Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑΤΡΟΥ ,ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!


sofilia

Recommended Posts

Δεν θα μακρυγορησω..γιατι ηδη εχω κανει αναλυτικο post για την κατασταση μου ....Διανυω την 10η εβδομαδα κυησης...Πρωτη φορα εγκυος... Στην 6η εβδομαδα κυησης παρουσιασα αιμορραγια... :? που κρατησε 3 μερες και περασε με θεραπεια και ακινησια. ο γιατρος αρκεστηκε να μου πει πως συμβαινει και να μην ανησυχω...περασανε 3 εβδομαδες...στην 9η εβδομαδα κυησης να σου ξανα το αιμα...πιο πολυ αυτη την φορα .. αντε τρεχα στον γιατρο παλι... Για αλλη μια φορα ο γιατρος περα απο την αγωγη που μου συστησε.. μου ειπε να μην ανησυχω και πως ολα θα πανε καλα και πως το αιμα θα σταματησει.. οι μερες ομως περνουσαν και το αιμα δεν σταματαγε....και εγω φυσικα ανησυχουσα ακομα πιο πολυ...και πεστο ενστικτο πεστο διαισθηση ενιωθα πως κατι δεν παει καλα...οταν τηλεφωνησα στον γιατρο μετα απο 5 μερες αιμορραγιας να του εκφρασω την ανησυχια μου αρκεστηκε να μου πει πως δεν ειναι φυσιολογικο το αιμα..αλλα και πως δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα περα απο αυτα που μου ειπε...Τον ρωτησα αν πρεπει να αυξησω τις δοσεις του utrogestan ή κατι και ειπε παλι ΟΧΙ. Εμενα με ετρωγε το κομματι που δεν μου εδινε μια εξυγηση και οταν ξαναπηγα να με δει μετα 7 μερες του ειπα γιατρε τοσο αιμα ουτε στην περιοδο...μου λεει δεν ξερουμε παντα απο που ειναι.. και οταν το ρωτησα αν πρεπει να παρω σιδηρο λογω το αιμα που χανω μου ειπε οχι. Να μην τα πολυλογω...δεν εφησυχαστηκα και αποφασισα να παω και σε αλλον γιατρο να παρω μια δευτερη γνωμη. Οταν εξυγησα στον γιατρο τα σχετικα.. δεν το πιστευε πως ο γιατρος δεν μου ειχε δωσει μια εξυγηση.. μου λεει εισαι 10 εβδομαδων δεν υπαρχει ανεξηγητη αιμορραγια. και οταν με ρωτησε αν μου εκανε διακολπικο υπερηχογραφημα περα απο κοιλιακο του ειπα οχι. και παλι απορησε. Το αποτελεσμα ? Τρομαξε ο γιατρος απο το ποσο αιμα ειχα και κανοντας το διακολπικο υπερηχογραφημα διαπιστωθηκε πως υπαρχει αποκολληση... :cry: Μου αυξησε φυσικα τις δοσεις (utrogestan) μου ειπε ΠΛΗΡΗ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ...και με ρωτησε αν παιρνω σιδηρο και οταν ειπα οχι...μου λεει πρεπει οπωσδηποτε να παρεις χανεις πολυ αιμα...Ειπα την ιστορια.. για να περασω δυο μηνυματα... οταν το ενστικτο σας λεει πως κατι δεν παει καλα να το ακολουθειτε....και ας σας βγαλει ψευτρες τουλαχιστον θα ξερετε...και το δευτερο...ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ ΙΑΤΡΟΥ..ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΙ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΛΑΘΗ..... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

sofilia μου έχεις απόλυτο δίκιο...και δεν μπορεις να φανταστεις πόσο σε καταλαβαίνω... Τις 14 πρώτες εβδομάδες τις εγκυμοσύνης μου είχα αίμα !!! Το καλό ήταν ότι έχω πολύ καλή γιατρό που μου είπε ότι πρέπει να βρούμε γιατί έχω αίμα. Δεν ήταν ούτε αποκόλληση , ούτε είχε σπάσει κάποιο αγγείο. Τελικά είχα πολύποδα στον τράχηλο που δεν φαινόταν με τον υπέρηχο, φαντάσου δεν φάνηκε ούτε στην αυχενική. Η γιατρός μου το είδε τελικά με τα μάτια της!!!!!!! Απ ότι μου είπε είναι εξαιρετικά σπάνιο και μη συμβατό με την εγκυμοσύνη. Τώρα πια μου τον έχει κόψει και καυτηριάσει αλλά λόγω εγκυμοσύνης δεν μπορεί να μου βγάλει τις ρίζες (θα τις βγάλουμε αργότερα). Αυτό που μπορώ πλέον να πω είναι ότι δεν υπάρχει σύμπτωμα χωρίς αιτία και ότι ο γιατρός είναι ό,τι πιο σημαντικό...

Link to comment
Share on other sites

sofilia μου έχεις απόλυτο δίκιο...και δεν μπορεις να φανταστεις πόσο σε καταλαβαίνω... Τις 14 πρώτες εβδομάδες τις εγκυμοσύνης μου είχα αίμα !!! Το καλό ήταν ότι έχω πολύ καλή γιατρό που μου είπε ότι πρέπει να βρούμε γιατί έχω αίμα. Δεν ήταν ούτε αποκόλληση , ούτε είχε σπάσει κάποιο αγγείο. Τελικά είχα πολύποδα στον τράχηλο που δεν φαινόταν με τον υπέρηχο, φαντάσου δεν φάνηκε ούτε στην αυχενική. Η γιατρός μου το είδε τελικά με τα μάτια της!!!!!!! Απ ότι μου είπε είναι εξαιρετικά σπάνιο και μη συμβατό με την εγκυμοσύνη. Τώρα πια μου τον έχει κόψει και καυτηριάσει αλλά λόγω εγκυμοσύνης δεν μπορεί να μου βγάλει τις ρίζες (θα τις βγάλουμε αργότερα). Αυτό που μπορώ πλέον να πω είναι ότι δεν υπάρχει σύμπτωμα χωρίς αιτία και ότι ο γιατρός είναι ό,τι πιο σημαντικό...

Ο γιατρος ειναι το πιο σημαντικο οπως το ειπες... Ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια ευκολη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα....

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...