Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Εγω Μαρία μου, δεν ειχα κανενα συμπτωμα απο την αρχή εως τωρα. Σε σημειο που καποια στιγμη πιστευα οτι κατι δεν παει καλα. Μεχρι στιγμης λεμε θα γεννησουμε στο ιασω γτ εκει ειναι ο γιατρος μας κ σημερα εχουμε κ την Αυχενική.

:)

Ζαμια ραντεβού εχω αργα κατα τις 9 αρα θα αργήσω. Πφφφ

Μια χρα να μην εχει και ζεστη;)

με την δουλεια ολα καλα???

το ειπα και εγω και ηρεμησα!!παντος ειχα πολυ αγχος.....υποτιθεται οτι χαρηκε ο Διευθυντης μου:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω Μαρία μου, δεν ειχα κανενα συμπτωμα απο την αρχή εως τωρα. Σε σημειο που καποια στιγμη πιστευα οτι κατι δεν παει καλα. Μεχρι στιγμης λεμε θα γεννησουμε στο ιασω γτ εκει ειναι ο γιατρος μας κ σημερα εχουμε κ την Αυχενική.

:)

Ζαμια ραντεβού εχω αργα κατα τις 9 αρα θα αργήσω. Πφφφ

Με το καλο λοιπον η αυχενικη σου! Να την απολαυσεις!!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ηπαρινη ενεσεις, ναι! τα cyxlacur χαπια ειναι, τα παιρνω γιατι εκανα εξωσωματικη! Τα utrogestan παιρνω 3 την ημερα των 200.

Αυχενικη δεν ξερω που.. Γι αυτο ρωταω.. περιπου 20 ιουνιου πρεπει να γινει

Μονη σου τις κανεις??????:rolleyes::rolleyes:εγω τρελενομαι δε μπορω με τις ενεσεις..και μου τις κανει ο αντρας μου....ασε:|..

θα κανεις σε ολη την εγκυμοσυνη?

εγω περνω 4 utrogestan...δε τα μπορω αλλο...πιστεψε με...ολη την ωρα με ενα σερβιετακι ειμαι...και παλι χαλια γινομαι..

ο γιατρος σου προτεινε να πας πουθενα για αυχενικη?

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες να σας γνωρσιω λιγο.. Ξεκινησα, αλλα ειναι αδυνατοοοο...Ειναι πολλες!!! χαχαχα

Ελπιζω να σας μαθω σιγα σιγα!!

Τι συμπτωματα εχετε; Τι φαρμακα παιρνετε; Που θα γεννησετε; (πολλες ερωτησεις! μπηκα δυναμικα!)

Καλώς ήρθες! Κι εγω σχετικά καινούργια είμαι στο παρεάκι.

Σήμερα μπήκα στη 13η βδομάδα κ αισίως βαδίζω προς το 4ο μήνα!!!!! Κοιλιτσα δεν έχω ακόμα, ουτε κ συμπτώματα! Γενικά είμαι όπως ήμουν κ φοράω ο,τι φορούσα. Απο φάρμακα παίρνω filicine κ utrogestan , τα οποία λογικά κ θα κόψω άμεσα. Θα γεννήσω καλώς εχόντων των πραγμάτων στο ΡΕΑ.

Έκανα αυχενική την παρασκευη κ ολα μια χαρά, φύλο θα μάθω σε μια εβδομάδα.

Εσυ;;;;πες μας για σένα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μονη σου τις κανεις??????:rolleyes::rolleyes:εγω τρελενομαι δε μπορω με τις ενεσεις..και μου τις κανει ο αντρας μου....ασε:|..

θα κανεις σε ολη την εγκυμοσυνη?

εγω περνω 4 utrogestan...δε τα μπορω αλλο...πιστεψε με...ολη την ωρα με ενα σερβιετακι ειμαι...και παλι χαλια γινομαι..

ο γιατρος σου προτεινε να πας πουθενα για αυχενικη?

μονη μου, ναι.. ηταν κ οι ενεσεις της εξωσωματικης δυο φορες την ημερα... τι να εκανα... και εγω με τα utrogestan ετσι ειμαι...

ο γιατρος μου προτεινε καπου για αυχενικη, αλλα σκεφτομαι να παω στον κουρτη ή στον μαλιγιαννη..


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ειναι απολαυση!!!μιση ωρα το κοιταζαμε!!!:D:D

μας εδωσαν και dvd και το χαζευουμε στο σπιτι μας:tongue::tongue:

που κανατε αυχενικη zamia κ σας εδωσαν κ dvd?


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites

mariadi καλώς ήρθες!

Έχω μια κορη 2 ετών κ αύριο μπαίνω στη 13 εβδομάδα, έχω γιο αυτή τη φορά κ περιμένουμε τα αποτελέσματα της pap-a, έκανα χθες αυχ.διαφ κ μου βγήκε 1:61 για συνδ νταουν και ανεξαρτήτως τα αποτελέσματα της pap-a θα κάνω αμνιοπαρακεντηση γιατί πολύ απλά δεν θέλω να παίζω με τις πιθανότητες! Αν κ το ένστικτο μου λέει ότι όλα θα πάνε καλα.

Από συμπτώματα είχα διαφορετικά κάθε βδομάδα, αναγούλες αρχικά πουμετα έγιναν εμετοι κ μετά σιελόρροια. Κ απο την 9 βδομάδα ως τώρα έχω σιελόρροια έχει μειωθεί αρκετά κ εμετο μόλις μυρίσω κάτι σε αφρολουτρο η απορρυπαντικό ρούχων. Αλλά σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη που νοσηλευτηκα από αφυδάτωση απο τους πολλούς εμετους είναι καλύτερα τώρα!

anastella και zamia περιμένουμε νέα!!!

Φιλαια


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Κι εγω σχετικά καινούργια είμαι στο παρεάκι.

Σήμερα μπήκα στη 13η βδομάδα κ αισίως βαδίζω προς το 4ο μήνα!!!!! Κοιλιτσα δεν έχω ακόμα, ουτε κ συμπτώματα! Γενικά είμαι όπως ήμουν κ φοράω ο,τι φορούσα. Απο φάρμακα παίρνω filicine κ utrogestan , τα οποία λογικά κ θα κόψω άμεσα. Θα γεννήσω καλώς εχόντων των πραγμάτων στο ΡΕΑ.

Έκανα αυχενική την παρασκευη κ ολα μια χαρά, φύλο θα μάθω σε μια εβδομάδα.

Εσυ;;;;πες μας για σένα

εγω φουσκωσα αυτη την φορα νωρις κ τωρα ειμαι μεταξυ χοντρης κ εγκυου! χαχαχα! Αλλα ειναι δευτερη εγκυμοσυνη κ μετα απο τρομπαρισμα εξωσωματικης!


Ζήτησα από το Θεό να μου δώσει δύναμη κaι Αυτός μου έδωσε δυσκολίες να τις ξεπεράσω.

Του ζήτησα σοφία κaι Αυτός μου έδωσε προβλήματα να μάθω να λύνω.

n3I0p3.pngi5JOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μονη μου, ναι.. ηταν κ οι ενεσεις της εξωσωματικης δυο φορες την ημερα... τι να εκανα... και εγω με τα utrogestan ετσι ειμαι...

ο γιατρος μου προτεινε καπου για αυχενικη, αλλα σκεφτομαι να παω στον κουρτη ή στον μαλιγιαννη..

Ηρωας εισαι με τις ενεσεις!!Μπραβο σου!!

που κανατε αυχενικη zamia κ σας εδωσαν κ dvd?

Mπακουλας λεγεται και ειναι στο Κολωνακι.

Κάτσε zamia μπερδεύτηκα έκανες αυχ. Διαφ;:

Ολα καλα θα πανε γλυκια μου!!!

Ναι εκανα την Δευτερα αυχενικη!!

και εγω αυριο μπαινω στη 13 βδομαδα!;)

Κοριτσια να σας ρωτησω..ωρες ωρες νιωθω πως δε μπορω να παρω ανασα....:(συμβαινει σε καμια?

Link to comment
Share on other sites

Ζαμια πως ηταν η πρώτη αντιδραση στη δουλεια τελικα; τι σου είπαν; εγω εδω περιμενω να σταματησω. Χθες εκανα 5 θεραπειες η μια μετα την αλλη απο μια ωρα η καθε μια. Οταν τελειωσα...ήμουν σαν να ειχα φάει ξυλο κ ποναγε κ πολυ η κοιλια μου.

Η ανασα μου κοβεται οταν περπατάω πολυ γρήγορα ή ανεβαίνω σκαλες κτλ.. Γτ; λαχανιαζεις εννοεις;

Κορίτσια ποση ωρα κραταει περιπου η αυχενικη;


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

καλο κουραγιο οσες δουλευουν, εγω πηρα απο εχθες αναρρωτικη γιατι ειχα πολυ τρεξιμο.

zamia κι εγω το νιωθω αλλα μονο οταν κουραζομαι ειδικα οταν ανεβαινω σκαλες, αλλα μετα απο 1 - 2 λεπτα μου περναει.

Link to comment
Share on other sites

Ζαμια πως ηταν η πρώτη αντιδραση στη δουλεια τελικα; τι σου είπαν; εγω εδω περιμενω να σταματησω. Χθες εκανα 5 θεραπειες η μια μετα την αλλη απο μια ωρα η καθε μια. Οταν τελειωσα...ήμουν σαν να ειχα φάει ξυλο κ ποναγε κ πολυ η κοιλια μου.

Η ανασα μου κοβεται οταν περπατάω πολυ γρήγορα ή ανεβαίνω σκαλες κτλ.. Γτ; λαχανιαζεις εννοεις;

Κορίτσια ποση ωρα κραταει περιπου η αυχενικη;

Προσεχε αναστελα..τουλαχιστον οταν δε δουλευεις ξεκουρασου οσο μπορεις...

Συγχαρητηρια μου ειπε και πως το ειχε καταλαβει...αυτο...τιποτα αλλο....

χαχαχα:tongue::tongue:

Εγω δε μπορω να παρω βαθια ανασα...εχω δυσπνοια......προσπαθω να χασμουριεμαι με το ζορι για να αναπνεσω καλα και βαθια...

α και στα καλα καθουμενα πχ οταν τρωω λαχανιαζω..

εμενα μιση ωρα κρατησε..αλλα εξαρταται και απο την θεση του μωρου.Α!εγω ειχα φαει και μια σοκολατιστα(μου το ειπαν εδω μεσα βεβαια γαι τη σοκολατα!) γιατι σκεφτηκα πως αν κοιμοταν θα πηγαινε πιο μετα η εξεταση..;)Φαε και εσυ!

καλημερα κοριτσια!

καλο κουραγιο οσες δουλευουν, εγω πηρα απο εχθες αναρρωτικη γιατι ειχα πολυ τρεξιμο.

zamia κι εγω το νιωθω αλλα μονο οταν κουραζομαι ειδικα οταν ανεβαινω σκαλες, αλλα μετα απο 1 - 2 λεπτα μου περναει.

Και μεχρι ποτε ειναι η αναρρωτικη??αληθεια τωρα πως πληρωνεσαι?απο το ΙΚΑ?

Καλα οταν περπαταω πολυ και ανεβαινω σκαλες??απλα δεν υπαρχω...1000 στασεις και παλι?λαχανιασμενη ειμαι και εχω ταχυκαρδια:shock:

Link to comment
Share on other sites

τις πρωτες 3 μερες τις πληρωνεσαι απο τον εργοδοτη αλλα σου βαζουν το μισο ημερομισθιο και τις υπολοιπες απο το ΙΚΑ. επειδη πηρα 15 μερες θα πρεπει να περασω επιτροπη και μετα να πληρωθω. θα καθυστερησω λιγο να παρω τα λεφτα αλλα δεν με πειραζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...