Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

pipi κουράγιο κ να σκέφτεσαι χαρούμενες σκέψεις γιατί το χρειάζεται το μωράκι που έχεις στη κοιλίτσα σου.

manikar καλώς ήρθες με το καλό το μπεμπακι.

zamiaμια έρχονται μια φευγουν!

Όπως ξέρετε είχα ενοχλήσεις από την πέμπτη κ το πρωί πριν πάω για δουλειά ( πρώτη μρα σήμερα μετά από ένα μήνα αδειας) έκανα εμετό και από τότε ούτε ανακατεύτηκα ούτε τίποτα! Μακάρι να σταμάτησαν κ έχω πολύ ενέργεια λες κ επέστρεψε ο παλιός μου εαυτός!

Τελικά θα κάνουμε αμνιοπαρακεντηση , 23/ 6 δεν είναι πολλές μέρες. Υπομονή τώρα.

Καληνύχτα κοριτΣια! Κάθε μέρα κ σελίδα!


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελσακι δε παίζουμε με αυτά!Να την κάνεις προσπάθησε να πεισεισ τον άντρα σου! Ποσο βγήκε το ποσοστό? Ειμαι της άποψης ότι η αμνιοπαρακεντηση πρέπει να καθιερωθεί υποχρεωτικη εξέταση.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ελσακι δε παίζουμε με αυτά!Να την κάνεις προσπάθησε να πεισεισ τον άντρα σου! Ποσο βγήκε το ποσοστό? Ειμαι της άποψης ότι η αμνιοπαρακεντηση πρέπει να καθιερωθεί υποχρεωτικη εξέταση.

Καλημέρα!

Κι εγώ συμφωνώ ότι οι διαγνωστικές εξετάσεις (λήψη τροφοβλάστης και αμνιοπαρακέντηση) είναι ό,τι καλύτερο σε περίπτωση που μία μανούλα θέλει να είναι 100% σίγουρη. Το λέω εκ ιδίων κυρίως που πραγματικά η ψυχολογία μου και το άγχος δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ του διαστήματος πριν κάνω τη λήψη τροφοβλάστης και το τωρινό. Απ΄την άλλη, καταλαβαίνω οποιαδήποτε μανούλα δεν θέλει να "ρισκάρει" να υποβληθεί σε αυτές, πχ λόγω κινδύνου αποβολής ή μολύνσεων, που μπορεί να είναι πολύ μικρός πια (πολύ κάτω από αυτόν που διαβάζουμε για 0,5 ή 1%) όταν απευθυνόμαστε σε έμπειρους γιατρούς. Προσωπικά, διάλεξα να πάρω το ρίσκο αυτό γιατί δεν ήθελα να πάρω το ρίσκο να έχω ένα παιδάκι με κάποιο σύνδρομο, που και αυτό με τη σειρά του μπορεί να ήταν πολύ μικρό ρίσκο.

Σέβομαι και θαυμάζω απεριόριστα τις γυναίκες που εν γνώσει τους ή όχι φέρνουν στη ζωή παιδάκια πχ. με σύνδρομο Down. Εγώ μάλλον θα ήμουν κατώτερη των περιστάσεων...

Και για να ρωτήσω κάτι... έχετε αρχίσει να φουσκώνετε; Αυτή την εβδομάδα (15η) νιώθω πιο πολύ την κοιλιά μου και έχουν πρηστεί ελαφρώς τα χέρια και τα πόδια μου.

Εσείς τι νέα; Ποια είναι επόμενη για αυχενική; :)

Φιλάκια!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!!!!

ZILIHER.....................29/11ΚΟΡΙΤΣΙ

VICKYBELLI.................03/12

MANIKAR ..................06/12

HOPE2016..................06/12

ROZAKI......................06/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MISSPRINCESSK ..........08/12

ZAMIA....................... 09/12 ΑΓΟΡΙ

NTIAKANA ..................09/12 ΑΓΟΡΙ

ANASTELLA.................11/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MISSPRINCESSK.........11/12

DEMI.CH ....................12/12 ΚΟΡΙΤΣΙ +

PIPI_K .......................12/12

ANTHOUSA YIOTA........15/12

PANATHEO..................18/12

ELSAKI26....................21/12 ΑΓΟΡΙ

SAMANTHA..................22/12

XARA11 ......................24/12

ALEXIA92....................25/12

MARINA83...................31/12

CHRISAFENIA87...........????

MARIADI.....................01/01/17

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα στα κορίτσια και καλώς τα νέα μέλη!! Ολα να πανε καλα σε όλες μας και να εμπιστευόμαστε τους γιατρους μας. Μονο ετσι θα εχουμε αισιοδοξία και ετσι θα πανε καλα τα πράγματα. Δεν σας γράφω συχνά, αλλα σας διαβάζω καθε μέρα. Ολα καλα εδω, συμπτώματα εξακολουθώ να μην εχω. Εκτος απο την δυσκοιλιότητα. Αυριο παω για υπέρηχο και λογικά θα κανονίσουμε και την αυχενική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! πότε πέρασε το καλοκαίρι ούτε που το κατάλαβα.... :-P !!!! καλέ τι βροχή είναι αυτή????

Χιχιχιχι εδω τωρα ερχεται.........και επλυνα το αμαξι χθες...γ@μ@τ@...κλαψ..κλαψ..και το κορυφαιο??φοραω σανδαλακια!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ελσακι δε παίζουμε με αυτά!Να την κάνεις προσπάθησε να πεισεισ τον άντρα σου! Ποσο βγήκε το ποσοστό? Ειμαι της άποψης ότι η αμνιοπαρακεντηση πρέπει να καθιερωθεί υποχρεωτικη εξέταση.

Κορίτσια εμείς πετύχαμε με εξωσωματική μετά από χρόνια προσπαθειών,καταλαβαίνετε ψυχολογία....

ποσοστό για down έχω 1:3280 ενώ για την ηλικία μου ήταν 1:164...αντίστοιχα είναι και τα άλλα...είναι η ηλικία που με αγχώνει γ@#@το...


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! μολις γυρισαμε απο τον γιατρο, καναμε την αυχενικη. οι μετρησεις βγηκανε πολυ καλες τωρα περιμενουμε και τα αποτελεσματα των αιματολογικων. μαλλον αγορακι μας ειπε ο γιατρος!!!!

με το καλό τα αποτελέσματα των αιματολογικών...


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια γυρίσαμε από την αυχενική ...όλα καλά..περιμένουμε την Pap-a από Δευτέρα...μάλλον αγοράκι....ιιιιιιιιιι

Ελσακι, να σου κανω μια ερώτηση? λιγο νωρίς δεν την έκανες την αυχενική?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς πετύχαμε με εξωσωματική μετά από χρόνια προσπαθειών,καταλαβαίνετε ψυχολογία....

ποσοστό για down έχω 1:3280 ενώ για την ηλικία μου ήταν 1:164...αντίστοιχα είναι και τα άλλα...είναι η ηλικία που με αγχώνει γ@#@το...

Eλσακι ευχομαι μεσα απο την καρδια ολα να πανε καλα!!!!!

Καταλαβαινω πως αισθανεσαι και τι λαχταρα εχεις για το σπορακι σου!!!!

Πιστη κοπελα μου!!τιποτα αλλο δε θα σου πω...!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμείς πετύχαμε με εξωσωματική μετά από χρόνια προσπαθειών,καταλαβαίνετε ψυχολογία....

ποσοστό για down έχω 1:3280 ενώ για την ηλικία μου ήταν 1:164...αντίστοιχα είναι και τα άλλα...είναι η ηλικία που με αγχώνει γ@#@το...

Χαμηλή πιθανότητα μου φαίνεται το 1:3280! Κι εγώ στη θέση σου, εφόσον μου το έλεγε και ο γιατρός, δεν θα έκανα αμνιοπαρακέντηση.

Μην αγχώνεσαι! Όπως λέει και η zamia, έχε πίστη και όλα θα πάνε καλά!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zamia μια χαρά είμαι, φτου φτου, νομιζω πως εσυ το ελεγες!

Εμενα εχει φουσκωσει η κοιλια κι με ρωτανε αν ειμαι εγκυος...Επρεπε να γυρισω για δουλεια για να νιωσω καλα..


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Zamia μια χαρά είμαι, φτου φτου, νομιζω πως εσυ το ελεγες!

Εμενα εχει φουσκωσει η κοιλια κι με ρωτανε αν ειμαι εγκυος...Επρεπε να γυρισω για δουλεια για να νιωσω καλα..

Εμενα εχει φουσκωσει αλλα εγκυο δε με κανεις ακομη..αφου φαντασου χθες μπηκα στο μετρο κανενας γαιδαρος δε σηκωθηκε:tongue:αρα δε φαινομαι:tongue:

εγω παλι με αναγουλες ειμαι σημερα..τι χαλι ειναι αυτο.......ματιαστηκα Ntiakana:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...