Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Cafe Ιανουάριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

τα περισσότερα παιδάκια πιστεύω δεν ειναι ευκολα με αυτα...κι εμενα ουτε να το δει...ομως το προτιμαει με το κουταλι ολο μπαμ και κατω...με τη συριγγα μεχρι και εμετο εκανε μια φορα...αλλα βασικα δεν ξερω τι να σας πω, εχει πιει 3-4 φορές ολες κι ολες!:tongue: με το κουτάλι ηταν το καλοκαίρι που ηταν και πιο μεγάλη...περαστικά του μικρούλη!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευτυχώς εμένα τα σιριόπια με τη σύρηγγα τα πίνει και μάλιστα θέλει να την κρατάει και μόνος του. αυτό που δεν θέλει με τίποτα και μόλις το δει τρέχει είναι η συσκευή της otrisalin που καθαρίζεις τη μυτούλα τους. εκεί μας ακούει όλο το τετράγωνο. βέβαια είναι πολύ βάρβαρο αλλά υπάρχει άλλος τρόπος να καθαρίσεις τις μουξούλες τους;

Link to comment
Share on other sites

Εμας η κακομόιρα απο τον Αύγουστο που γυρίσαμε και μέχρι τώρα έχει τρελλαθεί στις ιώσεις και στις λοιμώξεις και συνέχεια έιμαστε με αντιπυρετικά , ρινοπλύσεις και συσκευες απόφραξης .Λοιπόν ακούστε το Ponstant δεν μπορώ να το μυρίσω απο παιδί όταν το έδωσα πρώτη φορά στην μικρή έκανα εμετό και η μικρή με χάζευε αλλά ευτυχώς εκέινη το πίνει ,έχει συνδιάσει ότι η σύριγγα είναι για σιρόπι και μόλις με δεί ανοιγει το στόμα ακόμα και όταν πάω για πλύσεις .Εμένα η μικρή τρώει μόνη της εκτός απο τα πολύ σουποείδη φαγητά που προτιμώ να την βοηθάω .

Απο 1,5 χρονών μίλαγε κανονικά με ολοκληρωμένες προτάσεις αφού ο γιατρός της γέλαγε με αυτά που του έλεγε και τώρα με το που κατουρηθεί η κάνει κακάκια αν δεν κατεβάσει τα ρούχα για να πάει στην κύρια λεκάνη έρχεται μόνη της και μου λεεί να την αλλάξω .Απλά είπαμε χειμώνας και δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος για να την κόψουμε την βρωμοπάνα.:-(

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια το καινούργιο εμβόλιο θα το κάνετε στα παιδάκια σας γιατί εμένα η παιδίατρος ήταν κατηγορηματική στο όχι. αλλά και από φίλες μου με παιδάκια καμία δεν θα το κάνει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
ευτυχώς εμένα τα σιριόπια με τη σύρηγγα τα πίνει και μάλιστα θέλει να την κρατάει και μόνος του. αυτό που δεν θέλει με τίποτα και μόλις το δει τρέχει είναι η συσκευή της otrisalin που καθαρίζεις τη μυτούλα τους. εκεί μας ακούει όλο το τετράγωνο. βέβαια είναι πολύ βάρβαρο αλλά υπάρχει άλλος τρόπος να καθαρίσεις τις μουξούλες τους;

την εχω μαθει να φυσαει τη μυτη της, της εδειχνα και το εκανε την επρηξα στα μπραβο κλπκλπ και τωρα το κανει μονη της απο το καλοκαίρι... Της λέω απλα φυσα τη μυτούλα. Αν εχει μπουκωμα την φυσαει πολυ καλά και δυνατά, αν οχι , οχι τοσο καλά. Παντως τα πολλά οτριζαλιν με αυτο τον τροπο τα αποφυγαμε...Αξιζει να το προσπαθησετε!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχομαι σε όλες τις μανούλες Ιανουαρίου 2008 να τους ζήσουν τα παιδάκια τους κ σε όσες προσπαθούν για ακόμα ένα παιδάκι καλή επιτυχία!!!!

Επιτελους βρηκα συμπαρασταση!!!1ον ειμαι και εγω απο Αρτα, 2ον ο Κωστακης μου γεννηθηκε στις 8/1/08 και 3ον και εμεις τρωμε ακομα αλεσμενα γιατι βαριομαστε να μασησουμε(αν και η μαμα εχει δοκιμασει σχεδον τα παντα)!!!!!!:P:p:p

Και εμένα ο 2ος γιος μου γεννήθηκε στις 8/1/08!!!

Από φαγητό εμείς τρώμε τα πάντα, τα πάντα όμως κ όλη την ώρα!!!:rolleyes: Ευτυχώς όμως είμαστε λεπτούληδες!!!

Από ύπνο, σαν 2ο παιδί, τον βάζω στην κούνια, του λέω αγριεμένα "κοιμίσου" ησυχάζει κ κοιμάται!!!!:-P Είναι καλούλης μωρέ...

Την πάνα κ εμείς το καλοκαίρι θα την κόψουμε! Δεν προσπαθώ νωρίτερα, την έχω πατήσει με τον μεγάλο!:-(

Όσο για τα γενέθλια θα τα κάνουμε μαζί για τα δύο μεγάλα μιας κ οι δύο είναι γεννημένοι Γενάρη:!: Απλά στις 8/1 θα φτιάξω μια τούρτα για μεταξύ μας και θέλω ιδέες για κρέμα γιατί για παντεσπάνι έχω συνταγή δοκιμασμένη!

Αυτά από μένα, καλή συνέχεια ευχομαι...


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμείς πέρσι είχαμε τον winnie. για φέτος είμαστε ανάμεσα σε στρουμφάκια και μίκι αλλά ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει. θα τον αφήσουμε να διαλέξει μόνος του μάλλον τι του αρέσει.

αχ κορίτσια εχτές φτιάξαμε κουραμπιέδες και μελομακάρονα με τη βοήθεια του μικρού ηταν αποθέωση να τον βλέπεις να τακτοποιεί τους κουραμπιέδες στο ταψί.:D:D

ρε κορίτσια είναι τώρα περίπου μια βδομάδα που ξυπνάει μεσ τη νύχτα και θέλει να έρθει στο κρεβάτι μας και όχι τίποτα άλλο έλεγα ότι δεν έμαθε στο κρεβάτι των γονιών του τώρα θα το μάθουμε που μεγαλώνουμε

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο'μενα κοριτσια και χρονια πολλα!!!

Η μικρη Γιωργια μας,γεννηθηκε 31-1-2008 και επειδη θελαμε να μη μεινει για πολυ μονη της,χωρις αδελφακι,πριν απο 40 μερες,γεννησα ακομα ενα κοριτσακι και μπορω με απολυτη βεβαιοτητα να σας πω πως την αγαπα και την προσεχει πολυ,σε αντιθεση με πολλους που μου ελεγαν πως θα ζηλευει κτλ.

Θα χαρω πολυ να τα λεμε απο'δω,

να σας ζησουν τα ζουζουνια σας:D


Γιωργία :arrow: 31/1/2008

Μυρτώ :arrow: 13/11/2009

Σας λατρεύω γλυκά μου κοριτσάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο'μενα κοριτσια και χρονια πολλα!!!

Η μικρη Γιωργια μας,γεννηθηκε 31-1-2008 και επειδη θελαμε να μη μεινει για πολυ μονη της,χωρις αδελφακι,πριν απο 40 μερες,γεννησα ακομα ενα κοριτσακι και μπορω με απολυτη βεβαιοτητα να σας πω πως την αγαπα και την προσεχει πολυ,σε αντιθεση με πολλους που μου ελεγαν πως θα ζηλευει κτλ.

Θα χαρω πολυ να τα λεμε απο'δω,

να σας ζησουν τα ζουζουνια σας:D

Κορίτσια, χρονια πολλά και από εμένα.

Αγαπητή μου Spiroulina, να σου ζήσουν τα παιδάκια σου, να είναι πάντα γερά και να τα χαίρεσαι.

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, και εύχομαι στη δική σου περίπτωση να μην ισχύσει, αλλά η "ζήλια" σε πολλά παιδάκια δεν εκδηλώνεται από την αρχή. Στη δική μου περίπτωση, όταν έκανα τον μικρούλη μου, η κόρη μου, που τότε ήταν δυομισι ετών, τον πρόσεχε καλύτερα κι από τον εαυτό της. Αλλά τότε ο μικρός κοιμόταν όλη μέρα σχεδόν και όταν ξυπνούσε καθόταν στο ρηλάξ και δεν την ενοχλούσε. Τώρα, όμως, που περπατάει, μιλάει και της παίρνει τα παιχνίδια της δεν μπορώ να σας περιγράψω τι γίνεται στο σπίτι. Το ξύλο πάει σύννεφο και η ανασφάλειά της έχει χτυπήσει κόκκινο.

Το ότι συμβαίνει στα δικά μου παιδιά δεν σημαίνει ότι θα συμβεί και σε σας.


line_flow1_beg_girl_time_1118980800_text_c720eafcf1e720eceff520e5dfede1e9.gif

line_m123_beg_17_time_1201064400_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και χαρούμενες γιορτές σε όλες μας!!!!

Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!!!

Γεια σας και απο'μενα κοριτσια και χρονια πολλα!!!

Η μικρη Γιωργια μας,γεννηθηκε 31-1-2008 και επειδη θελαμε να μη μεινει για πολυ μονη της,χωρις αδελφακι,πριν απο 40 μερες,γεννησα ακομα ενα κοριτσακι και μπορω με απολυτη βεβαιοτητα να σας πω πως την αγαπα και την προσεχει πολυ,σε αντιθεση με πολλους που μου ελεγαν πως θα ζηλευει κτλ.

Θα χαρω πολυ να τα λεμε απο'δω,

να σας ζησουν τα ζουζουνια σας:D

Σπιρουλίνα να σου ζήσει η 2η κορούλα σου!! Και εμένα το τρίτο μου στις 29 κλέινει 2 μήνες!!!

Τα πράγματα μέσες άκρες έχουν όπως σου τα περιγράφει η Dorita!!! Το βλέπω κ εγώ στα μεγάλα! Από την στιγμή που το μικρο διεκδικεί αρχίζουν οι σκοτωμοί με το μεγάλο!!

Τώρα για την ισορροπία που φέρνει το 3ο στο σπίτι δεν ξέρω ακόμα γιατί μόλις γεννήθηκε!!!! Μακάρι πάντως...


Έγιναν 4 οι άντρες στην ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα κι από μένα. Εχω μια κορούλα γεννημενη στις 31-1-08 και περιμενουμε το μπέμπη μας μεσα στο Φλεβαρη. Δεν ξερω αν θα ζηλεψει, αλλα σιγουρα θα του "αλλαξει τα φωτα". Από τώρα μου σηκώνει τη μπλουζα και του φωναζει: "οχι νανι, ελα εξω παιξουμε!!!"


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...