ραδιο..φονικές του έως τις τελευταίες. απαραδεκτες! Ελαφρως καλύτερες είναι οι τηλεοπτικές τους.

Link to comment
Share on other sites

Η χειροτερη για μενα διαφημιση ειναι του Τζαμπατζη και της μανας του.Εχουμε που εχουμε τις δυσκολιες μας ειναι αναγκη να μας "καθοδηγει" πως να γινουμε και καφροι?

Οσο για την οριφλειμ και την κοπελα που περιεγραψε ποιο πανω το συστημα με το οποιο δουλευει,εχω να την ρωτησω το εξης.Τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν ειναι μια εταιρεια πυραμιδα?Αφου και μονη σου το λες με τα νεα μελη και τα παλια μελη.

Επισης,φιλους εχεις ή σε εγκατελειψαν και σε βαρεθηκαν απο την επιμονη σου να τους κανεις μελη?Γιατι δεν λες οτι το καθε νεο μελος πρεπει καθε μηνα να εχει μια ελαχιστη παραγγελια και αν δεν εχει,πρεπει να κανει επιβαρυνοντας την τσεπη του?

Δεν ειναι ολα τοσο ροδινα,και μην τρελαθουμε κιολας οτι τα προιντα της συγκεκριμενης εταιρειας ειναι αριστης ποιοτητας.Τιγκα στις παραβενες ειναι,υποπτες για καρκινωματα.Οσες φορες εχω κανει παραγγελια για να βοηθησω εναν συναδελφο,αντι για κανονικα καλλυντικα...μου εφερναν καλλυντικα τυπου δειγματος!!


jN12p3.png

Την πάσαν ελπίδα μας,είς σε ανατίθεμεν,Μήτερ του Θεού,φύλαξον μας υπό την σκέπη σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οσο για την οριφλειμ και την κοπελα που περιεγραψε ποιο πανω το συστημα με το οποιο δουλευει,εχω να την ρωτησω το εξης.Τι σε κανει να πιστευεις οτι δεν ειναι μια εταιρεια πυραμιδα?Αφου και μονη σου το λες με τα νεα μελη και τα παλια μελη.

Επισης,φιλους εχεις ή σε εγκατελειψαν και σε βαρεθηκαν απο την επιμονη σου να τους κανεις μελη?Γιατι δεν λες οτι το καθε νεο μελος πρεπει καθε μηνα να εχει μια ελαχιστη παραγγελια και αν δεν εχει,πρεπει να κανει επιβαρυνοντας την τσεπη του?

Δεν ειναι ολα τοσο ροδινα,και μην τρελαθουμε κιολας οτι τα προιντα της συγκεκριμενης εταιρειας ειναι αριστης ποιοτητας.Τιγκα στις παραβενες ειναι,υποπτες για καρκινωματα.Οσες φορες εχω κανει παραγγελια για να βοηθησω εναν συναδελφο,αντι για κανονικα καλλυντικα...μου εφερναν καλλυντικα τυπου δειγματος!!

Κάνεις λάθος. Είμαι και εγώ μέλος στη συγκεκριμένη εταιρία και ξέρω κάποια πράγματα. Βέβαια εγώ δεν βγάζω μισθό από αυτή τη δουλειά..... το μόνο που πετυχαίνω είναι να μου έρχονται κάποια δικά μου προϊόντα φθηνότερα ή και τσάμπα. Κανένας ποτέ όμως δεν με υποχρέωσε να κάνω κάποια ελάχιστη παραγγελία και ούτε επιβαρύνθηκα με κάτι τους μήνες που δεν έβαλα παραγγελία. Όσο για τα προϊόντα ΣΑΦΩΣ και έρχονται σε κανονικό μέγεθος, προφανώς κάτι θα είχες παραγγείλει σε μέγεθος ταξιδιού και δεν το κατάλαβες, και η ποιότητά τους, για εμένα τουλάχιστον, είναι άριστη. Όσο για την ''πυραμίδα'', εννοείται ότι είναι ''πυραμίδα''. Όσο πιο πολύ το κυνηγήσει κάποιος τόσα περισσότερα βγάζει. Δεν είναι κακό αυτό. Αυτό δεν κάνουν και οι Ασφαλιστές και τόσοι άλλοι;;;;


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αν και είναι οι τελειες διαφημισεις, απο καθε αποψη, εικονας, ηχου, και φυσικα πολυ καλών μηνυμάτων (φέρνει την οικογένεια κοντά αφου ειναι απαραιτητη στο τραπέζι, ενώνει τις παρέες, νοιαζεται για τους ανθρωπους με προβλήματα, είχε και εκπομπη μαγειρικής με κυριο συνοδευτικο αυτή, περιλαμβανει ζωακια, παιδακια, Αγιοβασίληδες, πολεις, χωριά.....τα πάντα) μου φαινεται αδιανόητο να επιτρεπει το ΕΣΡ και καθε κρατικος μηχανισμός να προβάλεται τόσο πολύ ένα τοσο βλαβερο αναψυκτικο.

Φυσικα ειδα καπου στην κρατικη τηλεοραση την αντιδραση όπου ειναι η μαμα και δινει 10 κουταλιες ζαχαρη στο παιδι και λέει εσεις θα δίνατε?Τότε γιατι του δίνετε αναψυκτικό που σε καθε κουτακι εχει αυτή τη ζαχαρη?

Φυσικα αυτο το σποτ περναει στα ψιλά σε σχεση με το υπερεπαναλαμβανόμενο σποτ του κολοσσου της μαγικής, σουπερ, φανταστικης, τέλειας coca cola!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αν και είναι οι τελειες διαφημισεις, απο καθε αποψη, εικονας, ηχου, και φυσικα πολυ καλών μηνυμάτων (φέρνει την οικογένεια κοντά αφου ειναι απαραιτητη στο τραπέζι, ενώνει τις παρέες, νοιαζεται για τους ανθρωπους με προβλήματα, είχε και εκπομπη μαγειρικής με κυριο συνοδευτικο αυτή, περιλαμβανει ζωακια, παιδακια, Αγιοβασίληδες, πολεις, χωριά.....τα πάντα) μου φαινεται αδιανόητο να επιτρεπει το ΕΣΡ και καθε κρατικος μηχανισμός να προβάλεται τόσο πολύ ένα τοσο βλαβερο αναψυκτικο.

Φυσικα ειδα καπου στην κρατικη τηλεοραση την αντιδραση όπου ειναι η μαμα και δινει 10 κουταλιες ζαχαρη στο παιδι και λέει εσεις θα δίνατε?Τότε γιατι του δίνετε αναψυκτικό που σε καθε κουτακι εχει αυτή τη ζαχαρη?

Φυσικα αυτο το σποτ περναει στα ψιλά σε σχεση με το υπερεπαναλαμβανόμενο σποτ του κολοσσου της μαγικής, σουπερ, φανταστικης, τέλειας coca cola!!!!

11 όχι 10 (κουταλιες/κουτι εννοω!)

κι η απαντηση ειναι απλη (στο γιατι το ΕΣΡ αφηνει και για πολλα αλλα...) show me the money!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτή η διαφήμιση της συγκεκριμένης εταιρείας

http://www.youtube.com/watch?v=QcrynQZGec8

εγώ προσωπικά τη θεωρώ πρόστυχη.

Δεν ξέρω γιατί, τη θεωρώ προσβολή στους άστεγους, στους οικονομικούς μετανάστες, στις οικογένειες που παλεύουν να επιβιώσουν, στους κατοίκους εμπόλεμων περιοχών... δείχνει, πώς να σας το πω, ότι τι δηλαδή, ότι οι καταναλωτές της συγκεκριμένης είναι στην κοσμάρα τους, δεν πα να καίγεται ο κόσμος?

Δεν ξέρω πώς να το εκφράσω, μου προκαλεί οργή πάντως.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς οι διαφημίσεις που απευθύνονται σε έφηβους είναι οι χειρότερες...

αν και τώρα που το σκέφτομαι, τα πατατάκια είναι για όλους...

μιλάω για την νέα διαφήμιση με τον Σάκη (μην ρωτήσει καμία ποιον Σάκη) και την... μπατσίνα να την πω? αυτή με το γκρο πλαν στον πισινο και τα λάγνα βλέματα πάνω από μια σακούλα τηγανιτές πατάτες...

και αναφέρω αυτή γιατί ναι μεν η κακογουστιά χτυπάει στο μάτι, και από την άλλη αν είναι να σχολιάσω τις κρατικές διαφημίσεις, τύπου όλοι μαζί θα τα καταφέρουμε, θα δυσκολευτώ πολύ ψυχολογικά ώρα που ναι, και έχω και δύο νήπια με πυρετό, έχω βάρδυα και δεν θα το αντέξω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...