Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

χαχα εστειλα μνμα τους διαχειριστες..  

εξαρση ε?? θελει προσοχη οντως.. εμεις κοριτσια με το ζορι τρωμε φρουτοκρεμα και ενω την δινω ολη παρολα αυτα δεν τον πιανει και κλαιει στις 2 ωρες για το μεσημεριανο του.. και ενω μου κοιμοταν τρεις τωρα με την φρουτοκρεμα επειδη πινει γαλα νωριτερα νανουριζεται και πεφτει στις δυο για μεσημερι.. και ειναι η πιο χειροτερη ωρα γιατι δεν εχω τελειωσει τις δουλιες ουτε εχω προλαβει ν φαω και μολις πω ειμαι ετοιμη οκ, εχει παει ηδη 4 και ξυπναει.. οποτε υπνος γιοκ.. τεπσα..αυτο ειναι το λιγοτερο.. θα μιλησω με την παιδιατρο αν ειναι ν του βαζω λιγο παραπανω φρουτοκρεμα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 1/6/2017 at 4:42 ΜΜ, oneira_glyka είπε:

χαχα εστειλα μνμα τους διαχειριστες..  

εξαρση ε?? θελει προσοχη οντως.. εμεις κοριτσια με το ζορι τρωμε φρουτοκρεμα και ενω την δινω ολη παρολα αυτα δεν τον πιανει και κλαιει στις 2 ωρες για το μεσημεριανο του.. και ενω μου κοιμοταν τρεις τωρα με την φρουτοκρεμα επειδη πινει γαλα νωριτερα νανουριζεται και πεφτει στις δυο για μεσημερι.. και ειναι η πιο χειροτερη ωρα γιατι δεν εχω τελειωσει τις δουλιες ουτε εχω προλαβει ν φαω και μολις πω ειμαι ετοιμη οκ, εχει παει ηδη 4 και ξυπναει.. οποτε υπνος γιοκ.. τεπσα..αυτο ειναι το λιγοτερο.. θα μιλησω με την παιδιατρο αν ειναι ν του βαζω λιγο παραπανω φρουτοκρεμα.. 

Μην τον πιέζεις γιατί κάποια στιγμή θα αρχίσει να μη σου τρώει τίποτα από αντίδραση και θα αναρωτιέσαι τι έχει το παιδι ενώ δεν θα έχει ουσιαστικά κάτι.. επειδή ταλαιπωρήθηκα πολύ με τον μεγάλο δε θέλει καθόλου πίεση 

  • Μου αρέσει 1

PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

και η γιατρος αυτο με ειπε.. δοκιμασα σμρ με ωενα κουταλακι της chicco σιλικονης να του την δωσω και ευτυχως την εφαγε... τρωγοντας και εγω απο το κουταλι ομως αφου με εβλεπε.. και κρατωντας το ασημενιο κουταλι αγριοκοιτωνατας το..μαλλον το εχει συνδεσει με κακες εμπειριες.. προς το παρον ας τρωει εστω με το σιλικονενιο και δε με νοιαζει..ακομα και πεντε κουταλιες να τρωει με ειπε κερδος ειναι.. αντε ν δουμε....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

γειααα... εμεις περπαταμε απο επιπλο σε επιπλο.. εχουμε σταματησει τα αλεσμενα εδω και εναμιση μηνα σχεδον.. δοντι ακομα κανενα.. γκρινια πολλη!! και νευρο πολυ!! αφηστε... εχουμε γινει σοου στη γειτονια π ρωταει τι εχει το μωρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

17 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

γειααα... εμεις περπαταμε απο επιπλο σε επιπλο.. εχουμε σταματησει τα αλεσμενα εδω και εναμιση μηνα σχεδον.. δοντι ακομα κανενα.. γκρινια πολλη!! και νευρο πολυ!! αφηστε... εχουμε γινει σοου στη γειτονια π ρωταει τι εχει το μωρο..

Καλησπέρα έχω και γω ένα αγοράκι γεννημένο 29 Δεκέμβριο. Στις 16/8 βγάλαμε το πρώτο δοντάκι. Ακόμα τρώμε αλεσμένα γιατι φοβάμαι και γω αλλά πνίγεται με το παραμικρό. Όσο για το σκαρφάλωμα δεν καθόμαστε ήσυχη καθόλου. Τι ποσότητες τρώνε τα μωράκια σας; και ποσά κιλά είναι;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, BEBOULI είπε:

 

Καλησπέρα έχω και γω ένα αγοράκι γεννημένο 29 Δεκέμβριο. Στις 16/8 βγάλαμε το πρώτο δοντάκι. Ακόμα τρώμε αλεσμένα γιατι φοβάμαι και γω αλλά πνίγεται με το παραμικρό. Όσο για το σκαρφάλωμα δεν καθόμαστε ήσυχη καθόλου. Τι ποσότητες τρώνε τα μωράκια σας; και ποσά κιλά είναι;

ειναι στο παιδι.. στην αρχη φοβομουν και εγω πολυ μη πνιγει..αλλα οταν θ ξεκιναει ν μην τρωει αλεσμενα εγω θα εχω ενα μωρακι ημερων να νταντευω δεν μπορω ν περναω ολα τ αγχη μαζεμενα... οποτε ειπα θ τον εκπαιδευσω απο τωρα ωσπου σε δυο μηνες ν ειναι αρκετα ανεξαρτητος να τρωει μονος του.. με την βοηθεια και την ενθαρυνση των κοριτσιων εσω μεσα νομιζω παμε πολυ καλα..δοξα τω Θεω.. σκεψου σημερα εφαγε με τα χερακια του κοφτο μακαρονακι με κομματακια κοτοπουλο..οπως τ εφαγε δλδ..εγινε λιγο χαλια αλλα καλυτερα τωρα παρα μετα...ν σ ζησει ο μικρος.. βεβαια τον περναμε εμεις ενα μηνα σκεψου..οποτε  το οτι τρωει αλεσμενα ακομα δεν σημαινει κατι.. ουτε ειναι νομιζω υπερβολικο..μικρουλη ειναι ακομα.. εγω νομιζω ημουν τυχερη γτ εμαθε ν διαχειριζεται την τροφη στο στομα του γρηγορα.. τουλαχιστον στο φαγητο.. χαχαχ.. γτ σε πολλα ειναι πολυ πισω..:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας, τι κάνουν τα μικράκια;

Περπατησε ο μικρός μου μαγκακος αφήνεται κ κάνει βήματα. Πολύ νωρίς. 

Περάσαμε ένα καλοκαίρι με θέματακια, πέρασαν σταφυλοκοκο κ τα δύο μου παιδάκια κ ιώσεις. Συν την βάφτιση του μπέμπη όπου η βδομάδα πριν την βάφτιση ήταν διάβολοβδομάδα, πολύ δύσκολη με τον άντρα μου να μπαίνει νοσοκομείο από αλλεργικο σοκ κ του γύρισε σε κρίση πανικού όπου ακόμα το παλεύουμε.. 

Έχω κουραστεί πολύ, δεν μπορώ πλέον να πηγαίνω έξω για ψώνια η σε δουλειά αφήνοντας τα παιδιά στον άντρα μου, έχει φοβία κ κουβαλα παντού παιδιά κ δεν μένω μόνη μου καθόλου όλη μέρα. Κάνω μεγάλη υπομονή. Πήρα βέβαια γυναίκα για βοήθεια τα πρωινά για να κάνω τις δουλειές μου. 

Υγεία να χουμε.. 

Από φαγητό από όλα ο μικρός. Σταμάτησα τον θηλασμό πριν 10 μέρες κ πήρε το ξένο αμέσως. Του παίρνω το Όλυμπος 1bio3. Μονο τη νύχτα τον θηλαζω το αναζητάει το στήθος τη νύχτα.  την ημέρα δεν τον νοιάζει καθόλου. 

Γειά σας κ σας φιλώ. 


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γειααααα, 

Έχουμε χαθεί για τα καλά! Γέμισαν οι ζωές μας με τα θαυματάκια μας!

Κι εμείς καλά είμαστε. Δεν περπατάμε αλλά έχουμε βρει ένα μοναδικό τρόπο μεταξύ συρσίματος και μπουσουλήματος για να πηγαίνουμε όπου θέλουμε.

Το δικό μας νέο είναι ότι η μικρή ξανάρχισε να θηλάζει κανονικά και μέρα εκτός από νύχτα που θήλαζε μέχρι πρότινος. Πολύ χάρηκα γιατί προσπαθούσα όλους αυτούς τους μήνες να διατηρήσω την παραγωγή μου με θήλαστρο.

Δόντια έχουμε 2 κάτω και αρκετό καιρό τώρα έχει ενοχλήσεις και για τα πάνω.

Τα ενδιαφέροντά μας είναι πολλές βόλτες, οι κούνιες, το κολυμβητήριο, η μουσική και το διάβασμα.

Πλησιάζουν και τα πρώτα μας γενέθλια σιγά σιγά. 


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες!!! Πρωτη μου δημοαιευση εδω ,τοσο καιρο εγραφα στο parentsorg.Κ εγω γεννησα τον Δεκεμβρη του 2016 ξημερωματα Χριστουγεννων!! Μια κορουλα που μεγαλωνει κ μας τρελαινει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από μένα. Διαβάζω πολύ καιρό το forum αλλά σήμερα αποφάσισα να γίνω μέλος για να μπω στην παρέα. Κ εγώ γεννησα τον Δεκεμβριο μία κορούλα που μου έχει πάρει τα μυαλά! Πως είναι τα μωρακια σας?? Εμένα δυστυχώς δεν τρώει καθόλου και είμαι πάντα μέσα στο άγχος.. Κατά τα άλλα όμως είναι πανέξυπνη και υπερκινητικότατη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 25/5/2017 at 10:13 ΜΜ, zamia είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!!

Βλεπω μπήκαμε για τα καλα στις κρεμες!!!

Σημερα βαλαμε μπανανα!βρε κοριτσια...μηλο κ αχλαδι ανοστα...πως να φαει το παιδι;;σήμερα δεν εφαγε πολυ....

Θελω κ εγω να προσθέσω αβοκαντο..η παιδιατρος μου ειπε 6,5θα βαλουμε χυμο πορτοκαλιού..για να δουμε!

Σαμανα το εχω παθει κ εγω με τη κρεμα..εφαγε τοσο που νομιζα θα σκασει..χαχαχα

Την Δευτέρα να δούμε πως θα παει με τα λαχανικα!

Αλεξια και εγω ειμαι κατα του συσκευασμένου κουτιου..αν χρειαστεί ομως..στην αναγκη θα του δωσω..

Παντως ειμαστε πολυ αγκαλίτσες...θα μου λείψει πολυ τωρα με την δουλεια...

Σκέφτομαι και εγω να κανω blw απο τον αλλο μηνα..

Εμας μας χαλαρώνει το μπανακι..σχεδόν καθε μερα κανουμε..

 

 

Συγνώμη κορίτσια που μπαίνω σα σφηνα.. την ζαμια θα ήθελα.. 

ζαμια μου έπεσα τυχαία κορίτσι μου σε απάντηση σου Κ μπαίνοντας στο προφίλ σου να δω τι απέγινες είδα πως έκανες μωράκι!! Ειλικρινά χάρηκα παρά πολύ!!! Να σου ζήσει κορίτσι μου που τόσο το αποζητούσες!!! Γερό και τυχερό!!!! Χάρηκα πολύ!!! ΦΙΛΙΑ!!!:):)

  • Μου αρέσει 1

tf9Xp3.png
Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2018 at 1:56 ΜΜ, ZiliHer είπε:

Είναι κανείς εδώ;

 

Πώς είναι τα μωράκια μας; 

Η Μαρία μου είναι πια 14 μηνών και μας έχει ξετρελάνει. Πιο γλυκό "μαμά" δεν έχω ξανακούσει!

Σας φιλώ!

Αχ απ τις καλύτερες ηλικίες είναι τωρα που καταλαβαίνουν.. Τι παιχνίδια κάνουμε κ τι γέλια ρίχνουμε κάθε μέρα δεν λέγεται!!! Θα συμφωνησω ότι είναι το πιο γλυκό "μαμά"! :mad: 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Αχ απ τις καλύτερες ηλικίες είναι τωρα που καταλαβαίνουν.. Τι παιχνίδια κάνουμε κ τι γέλια ρίχνουμε κάθε μέρα δεν λέγεται!!! Θα συμφωνησω ότι είναι το πιο γλυκό "μαμά"! :mad: 

Όσο περνούν οι μέρες όλο και μας καταπλήσσει! :)

 

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...