Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

ΚΑΤΙΑ81 ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΗ!!!!!!!!!!


geoste

Recommended Posts

ΚΑΤΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΣΑΣ!!!!!!!

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΞΑΝΑ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ....

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΣΤΟ ΚΛΑΜΠ ΤΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΤΗΣ!!!


cIhqp3.png

9knMp3.png

"TO ΠΑΙΔΙ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ.Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ"

Ευτυχισμένος δεν είναι αυτός που έχει ό,τι θέλει,αλλά αυτός που θέλει ό,τι έχει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..............ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Κατιουσκα μου να σας ζήσει. Γερή και καλότυχη να είναι η κουκλα σας.

Ευχομαι στο διαβα της ζωης της να της συμβουν τα πιο ομορφα!!!

Και εσεις να εισαστε παντα καλα και να την καμαρωνετε.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστουμε πααααααρα πολυ να σται καλα!!!!!!!

Λοιπον.......και τωρα οι λεπτομεριες!!!!!!!!!

Σαββατο πρωι κατα τις 8 με πιανουν πονακια!!!

Λεω.....λεεεεεεεες????????

Κραταω χρονο και ναι ειναι ρυθμικες συσπασεις!!!!

Ενημερωνω τον γιατρο οπου μου λεει να παω να με δει!!

Κανω το μπανακι μου.......φτιαχνω το μαλλακι μου.......ριχνω και ενα βαψιματακι(οι πονοι,πονοι ομως....εεε!!) και 10.30 ειμαι στην κλινικη!

Με εξεταζει και μου λεει........ο τραχηλος σου ειναι παρα πολυ μαλακος........αλλα υπαρχει ενα προβλημα!!!(ωχ.....εγκεφαλικο)

Ετυχε κατι επειγον στον αναισθησιολογο και εχει φυγει....θα επιστρεψει μετα το μεσημερι,αλλα εσυ θα εχεις ηδη γεννησει........πρεπει να φυγετε σφαιρα για Αθηνα στο Γαια !!!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock:(για οσες δεν ξερουν,ηταν κανονισμενο να γεννησω σε ιδιωτικη κλινικη στην Κορινθο)

Τα εγκεφαλικα διαδεχονταν το ενα το αλλο!!!!

Σοκ.....αγχος.....θυμος.....πανικος!!!!!

Δεν γνωριζαμε πολυ καλα που ειναι το μαιευτηριο και γενικως ειμαστε ασχετοι απο Αθηνα!!

Ξεκιναμε και στον δρομο πιανουν πιο εντονοι πονοι............

Καλει ο αντρας μου την τροχαια να στειλει περιπολικο να μας ανοιγει τον δρομο!!!

Προχωρηστε μας λενε οπως ειστε και θα ρθουμε απο πισω να σας βρουμε!!!

Το καημενο το αυτοκινητακι μας το ειχε ταλιαρισει ο αντρας μου.....αποτελεσμα .....φτασαμε στο γαια και ακομη περιμενουμε το περιπολικο!!!!!!!:mad:

Με βαζουν μεσα με διαστολη 2....σε ενα λεπτο ειχε παει 3!!!!!!!

Την μαια την πιανουν γελια.....εγω να θελω να την πατησω!!!!!!:evil:

Η διαστολες τρεχαν με χιλια..........φωναζα φερτε μου την επισκληριδιοοοοο!!!!

Μια παρα μου εκαναν την πρωτη δοση η οποια δεν με επιασε!!!

Βαλτε πραμααααα ελεγα!!!Κανουν και την δευτερη......και αααααααααααααααααα σουπερ!!!!!!Πολυ ωραια!!!!!!!

Αποτελεσμα..........φτασαμε στο γαια 11.30 το πρωι και 1.30 ειχα την κορουλα μου αγκαλια!!!!!!!!!!

Με ολα τα ευτραπελα ηταν μια συγκλονιστικη εμπειρια και παρολο τους πονους που τραβηξα........την ξαναζουσα αλλες 100 φορες!!!!!!!

Ειχα τον αντρα μου διπλα απ την αρχη μεχρι το τελος και βιωσε και αυτος το θαυμα της ζωης!!!!!!!!

Δοξα τον Θεο ολα πηγαν καλα και με το παραπανω........δεν το περιμενα να γεννησω τοσο ευκολα και γρηγορα!!!!

Ο γιατρος μου με προειδοποιησε την αλλη φορα να παω απο δυο μερες πριν , γιατι αλλιως θα το κανω στο σπιτι!!!!:tongue::tongue:

Τελος καλο......ολα καλα!!!!!!!!!!:D:D:D


as1cHsL0g410010Mzc3bGR8MDA0NTQ4ZHxIIE5lcmFpZG91bGEgbWFzIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κατια!!!!πολυ γλυκα ολα αυτα.!!!!!ηθελε ενστολους η κορη σου να τη συνοδευσουν εεεε!!!!!μαλιστα μαλιστα!!!!!!λες αυτο με τις στολες να της μεινει?και η ελληνικη αστηνομια οπως παντα εκει που πρεπει τη σωστη στιγμη!!!!!τι να πω.....τελος καλο ολα καλα και η μπεμπα σου στην αγκαλια σου.σουπερ!!!!!


 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστουμε πααααααρα πολυ να σται καλα!!!!!!!

Λοιπον.......και τωρα οι λεπτομεριες!!!!!!!!!

Σαββατο πρωι κατα τις 8 με πιανουν πονακια!!!

Λεω.....λεεεεεεεες????????

Κραταω χρονο και ναι ειναι ρυθμικες συσπασεις!!!!

Ενημερωνω τον γιατρο οπου μου λεει να παω να με δει!!

Κανω το μπανακι μου.......φτιαχνω το μαλλακι μου.......ριχνω και ενα βαψιματακι(οι πονοι,πονοι ομως....εεε!!) και 10.30 ειμαι στην κλινικη!

Με εξεταζει και μου λεει........ο τραχηλος σου ειναι παρα πολυ μαλακος........αλλα υπαρχει ενα προβλημα!!!(ωχ.....εγκεφαλικο)

Ετυχε κατι επειγον στον αναισθησιολογο και εχει φυγει....θα επιστρεψει μετα το μεσημερι,αλλα εσυ θα εχεις ηδη γεννησει........πρεπει να φυγετε σφαιρα για Αθηνα στο Γαια !!!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock:(για οσες δεν ξερουν,ηταν κανονισμενο να γεννησω σε ιδιωτικη κλινικη στην Κορινθο)

Τα εγκεφαλικα διαδεχονταν το ενα το αλλο!!!!

Σοκ.....αγχος.....θυμος.....πανικος!!!!!

Δεν γνωριζαμε πολυ καλα που ειναι το μαιευτηριο και γενικως ειμαστε ασχετοι απο Αθηνα!!

Ξεκιναμε και στον δρομο πιανουν πιο εντονοι πονοι............

Καλει ο αντρας μου την τροχαια να στειλει περιπολικο να μας ανοιγει τον δρομο!!!

Προχωρηστε μας λενε οπως ειστε και θα ρθουμε απο πισω να σας βρουμε!!!

Το καημενο το αυτοκινητακι μας το ειχε ταλιαρισει ο αντρας μου.....αποτελεσμα .....φτασαμε στο γαια και ακομη περιμενουμε το περιπολικο!!!!!!!:mad:

Με βαζουν μεσα με διαστολη 2....σε ενα λεπτο ειχε παει 3!!!!!!!

Την μαια την πιανουν γελια.....εγω να θελω να την πατησω!!!!!!:evil:

Η διαστολες τρεχαν με χιλια..........φωναζα φερτε μου την επισκληριδιοοοοο!!!!

Μια παρα μου εκαναν την πρωτη δοση η οποια δεν με επιασε!!!

Βαλτε πραμααααα ελεγα!!!Κανουν και την δευτερη......και αααααααααααααααααα σουπερ!!!!!!Πολυ ωραια!!!!!!!

Αποτελεσμα..........φτασαμε στο γαια 11.30 το πρωι και 1.30 ειχα την κορουλα μου αγκαλια!!!!!!!!!!

Με ολα τα ευτραπελα ηταν μια συγκλονιστικη εμπειρια και παρολο τους πονους που τραβηξα........την ξαναζουσα αλλες 100 φορες!!!!!!!

Ειχα τον αντρα μου διπλα απ την αρχη μεχρι το τελος και βιωσε και αυτος το θαυμα της ζωης!!!!!!!!

Δοξα τον Θεο ολα πηγαν καλα και με το παραπανω........δεν το περιμενα να γεννησω τοσο ευκολα και γρηγορα!!!!

Ο γιατρος μου με προειδοποιησε την αλλη φορα να παω απο δυο μερες πριν , γιατι αλλιως θα το κανω στο σπιτι!!!!:tongue::tongue:

Τελος καλο......ολα καλα!!!!!!!!!!:D:D:D

Πωπώ παναγιά μου, μια επεισοδιακή γέννα!!! Η περιγραφή σου είναι συγκλονιστική...Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά κοριτσάρα μου!!!

Να χαίρεστε την μονάκριβη σας!!!!:D


zfvrp2.png jMgwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ Κατιουλα μου η περιγραφη σου με εχει κανει να κλαιω με λυγμους ! Τι καλα !!! Τελος καλο ολα καλα λοιπον, να σας ζησει η νεραιδουλα σας να ειναι παντα γερη κ ευτυχισμενη στη ζωη της !!!

Link to comment
Share on other sites

Οντως ηταν μια επεισοδιακη γεννα..........αλλα πραγματικα αξιζε!!!!!

Virgi μου σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!Ευχομαι μεσα απ την καρδια μου πολυ συντομα να νιωσεις κι εσυ ολα αυτα τα συναισθηματα!!!!


as1cHsL0g410010Mzc3bGR8MDA0NTQ4ZHxIIE5lcmFpZG91bGEgbWFzIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατιούσκα μου εσυ ταινια γυρισες δεν γεννησες!!!! χα χα χα χα!

να σου ζησει η νεραιδα σου και πάλι! πες μας όμως κι αλλα! πως ενιωσες όταν την αντίκρυσες; πόσα κιλα ειναι; σε ποιον μοιαζει; θηλαζεις; θελω λεπτομερειες! πες τα τωρα που μπορεις γιατι μετα που θα ζωηρεψει μαυρα ματια θα κανουμε να σε "δουμε" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.........

Γεννησα με την δευτερη συσπαση και στην δευτερη σπρωξια!!!

Μολις την ειδα στον αερα παγωσα...........δεν το πιστευα......ο αντρας μου διπλα να κλαιει με λυγμους και γω να μην μπορω να παρω τα ματια μου απο πανω της!!!

Μολις την εκοψαν το λωρο αρχισε να κλαιει.........

Την πηραν, την καθαρισαν και μου την εδωσαν αγκαλια!!!

Η πρωτη αγκαλια.....σταματησε αμεσως να κλαιει και με κοιταζε μεσα στα ματια με ορθανοιχτα τα ματακια της!!!!!

Παρεδωσα.......δεν νομιζω οτι υπαρχουν λεξεις να περιγραψεις εκεινα τα συναισθηματα!!Εκλαιγα απο ευτυχια.......δεν μπορουσα να πιστεψω οτι αυτο το μικρο πλασματακι ηταν το παιδι μας!!!

Τι να σας πω βρε κοριτσια..........δεν υπαρχει τελικα τιποτα πιο μεγαλειωδες!!!!

Γεννηθηκε 3290 κιλα και απ οτι λενε ολοι ειναι ιδια με μενα!!!:cool::cool:

Ειναι καστανοξανθη,λευκη επιδερμιδουλα και εχει τα πανεμορφα χειλια του πατερα της!!!

Ειναι ησυχη.....τρωει και κοιμαται!!!Δεν μου γκρινιαζει (μεχρι στιγμης)

Θηλαζω και προσπαθω να θηλασω αποκλειστικα!!

Ειναι αρκετα δυσκολο,δεν το περιμενα!!!!Ειμαι και λιγο μπερδεμενη........αλλα μας ελεγαν οι μαιες στην κλινικη,αλλα μου λεει ο παιδιατρος!!!Το παλευω παντως!!!Ειναι φορες που της εχω δωσει συμπληρωμα και δεν το θελω καθολου ρε γμτ.

Στο μαιευτηριο ειχα ζητησει αποκλειστικο θηλασμο και ρητα ειχα απαγορευσει να της δινουν ξενο!!!Βεβαια αυτο δεν συνεβει ασχετα που επεμεναν οτι δεν δινουν!!!Και γουλιες εβγαζε και φαινοταν οτι δεν ειναι δικο μου και μερικες αλλες φορες με το που μου την εφερναν ρευοταν!!!Πως καλε????Μυριζοντας το γαλα μου!!!!:mad:

Και αυτο αποδειχτηκε την πρωτη μερα που γυρισαμε σπιτι.

Ενω στο μαιευτηριο οποτε την ταιζα χορτενε και κοιμοταν αμεσως......στο σπιτι καναμε μαραθωνα θηλασμου με αποτελεσμα το παιδι μετα απο αρκετες ωρες να κλαιει και να δυσανασχετει και ο αντρας μου να τρεχει τα ξημερωματα να βρει φαρμακειο να παρει σκονη γαλα!!!

Μολις το ηπιε το μωρακι μου κοιμηθηκε ηρεμα ηρεμα αμεσως!!!

Τι να πω.......πιστευω παντως να τα καταφερω ....ειναι φορες που μου φαινεται βουνο και αλλες παιχνιδακι!!!!Θα το προσπαθησουμε!!!!


as1cHsL0g410010Mzc3bGR8MDA0NTQ4ZHxIIE5lcmFpZG91bGEgbWFzIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχχχχχ Κατια μου με εκανες να δακρυσω!!!να σου ζησει και παλι η μικρη να ειναι γερη και δυνατη!!!

ειναι μοναδικη εμπειρια ξαναθυμηθηκα και εγω τα δικα μου μολις τον ειδα αναποδα και να κλαιει αυτος και εγω το ιδιο φυσικα!!!

Τη γεννα ητανε αυτη κοριτσακι μου πολυ τρεξιμο και αγχος!!!!

καλα λεει ο γιατρος σου την αλλη φορα νωριτερα Αθηνα!!!

οσο για το γαλα εννοειτε οτι στο μαιευτηριο δινουν συμπληρωμα και σε εμενα το ιδιο κανανε αλλα τελικα τα καταφεραμε και εφαγε αρκετα απο μενα!!!


nQeqp3.png

hX2Ap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον.........

Γεννησα με την δευτερη συσπαση και στην δευτερη σπρωξια!!!

Μολις την ειδα στον αερα παγωσα...........δεν το πιστευα......ο αντρας μου διπλα να κλαιει με λυγμους και γω να μην μπορω να παρω τα ματια μου απο πανω της!!!

Μολις την εκοψαν το λωρο αρχισε να κλαιει.........

Την πηραν, την καθαρισαν και μου την εδωσαν αγκαλια!!!

Η πρωτη αγκαλια.....σταματησε αμεσως να κλαιει και με κοιταζε μεσα στα ματια με ορθανοιχτα τα ματακια της!!!!!

Παρεδωσα.......δεν νομιζω οτι υπαρχουν λεξεις να περιγραψεις εκεινα τα συναισθηματα!!Εκλαιγα απο ευτυχια.......δεν μπορουσα να πιστεψω οτι αυτο το μικρο πλασματακι ηταν το παιδι μας!!!

Τι να σας πω βρε κοριτσια..........δεν υπαρχει τελικα τιποτα πιο μεγαλειωδες!!!!

Γεννηθηκε 3290 κιλα και απ οτι λενε ολοι ειναι ιδια με μενα!!!:cool::cool:

Ειναι καστανοξανθη,λευκη επιδερμιδουλα και εχει τα πανεμορφα χειλια του πατερα της!!!

Ειναι ησυχη.....τρωει και κοιμαται!!!Δεν μου γκρινιαζει (μεχρι στιγμης)

Θηλαζω και προσπαθω να θηλασω αποκλειστικα!!

Ειναι αρκετα δυσκολο,δεν το περιμενα!!!!Ειμαι και λιγο μπερδεμενη........αλλα μας ελεγαν οι μαιες στην κλινικη,αλλα μου λεει ο παιδιατρος!!!Το παλευω παντως!!!Ειναι φορες που της εχω δωσει συμπληρωμα και δεν το θελω καθολου ρε γμτ.

Στο μαιευτηριο ειχα ζητησει αποκλειστικο θηλασμο και ρητα ειχα απαγορευσει να της δινουν ξενο!!!Βεβαια αυτο δεν συνεβει ασχετα που επεμεναν οτι δεν δινουν!!!Και γουλιες εβγαζε και φαινοταν οτι δεν ειναι δικο μου και μερικες αλλες φορες με το που μου την εφερναν ρευοταν!!!Πως καλε????Μυριζοντας το γαλα μου!!!!:mad:

Και αυτο αποδειχτηκε την πρωτη μερα που γυρισαμε σπιτι.

Ενω στο μαιευτηριο οποτε την ταιζα χορτενε και κοιμοταν αμεσως......στο σπιτι καναμε μαραθωνα θηλασμου με αποτελεσμα το παιδι μετα απο αρκετες ωρες να κλαιει και να δυσανασχετει και ο αντρας μου να τρεχει τα ξημερωματα να βρει φαρμακειο να παρει σκονη γαλα!!!

Μολις το ηπιε το μωρακι μου κοιμηθηκε ηρεμα ηρεμα αμεσως!!!

Τι να πω.......πιστευω παντως να τα καταφερω ....ειναι φορες που μου φαινεται βουνο και αλλες παιχνιδακι!!!!Θα το προσπαθησουμε!!!!

Κατιούσκα μου σουπερ η μπουμπούκα σου!!!!!!!!!!! λοιπόν αν και λες ότι μοιαζει σε σενα ... φιλεναδα (σου μιλαει το μεντιουμ τωρα), λίγο πριν το χρονο θα στο γυρισει τούμπα η μικρη χα χα χα! θα ειναι φτυστη ο πατερας της αφενος μεν γιατι και εμενα ο γιοκας μου ήταν ιδιος Αρης (συζυξ) όταν γεννηθηκε και γυρω στους 8 μηνες (;) εγινε ολοιδιο το πουλακι μου με μενα! :rolleyes:

αφετερου δε συμφωνα με στατιστικες το πρωτο παιδι αν ειναι αγορι εχει αν θυμαμαι καλα 80% πιθανοτητες να μοιασει στην μητερα και αν ειναι κοριτσι στον πατερα! μην σε μελει όμως... από τον λαιμο και κάτω ΠΑΝΤΑ θα μοιαζει σε σενα :lol:!!!!!!!!!!

τωρα για το θηλασμο:

αν θελεις να θηλασεις αποκλειστικα μπορεις! θα επιμεινεις και θα μπορεσεις. βεβαια εσυ εχει το μειονεκτημα, όπως και εγω, ότι εισαι ελευθερος επαγγελματιας και αυτο σημαινει ότι θα γυρισεις γρηγορα στη δουλεια, με αποτελεσμα το ξενο γαλα να ειναι ευκολια, να κουραστεις με θηλαστρα και τα σχετικα συν του ότι δεν θα προλαβαινεις να τρεφεσαι σωστα για να παραγεις το γαλατακι σου και ισως μειωθει η ποσοστητα. εγω μετα κοπων και βασανων θηλασα αποκλειστικα 3 μηνες! σου ευχομαι πάντως τα πραγματα να ειναι καλυτερα για σεν και να θηλασεις τουλαχιστον 1 εξαμηνο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γλυκα μου κοριτσακια σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες και τις συμβουλες σας!!!!!!!!!

Με τον θηλασμο συνεχιζουμε να προσπαθουμε!!!!!!!Θελει κοπο!!!!

Θα τα καταφερουμε!!!!!!!!!!


as1cHsL0g410010Mzc3bGR8MDA0NTQ4ZHxIIE5lcmFpZG91bGEgbWFzIGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...