Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Να'μαι παλι!!!

Κικο μου, να ρωτησεις τον παιδιατρο και να πατε να κανετε μετρηση παλι... Να το δει βεβαια πρωτα το παιδι και μετα και μια μετρηση, να ειστε ηρεμοι! Και ηλιο συνεχεια! Αφηνε τον μποραστε στην μπαλκονοπορτα ολη μερα!

Αλεξανδρα, καλε τι ωραια νυφικα ειναι αυτα! Εγω δεν εχω φβ και δεν ειχα δει ποτε δουλεια σου! Ειναι παρα πολυ ομορφα, μπραβο σου!!! Καλες δουλειες να εχεις!!!

giovanna εχω σοκαριστει παρα πολυ με τη φιλη σου... Δε λες και παλι καλα που ηταν το δευτερο παιδακι της... τι κριμα ρε παιδι μου! Απο την αλλη, αφου ειναι και οι δυο καλα, να κανουν το σταυρο τους... Πηγε η κοπελα στον αλλο κοσμο και ηρθε... Απαπα... Οσο για σενα περαστικα σου! Αν μη τι αλλο, σου ετυχε την καλυτερη χρονικη περιοδο!!!

Ιωαννα καλα κανεις και του δινεις κινητρο κι εγω συμφωνω. Ειναι μια φαση που πρεπει να την ξεπερασει, δε γινεται αλλιως!

Αρμακι καλα πολυ γελασα με τη μικρη!!! Σας την εφερε το διχρονο ε? χαχαχχαχχα!!!

Σουλα, εισαι η αδερφη ψυχη μου οπως καταλαβαινεις! Δε θα σου πω υπομονη, δε θα σου πω τιποτα, απλα συμπασχω...

Stone δε θα εχει τιποτα ο μικρος, τυχαιο ηταν λεω εγω!!1

Περαστικα σε ολα τα αρρωστουλικα!!1


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Νατασσουλα μου περα απο το προφανες οτι δηλαδη το παιδι ειναι πρωινος τυπος σιγουρα πιστευω οτι και τα κατορθωματα που αναφερεις παιζουν το ρολο τους.Εγω εχω ξαναπει καθε κατορθωμα του Γρηγορη ειχε αντικτυπο στον υπνο του.Ξυπνουσε να γυμναστει ,να μιλησει,να κατουρησει κτλ κτλ.

Επισης εγω θα υπεθετα οτι ισως το κανει απο αναγκη να ειναι περισσοτερο μαζι σας.Και ξερει οτι αυτη την ωρα θα σας βρει εκει οποτε του αρεσει να ξεκιναει τη μερα του ετσι.

Η συνηθεια ειναι πολυ σημαντικο πραγμα στον υπνο.Εγω εχω καταλαβει οτι εχουν ενα εσωτερικο ρολογακι που δεν αλλαζει ευκολα.Οτι κανουν μια φορα, αν το ευχαριστηθουν, το επαναλαμβανουν μετα για καιρο.Θα ελεγα οτι το καθε παιδι εχει αναγκη καποιες συγκεκριμενες ωρες υπνου.Αν αυτες τις ωρες τις καλυψει μετα ειναι τουρμπο.Το θεμα ειναι αν αυτες οι ωρες καλυπτονται και μεσα στη μερα οποτε δεν χρειαζεται να κοιμηθουν παραπανω το βραδυ.Ενω εχω πει οτι δε συμφωνω με το να μην κοιμουνται το μεσημερι αν εβλεπα οτι αυτο ισως επηρεαζει το βραδυνο υπνο θα προσπαθουσα να του μειωσω το μσημεριανο στο ελαχιστο.

Τελος θα κανω αλλη μια εικασια..ξερω θα με πειτε γραφικη αλλα θα το πω...χαχα

Εχεις παρατηρησει οταν ξυπναει αν κανει τσισα του αμεσως ή αν ζηταει κακα του?

Απο οταν ο Γρηγορης ξεκινησε να εχει ελεγχο τον αισθησεων ξυπνουσε για να ζητησει να κατουρησει ή να κατουρησει την πανα ακομα και οταν δεν το ζητουσε.Σας το ειχα ξαναπει ημουν σιγουρη σε εκεινη τη φαση οτι το παιδι ξυπνουσε για αυτο και τελικα 6 μηνες μετα διαπιστωσα οτι αυτες οντως ηταν οι ωρες του.

Αν ειναι αυτο, αν δλδ μεχρι εκεινη την ωρα που ξυπναει ειναι στεγνος και μετα τα κανει ισως παιζε το ρολο του.Και το βιβλιο αναφερει οτι οταν αποκτουν ελεγχο των αισθησεων (λογικα ολα τα παιδακια σε αυτη την ηλικια πλεον το εχουν ή το αναπτυσσουν σταδιακα)τοτε επιηρεαζεται ισως και ο υπνος.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάρες μου...όλα καλά;

μπήκα στο ίντερνετ γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιι

http://www.gamosorganosi.gr/cgi-bin/sstyle3.cgi?kod_sel=1361

sardelaki έπαψες να είσαι ανώνυμη χιχι..

Βάλε το και εδώ: http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=139

kiko

Όσο για τον ήλιο μία παιδίατρος που είδε μια μαμά στο δωμάτιο που ήμουν που το είχε βάλει στον ήλιο το παιδί της είπε "Μα γιατί έχεις βάλει στον ήλιο το παιδί"?? και το άλλαξε θέση. Ήλιος απαγορεύεται στα παιδιά κάτω του έτους άλλωστε.

Γενικά επειδή ο ίκτερος δεν είναι παίξε γέλασε, πάρε τον παιδίατρο αν δεν το έχεις κάνει ήδη!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραιοτατη καταχωρηση Σαρδελακι !Καλες δουλειες!!

Για τα προιοντα εχω εκδηλωσει το θαυμασμο μου πολλες φορες!

(Συζητησε μαζι τους μηπως σου κανουν δωρακι κανα μπανερακι στην αρχικη τους για λιγο καιρο με καποια προσφορα.Αν θελουν το κανουν..τραβαει το ματι)


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξαναμπήκα για λίγο μιας και κοιμόνται τα τέκνα και εμένα δεν κλείνει το μάτι μεσημεριάτικα.

Γιοβάννα μου διάβασα τη συγκλονιστική ιστορία της κουμπάρας και εύχομαι να είναι περαστικά της κοπέλας και μέχρι εκεί, να είναι καλά να χαίρεται τα παιδάκια της.

Πετρούλα και εμένα ρουθουνίζει ο μικρός και μάλιστα απο την 1η μέρα που μου τον φέρανε στο δωμάτιο , συν του ότι ΄μετά τον θηλασμό αν τον αφήσω στο κρεβατάκι του μπορεί να ρίξει ένα βηχαλάκι, εγώ να σου πω την αλήθεια ούτε ορό του έχω ρίξει γιατί πιστεύω ότι είναι βλεννίτσες που θα αποκατασταθούν με τον καιρό.

Κωνκων μου δυστυχώς βοήθεια δεν έχω πέρα από του ότι μπορεί να πάρει η πεθερά μου τον μικρό για καμια ώρα το πρωί για να μπορέσω να κάνω με ηρεμία τις δουλειές μου (που πίστεψέ με είναι πολύ σημαντικό το μεγαλύτερο μέλος να είναι εκτός το πρωί όταν υπάρχει μωρό στο σπίτι) αλλά και αυτό δεν έχει γίνει πολλές φορές. Ίσως αν ο μεγάλος μου ήταν πιο συνεργάσιμος να ήταν καλύτερα τα πράγματα αλλά μιλάμε ότι έχει ξεφύγει ο δικός μου, κάνει ότι μπορείς να φανταστείς σε σκανταλιά και είμαστε συνέχεια στη τσίτα.

Σουλίτσα καλά κάνεις και ξεδίνετε βρε κοπέλα μου , βγείτε τώρα που μπορείτε γιατί μετά είναι ζόρικα τα πράγματα (τουλάχιστον στην αρχή) με δύο παιδιά.

Σαρδελάκι καλές δουλειές και ιντερνετικά εύχομαι μιας και είδα το σάιτ και είναι καταπληκτικά τα νυφικά μπορώ να πω όπως επίσης και τα φορέματα.

Νατάσα μου καταλαβαίνω ότι είναι βάρβαρο το όλο θέμα του ύπνου με το Σωτήρη αλλά είναι γνωστό ότι όσο μεγαλώνουν τα παιδιά τόσο λιγότερο κοιμούνται. Εμένα για παράδειγμα εκεί που κοιμόταν το αργότερο 10 το βράδυ και μόνος του , τώρα πλέον πάει 12 για να κοιμηθεί και με κάποιον πάντα δίπλα του γιατί εκτός των άλλων φοβάται υπερβολικά, φοβάται να πάει σε άλλο δωμάτιο αν δεν είναι όλα τα φώτα αναμμένα, κάθε βράδυ τον ακούω που ονειρεύεται και πρέπει μάλιστα να βλέπει άσχημα όνειρα γιατί συνέχεια λέει φύγε , όχι κτλ. Πάντως μη τον κρατάς περισσότερο ξύπνιο γιατί όσο περισσότερη υπερένταση έχουν τόσο δυσκολεύονται να κοιμηθούν και συν του ότι ξυπνάνε πάντα στην ώρα τους ανεξαρτήτου τι ώρα έχουν κοιμηθεί. Μπορεί να παίζουν ρόλο και όλα αυτά που ανάφερες εσύ και η Ρίτα δεν ξέρω τι να σου πω, ελπίζω να είναι προσωρινό.

Να ρωτήσω κάτι άλλο βρε κορίτσια αν σας έχει τύχει και πως το αντιμετωπίσατε, ο μεγάλος μου έμαθε να βρίζει (δυστυχώς τις μέρες που έλειπα στο μαιευτήριο , το άτομο που ήταν συνέχεια μαζί του , πεθερός, βρίζει ανελέητα και μαζί με αυτόν έμαθε και ο δικός μου, ότι ακριβώς δηλαδή φοβόμουν), το θέμα είναι ότι αδιαφορώ πλήρως αλλά μου έρχεται κάπως όταν τον ακούω στο δωμάτιο του να θυμώνει για κάτι και να βρίζει έτσι, τι μπορώ να κάνω , πες τε καμιά ιδέα;

Πάντως κορίτσια να σας πω την μαύρη αλήθεια μου , είναι μεγάλο πράγμα το 1ο μέλος της οικογένειας να έχει ανεξαρτητοποιηθεί στο θέμα πάνας γιατί εμένα μου έρχεται ταμπλάς όταν κλαίει το μωρό γοερά γιατί πεινάει και πρέπει να αλλάξω και τον μεγάλο που έχει κάνει κακά και εκτός του ότι δεν μου τα λέει καν δεν κάθεται εύκολα να τον αλλάξω κι όλας:shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sun sun οχι και ηλιοθεραπεια και οχι σε ωρες περιεργες αλλα απο οσο ξερω ο ηλιος μονο καλο κανει στα παιδια.

Ειδικοτερα μια συγκεκριμενη βιταμινη αναπτυσσεται με την ηλιοφανεια για αυτο αλλωστε ειμαστε και χωρα που δεν χρειαζεται να δινουμε εξτρα ενισχυση σε βιταμινη D νομιζω οπως σε αλλες χωρες πχ.Γερμανια,αγγλια κτλ.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

sardelaki έπαψες να είσαι ανώνυμη χιχι..

Βάλε το και εδώ: http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=139

kiko

Όσο για τον ήλιο μία παιδίατρος που είδε μια μαμά στο δωμάτιο που ήμουν που το είχε βάλει στον ήλιο το παιδί της είπε "Μα γιατί έχεις βάλει στον ήλιο το παιδί"?? και το άλλαξε θέση. Ήλιος απαγορεύεται στα παιδιά κάτω του έτους άλλωστε.

Γενικά επειδή ο ίκτερος δεν είναι παίξε γέλασε, πάρε τον παιδίατρο αν δεν το έχεις κάνει ήδη!

sun sun μου το ξέρω και εμένα ο παιδίατρος που είχε έρθει να τον δει μου είπε απλά να τον βάζω στο φως της ημέρας και όχι κατευθείαν στον ήλιο γιατί ανεβάζει πυρετό στα μωρά, απλά μου είπε ότι θα τον παρακολουθήσουμε και αυτή τη βδομάδα και εγώ ήλπιζα πως απο τη μια μέρα στην άλλη θα του έφευγε τελείως ο ίκτερος αλλά τζίφος συν του ότι κοίταξα λίγο στο ίντερνετ και είδα ότι αν δεν φύγει τελείως ο ίκτερος κάνουν αφαίμαξη στα μωρά , δηλαδή αφαιρούν το αίμα τους και τους βάζουν άλλο και με έπιασε τεταρτέος πυρετός με όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Κικιτσα μου με το θεμα βρισιες το ειπα και πριν λιγες μερες.Σε εμας η αδιαφορια δεν επιασε.Τον μαλωσαμε και του καναμε σαφες οτι δεν λεμε αυτη τη λεξη.''μλκας''.Του ξεφυγε του ανδρα μου καταλαθος στο αυτοκινητο και απο τοτε στολισε γνωστους και αγνωστους.Οταν παραεγινε το κακο του καναμε σαφες οτι αυτη ειναι μια λεξη που την ειπε ο μπαμπας ενω δεν επρεπε και μαλιστα ''μαλωσα'' και εγω τον μπαμπα του...γελασε και καλα ο μικρος αλλα επειδη τα θεωρω και ευφυεστατα τα μικρα μας καταλαβε πολυ καλα οτι δεν πρεπει να το λεει.Τωρα αν το πει μας κοιταζει και γελαει ή το λεει για να τραβηξει την προσοχη ή το λεει οταν πραγματικα τσαντιστει...ειναι ευστοχος δλδ αλλα τουλαχιστον ξερει οτι ειναι κατι που το αποφευγουμε.

Δε μου αρεσει ομως να μαθαινουν μεγαλοι τα παιδια να βριζουν εσκεμμενα για να γελασουν..εκει γινομαι θηριο.Γιατι δεν ειναι σαφες στα παιδια πιο ειναι το σωστο και πιο οχι.Προτιμω λοιπον να του ξεκαθαρισω οτι αυτο δεν το λεμε και να ''μαλωσω''επιτοπου και τον οποιονδηποτε του μαθει κατι τετοιο επιτηδες παρα να το περασω στο ντουκου..

Ετσι νομιζω τουλαχιστον..θα δειξει.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε Κικο κανουν μεταγγιση ναι(δεν ηθελα να το αναφερω)..αλλα οχι σε τετοιες περιπτωσεις μιλαμε για πολυ υψηλους ικτερους..ασε που κατι τετοιο θα ειχε φανει απο τις πρωτες μερες..Μην τρελενεσαι!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κικιτσα μου με το θεμα βρισιες το ειπα και πριν λιγες μερες.Σε εμας η αδιαφορια δεν επιασε.Τον μαλωσαμε και του καναμε σαφες οτι δεν λεμε αυτη τη λεξη.''μλκας''.Του ξεφυγε του ανδρα μου καταλαθος στο αυτοκινητο και απο τοτε στολισε γνωστους και αγνωστους.Οταν παραεγινε το κακο του καναμε σαφες οτι αυτη ειναι μια λεξη που την ειπε ο μπαμπας ενω δεν επρεπε και μαλιστα ''μαλωσα'' και εγω τον μπαμπα του...γελασε και καλα ο μικρος αλλα επειδη τα θεωρω και ευφυεστατα τα μικρα μας καταλαβε πολυ καλα οτι δεν πρεπει να το λεει.Τωρα αν το πει μας κοιταζει και γελαει ή το λεει για να τραβηξει την προσοχη ή το λεει οταν πραγματικα τσαντιστει...ειναι ευστοχος δλδ αλλα τουλαχιστον ξερει οτι ειναι κατι που το αποφευγουμε.

Δε μου αρεσει ομως να μαθαινουν μεγαλοι τα παιδια να βριζουν εσκεμμενα για να γελασουν..εκει γινομαι θηριο.Γιατι δεν ειναι σαφες στα παιδια πιο ειναι το σωστο και πιο οχι.Προτιμω λοιπον να του ξεκαθαρισω οτι αυτο δεν το λεμε και να ''μαλωσω''επιτοπου και τον οποιονδηποτε του μαθει κατι τετοιο επιτηδες παρα να το περασω στο ντουκου..

Ετσι νομιζω τουλαχιστον..θα δειξει.

Ρίτα μου ειλικρινά σου μιλάω την 1η φορά που τον άκουσα και μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο τον μάλωσα άσχημα και του είπα ότι δεν λέμε τέτοιες λέξεις και τον έβαλα επίσης και τιμωρία αλλά διαπίστωσα ότι την επομένη ερχόταν μπροστά μου με κοίταγε καλά καλά και μου πέταγε τη βρισιά για να δει την αντίδρασή μου και εγώ τα 'χασα, λέω μήπως έκανα λάθος που έδωσα τέτοια βαρύτητα και ο μικρός θα βασιστεί πάνω σε αυτό ή πρέπει να αδιαφορήσω μήπως και το ξέχάσει. Γι'αυτό σου λέω δεν ξέρω έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε Κικο κανουν μεταγγιση ναι(δεν ηθελα να το αναφερω)..αλλα οχι σε τετοιες περιπτωσεις μιλαμε για πολυ υψηλους ικτερους..ασε που κατι τετοιο θα ειχε φανει απο τις πρωτες μερες..Μην τρελενεσαι!!!

Εμ που νόμιζες θα πάει το μυαλό μου, κατευθείαν στα χειρότερα , έτσι απλά νομίζεις θα το ξεπέταγα;

Link to comment
Share on other sites

Ρίτα μου ειλικρινά σου μιλάω την 1η φορά που τον άκουσα και μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο τον μάλωσα άσχημα και του είπα ότι δεν λέμε τέτοιες λέξεις και τον έβαλα επίσης και τιμωρία αλλά διαπίστωσα ότι την επομένη ερχόταν μπροστά μου με κοίταγε καλά καλά και μου πέταγε τη βρισιά για να δει την αντίδρασή μου και εγώ τα 'χασα, λέω μήπως έκανα λάθος που έδωσα τέτοια βαρύτητα και ο μικρός θα βασιστεί πάνω σε αυτό ή πρέπει να αδιαφορήσω μήπως και το ξέχάσει. Γι'αυτό σου λέω δεν ξέρω έχω μπερδευτεί.

Ναι λαθος λενε οτι ειναι να δινουμε βαρυτητα αλλα εγωπαντως του το εκανα σαφες...χαχα

Σκληρη μαμα!!!

Το οτι το ειπε επιτηδες νομιζω οτι δειχνει οτι καταλαβε.Απο εδω και περα θα του υπενθυμιζεις''τι ειπαμε Ανασταση?''εγω καπως ετσι φερομαι τουλαχιστον και σταδιακα επιασε.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα! Πήγαμε μιας και είχε καλή μέρα με το καρότσι και τη μικρή να πάρουμε το Γιώργο! Μάλλον ξεθεώθηκε στο περπάτημα γιατί αφού έφαγε δύο πιάτα φακή έπεσε ξερός! Χμμμ θα το καθιερώσω! Η τσαπερδονα τραγουδάει ακόμα, αλλά πού θα πάει δε θα περπατήσει κι αυτή το ξέρω το μυστικό! Χιχιχι!

Κϊκο μου για τον ίκτερο αφού δεν ανησύχησε ο γιατρός καλά θα είναι το παιδί, ας το δει άλλη μία φορά να σας φύγει και το άγχος.

'

Γιοβανάκι περαστικά σου! Πώς το έπαθες πάλι αυτό? Από την άλλη δεν πειράζει, θα ξεκουραστείς και λίγο! Όσο για την κουμπάρα σου και το θηλασμό είναι πολύ εξειδικευμένη περίπτωση, από το νοσοκομείο τι της είπαν? Ίσως να επικοινωνούσες εσύ με σύβουλο θηλασμό και να ρωτούσες μιας και η κοπέλα δεν ξέρει καν για το τι ακριβώς της έχει συμβεί! Όσο για μας μας έδωσε ο ομοιοπαθητικός κάποια σκευάσματα για να τα έχουμε, αλλά δε νομίζω να είναι κάτι για τα αυτιά γιατί δεν είχε ποτέ πρόβλημα. Εντομεταξύ αυτές τις σταγόνες που του βάζω ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο για πόσο καιρό πρέπει, Ρίταααα για πες! Πάντως ο μικρός μέσα στο τρελό κέφι είναι, μήπως πρέπει να τις σταματήσω?


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τσουπρες!!

Κικη είχαμε κι εμεις ικτερο για 10 μερες και πηγαίναμε σχεδον καθημερινα για μετρηση αλλα ηθελα να σου πω "μην τρελαίνεσαι!!" ειναι ο φυσιολογικος ικτερος νεογνων που μεσα σε 14 μερες πρεπει να υποχωρησει..Αυτο που λές εσυ ειναι πάθηση και προκειται για τιμες ανω των 25 mg..εμεις καναμε μεχρι 14

Αυτο που θα κανεις ειναι να πάτε αυριο κιολας για μια μετρηση, να τον εχεις σε ηλιολουστο δωματιο, τακτικους θηλασμους και εγω εδωσα και 4-5 γευματακια χαμομηλιου συνολικα για να εχει ουρα και να αποβαλλει τη χολερυθρινη..

Ερχομαι...


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...