Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Γιωτακι με το καλο η κορακλα σου!

Ζαμια τι λες; εκνευριζομαι με κατι τετοια σκηνικα, κ εγω στη θεση σου νευρα θα ειχα! Μα τι παθαινουν με τις εγκυες; τοσο πολυ τους χαλαει;

Κορίτσια κ εγω παντως μια απο τα ιδια, εχω τρελές ορεξεις κ ο αντρας μου φοβάται :P


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Zamia τον πρωτο μεγάλο υπέρηχο εννοώ την αυχενική. Δεν μου λέτε? απο κιλά πως πάτε? εγω εχω χάσει 2 στο σύνολο. Χωρις εμετούς και αναγούλες. Απλα επειδη πεινάω κάθε 3 ωρες και τρωω κατι, ίσως ετσι λειτουργεί καλυτερα ο μεταβολισμός μου και χάνω! Δεν με πείραξε γιατι τα εχω τα κιλά μου με το παραπάνω. Ας χάσω τωρα για να παρω λιγα μετα.

Link to comment
Share on other sites

Zamia τον πρωτο μεγάλο υπέρηχο εννοώ την αυχενική. Δεν μου λέτε? απο κιλά πως πάτε? εγω εχω χάσει 2 στο σύνολο. Χωρις εμετούς και αναγούλες. Απλα επειδη πεινάω κάθε 3 ωρες και τρωω κατι, ίσως ετσι λειτουργεί καλυτερα ο μεταβολισμός μου και χάνω! Δεν με πείραξε γιατι τα εχω τα κιλά μου με το παραπάνω. Ας χάσω τωρα για να παρω λιγα μετα.

Κι εγώ μια από τα ίδια με τα κιλά. Ήμουν σίγουρα 10 κιλά πάνω από το κανονικό πριν μείνω έγκυος και έχω χάσει 2-3, κυρίως όμως λόγω σακχάρου (πρόληψη διαβήτη κύησης, που φαίνεται ότι έχω μια προδιάθεση). Επίσης, σαφώς τρώω πιο υγιεινά και λιγότερο από πριν. Φυσικά, επειδή εγώ έχω ΠΗΤ τον Νοέμβριο τελικά, έχω αρχίσει να καταλαβαίνω ότι μεγαλώνει το μωρό πια. Πιστεύω στις 23 Ιούνη που θα ξαναπάω θα έχω πάρει στάνταρ ένα κιλάκι τουλάχιστον. Κάπου διάβασα ότι σε λογικά πλαίσια είναι μισό κιλό την εβδομάδα στον 4ο-5ο μήνα.

Αχ, κορίτσια... βγήκαν και τα τελικά αποτελέσματα της τροφοβλάστης. Όλα καλά! Τεράστια ανακούφιση! Έκλεισα τώρα για Β επιπέδου στις 25 Ιουλίου. Για κάποιο λόγο ο γιατρός των υπερήχων ήθελε να το κλείσουμε από τώρα.

Όσο για το σεχ... πήραμε κι εμείς το ΟΚ από το γιατρό μας, αλλά φοβόμαστε και οι δύο και δε μας βλέπω να το τολμάμε! χιχιχι

Zamia Ο προϊστάμενός σου είναι απαράδεκτος. Ειδικά αυτό με τα βάρη και την κούραση γενικά ... Όλοι ξέρουν ότι σε περίπτωση εγκυμοσύνης χρειάζεται προφύλαξη. Θα έπρεπε να σε προσέχουν περισσότερο. Πιστεύεις θα δεχόταν να του κάνεις μια κουβέντα και ίσως να του πεις ότι λόγω της κατάστασης δεν μπορείς να κουράζεσαι τόσο; Η αλήθεια είναι ότι μόλις μπαίνουμε στον 4ο ανακτούμε τις δυνάμεις μας κάπως, αλλά και πάλι! Σε μια φίλη μου πάλι, μόλις ανακοίνωσε ότι ήταν έγκυος, της έδιναν παραπάνω δουλειά λέγοντας ότι αφού θα λείψει που θα λείψει κάποιους μήνες, να μην δουλέψει λιγότερο από τους άλλους!!!

Ανθούσα Γιώτα Τι καλά με το κοριτσάκι! Μπράβο! Εμάς μας έκανε τη δύσκολη στην αυχενική... Μάλιστα, και στον επόμενο υπέρηχο στο γυναικολόγο μας είχε γυρίσει την πλάτη για να μην την βλέπουμε. Σκέψου ότι μας εκτύπωσε μια "φωτογραφία" από το μηχάνημα σε 3D και είναι η πίσω μεριά της (πλάτη, κεφαλάκι). Ως χαζομαμά, βέβαια, την έχω κολλήσει με μαγνητάκι στο ψυγείο! χαχαχα

Καλό απόγευμα! Παρασκευή αύριο!

Σας φιλώ όλες


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωτακι με το καλο η κορακλα σου!

Ζαμια τι λες; εκνευριζομαι με κατι τετοια σκηνικα, κ εγω στη θεση σου νευρα θα ειχα! Μα τι παθαινουν με τις εγκυες; τοσο πολυ τους χαλαει;

Κορίτσια κ εγω παντως μια απο τα ιδια, εχω τρελές ορεξεις κ ο αντρας μου φοβάται :P

Εγω να δεις ποσο εκνευριζομαι...κανω υπομονη....

Δε του έχει ξανά τύχη έγκυος στη δουλεια και μαλλον δεν ξερει να φερθεί...σκεφτεται οτι πρεπει να βρει αντικαταστατρια και τρελαίνεται...καλα εγω το ευχαριστιέμαι οσο δεν παει!!χαχαχα

Καλα το βλεπω να στριμωξουμε πουθενα τα αντρακια μας:tongue:

Zamia τον πρωτο μεγάλο υπέρηχο εννοώ την αυχενική. Δεν μου λέτε? απο κιλά πως πάτε? εγω εχω χάσει 2 στο σύνολο. Χωρις εμετούς και αναγούλες. Απλα επειδη πεινάω κάθε 3 ωρες και τρωω κατι, ίσως ετσι λειτουργεί καλυτερα ο μεταβολισμός μου και χάνω! Δεν με πείραξε γιατι τα εχω τα κιλά μου με το παραπάνω. Ας χάσω τωρα για να παρω λιγα μετα.

Α οκ!!τωρα καταλαβα!!με το καλο!!:-)

Εγω εχω χασει 2 κιλακια...(απο τις αναγουλες..)την Κυριακη ειναι να ανεβω στη ζυγαρια..εχω δυο βδομαδες να ζυγιστο.πιστευω πως θα εχω παρει 1..

Κι εγώ μια από τα ίδια με τα κιλά. Ήμουν σίγουρα 10 κιλά πάνω από το κανονικό πριν μείνω έγκυος και έχω χάσει 2-3, κυρίως όμως λόγω σακχάρου (πρόληψη διαβήτη κύησης, που φαίνεται ότι έχω μια προδιάθεση). Επίσης, σαφώς τρώω πιο υγιεινά και λιγότερο από πριν. Φυσικά, επειδή εγώ έχω ΠΗΤ τον Νοέμβριο τελικά, έχω αρχίσει να καταλαβαίνω ότι μεγαλώνει το μωρό πια. Πιστεύω στις 23 Ιούνη που θα ξαναπάω θα έχω πάρει στάνταρ ένα κιλάκι τουλάχιστον. Κάπου διάβασα ότι σε λογικά πλαίσια είναι μισό κιλό την εβδομάδα στον 4ο-5ο μήνα.

Αχ, κορίτσια... βγήκαν και τα τελικά αποτελέσματα της τροφοβλάστης. Όλα καλά! Τεράστια ανακούφιση! Έκλεισα τώρα για Β επιπέδου στις 25 Ιουλίου. Για κάποιο λόγο ο γιατρός των υπερήχων ήθελε να το κλείσουμε από τώρα.

Όσο για το σεχ... πήραμε κι εμείς το ΟΚ από το γιατρό μας, αλλά φοβόμαστε και οι δύο και δε μας βλέπω να το τολμάμε! χιχιχι

Zamia Ο προϊστάμενός σου είναι απαράδεκτος. Ειδικά αυτό με τα βάρη και την κούραση γενικά ... Όλοι ξέρουν ότι σε περίπτωση εγκυμοσύνης χρειάζεται προφύλαξη. Θα έπρεπε να σε προσέχουν περισσότερο. Πιστεύεις θα δεχόταν να του κάνεις μια κουβέντα και ίσως να του πεις ότι λόγω της κατάστασης δεν μπορείς να κουράζεσαι τόσο; Η αλήθεια είναι ότι μόλις μπαίνουμε στον 4ο ανακτούμε τις δυνάμεις μας κάπως, αλλά και πάλι! Σε μια φίλη μου πάλι, μόλις ανακοίνωσε ότι ήταν έγκυος, της έδιναν παραπάνω δουλειά λέγοντας ότι αφού θα λείψει που θα λείψει κάποιους μήνες, να μην δουλέψει λιγότερο από τους άλλους!!!

Ανθούσα Γιώτα Τι καλά με το κοριτσάκι! Μπράβο! Εμάς μας έκανε τη δύσκολη στην αυχενική... Μάλιστα, και στον επόμενο υπέρηχο στο γυναικολόγο μας είχε γυρίσει την πλάτη για να μην την βλέπουμε. Σκέψου ότι μας εκτύπωσε μια "φωτογραφία" από το μηχάνημα σε 3D και είναι η πίσω μεριά της (πλάτη, κεφαλάκι). Ως χαζομαμά, βέβαια, την έχω κολλήσει με μαγνητάκι στο ψυγείο! χαχαχα

Καλό απόγευμα! Παρασκευή αύριο!

Σας φιλώ όλες

Αρχικα συγχαρητηρια για τις εξετάσεις σου!!!:-) :-) :-)

Αχ καλη μου...καταλαβαινουν τα γαιδουρια??οχι..δυστυχως...

Το μονο που εχω να κανω για το βαρος ειναι να πηγαινω απλα να μου τα βαζουν κ να τα βγαζουν αλλοι τα πραγματα απο το αμαξι...και βεβαια υπομονη..γιατι πρεπει να ειμαι διπλωματισσα να παρω οση άδεια θα ηθελα και να μη με σουταρουν οταν μπορεσουν..για ολα αυτα κανω υπομονη καλη μου...

Α και βεβαια μου εχουν δωσει πιο πολυ δουλεια(γραφειοκρατια)απο οτι ειχα...ειμαι λιγο στο σηκω κατσε..κατσε σήκω..αλλα τρωγεται αυτο!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Από κιλά έχω πάρει δυο παρόλο τους εμετους που έκανα! Αν δεν έτρωγα θα ήμουν χειρότερα!!

Από επαφές, μην φοβάστε αν δεν έχετε θέμα! Είπαμε όχι ακροβατικά! Ήπιες κινήσεις.. Εμείς ξεκινήσαμε τώρα που ειμαι καλά. Και αν αισθανθείτε πόνο κοντά στη μήτρα σταματάτε.

Και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μέχρι τον 8ο μήνα είχαμε επαφές όχι συχνά βέβαια αλλά είχαμε. Απαλές κινήσεις, ανάσκελα και στο πλάι. Δεν βγαίνει κορίτσια τόσους μήνες χωρίς επαφές! Και μετά την γεννα θα σας πει ο γιατρός αποχη για ένα με δυο μήνες ανάλογα την γεννα! Βέβαια παίζει και η ψυχολογία μετά και η προσαρμογή στα νέα δεδομένα! Στο χέρι σας είναι!


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια γεια σας!Τι κανετε;Εγω ειμαι αρκετα στα κατω μου...

Αν θυμαστε σας εχω πει οτι ταλαιπωρουμαι με μικροαιμορραγιες ολο το Α τριμηνο και γι αυτο το λογο ειμαι συνεχεια στο κρεββατι.Ο γιατρος μου δε με αφηνε να σηκωθω για τις εξετασεις του προγεννητικου,οποτε εν τελει καταφερα και τις εκανα την προηγουμενη εβδομαδα,δλδ την 12η.Δεν αγχωνομουν κ ιδιαιτερα,μια κ στο παρελθον ειχα ξανακανει προληπτικα προγεννητικο χωρις να ειναι εγκυος-με αλλο γιατρο τοτε-και οι τιμες ηταν ολες εντος φυσιολιογικων οριων κ δεν ασχοκηθηκαμε παραπανω.

Τωρα λοιπον,βγηκαν παλι μια χαρα,ο αινατοκριτης μονο απο 43 που ειχα πριν εχει πεσει στο 37,9 και στην εξεταση για το στιγμα μου ειχαν βγαλει τοτε την αιμοσφαιρινη Α2=2,6 (φ.τ 2,0-3,2), ΤΩΡΑ μου την εβγαλαν 2,8 παλι με φυσιολογικα ορια 2,0-3,2.Η μικροβιολογος με αγχωσε λεγοντας μου οτι μπορει να εχω το στιγμα και να μη φαινεται και πρεπει να το ψαξω κτλ.Εστειλα λοιπον τον αντρα μου για εξεταση,ο οποιος το πιθανοτερο ειναι οτι το εχει διοτι εχει καποιες τιμες πειραγμενες,αν κ δεν εχουν βγει ολες οι εξετασεις ακομα.Ο γιατρος απο τη μια μου λεει να μην αγχωνομαι κ οτι αν ειχα το στιγμα θα ηταν εκτος οριων η τιμη της Α2 και απο την αλλη μου λεει να κανω εξεταση σε αλλο εργαστηριο.

Το αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι το αιμα μου ειναι 0 ρεζους αρνητικο και του αντρα μου ΑΒ θετικο.Με εστειλε ο γιατρος παλι για μια εξεταση coobs,που ανιχνευει αν το σωμα μου εχει αρχισει να παραγει αντισωματα ως προς το αιμα των μωρων(σε περιπτωση που εχουν ρεζους θετικο).Κ μου λεει σημερα που τον ρωταω,οτι αν ειναι θετικη,αν δλδ εχει αρχισει να παραγει αντισωματα θα χρειαστω αμνιοπαρακεντηση.Εγω διαβαζω οτι απλα κανεις καποιες ενεσεις ρε κοριτσια,που ανατσελλουν τη δραση των αντισωματων της εγκυου 2-3 φορες στην εγκυμοσυνη+τοκετο και ολα καλα.

Δεν καταλαβαινω γιατι ολα αυτα,κοντευω να τρελλαθω,δε μπορω αλλο!!!Δε ξερω τι να σκεφτω!!!!Δε μου εφταναν οι αιμορραγιες μεχρι τωρα,εχω κι αυτα!!!!!Ολα τα βλεπω μαυρα,τρελη καταθλιψη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Demi.ch κοριτσι μου δεν ξερω τι να πω!! Ευχομαι ολοψυχα ολα να πανε καλα ! Και να κρατας τα μωρακια σου συντομα αγκαλια!! Πολυ θετικη σκεψη σου στελνω ολα να πανε καλα πραγματικα <3


[sIGPIC][/sIGPIC]

N1nUp3.png

Link to comment
Share on other sites

demi. Εφοσον καποια ειναι αντιμετωπισιμα βγαλτα απο το μυαλό σου!! Για το στίγμα με έστειλε κ εμένα ο γιατρός μου σε δημόσιο νοσοκομείο κ ειδικά σε νοσοκομείο παιδων εδώ στη Πάτρα, μου είπε ότι μόνο εκει θα πάω κ όχι έξω. Ψαξτο κ εσύ κ πήγαινε κάπου συγκεκριμένα.

Αν σε βοήθησει αυτό με την πρωτη ευκαιρία πήγαινε να ανάψεις ένα κεράκι. Εγώ θα πάω αύριο στην εκκλησία που με ειχε τάξει η μαμά μου να ανάψω ένα κεράκι κ να πάνε όλα καλά με την αμνιο που έχω στις 23 του μήνα.

Διάβασα κάπου να έχουμε συμπεριφορά ζεν σε οτι μας συμβαίνει γιατί πρέπει να είμαστε ήρεμες για τα μωράκια μας. Ξερω οτι είναι πολλά αυτά που σου συμβαίνουν, σκέψου οτι υπάρχουν κ αλλά χειρότερα!

Η μαμά μου όταν ήταν έγκυος σε εμένα δεν υπήρχαν εξετάσεις όπως αυτές που κάνουμε, όταν ήταν έγκυος σε εμένα πέρασε ερυθρά και οσλοι της έλεγαν να με ρίξει, της έλεγαν οτι θα έχω χίλια δυο προβλήματα. Δεν της είπε κανείς οτι ηβερυθρα έχει 3 Κ δηλαδή κώφωση καταρράκτη και καρδιά. Μου τυχε λαχείο μόνο κώφωση και ένα μικρό μα πολυβθεματακι στη καρδιά μηδαμινό σχεδόν. Τότε πήγε σε μια καλογρια η οποια την διάβασε και χώρο μα χωρίς να πεις τπτ η μαμά μου σε αυτήν της είπε πως βλέπει ένα κοριτσάκι και είναι καλά!!

Με πιστη όλα γίνονται και ότι μας συμβαίνει πάντα υπάρχει λόγος!


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω,προσπαθω αλλα μου ειναι πολυ δυσκολο.Νιωθω οτι δε μπορω να τα αντιμετωπισω ολα αυτα.Και ειδικα οταν οι απαντησεις που μου δινουν δεν ειναι ξεκαθαρες.Κατα βαθος πιστευω οτι ολα καλα θα πανε,αλλα φοβαμαι τοσο πολυ...!!!Δλδ τιι σημαινει οτι μπορει να εχεις το στιγμα κ φυσιολογικες εξετασεις;;;Το εχω ή δε το εχω;;;Εχει βρε κοριτσια καμια αναλογη εμπειρια ή εστω πώς ηταν εσας οι εξετασεις σας για το στιγμα οταν τις ειχατε κανει;Ηταν καμια με φυσιολογικες τιμες και στιγμα;;;Δλδ θα μου στριψει στο τελος!!!!Αφηστε που απο το αγχος μου εχω συσπασεις!!!!!Σκατα ολα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντα είχα χαμηλό αιματοκρίτη και ειμαι χλωμή, όταν έκανα τις εξετάσεις μικρή για το στίγμα ειχανε πει ότι δεν μπορούσαν να το βρουν! Πριν 30 χρονια αυτό και είχαν πει στη μαμά μου όταν μείνω έγκυος τότε να κάνω εξετάσεις! Έχει στίγμα ο μπαμπάς μου. Ο άντρας μου δεν ήξερε αν έχει ή όχι ε μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα είχα αγωνια αλλά όλα καλά. Για αυτό σου είπα να πας κάπου που θα σου δώσουν ξεκάθαρη απάντηση. Ενα ένα να τα ξεκαθαρίσεις αυτά. Μην αφήνεις να περνανε οι μέρες!


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια γεια σας!Τι κανετε;Εγω ειμαι αρκετα στα κατω μου...

Αν θυμαστε σας εχω πει οτι ταλαιπωρουμαι με μικροαιμορραγιες ολο το Α τριμηνο και γι αυτο το λογο ειμαι συνεχεια στο κρεββατι.Ο γιατρος μου δε με αφηνε να σηκωθω για τις εξετασεις του προγεννητικου,οποτε εν τελει καταφερα και τις εκανα την προηγουμενη εβδομαδα,δλδ την 12η.Δεν αγχωνομουν κ ιδιαιτερα,μια κ στο παρελθον ειχα ξανακανει προληπτικα προγεννητικο χωρις να ειναι εγκυος-με αλλο γιατρο τοτε-και οι τιμες ηταν ολες εντος φυσιολιογικων οριων κ δεν ασχοκηθηκαμε παραπανω.

Τωρα λοιπον,βγηκαν παλι μια χαρα,ο αινατοκριτης μονο απο 43 που ειχα πριν εχει πεσει στο 37,9 και στην εξεταση για το στιγμα μου ειχαν βγαλει τοτε την αιμοσφαιρινη Α2=2,6 (φ.τ 2,0-3,2), ΤΩΡΑ μου την εβγαλαν 2,8 παλι με φυσιολογικα ορια 2,0-3,2.Η μικροβιολογος με αγχωσε λεγοντας μου οτι μπορει να εχω το στιγμα και να μη φαινεται και πρεπει να το ψαξω κτλ.Εστειλα λοιπον τον αντρα μου για εξεταση,ο οποιος το πιθανοτερο ειναι οτι το εχει διοτι εχει καποιες τιμες πειραγμενες,αν κ δεν εχουν βγει ολες οι εξετασεις ακομα.Ο γιατρος απο τη μια μου λεει να μην αγχωνομαι κ οτι αν ειχα το στιγμα θα ηταν εκτος οριων η τιμη της Α2 και απο την αλλη μου λεει να κανω εξεταση σε αλλο εργαστηριο.

Το αλλο προβλημα που εχω ειναι οτι το αιμα μου ειναι 0 ρεζους αρνητικο και του αντρα μου ΑΒ θετικο.Με εστειλε ο γιατρος παλι για μια εξεταση coobs,που ανιχνευει αν το σωμα μου εχει αρχισει να παραγει αντισωματα ως προς το αιμα των μωρων(σε περιπτωση που εχουν ρεζους θετικο).Κ μου λεει σημερα που τον ρωταω,οτι αν ειναι θετικη,αν δλδ εχει αρχισει να παραγει αντισωματα θα χρειαστω αμνιοπαρακεντηση.Εγω διαβαζω οτι απλα κανεις καποιες ενεσεις ρε κοριτσια,που ανατσελλουν τη δραση των αντισωματων της εγκυου 2-3 φορες στην εγκυμοσυνη+τοκετο και ολα καλα.

Δεν καταλαβαινω γιατι ολα αυτα,κοντευω να τρελλαθω,δε μπορω αλλο!!!Δε ξερω τι να σκεφτω!!!!Δε μου εφταναν οι αιμορραγιες μεχρι τωρα,εχω κι αυτα!!!!!Ολα τα βλεπω μαυρα,τρελη καταθλιψη!!!!

Ντεμούλα μου γλυκιά καταρχήν ψυχραιμία... για το στίγμα δεν έχω ιδέα για να σου πω...κάνε όμως πάλι σε άλλο εργαστήριο τις εξετάσεις όπως σου είπε ο γιατρός, αλλά σύμφωνα με τις τιμές που γράφεις, αφού είναι εντός φ.τ, τότε γιατί αυτή η ανησυχία??? κ επίσης εγώ νομίζω ότι σε περίπτωση στίγματος κ των δύο γονιών τότε δεν μπορεί να γίνει γονιμοποίηση... εσύ φυσιολογικά ή με εξωσωματική έμεινες έγκυος? ρωτάω γιατί αυτές τις εξετάσεις στις βάζουν εξαρχής να τις κάνεις σε εξωσ..

Όσο για το αίμα βλακειούλες είναι αυτές...κ εγώ αρνητικό αίμα έχω κ ο άντρας μου θετικό...όταν είναι η πρώτη εγκυμοσύνη, μας κάνει ο γιατρός κάποια ένεση ή 7ο ή 8ο μήνα..δε θυμάμαι..και άλλη μία στην γέννα.αυτό το κάνει για να μην υπάρξει πρόβλημα σε μια δεύτερη εγκυμοσύνη. Η πρώτη εγκυμοσύνη δεν κινδυνεύει από το αίμα μας σε περίπτωση που τα μωράκια μας έχουν πάρει του μπαμπά! αυτό τουλάχιστον να μην σε απασχολεί καθόλου! 2 ενεσούλες είναι! ούτε αμνιοπαρακέντηση ούτε τίποτα άλλο!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

Demi Ch κι εγώ για αμνιοπαρακέντηση σε περίπτωση μη συμβατότητας αίματος πρώτη φορά ακούω. Για ενέσεις ήξερα κι εγώ. Έχεις κανένα γνωστό γυναικολόγο -ίσως φίλο- να πάρεις μια δεύτερη γνώμη;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η εγκυμοσυνη ηρθε μετα απο προκληση ωορηξιας,αλλα χωρις εξωσωματικη.Προγεννητικο ειχα ξανακανει πριν 1,5 χρονο για να ξερω τι γινεται πριν τα αρχισω ολα αυτα και στις εξετασεις για το στιγμα,παλι οι τιμες ηταν εντος φυσιολογικων οριων αλλα δεν εγραφε ξεκαθαρα οτι δεν εχω,δεν γραψανε τη διαγνωση δλδ απο κατω.

Τωρα που τις ξαναεκανα, σε αλλο εργαστηριο, γραφει να γινει περαιτερω ελεγχος του συζυγου σε περιπτωση κυησης.Κι οταν ρωτησα αυτη που εχει το μικροβιολογικο γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο εφοσον οι τιμες ειναι μεσα στα ορια,μου ειπε οτι δε φαινονται ολα τα γονιδια και μπορει να εχω και να μη φαινεται κτλ.Δε τα καταλαβαινω αυτα τα πραγματα.

Αυριο πρωι θα σηκωθω και θα παω σε αλλο νομο,στα Χανια, να ξανακανω εξεταση για το στιγμα να δουμε.Το κακο ειναι οτι θα περιμενω μια εβδομαδα.Και αντε να ηρεμησω μεχρι τοτε.

Το αλλο με το αιμα,τι να πω.Και μενα περιεργο μου φανηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλύκες!!! Στην κύπρο δεν σε παντρέυει η εκκλησία εαν έχουν και οι δύο το στίγμα. Για να σου δώσει το χαρτί ελευθερίας η μητρόπολη πρέπει να τους πάς επιβεβαιωμένες εξετάσεις ΜΟΝΟ από κρατικό νοσοκομείο ότι δεν υπάρχει στιγμα και στους δύο. Όταν είναι ο ένας, σου δίνουν το ΟΚ.

Όσο για τα κιλάκια, έχω πάρει 3 και έμεινα στάσιμη εδώ και 2 βδομάδες. Ίσως αυτά τα πρώτα κιλά ήταν που έκοψα το τσιγάρο και ήθελα να μασουλώ κάτι συνέχεια. Και στην πρώτη εγκυμοσύνη τα ίδια έπαθα κατά το πρώτο τριμηνο.

Demi αλήθεια προσπάθησε να εκλογικεύσεις την κατάσταση. Σκέψου ότι είμαστε τίνγκα στις ορμόνες και ίσως τα συναισθήματα μας είναι λιγάκι υπερβολικά, όπως και το μυαλουδάκι μας δεν είναι ξεκάθαρο. Θολώνουμε πολύ εύκολα. Σίγουρα δεν ξεκίνησες καλά με τις αιμοραγίες αλλά μην πνίγεσε σε ένα ποτήρι νερό. Να σκέφτεσαι ότι τα παιδάκια σου είναι μια χαρά και αυτό έχει σημασία. Επίσης όταν έχεις κάποια απορία και σε βασανίζει να παίρνεις τον γιατρό τηλέφωνο και να σου εξηγά μέχρι να νιώθεις σίγουρη. χχχχ

ΠΆΜΕ ΓΙΑ ΤΈΤΑΡΤΟ ΜΉΝΑ ΚΟΡΊΤΣΙΑ! ΑΝΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ.


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...