Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

και τωρα εξακολουθει και ειναι σε αλλο τμημα??

Εμενα η μονη μου ανησυχια για τον παιδικο ειναι το φαγητο του..Δεν θα βαζει ποπο κτ για να τρωει και συνεχεια θα ειναι νηστικος..Σιγα να μην ασχοληθουν οι δασκαλες να τα ταϊσουν..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

και τωρα εξακολουθει και ειναι σε αλλο τμημα??

Εμενα η μονη μου ανησυχια για τον παιδικο ειναι το φαγητο του..Δεν θα βαζει ποπο κτ για να τρωει και συνεχεια θα ειναι νηστικος..Σιγα να μην ασχοληθουν οι δασκαλες να τα ταϊσουν..

εμένα πάλι ο φαγανούλης μου μόνο σ΄αυτό δεν θα με ανησυχούσε :tongue::tongue: το παιχνίδι παιχνίδι αλλά και το φαγητό φαγητό!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο εχει γινει πανω απο μηνα.Κανονικοτατα στο τμημα του ειναι τωρα.Και απλα φαινεται χαλαρωσαν και τα αλλα ή εκοψαν την εκπαιδευση δε ξερω ...και δεν το ξανα ανεφερε καθολου.Οι δραστηριοτητες ειναι ακριβως του τμηματος του και της ηλικιας του.Τις στελνουν οπως σας ειπα υπογεγραμμενες απο τη διευθυνση και την ψυχολογο καθε αρχη του μηνα.

Και βλεπω και εγω οτι ειναι και πολυ καλες δραστηριοτητες μαλιστα...να πω και τα θετικα...χαχα

Ψαλιδια και μολυβια εχουν στο τμημα του Γρηγορη κανονικα.Ειναι μεσα στο προγραμμα τους.

Τη δευτερα εχουμε το λιομαζωμα!!!!!!!!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για το φαγητο η παραξενια- παραξενια οταν δε θελει κατι απλα δεν το τρωει.Εγω τους εχω δωσει το ελευθερο να μην τον πιεζουν οποτε δεν με απασχολει αυτο το θεμα. Βλεπω ομως οτι ειναι πιο δεκτικος στο σπιτι πλεον με φαγητα που βλεπει εκει.Πχ.φασολαδα εκει δεν θα φαει αλλα πλεον θα τη δοκιμασει σπιτι που δεν το εκανε πριν ...κατι ειναι και αυτο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξερεις μαργαριτακι το τονιζω γιατι εχει μεγαλη διαφορα ..το να ειναι σε μεγαλυτερο τμημα μπορουσε να νοιωθει αισθημα κατωτεροτητας οτι δεν τα καταφερνει ..γιατι παρολο που ενα 2 1/2 χρονο με ενα τριχρονο δεν διαφερουν πολυ σε υψος ..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

ξερεις μαργαριτακι το τονιζω γιατι εχει μεγαλη διαφορα ..το να ειναι σε μεγαλυτερο τμημα μπορουσε να νοιωθει αισθημα κατωτεροτητας οτι δεν τα καταφερνει ..γιατι παρολο που ενα 2 1/2 χρονο με ενα τριχρονο δεν διαφερουν πολυ σε υψος ..

συμφωνώ απόλυτα!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα και πιο παλια νομιζω οτι ειχα αγχος με το θεμα οτι μπορει ευκολα να τον πανε σε πιο μεγαλο τμημα λογω του οτι ειναι ψηλος ,μιλαει κτλ και το ειχα κανει σαφες οτι δεν παιζει να γινει αυτο.

Το τμημα του ειναι το ''Ιασωνας 2α'' τελεια και παυλα τους το ξεκαθαρισα.Εκει ειναι και δεν προκειται να αλλαξει ,εξαλλου ειναι μαζι με το κοριτσακι μια φιλης μου και το ξερω καλα οτι εκει ειναι γιατι μου λεει για την πιτσιρικα καθε μερα και εκεινη στη μαμα της.

Στη φαση που τον αλλαξαν τμημα σαφως και με ρωτησαν και μου ειπαν οτι θα ειναι για λιγο μεχρι να ξεχαστει.

Γενικα εκεινες τις μερες επεμεινα πολυ, ειχα καθε μερα επικοινωνια μαζι τους μεχρι που λυθηκε το θεμα μου.Δεν τα αφηνω κατι τετοια ετσι...χαχα


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

pikoulina Χρόνια Πολλά! ό,τι επιθυμείς!

filaki τώρα είδα οτι έγραψες χθες και οτι το θεατράκι δεν βολεύει για την Κυριακή, γι'αυτό δεν βγάζαμε νόημα στο τηλ.! Έχει βγει και μια άλλη παράσταση για 2,5+, οι Σωματοφύλακες της Κατσαρόλες που είναι για την υγιεινή διατροφή, με τον Πατατίνα και τη Φρουτένια και τον Σαλατάκη. Καλό μου ακούγεται.

Αν ξέρετε κανέναν που να το 'χει δεί γράψτε please. Για τον Μάρκο το Γάτο μου είπαν οτι μοιάζει πολύ με το μήλα ζάχαρη κανέλα αλλά οτι το δεύτερο είναι λίγο καλύτερο. Το βλέπω πάντως..

ρίτα και εμένα μια μέρα γυρισε πίσω λέγοντάς μου "Η Χριστίνα ήταν όρθια και έκανε τσίσα πάνω της" και φαινόταν λίγο μπερδεμένη, αλλά εγώ το είδα σαν ευκαιρία να μιλήσουμε για κάτι που συνέβη στον παιδικό. Θέλω γενικά να αισθάνεται οτι θα της λύσω τις απορίες και να τα συζητάμε όλα (και στο μέλλον εννοώ). Δεν νομίζω οτι είναι ανησυχητικό ένα παιδί να μας λέει κάτι που το μπέρδεψε. Είδες τελικά πως δεν το ξανανέφερε; Καλό είναι να μην λέμε οτι τα παιδιά που φοράνε πάνα "Είναι μωρά" αφού δεν είναι. Πολλά φοράνε και μετά τα 3 ειδικά στον ύπνο και κάπου διάβαζα οτι ένα στα 20 παιδιά βρέχονται περιστασιακά μέχρι και τα 9-10 χρόνια της ζωής τους, χωρίς αυτό να είναι παθολογικό. Η ανηψιά μου είναι τέτοια περίπτωση.

Τώρα άλλωστε όλο και περισσότερο θα συζητάμε και θα προβληματιζόμαστε και εγώ το βρίσκω θετικό αυτό.


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Sun sun aυτο τον διαχωρισμο στο μυαλο τους (πανα=μωρο) νομιζω μοιραια την κανουν ολα οταν αποκοπουν, ειτε βλεπωντας αδερφια ειτε αλλα μωρακια.

Και εγω φυσικα, δεν το αρνουμαι και οταν εκοψε την πιπιλα και οταν εκοψε την πανα του ειπα οτι δεν τα χρειαζομαστε πλεον διοτι μεγαλωσε.Σιγουρα λοπον αυτο ειναι ενας συνειρμος που γινεται..

Και εγω παντα τον κουβεντιαζω πολυ μετα το σχολει οαλλα αυτο το θεμα τον αγχωσε..δεν ηταν απλα απορια...προφανως ενιωθε οτι πρεπει να κανει οτι και τα αλλα παιδια και παλευε για το ποιο ειναι το σωστο..

Οσο για τη βραδινη και εγω σαν παιδι (το εχω πει πολλες φορες) την φορουσα μεχρι το δημοτικο. Κατρουλιαρα ημουν...χαχα

Και οταν λεω οτι δεν ειχαμε ποτε ατυχηματα αναφερομαι για μεσα στη μερα.Το βραδυ ειχαμε ατυχηματακια(το εχω πει) και μπορει να ξαναεχουμε παιζουν πολλα περισσοτερα ρολο εκει.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλως την sunsun ...

ο αντρας μου βρεχοταν μεχρι τεταρτη δημοτικου μιλαμε για την βραδυνη πανα ...και η αδελφη του μεχρι δευτερα δημοτικου ..αν παιζει κληρονομικος παραγοντας δεν ξερω αλλα δεν ειναι κατι σπανιο..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για το Μαρκο το γατο εμαθα οτι ειναι καλο για παιδακια που περιμενουν αδερφακι..

Γιατι μπηκε ξαφνικα στη ζωη του Μαρκου ενα σκυλακι νομιζω και επρεπε να μαθει να μοιραζεται!!Μου ειπαν οτι ειναι πολυυυ καλο!!

Το αλλο που λες με τη διατροφη θελω οπωσδηποτε να το ψαξω...για δωσε πληροφοριες.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Τα παιδάκια ανά εξάμηνο αλλάζουν τμήμα στο σταθμό? Ιδέα δεν είχα, νόμιζα ότι όσα είναι γεννημένα το 08 είναι μαζί κοκ!

Αυτό έμαθα κι εγώ για το Μάρκο το Γάτο που λέει η Ρίτα! Μην το χάσετε άρα Ιωάννα!

Πετρούλα δε στέλνεις τον Αναστάση από εδώ να αναλάβουν με το ΓΙώργο το άλλαγμα της Μαριαλένας μιας και ο δικός σου ο μπέμπης είναι μικρός ακόμα?


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...