Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

αχχχχ..... τζίφος! Η μικρή ενώ ήταν θετική στην αρχή να μη βάλει πάνα, όταν τέθηκε το θέμα του νερού μου είπε ότι δε θέλει βρακάκι αλλά πάνα για να μπορεί να κάνει τσίσα. Δε μπόρεσα να τη μεταπείσω.... δε ξέρω πως θα συνεχιστεί... θα δείξει....

ρίτα οφείλω να σου πω πως η ιδέα με το διπλό σεντόνι είναι φανταστική!!! Άκρως βολική!

Επίσης με ενδιαφέρει αυτό που είπες: ότι θα μάθει από μόνο του κι ας πιει και 2 ποτήρια νερό. Άρα όταν ξεκινήσουμε πάλι (θα προσπαθήσω τώρα που είναι φρέσκο, ούτως ή άλλως 2 πάνες έμειναν και δε θέλω να ξαναγοράσω) θα την αφήσω εντελώς μόνη κι ό,τι γίνει!

Τώρα είδα κι ότι είσαι έγκυος! Με το καλό σου εύχομαι!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!!!!Πεμπτη σημερα και η διαθεση ανεβαινει μιας και πλησιαζει ΣΚ και μπορει ο καιρος να μας τα χαλαει αλλα θα εχουμε τουλαχιστον την ευκαιρια να ξεκουραστουμε.

Εμεις οοοοολοι καλα!!!

Γυμνασιο μια που το ξεκινησατε συνεχισε την προσπαθεια αλλα μην την πιεζεις...


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Δευτέρα 25 Ιουνίου - Κίκο παρούσα.

κορίτσια τι κάνετε; πως είναι τα παιδάκια σας;

σας έχω χάσει αλλά πλέον δεν έχω πρόσβαση στο φ/β απο τη δουλειά και στο σπίτι ο υπολογιστής μας τα 'φτυσε και επειδή θεωρώ ότι αρκετά εγκαταλείφθηκε το καφέ μας για ξεκινήστε μία μία να έρχεστε και απο'δω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!Καιρο εχω να γραψω!Κικη σ'αναζητωωω,σ'αναζητωωω....!!

εδω εισαι βρε;;;Τι κανεις μοναχουλι σου;;

Πεφτουν κατι ευχες για τον μεγαλο σου γιο διπλα αλλα μαλλον δεν ειναι σημερα ε;;;Παει καλα το τικερακι;;;Αν οχι ειπαμε να τα πουμε νωριτερα να προλαβουμε φετος χαχα!!!Να ειναι γερος να τον χαιρομαστε!

Αντε ελα να τα πουμε!

Εμεις πολυ καλα και το ηθικο ανεβασμενο!.Η μπουμπου μας μεγαλωνει και ζωηρευει και αναμενουμε τη δευτερα για να τη δουμε στο γιατρο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα Ριτάκι,

καλέ μη με ψάχνετε εδώ είμαι σας λέω, αφού ντεν έχω φ/β απο τη δουλειά και σπίτι ντεν ντουλέβει το μηχάνημα.

Σήμερα είναι τα γενέθλιακια μας όντως και να'στε καλά όλες σας αν και δεν μπορώ να τις δω τις ευχές σας.

Ριτάκι με το καλό να πας τη Δευτέρα στο γιατρό και να δείτε τη μπουμπου...καλέ πέρασε ο καιρός εσύ πλησιάζεις να γεννήσεις...πωπω τρελάθηκα τώρα που είδα το τικεράκι...

είδατε τι καλό που είναι το καφέ μας , μπορούμε να δούμε ακριβείς ημερομηνίες τοκετών και γενεθλίων , άντε ελάτε απο'δω πάλι να μην είμαι μόνη.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!Εχω κατι μηνες να γραψω εδω!Κικη μπήκα μονο για σενα, για το παλικαρακι σου δλδ!Να τον χαίρεστε να ειναι γερός κι ευτυχισμένος!Πως πατε?Σε χασαμε κοριτσι...γιατι άλλαξε το συστημα στη δουλεια??Εξηγησε τους σε παρακαλώ, υπάρχει θεμα..πρεπει να μαθαίνουμε τα νέα σας!Φιλια στα ταρζανάκια σου!!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Ριτάκι,

καλέ μη με ψάχνετε εδώ είμαι σας λέω, αφού ντεν έχω φ/β απο τη δουλειά και σπίτι ντεν ντουλέβει το μηχάνημα.

Σήμερα είναι τα γενέθλιακια μας όντως και να'στε καλά όλες σας αν και δεν μπορώ να τις δω τις ευχές σας.

Ριτάκι με το καλό να πας τη Δευτέρα στο γιατρό και να δείτε τη μπουμπου...καλέ πέρασε ο καιρός εσύ πλησιάζεις να γεννήσεις...πωπω τρελάθηκα τώρα που είδα το τικεράκι...

είδατε τι καλό που είναι το καφέ μας , μπορούμε να δούμε ακριβείς ημερομηνίες τοκετών και γενεθλίων , άντε ελάτε απο'δω πάλι να μην είμαι μόνη.:cry:

Αχ ναι μωρε το ειχα ξεχασει οτι εγραψες οτι δεν εχεις φβ.Δε πειραζει, εγω τουλαχιστον και ας μονολογω θα ερχομαι εδω.Τι νεα;

Ναι αν λαβεις υποψιν σου και την καισαρικη οντως κοντευω.Εχω μπει αισιως στον 8ο και ευτυχως ολα καλα!!Ουτε η ζεστη με επηρεασε ιδιατερα ,ενταξει δεν ειναι ευκολο βεβαια αλλα το περιμενα χειροτερο και γενικως οι ετοιμασιες προχωρουν με γοργους ρυθμους για να ερθει η μπουμπου να βρασουμε ολοι μαζι στο ζουμι μας!!χαχα!

Τα ζουζουνια σου πως ειναι;Αντε πες τα νεα σου .

Νατασσακο μου που εισαι;;Δεν εχουμε μιλησει και καθολου.Θα τα πουμε!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα καλό μήνα, καλό υπόλοιπο εβδομάδας σε όλες σας.

χρόνια πολλά για τα γενέθλια των παιδιών που είμαι σίγουρη πως έχω ξεχάσει .

κορίτσια σας έχω χάσει :cry: , ελπίζω να αποκατασταθεί το πρόβλημα μέσα στο ΣΚ.

φιλιά σε όλες και στα ζουζούνια σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Το καλοκαίρι τελείωσε.. Φέτος πήγαμε μόνο στα Χανιά σε αντίθεση με κάθε άλλη χρονιά. Ήταν δύσκολος χειμώνας, διήμερα και τέτοια δεν υπήρξαν οπότε η προοπτική και μόνο των διακοπών για 3 βδομάδες ήταν ανάσα δροσιάς. Διακοπές τώρα με δύο παιδιά και σε σπίτι στην πόλη δεν είναι και ακριβώς ξεκούραστες αλλά στα όμορφα Χανιά ξεχνάς τα παράπονα και απλώς χαλαρώνεις όπως εσύ επιθυμείς (και μπορείς). Φέτος χρήματα δεν υπήρχαν.. ίσα ίσα φτάνανε για το εισιτήριο με καμπίνα και αυτοκίνητο. Όμως (ευτυχώς) υπάρχουν και γονείς, που για μια ακόμη φορά βοήθησαν στο να περάσουμε πιο άνετα τις ημέρες αυτές που φρόντισαν κάποιοι πριν από εμάς να πληρώνονται οι μισθωτοί χωρίς να δουλεύουν (αμήν). Έτσι λοιπόν κάναμε τα μπανάκια μας κυρίως στον κόλπο της Σούδας, σε μια πολύ ωραία θάλασσα, φιλική για παιδάκια, ξένους, ηλικιωμένους. Δεν είδα πολλές 20άρες με κορμί φιδίσιο και σαγιονάρες Prada και αυτό με βοήθησε να χαλαρώσω ως μαμά δύο παιδιών φορώντας το προπερσινο παρεό. Δεν χρειάστηκε να μαγειρέψω καθώς τρώγαμε σε ταβέρνες καθημερινά, και δεν χρειάστηκε να σιδερώσω καθώς η μαμά είχε αναλάβει τα ρούχα και τα ρουχαλάκια ! Επίσης είχα την ευκαιρία να μείνω και λίγο παραπάνω με τους γονείς μου, στο ίδιο σπίτι μάλιστα, να δούμε οι μεν τους δε πολλές ώρες. Το τελευταίο με τα καλά του και τα κακά του, αλλά είναι μια κατάσταση τόσο οικογενειακή και αληθινή που αξίζει να την ζήσει κανείς.

Τώρα θα πω ψέματα οτι δεν μου έλειψαν τα ξενύχτια που έκανα παλιά, τα μεθύσια, οι ατελειωτες ώρες στην παραλία, τα beach parties, τα βιβλία που δεν πρόλαβα να διαβάσω. Όμως είμαι ευχαριστημένη... Ο σύζυγος, τα παιδάκια μου, οι γονείς μου, η αδερφή μου είμαστε όλοι καλά και γυρίσαμε σώοι. Το σπίτι μας δεν το κλέψανε, δεν κάηκε από καμιά φωτιά, δεν μας έκοψαν ούτε μια κλήση στο αυτοκίνητο και κιλά δεν πήραμε :).

Καλό φθινόπωρο λοιπόν!!


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Καλό φθινόπωρο Ελίζα αν και νομιζω ο χειμωνας θα ερθει πιο συντομα!

Ωραια περασατε και η περιγραφη σου τα λέει όλα!Ο μικρούλης βουτηξε?

Να ειστε καλά και του χρόνου!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

εννοείται! κάθε μέρα έκανε μπανάκι. Τα πρωινά του φορούσα φορμούλα για τον ήλιο, καπελάκι και αντηλιακό και δεν μέναμε πάνω από μισή ώρα στο νερό αλλά του άρεσε πολύ! έκανε και τα ποδαράκια πλιτς πλατς συνέχεια, που δεν το περίμενα και του άρεσε πολύ και στην άμμο όπου τον άφηνα χύμα κάτω. Το κίτρινο το φουσκωτό για μωρά μετά από λίγες μέρες το κατήργησα γιατί δεν το ήθελε ενώ στην αρχή είχε ξετρελλαθεί. Μετά ντους κρύο (!) που δεν έκλαιγε καθόλου και μαμ με το φαγάκι που είχα μαζί. μια χαρά..


C5lUp3.pngMWF6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι και εγω!Ηρθα να μοστραρω τα τικερακια μου!!!:tongue:

Μηνογενεθλια για τη μπεμπουλίτσα μου σημερα....

Φευγει το καλοκαιρι που εφερε το μωρο μας και τωρα πια ας ευχηθω καλο φθινοπωρο!!!!

Sun sun μου μια χαρα ο μικρος στη θαλασσα!Ετσι ειναι... οσο μικροτερα μπουν τοσο πιο πολυ το ευχαριστιουνται.Περασατε καλα απο οτι διαβαζω ,μπραβο και του χρονου με υγεια.

Τα δικα μας νεα ειναι γνωστα ,για να υπαρχει καταγεγραμμενο ως αναμνηση ομως να πω οτι γεννησα στις 10.8.12 την ''χεστρουλα'' μας που ειναι καρμπον του γρηγορη.Ειμαστε πολυ χαρουμενοι οικογενειακως και οι συνθηκες μεχρι στιγμης ειναι ευνοηκοτατες και απο τη μερια της μικρης που ειναι αλλο πραμα και απο τη μερια του γρ. που ειναι ενθουσιασμενος με το ''αληθινο του παιχνιδι'' ,οπως λεει την αδερφη του και απο τη μερια του μπαμπα μας που βοηθαει παρα πολυ.Μεχρι στιγμης λοιπον ολα καλα και υπο ελεγχο.Αναμενουμε με ανυπομονησια την πρωτη επισημη εξοδο μας την αλλη βδομαδα .

Για τη μικρη μας βασιλισσα :


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...