Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Δεν μπορω να βρω νονα


dwrothea

Recommended Posts

Γεια σας κι εγω με τη σειρα μου θα γραψω το προβλημα που εχω..εχω μια μικρουλα 9 μηνων και δεν υπαρχει ενας ανθρωπος να θελει να τη βαφτισει..εχουμε εξαντλησει ολα τα περιθωρια,φιλους συγγενεισκ.τ.λκαι τιποτα.ειχαμε κλεισει με καποια κοινη γνωστη μας αλλα την ακυρωσαμε τη κουμπαρια γιατι δεν ηταν ενταξει συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια...ειπα στις κολλητες μου μεχρι να πληρωσω τη βαφτιση και να μου τη βαφτισουν και παλι αρνηθηκαν...δεν ξερω τη αλλο μπορω να κανω..πειτε μου καμια ιδεα κατι...εχω κλεισει τη βαφτιση για μαρτιο και δεν εχω βρει ακομα νονα,ειναι λιγο τραγικο,αλλα το πασχα δεν γινονται βαφτισεις και το καλοκαιρι θα ειναι θηρια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα, μην αγχωνεσαι οτι πρεπει να γινει η βαπτιση ως τον μαρτη. Και μεσα στη σαρακοστη γινονται βαπτισεις, ως την Κυριακη των Βαίων η την αμεσως προηγουμενη-κατα αλλους ιερεις. Μην αγχωνεσαι καποιος θα βρεθει απο εκει που δεν θα το περιμενεις, ετσι εγινε και με την δικη μου την τριτη κορη. Τελικα την βαπτισα 14 μηνων και ηταν ωραια, περπατουσε και δεν εκλαψε πολυ, ενω ειναι τρομερη γκρινιαρα! Απευθυνσου στην ενορια σου, ολο και καποιον θα γνωριζουν που ψαχνει να βαπτισει, μερικες φορες καλυτερα να μην ειναι ουτε φιλος ουτε συγγενης..

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα φαινεται ότι η ζωη δεν είναι δικαιη.Και εγω με βια καταφερα να μου βαφτισει το παιδι η θεια μου τελικα. εδωσα στο παιδι και το ονομα της για να ευχαριστηθεί,πληρωσα ολη τη βαφτιση και το κερασμα μετα και δεν αξιωθηκε ουτε το παιδι να κραταει στη διαρκεια του μυστηριου.περιττο να σου πω ότι τωρα η κορη μου είναι 5.5 χρονων και το πασχα εγω τις αγοραζω τη λαμπαδα και τα σχετικα...ουτε ένα δωρο ποτε δεν μας εκανε...

Link to comment
Share on other sites

Αγχωνομαι γιατι λογω δουλειας του αντρα μου δεν μπορουμε να τη βαφτισουμε οποτε θελουμε.και ειναι συγκεκριμενες ημερομηνιες που μπορει..δηλαδη λετε να ρωτησω τον παπα μηπως ξερει καποιον να τη βαφτισει;τωρα για αλλους εσυ ησουν τυχερη μαλλον για μενα δεν το κοβω...

Link to comment
Share on other sites

Ε αυτο δεν ειναι ωραιο.τι δηλαδη μονο για να το βαλει στη κολυμπηθρα;δεν ειναι ετσι να εισαι νονος το παιδακι χρειαζεται να ασχολεισαι μαζι του και παντα κατι περιμενει απο σενα..κριμα ...κι εγω τη κουμπαρια μου τη χαλασα επειδη η νονα της(πρωην)δεν ειχε ασχοληθει καθολου μαζι της μια φορα τη πηρε αγκαλια και αυτο για 5 λεπτα..συν αυτου της πηρε καλτσακια για δωρο με ενα μισι ευρω;;ενταξει οσο και να μην εχεις γιατι η εποχες ειναι δυσκολες δεν μιλαμε για παραλογα πραγματα αλλα οχι και καλτσακια ειπαμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα.να σας ζησει κ ευχομαι να πανε ολα καλα με τη βαπτιση.γνωμη δεν επρεπε να κλεισετε ημερομηνια.ας τη βαπτισετε κ στα 4!τι εγινε;δε θα τη φωναζετε μπεμπα.αδερφια δεν εχετε;αδερφια γονιων;εχετε ξεκαθαρισει οτι θελετε να αγαπαει το παιδι,να τη βλεπει;κ μια λαμπαδα μεχρι να μεγαλωσει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.και οχι αδερφια δεν εχουμε.τα αδερφια των γονιων δεν θελουν γιατι μπερδευονται οι τιτλοι και καλα.ειμαι θεια δεν θα μαι και νονα.και οσο για να το αγαπαει και να το βλεπει αυτα εννοουντε πιστευω απο τη στιγμη που θες να βαφτισεις..δεν θελει παρακαλια η αγαπη...

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει πλεον δυσκολη η κουμπαρια γιατι ολοι σκεφτονται τα οικονομικα, οχι μονο για το μυστηριο, αλλα και για μετα.. Αυτο δηλαδη εγινε αυτη η υπεροχη πνευματικη σχεση, μια οικονομικη υποχρεωση.. Βεβαια οι περισσοτεροι νονοι αγαπουν τα βαπτιστηρια τους και ειναι κοντα τους οσο μπορουν, θελω να πιστευω.. Παντως κι εγω εμεινα 'ορφανη' απο νονο λιγο καιρο μετα την βαπτιση και λιγα χρονια μετα με υιοθετησε η νονα της αδελφης μου κι ετσι η ελλειψη δεν μου στοιχισε. Ελπιζω να βρεθει συντομα καποιος αξιος νονος η νονα και για το δικο σας μωρακι!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα δωροθεα δεν ξερω αν ειναι αργα αν εισαι Αθηνα στην βαφτίζω εγω κοριτσι μου αν ειναι δυνατον και θα εχει και λαμπάδα καθε χρονο και παιχνιδάκια ήμαρτον εδω βοηθάμε τοσους ενα παιδακι να μνν βρισκει νονά το θεωρω εντελως τραγικο. Το θεωρω μεγαλη ευλογία να βαφτίσω ενα αγγελούδι. Στειλε μου pm.

  • Μου αρέσει 1

[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Και εγώ δυσκολεύτηκα στο δεύτερο να βρω νονό,όχι στο 3ο ή 4ο που ψάχνονται συνήθως! Πάντως η κουμπαρια είτε είναι με γνωστούς,συγγενείς,φίλους ή άγνωστους είναι μια δύσκολη υπόθεση...Και ναι δυστυχως στις μέρες μας όλοι σκέφτονται το οικονομικό,όχι μόνο τα έξοδα της βαφτισης αλλά και τα δωρα μετά..

Είναι μεγάλη ευλογία να κάνεις έναν άνθρωπο χριστιανό και οι υποχρεώσεις του νονού είναι πνευματικές και όχι υλικές.

Μακάρι να βαφτίστηκε το παιδάκι και να είναι καλοφωτισμενο!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...