Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Υποκοριστικό του Σωτηρία...


mariadiam3

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Καλή Χρόνια σε όλους!! Είμαι νέο μέλος στο Forum...και θα ηθέλα τη γνώμη σας για το όνομα Σωτηρία και ποιά υποκοριστικά θα μπορούσαν να προκύψουν...;:confused:

Έχω σκεφτεί τα εξης:

Σώτια

Ίρις

Ρία

Ηρώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!! Καλή Χρόνια σε όλους!! Είμαι νέο μέλος στο Forum...και θα ηθέλα τη γνώμη σας για το όνομα Σωτηρία και ποιά υποκοριστικά θα μπορούσαν να προκύψουν...;:confused:

Έχω σκεφτεί τα εξης:

Σώτια

Ίρις

Ρία

Ηρώ

Καλησπερα!χρονια πολλα κ καλη χρονια!μια φιλη μου τη φωναζουμε Σώτη.το ιρις κ ηρω ειναι αλλα ονοματα.προσωπικα το σωτια δε μου αρεσει.το ρια ειναι μια καλη εναλλακτικη.αυτο θα προτιμουσα εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!χρονια πολλα κ καλη χρονια!μια φιλη μου τη φωναζουμε Σώτη.το ιρις κ ηρω ειναι αλλα ονοματα.προσωπικα το σωτια δε μου αρεσει.το ρια ειναι μια καλη εναλλακτικη.αυτο θα προτιμουσα εγω

Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη χρονια, μιας κ Σωτηρια κ γω..θα σου πω οτι δεν μ το αλλαξαν ποτε οι γονεις μου, τα τελευταια χρονια ομως καποιοι φιλοι με λενε Ρια...πιο μικρη καποιοι με φωναζαν και Ρουλα απο το Σωτηρουλα, αν ειχα να επιλεξω ειχα ακουσει κοπελα που το ειχε κανει Ηρια κ μου αρεσε πολυ.:D


uOZHp12.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ καλη χρονια, μιας κ Σωτηρια κ γω..θα σου πω οτι δεν μ το αλλαξαν ποτε οι γονεις μου, τα τελευταια χρονια ομως καποιοι φιλοι με λενε Ρια...πιο μικρη καποιοι με φωναζαν και Ρουλα απο το Σωτηρουλα, αν ειχα να επιλεξω ειχα ακουσει κοπελα που το ειχε κανει Ηρια κ μου αρεσε πολυ.:D

Όμορφο το Ήρια δεν το είχα ξανάκουσει.. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τα Σώτια & Ίρις τα έχουν κάνει γνωστές μου απο το Σωτηρία και έτσι τα σκέφτηκα.. το Ήρω μου το πρότειναν από το Σωτήρω (χαχα) αλλά δεν μου αρέσει ιδιαίτερα.Τα Ρούλα,Σωτηρούλα δεν μου αρέσουν.

Αρχικά σκεφτόμουν για ολόκληρο ως έχει αλλά με επηρέασαν ό,τι ειναι λίγο βαρύ για κοριτσάκι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μάλλον στο ολόκληρο θα καταλήξω...αν και με δελεάζουν πολύ τα Ήρια & Ίρις..

Το Σόνια νομίζω βγαίνει απο το Διονυσία..;

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις γνώμες σας και αν υπάρχουν και άλλες...καλοδεχούμενες!!! :D

Εξάλλου έχω χρόνο να το σκεφτώ μέχρι το Μάη που περιμένουμε την μικρή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...