Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , LeneL είπε:

      Παθούσα βλέπεις...

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Αφού ξέρεις ότι εδώ στα λέμε πιο σωστά τι το ψάχνεις άλλου 🙃

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

      πρίν από 45 λεπτά , Marlina είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

μανούλες Νοεμβρίου 2016 !!!


annoula_

Recommended Posts

Καλησπερα,μανουλα Νοεμβριου καθως πριν απο λιγες μερες κρατησα και γω το θετικο τεστ!!:):) ειμαι ηδη μανουλα,εχω ενα αγορακι 11 μηνων και τωρα ειναι η δευτερη εγκυμοσυνη μου,ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι απο το καφε μανουλες ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2015 ειμαι ξανα εδω για τις μανουλες Νοεμβριου,ειμαι πολυ αγχωμενη καθως τον προηγουμενο ειχα μια βιοχημικη κυηση και μου στοιχισε πολυ! υπαρχουν αλλες μανουλες Νοεμβριου ????


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια...εχω κανει τεστ απο τις 28 αλλα τωρα σας γραφω...ελπιζω 3τεστ να μην πεφτουν εξω.τελευταια περιοδος στις 4φεβρουαριου ...κυκλος 30ημερων...λογικα πιθανη ημερομηνια τοκετου 10 Νοεμβρη.στις 15 θα παω στο γιατρο.δεν εχω μωρακι.ενα αγγελακι εχω την Ραφαελα.γεννησα στις 29εβδομαδες μετα απο ολικη ρηξη των ημενων στις 26 εβδομαδες.εφυγε μετα απο 22ημερες.εχω περασει τοσο πολλα.μετα απο 8μηνες ξανα εγκυος.ειμασταν τυχεροι γιατι λογικα πιαστηκε τον πρωτο μηνα προσπαθειων.ευχομαι και ελπιζω να πανε ολα καλα μεχρι τελους και να ευχαριστηθω την εγκυμοσυνη μου.ειμαι 31 και ζω με τον αντρα μου στη Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια...εχω κανει τεστ απο τις 28 αλλα τωρα σας γραφω...ελπιζω 3τεστ να μην πεφτουν εξω.τελευταια περιοδος στις 4φεβρουαριου ...κυκλος 30ημερων...λογικα πιθανη ημερομηνια τοκετου 10 Νοεμβρη.στις 15 θα παω στο γιατρο.δεν εχω μωρακι.ενα αγγελακι εχω την Ραφαελα.γεννησα στις 29εβδομαδες μετα απο ολικη ρηξη των ημενων στις 26 εβδομαδες.εφυγε μετα απο 22ημερες.εχω περασει τοσο πολλα.μετα απο 8μηνες ξανα εγκυος.ειμασταν τυχεροι γιατι λογικα πιαστηκε τον πρωτο μηνα προσπαθειων.ευχομαι και ελπιζω να πανε ολα καλα μεχρι τελους και να ευχαριστηθω την εγκυμοσυνη μου.ειμαι 31 και ζω με τον αντρα μου στη Γερμανία.

Ισαβελλα πραγματικά λυπαμαι πολύ ((ούτε να φανταστώ δεν μπορώ τι πέρασες. Εύχομαι να σου πάνε ολα καλα κ εύκολα σ αυτή την εγκυμοσύνη κ να χεις ένα υγιές μωράκι! Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά, αυτη την φορά ολα θα ναι διαφορετικά. ..Ζεις καιρό στη Γερμανία? Κι εγώ 15 του μηνός εχω γιατρό κ πιθανή ημερομηνία τοκετου 5 Νοεμβρίου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναταλια σε ευχαριστω πολυ πολυ...ειμαστε τοσο κοντα... παντρευτηκα πριν 14μηνες και ουσιαστικα μενω στη γερμανια αυτους τους μηνες...κανοντας παντα διακοπες στην ελλαδα.δεν γνωριζΩ την γλωσσα...που χρονος κ ορεξη...μια η εγκυμοσυνη μια τα ψυχολογικα μου...καταλαβαινεις.δεν εργαζομαι επομενως και μαλλον θα την βγαλω την εγκυμοσυνη στο σπιτι.ο αντρας μου ειναι γιατρος...λειπει πολλες ωρες...και απο φιλους τιποτα...ειμαστε καινουριοι στη πολη.περιμενω τους γονεις μου τωρα ομως το σαββατο και η διαθεση ανεβαιβει.να προσεχεις πολυ...μην εχεις τυψεις για το μωρακι σου...ακομη κ αν χρειατει να το παρσμελησεις λιγο...προσοχη.εχω νοσηλευτει 22μερες στο νοσοκομειο και εχω δει πολλα.ειμαι πολυ αισοοδοξη.στις 15 θα εχουμε εικονα.λες να ακουσουμε καρδια?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Γειά σας!!!! Ισαβελλα μου πραγματικά λυπάμαι πολύ για οσα περασες ουτε μπορω να φανταστώ τον πονο σου, εγω μια βιοχημικη περασα τον προηγούμενο μηνα και δεν το αντεχα με τίποτα!! Ναταλια μου δευτερομανουλα και συ οπως και γω το μπουμπούκι μου εμενα χρονιζει τον αλλο μηνα, και γω γιατρο εχω στις 16του μηνα αλλα εμεις δεν υπολογιζουμε πητ γιατι παμε για vbac που σημαίνει οποτε θελει έρχεται!! Απο Αθήνα ειμαι, εσυ?


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εγω φυσιολογικά θα γεννησω όπως και το πρώτο! (Ελπίζω τουλάχιστον) την πητ στο περίπου την υπολογίζουμε! Vbac είναι ο φυσιολογικός μετα απο καισαρική? Κι εγω Αθήνα μενω..με το μωράκι σου πως πας? Συνεχιζεις το σηκώνεις κανονικά? Εγω ναι κ φοβάμαι λιγο..12 κιλά είναι. .

Link to comment
Share on other sites

Ναταλια σε ευχαριστω πολυ πολυ...ειμαστε τοσο κοντα... παντρευτηκα πριν 14μηνες και ουσιαστικα μενω στη γερμανια αυτους τους μηνες...κανοντας παντα διακοπες στην ελλαδα.δεν γνωριζΩ την γλωσσα...που χρονος κ ορεξη...μια η εγκυμοσυνη μια τα ψυχολογικα μου...καταλαβαινεις.δεν εργαζομαι επομενως και μαλλον θα την βγαλω την εγκυμοσυνη στο σπιτι.ο αντρας μου ειναι γιατρος...λειπει πολλες ωρες...και απο φιλους τιποτα...ειμαστε καινουριοι στη πολη.περιμενω τους γονεις μου τωρα ομως το σαββατο και η διαθεση ανεβαιβει.να προσεχεις πολυ...μην εχεις τυψεις για το μωρακι σου...ακομη κ αν χρειατει να το παρσμελησεις λιγο...προσοχη.εχω νοσηλευτει 22μερες στο νοσοκομειο και εχω δει πολλα.ειμαι πολυ αισοοδοξη.στις 15 θα εχουμε εικονα.λες να ακουσουμε καρδια?

Πιστεύω πως θα ακούσουμε καρδούλα! Στην 6 η εβδομάδα αν θυμάμαι καλά πλέον την ακούς! Ισαβελλα υπομονή ..δύσκολη η κατάσταση που περιγράφεις απο θέμα έλλειψης γνωστων κ φιλων αλλα σκέψου ότι εκεί θα προσφερεις ενα καλύτερο μέλλον στο παιδί σου! Σύντομα θα αποκτήσεις κ φίλους, ο άντρας σου λογικά θα χει κάποιον κυκλο εκεί. .Σε ποια πολη είσαι? Θα βρεις ελληνογλωσσο γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια...εχω ψυχολογικα σκαμπανεβασματα σημερα...με πιανει την κυριακη.εμαθα για την εγκυμοσυνη οικογενειακου προσωπου που αντιπαθω και ενιωσα ασχημα...ζηλεψα ισως...δεν ξερω...δεν αναγνωριζω τον εαυτο μου.μενουμε στο ULM.Ο κυκλος του αντρα μου απο τελειται απο γερμανους που βλεπονται μονο στη δουλεια κ φυσικα μιλανε γερμανικα τα οποια αγνοω.δυσκολο κομματι ναταλια...θα προσεχω κιολας...δηλαδη δεν θα βγαινω απο το σπιτι οποτε καταλαβαινεις.οχι ο γιατρος θα ειναι γερμανος.το εχω ξαναζησει.μεταφραση απο τον αντρα μου...αννουλα κακως στεναχωρηθηκες τον προηγουμενο μηνα αν δεν εκανες νωρις το τεστ δεν θα ηξερες οτι ησουν καν εγκυος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια...εχω ψυχολογικα σκαμπανεβασματα σημερα...με πιανει την κυριακη.εμαθα για την εγκυμοσυνη οικογενειακου προσωπου που αντιπαθω και ενιωσα ασχημα...ζηλεψα ισως...δεν ξερω...δεν αναγνωριζω τον εαυτο μου.μενουμε στο ULM.Ο κυκλος του αντρα μου απο τελειται απο γερμανους που βλεπονται μονο στη δουλεια κ φυσικα μιλανε γερμανικα τα οποια αγνοω.δυσκολο κομματι ναταλια...θα προσεχω κιολας...δηλαδη δεν θα βγαινω απο το σπιτι οποτε καταλαβαινεις.οχι ο γιατρος θα ειναι γερμανος.το εχω ξαναζησει.μεταφραση απο τον αντρα μου...αννουλα κακως στεναχωρηθηκες τον προηγουμενο μηνα αν δεν εκανες νωρις το τεστ δεν θα ηξερες οτι ησουν καν εγκυος...

Ισαβελλα είναι και οι ορμόνες τώρα ,οπότε λογικά τα σκαμπανεβασματα της ψυχολογίας. .καθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, οπότε μην αγχώνεσαι απο τώρα κάτσε να δεις τι θα σου πει κ ο γιατρός. Σε ρώτησα για ελληνα γιατρό επειδή η φίλη μου που μετακόμισε κι αυτη Γερμανία ειχε μαία που μιλούσε ελληνικά ώστε να καταλαβαίνει. .Αλήθεια απο συμπτώματα έχετε τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

Aν καταφερω να βρω μαια που μιλαει ελληνικα θα ειμαι πολυ τυχερη.συμπτωμα;το στηθος που ειναι πρησμενο,πιο συχνες επισκεψεις στην τουαλετα και ιδρωνω στο εσωρουχο κυριως...τρελο.οπως το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το vbac είναι φυσιολογικός τοκετος μετά από καισαρική, οχι τον μικρό τον σηκωνω ελαχιστα, γιατι ειναι 13κιλα!!!!!με βοηθαει πολυ ο αντρας μου, λογο ορθοστασίας στη δουλειά πολλες ωρες και το γεγονός οτι η μεση μου καταπόνηθηκε πολυ στη πρωτη εγκυμοσύνη συν το χειρουργείο της καισαρικης δεν εχω και πολλα κουραγια! Ισαβελλα αυτα τα σκαμπανεβασματα λογικα ειναι, παιζουν και οι Ορμόνες, κουράγιο! :-) 1


Qbn9p3.png

8cXxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!ειμαι η Βασιλικη και από οτι φανηκε στο τεστ θα γινω για τεταρτη φορα μανουλα!!στην αρχη δεν το πιστευα,γιατι δεν το περιμεναμε,αλλα τωρα αρχιζω να το συνηδητοποιω,πιθανη ημερομηνια τοκετου 9/11....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!εκανα 3τεστακια βγήκαν θετικά!!πιθανη ημερομηνία τοκετού 10/11..έχω ήδη κάνει μια χοριακη αύριο θα κάνω την επόμενη!!εσεις σε τι φάση βρίσκεστε;;;);):P


InEHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...