Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Kiddoσε ευχαριστω για την απάντηση σου. Έχω πάει στην γνωστή αιματολόγο έχω την μετάλλαξη Leiden αλλά δεν σχετίζεται με αποβολές, παρόλα αυτά έπαιρνα αντιπηπτικη αγωγή και κορτιζόνη για καταστολή αν κ δεν βρέθηκε αυτοάνοσο. Έχω θυρεοειδέκτομη όποτε παίρνω καθημερινά t4 και με παρακολουθεί ενδοκρινολόγος χρονια. Όλες οι κυήσεις ήταν αυτόματη αποβολη, σε καμία δεν ειχα αιμορραγία. Όσον αφορά το σπερμα επέμενα παρά πολυ να το ελέγξουμε πριν την γονιμοποίηση αλλά ο γιατρός και οι εμβρυολογοι επέμεναν ότι είναι πολυ καλό διοτι γονιμοποιουσε σχεδόν όλα τα ωάρια που έγιναν βλαστοκυστες άριστες. Ο σύζυγος 33 ετών.  Για να καταλάβεις από τα 12 ωάρια της δότριας τα 9 ήταν ώριμα και τα 7 έγιναν βλαστοκυστες. Όπως κ να έχει δυστυχως δεν μπορώ να κάνω κάτι όσον αφορά το σπερμα γιατί έχω έμβρυα στην κατάψυξη. Έκανα απόξεση την προηγούμενη εβδομάδα κ το στείλαμε για έλεγχο για να έχουμε μια απάντηση από εκεί θα εξαρτηθούν πολλα.
      Έχω κάνει υστεροσκοπηση και ήταν καθαρή.
      Ο γιατρος μου δεν πιστεύει στο μικρωβιωμα της μήτρας θεωρεί πως είναι σε ερευνητικό στάδιο και δεν το προτείνει , θεωρει πεταμένα λεφτά και χάσιμο χρόνου. 
      Εννοειτε πως δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις του και δεν πιστεύω ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Όταν μια κατάσταση επαναλαμβάνεται υπάρχει κάποιο πρόβλημα. 

       

Υφασμάτινες Πάνες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

stefanie σε ευχαριστώ, αλλά δεν ψάχνω κάτι τέτοιο!

Οι πάνες που θέλω είναι αυτής της μορφής: https://www.google.gr/search?q=%CF%85%CF%86%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CF%82+%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CF%82&biw=1536&bih=731&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiL5fn-z53PAhXEVxQKHSwuC4cQ_AUIBigB#imgrc=8MskpA-85kc8lM%3A

Να είσαι καλά και σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου!


My Child.

My Everything.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

γειά σου έχω 2 πακέτα

τις ποπολινι τις πάνες (popolini)

δεν εχουν χρησιμοποιηθει ποτε,

μονο το 1 πακετο απλως το εχω πλυνει μια φορα,

για να τις χρησιμοποιησω, αλλά τελικα επειδή είχα θεμα με το θηλασμό (επαναγαλακτισμός δύσκολα),

επελεξα να επικεντρωσω εκει την ενεργεια μου και ετσι ποτε δεν χρησιμοποιηθηκαν.

εχω και διάφορα αδιάβροχα βρακακια αυτα που μπαινουν απο πάνω, συνολο σίγουρα 4 βρακακια αδιαβροχα απο τα οποια 1 ή 2 ειναι small το πρώτο δηλαδή μέγεθος.

το 1 πακετο ειναι οπως αγοράστηκε,δεν βγήκαν ποτέ οι πανες απο μεσα.

το 2 πακετο 1 φορά πλυθηκε (Χωρίς απορρυπαντικο , απλως με νερό ).

http://gabi.gr/Υφασμάτινες-πάνες/Πάνες-μωρού-υφασμάτινη-προσφορά-σετ/Πάνες-μωρού-υφασμάτινες-προσφορά

δινω

Το ένα πακέτο, αυτό που δεν έχει ανοιχτεί καν, 90 ευρώ.

αυτό που έχει ανοιχτεί και πλυθεί μια φορά με νερό, 60 ευρώ.

τα δύο πακέτα, (εχουν ολες και επιθεμα που κουμπώνει) και τα εξτρά αδιαβροχα βρακακια

μαζί, σε τιμή 135 ευρώ.

Είναι εντελώς καινούρια, δεν έχουν δηλαδή τοποθετηθεί καν μια φορά πάνω σε πωπουδάκι.

ειναι αυτες και ειναι organic


 η γλυκουλα μου είναι ήδη 10 ετών!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα belleblue, και συγνώμη για την καθυστέρηση!

Έχω δοκιμάσει στον μικρό μου popolini και δυστυχώς δεν τον βόλεψε η εφαρμογή οπότε και τις πούλησα. Αν θέλεις υπάρχει ομάδα στο Facebook που σίγουρα θα τις πουλήσεις, στείλε μου μήνυμα αν δεν είσαι ήδη μέσα! Σ'ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου!

Up!

GroVia, Milovia ψάχνω! <3


My Child.

My Everything.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Γειά σας, πουλάω υφασμάτινες πάνες με μόνο 2 μηνών χρήση!

- 10 Bumgenius Organic με κουμπιά, All in one, One size + τα επιθέματά τους από βαμβάκι οργανικό στην τιμή των 140ευρώ

Βασικά Χαρακτηριστικά
– Απορροφητικό στρώμα ενσωματωμένο στο αδιάβροχο εξωτερικό κάλυμμα.
– Ιδιαίτερα μαλακά υλικά σε επαφή με το δέρμα του μωρού.
– Εύκολη χρήση σε ένα βήμα πανί, δεν χρειάζεται να τοποθετήσουμε τίποτα επιπλέον!
– Διπλή σειρά από κουμπάκια, διευκολύνει στο να κουμπώνουμε ανάλογα κάθε φορά επιτυγχάνοντας την καλύτερη εφαρμογή.
– Εξαιρετικά απορροφητικό, πιστοποιημένο βιολογικό βαμβάκι στο εσωτερικό.
– Απαλό ελαστικό γύρω από τα πόδια που αποτρέπει τυχόν διαρροές!
– Ένα μέγεθος κατάλληλο για μωρά από 3.5 έως 16 κιλά.

- 5 Bumgenius Freetime με κουμπιά, All in one, One size + τα επιθέματά τους από βαμβάκι οργανικό στην τιμή των 70ευρώ

Χαρακτηριστικά

  • 3×3 σειρές από κουμπάκια για την προσαρμογή μεγέθους από small, σε medium & large (κατάλληλο για μωρά από 3,5 έως 16 κιλά περίπου).
  • Κομψή, απαλή και άνετη εφαρμογή
  • Ευκολία στη χρήση καθώς δεν απαιτείται γέμισμα ή έξτρα επιθέματα.
  • Δύο σειρές από κουμπάκια για προσαρμογή στη μέση και στα ποδαράκια, εξασφαλίζουν την άριστη εφαρμογή κάθε φορά!
  • Απαλό ελαστικό γύρω από τα πόδια, συγκρατεί τυχόν διαρροές .
  • Τα επιθέματα είναι ραμμένα στο βρακάκι έτσι ώστε να στεγνώνουν γρήγορα αλλά και να προσφέρουν απορροφητικότητα όπου χρειάζεται περισσότερο.

Η νέα πάνα από την Bumgenius! Όλα σε ένα, ενός μεγέθους, που στεγνώνει γρήγορα. Η πιο εύκολη πάνα στην αγορά! Η νέα πάνα ανταποκρίνεται στις ανάγκες των γονιών για πάνες που προσφέρουν ευκολία στη χρήση, εξαιρετική απορροφητικότητα, καλή εμφάνιση χωρίς μεγάλο όγκο και υλικά που στεγνώνουν γρήγορα! Η πάνα Bumgenius Freetime, έχει όλα τα επιθέματα ραμμένα πάνω στο εξωτερικό αδιάβροχο βρακάκι, με τέτοιο τρόπο ώστε να ανοίγουν για γρήγορο στέγνωμα, αλλά και να μην χάνονται μέσα στον κάδο με τα πλυμένα ρούχα.

- 5 Little Lamp τσέπης με κουμπιά, All in one, One size + τα επιθέματά τους από βαμβάκι οργανικό στην τιμή των 40ευρώ

Χαρακτηριστικά

Οι επιτυχημένες και οικονομικές πάνες επανασχεδιάστηκαν για να προσφέρουν ακόμα καλύτερη χρήση. Τα επιθέματα από μικροΐνες έχουναντικατασταθεί με υπερ-απορροφητικό μπαμπού για μέγιστη απορροφητικότητα και συγκράτηση των υγρών. Το ύψος του καβάλου έχει επίσης αυξηθεί σύμφωνα με τις συστάσεις των πελατών, καθιστώντας τις Little Lamb One Size μια καλή επιλογή για τα ψηλότερα μωρά. Το κάλυμμα είναι κατασκευασμένο από ποιοτικό ελαστικό και σε συνδυασμό με μια έξυπνη κατανομή των σναπς  μπορείτε να αλλάξετε το μέγεθος για καλύτερη εφαρμογή καθώς μεγαλώνει το μωρό.Κάθε πάνα που διατίθεται πλήρης με δύο από τα διάσημα επιθέματα μπαμπού. Δεδομένου ότι δεν υπάρχουν ογκώδεις ραφές στα επιθέματα, στεγνώνουν γρηγορότερα σε σχέση με τα αντίστοιχα κατασκευασμένα από βαμβάκι. Η μαλακή επένδυση που κάθεται δίπλα στο δέρμα του μωρού είναι ένα σούπερ-μαλακό microfleece που απομακρύνει την υγρασία στα εσωτερικά επιθέματα μπαμπού, προστατεύοντας το δέρμα του μωρού σας. Η πάνα τσέπη επιτρέπει να προσαρμόζουμε τα επιθέματα ανάλογα με τις ανάγκες μας, ενώ χωρά ακόμα και 3 επιθέματα μαζί για τη νυχτερινή χρήση.Το ελαστικό είναι πολύ μαλακό για να αποτρέψει τον ερεθισμό της ευαίσθητης επιδερμίδας του μωρού, ενώ έχει χρησιμοποιηθεί ελαστικό κατασκευασμένο στην Αμερική που με την κατάλληλη φροντίδα ρούχων θα έχει μεγάλη διάρκεια ζωής.

- 7 Charlie Banana τσέπης με κουμπιά, All in one, One size + τα επιθέματά τους από βαμβάκι οργανικό στην τιμή των 80ευρώ

Χαρακτηριστικά

Οι πάνες Charlie Banana One Size πάνες προσφέρουν ένα σύστημα πάνας 2 σε 1, αφού περιλαμβάνουν απορροφητικά επιθέματα αλλά μπορούν να χρησιμοποιηθούν και με βιοδιασπώμενα ένθετα μιας χρήσης. Οι Charlie Banana OS πάνες διαθέτουν ένα μοναδικό σύστημα μεγεθών, ρυθμιζόμενο για να ταιριάζει από νεογέννητα έως μέχρι την ηλικία της εκμάθησης τουαλέτας, με το οποίο το ελαστικό στην περιοχή των ποδιών προσαρμόζεται σε μέγεθος. Το σύστημα έχει αριθμημένες ελαστικές ρυθμίσεις κρυμμένο μέσα στην υφασμάτινη επένδυση της πάνας, και χρησιμοποιεί ένα ελαστικό με προσαρμόζεται όπως οι τιράντες των σουτιέν για να δώσει τη μέγιστη ευελιξία μεγέθους. Με ένα αδιάβροχο εξωτερικό στρώμα (PUL) και μια σούπερ μαλακή επένδυση fleece δίπλα από το δέρμα, κάθε πάνα περιλαμβάνει επίσης δυο ένθετα από μικροΐνες. Αυτά μπορούν να χωρέσουν μέσα στην πίσω τσέπη. Λόγω της κατασκευής των πανών τσέπης, όπως οι Charlie Bannana, μπορείτε να προσαρμόσετε την απορροφητικότητα προσθέτοντας ενισχυτικά επιθέματα όποτε υπάρχει ανάγκη, για περιόδους όπως μακρινά ταξίδια με το αυτοκίνητο ή χρήση κατά τη διάρκεια της νύχτας. Αν επιθυμείτε μπορείτε  να χρησιμοποιήσετε και τα βιοδιασπώμενα ένθετα μιας χρήσης, απλά τοποθετώντας ένα ένθετο στην κορυφή του καλύμματος και ασφαλίζοντας στην μπροστινή εσοχή. Οι πάνες Charlie Banana είναι υψηλής ιδιαίτερα δημοφιλείς μεταξύ των γονέων, καθώς προσφέρουν άριστη ποιότητα, ένα ευέλικτο μοναδικό σύστημα μεγεθών, ενώ είναι ιδιαίτερα κομψές!

 

Επισυνάπτω και τις ανάλογες φωτογραφίες.

Όσο τις χρησιμοποίησα τις έπλενα στους 60 και τα επιθέματα. Επίσης πάντα χρησιμοποιούσα τα βιοδιασπώμενα φύλλα μιας χρήσης για να μην λερώνονται απο τις στέρεες κενώσεις. Τις άπλωνα να στεγνώνουν μέσα στο σπίτι και σε τζαμαρια για να τις απολυμαίνει έξτρα ο ήλιος. Ποτέ δεν χρησιμοποιήσα μαλακτικό.

Επίσης με 40ευρώ επιπλεόν μπορώ να σας στείλω και τα βιοδιασπώμενα φύλλα μιας χρήσης σε 4 πακέτα των 100τμχ που δεν χρησιμοποίησα. Τα βιοδιασπώμενα φύλλα μιας χρήσης, διευκολύνουν την χρήση των υφασμάτινων πανών. Χρησιμοποιείστε τα απλά τοποθετώντας τα πάνω στην πάνα. Αν υπάρχουν κενώσεις τότε μπορείτε να τα απορρίψετε στην λεκάνη της τουαλέτας, ενώ αν όχι απλά ρίξτε τα στον κάδο των σκουπιδιών. Το υλικό από το οποίο είναι φτιαγμένα είναι από 100% Βιοδιασπώμενο υλικό και δεν περιέχουν χλώριο. Βοηθούν στο να περνά η υγρασία στο απορροφητικό πυρήνα της πάνας, χωρίς να επιστρέφει προς τα πίσω, δίνοντας έτσι την αίσθηση του στεγνού στην επαφή με το δέρμα.

 

Όποια-ος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει στο email: [email protected]

Nα σας στείλω και καλύτερες - μεγαλύτερες φωτογραφίες.

20170313_105745_S.jpg

20170313_105446_S.jpg

20170313_104844_S.jpg

20170313_110056_S.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

Οι μόνες που ίσως με ενδιέφεραν είναι οι Freetime! Αλλά πρώτον, τις βρίσκω πολύ-πολύ ακριβές για preloved, και δεύτερον, δεν θα ήθελα ίδια χρώματα! Charlie Banana για μας πεταμένα λεφτά, δεν τον βόλεψαν καθόλου. Little Lamb με 40 ευρώ πήρα 8 καινούριες από Αγγλία πριν δύο μήνες που είχε προσφορές το σάιτ της Little Lamb μαζί με τα μεταφορικά.

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά δεν ενδιαφέρομαι :)

Η αγγελία ισχύει!!


My Child.

My Everything.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...