Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΕΜΒΡΥΟΥ!!!


Recommended Posts

Γεια σας!!!ειμαι εγκυος σε διδυμα στη 13η εβδομαδα,σε ξεχωριστους σακους!!!ολα πηγαιναν καλα μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα στο γιατρο μου για την προγραμματισμενη εξεταση.μου ειπε οτι το ενα μωρακι εχει σταματησει να μεγαλωνει και θα παλινδρομησει.....το αλλο ειναι μια χαρα.εγω ομως μεχρι τωρα,δεν εχω κανενα ανησυχιτικο συμπτωμα(αιμα,πονους,κλπ.)...δεν θα επρεπε να ειχα;εχω τρελλαθει απο την αγωνια και τη λυπη μου.....συνεχως σκεφτομαι μηπως απλα εχει καθυστερησει η αναπτυξη του και προσευχομαι γι'αυτο!!!!σας παρακαλω βοηθηστε με!!!!!


RG2pp3.png

vYwJp3.png

EaOZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!!!ειμαι εγκυος σε διδυμα στη 13η εβδομαδα,σε ξεχωριστους σακους!!!ολα πηγαιναν καλα μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα στο γιατρο μου για την προγραμματισμενη εξεταση.μου ειπε οτι το ενα μωρακι εχει σταματησει να μεγαλωνει και θα παλινδρομησει.....το αλλο ειναι μια χαρα.εγω ομως μεχρι τωρα,δεν εχω κανενα ανησυχιτικο συμπτωμα(αιμα,πονους,κλπ.)...δεν θα επρεπε να ειχα;εχω τρελλαθει απο την αγωνια και τη λυπη μου.....συνεχως σκεφτομαι μηπως απλα εχει καθυστερησει η αναπτυξη του και προσευχομαι γι'αυτο!!!!σας παρακαλω βοηθηστε με!!!!!

jeanne 9 Γεια σου κοριτσι μου!

Καταρχην ευχομαι να πανε ολα καλα.....και να μην παλλινδομησει το μωρακι σου !

Ειχα και εγω παλλινδρομη τον Οκτωμβριο...χωρις κανενα συμπτωμα δυστυχως ! Στην θεση σου θα πηγαινα και αλλου να το τσεκαρω....μπορει οντως να ειναι λιγο πιο μικρο το μωρακι και να παρει τα πανω του ...καρδουλα ακουσατε εκεινη την ημερα που στο ειπε ?

ευχομαι να πανε ολα καλα! Να χαιρεσαι τα παιδακια σου ...

Link to comment
Share on other sites

Jeanne 9,

έπαθα ακριβώς το ίδιο όταν ήμουν έγκυος στον γιο μου, βέβαια το άλλο έμβρυο παλινδρόμησε νωρίτερα, στη 10η εβδομάδα...Χωρίς πόνο, αίμα κλπ...

Μακάρι να μην έχει παλινδρομησει, άλλα έτσι κι αλλιώς ο γιατρός σου δεν θα σου κάνει τίποτα. Το έμβρυο που παλινδρόμησε θα μικρύνει, θα μικρύνει και στη γέννα θα αποβληθεί με τα λοιπά που ...αποβάλλονται.

Το μόνο δύσκολο είναι ότι για 1-2 εβδομάδες είμαστε σε ξεκούραση και επιφυλακή, γιατί μπορεί η μήτρα αναγνωρίζοντας το "νεκρό σώμα" να κάνει συσπάσεις για να το αποβάλλει...

Προσωπικά δεν θα έπαιρνα δεύτερη γνώμη, αφού δεν πρόκειται έτσι κι αλλιώς να προχωρήσετε σε κάποια διαδικασία, οπότε αν τυχόν δεν έχει παλινδρομήσει και είναι απλά πίσω σε ανάπτυξη θα το δείτε στην πορεία.

Καλή συνέχεια και να θυμάσαι οτι και το χειρότερο να εχει συμβεί, έχεις ακόμα το εμβρυάκι σου που μεγαλώνει και σε χρειάζεται ;)


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και τις απαντησεις σας!εχθες πηγα για την αυχενικη και ειδαμε οτι το ενα εμβρυο εχει δυστυχως παλλινδομησει απο τη 10η εβδομαδα.....το αλλο ειναι ενα υγιεστατο αγορακι!ευχομαι να πανε ολα καλα με αυτο το μωρακι!!!!


RG2pp3.png

vYwJp3.png

EaOZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...
On 29/2/2016 at 4:58 ΜΜ, jeanne 9 είπε:

Γεια σας!!!ειμαι εγκυος σε διδυμα στη 13η εβδομαδα,σε ξεχωριστους σακους!!!ολα πηγαιναν καλα μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα στο γιατρο μου για την προγραμματισμενη εξεταση.μου ειπε οτι το ενα μωρακι εχει σταματησει να μεγαλωνει και θα παλινδρομησει.....το αλλο ειναι μια χαρα.εγω ομως μεχρι τωρα,δεν εχω κανενα ανησυχιτικο συμπτωμα(αιμα,πονους,κλπ.)...δεν θα επρεπε να ειχα;εχω τρελλαθει απο την αγωνια και τη λυπη μου.....συνεχως σκεφτομαι μηπως απλα εχει καθυστερησει η αναπτυξη του και προσευχομαι γι'αυτο!!!!σας παρακαλω βοηθηστε με!!!!!

καλησπέρα,είμαι τωρα σε παρομοια φαση με αυτη που ησουν εσυ. το ενα σταματησε να αναπτυσσεται στην 7-8η.τωρα παω για την 10η κ φοβαμαι για το αλλο?πηγαν ολα καλα σε σένα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 29/2/2016 at 4:58 ΜΜ, jeanne 9 είπε:

Γεια σας!!!ειμαι εγκυος σε διδυμα στη 13η εβδομαδα,σε ξεχωριστους σακους!!!ολα πηγαιναν καλα μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα που πηγα στο γιατρο μου για την προγραμματισμενη εξεταση.μου ειπε οτι το ενα μωρακι εχει σταματησει να μεγαλωνει και θα παλινδρομησει.....το αλλο ειναι μια χαρα.εγω ομως μεχρι τωρα,δεν εχω κανενα ανησυχιτικο συμπτωμα(αιμα,πονους,κλπ.)...δεν θα επρεπε να ειχα;εχω τρελλαθει απο την αγωνια και τη λυπη μου.....συνεχως σκεφτομαι μηπως απλα εχει καθυστερησει η αναπτυξη του και προσευχομαι γι'αυτο!!!!σας παρακαλω βοηθηστε με!!!!!

Όχι η φύση μεριμνει κ απορροφάται..μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πανε

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.

Μετά από εξωσωματική με εμφύτευση 2 εμβρύων, πήγαμε πρώτη φορά την Πέμπτη, πρώτη μέρα της 6ης βδομάδας για υπέρηχο: είδε ο γιατρός 2 σάκους με έμβρυα, όμως κατά τη γνώμη του, λόγω των τιμών που έχουν οι χορειακές δεν πιστεύει πως το ένα συνεχίζει. Ηδη 2 μέρες πριν πάω είχα λίγες καφε εκκρίσεις. Μου ζήτησε να μείνω σπίτι μέχρι τη  Δευτέρα να ξεκουραστώ και μου αύξησε τα ουτρατζεστάν. Όμως οι καφέ εκκρίσεις έχουν αυξηθεί και κοκκινίζουν. 

Ανησυχώ τόσο πολύ μην χαθεί και το άλλο έμβρυο.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, tsiki είπε:

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.

Μετά από εξωσωματική με εμφύτευση 2 εμβρύων, πήγαμε πρώτη φορά την Πέμπτη, πρώτη μέρα της 6ης βδομάδας για υπέρηχο: είδε ο γιατρός 2 σάκους με έμβρυα, όμως κατά τη γνώμη του, λόγω των τιμών που έχουν οι χορειακές δεν πιστεύει πως το ένα συνεχίζει. Ηδη 2 μέρες πριν πάω είχα λίγες καφε εκκρίσεις. Μου ζήτησε να μείνω σπίτι μέχρι τη  Δευτέρα να ξεκουραστώ και μου αύξησε τα ουτρατζεστάν. Όμως οι καφέ εκκρίσεις έχουν αυξηθεί και κοκκινίζουν. 

Ανησυχώ τόσο πολύ μην χαθεί και το άλλο έμβρυο.

Eγώ είχα δίδυμη κύηση στην οποία το ένα έμβρυο παλινδρόμησε (εγώ είχα κανονική αποβολή με πάρα πολύ πόνο και αίμα), όλα πήγαν καλά με το δεύτερο έμβρυο, και πλέον έχω ένα θηριάκι στο σπίτι! Μην έχεις άγχος,να σκέφτεσαι πως όλα θα πάνε καλά!


 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, kotsifikos είπε:

Eγώ είχα δίδυμη κύηση στην οποία το ένα έμβρυο παλινδρόμησε (εγώ είχα κανονική αποβολή με πάρα πολύ πόνο και αίμα), όλα πήγαν καλά με το δεύτερο έμβρυο, και πλέον έχω ένα θηριάκι στο σπίτι! Μην έχεις άγχος,να σκέφτεσαι πως όλα θα πάνε καλά!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Μακάρι να είναι όπως τα λες, γιατί η ελαφρια αιμορραγία συνεχιζεται.. ελπιζω να δείξει πως πάει στην επόμενη επίσκεψη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 21/1/2019 at 8:56 ΠΜ, kotsifikos είπε:

Eγώ είχα δίδυμη κύηση στην οποία το ένα έμβρυο παλινδρόμησε (εγώ είχα κανονική αποβολή με πάρα πολύ πόνο και αίμα), όλα πήγαν καλά με το δεύτερο έμβρυο, και πλέον έχω ένα θηριάκι στο σπίτι! Μην έχεις άγχος,να σκέφτεσαι πως όλα θα πάνε καλά!

Τι χοριακη είχες μετά την παλινδρόμηση;

Επεξεργάστηκαν by Eleni3105
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...