Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Οκτώβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα σας κι απο εμενα... καληνυχτα δεν ειπα αλλα καλημερα λεω χοχοχο!!!

λοιπον φροντιστε να αναρρωσετε ολοι παρακαλω γιατι δεν εμειναν πολλες μερες!!!

μαιρουλα τοσο χαλια??? γιατι ρε γμτ??? ( ηθελα κι ενα κομματι πιτσα αλλα μετα απο το ξενυχτι που περασες πως να το ζητησω??)

ειρηνοκατσαριδουλα μου.... κι εσεις ??? τι παθατε ολοι???

φιλεναδακι παλι ανεβασε πυρετο?? ουφ ... πως να ηταν αραγε η νυχτα???

εμεις και με ντεπον ξυπνησαμε 3-4 φορες... δεν ξερω γιατι αλλα μαλλον ποναει πολυ...


an1cCAfVM2J0010Mzc3bGR8NDc2MTYwM2RhfEggRWxlbmEgVGhla2xhIGVpbmFp.gif

6Lbvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 641
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • mom

    mom 273 δημοσιεύσεις

  • Katsarida

    Katsarida 160 δημοσιεύσεις

  • saxpa

    saxpa 66 δημοσιεύσεις

  • Theni

    Theni 57 δημοσιεύσεις

Καλημέρα κι απο μένα φιλεναδίτσες!!

Είχαμε μια νύχτα χάλια. Κοιμήθηκα κατά τις 12.30. Ξύπνησα μια φορά στις 2.30 για να τσεκάρω τον πυρετό, μετά σηκώθηκε ο Ηλίας, μετά σηκώθηκε ο μικρός μες την καλή χαρά σαν να ήταν 9.00 η ώρα το πρωί. Κι εγώ ήξερα πως αν δεν με δει ή ακούσει κάτι, θα ξανακοιμηθεί, αλλά έπρεπε να βάλω θερμόμετρο και να δώσω αντιπυρετικό στον Ηλία. Και πήγα....και ξύπνησε. Και μετά έπεσε ο πυρετός του Ηλία και πείνασε. Και του έκανα γάλα με ψωμιά (παπάρα :tongue:) και περίμενα να φάει. Για να τα κάνουμε όλα αυτά όμως ανάψαμε φώτα, μιλούσαμε και ο μικρός ξύπνησε εντελώς. Και μέχρι τις 5.45 δεν κοιμόταν, φώναζε να τον πάρω.:confused:

Τελικά τον πήρα στο κρεβάτι μας όπου μετά απο λίγο κοιμήθηκε και ξυπνήσαμε πριν λίγο. (εγώ φυσικά δεν κοιμάμαι κανονικά όταν τον έχω δίπλα μου).

Και τώρα έχουμε προγραμματισμένο ραντεβού στο ΙΚΑ για εμβόλιο (Θάνου) και δεν ξέρω τι να κάνω. Ο Ηλίας έχει πάλι πυρετό.

Μαμούνι, τον βρήκες το δρόμο τελικά? Εύχομαι να μην υποτροπιάσει το Κατερινάκι και ταλαιπωρηθείτε πάλι. Που ήσουν χθες καλέ?

saxpatsoulitsa μου, τι πέρασες μέσα στη νύχτα καλό μου? Η νύχτα σου ήταν τελικά χειρότερη απο τη δική μου. Τον εμετό και το καθάρισμα μετά....δεν τα μπορώ καθόλου.......

Φιλεναδοφανούλα μου, γιατί είσαι σπίτι καλέ? μου είπες και το ξέχασα ή είναι έκτακτο?

Ξύπνησε και η Λενού τη νύχτα ε? το πουλάκι μου, το καημένο.....

Πάω να κάνω καφέ μήπως ανοίξει το μάτι και αρχίσει να δουλεύει ο εγκέφαλος.

Επεξεργάστηκαν by mom
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα...... Εμείς κοιμηθήκαμε αργά αλλά κοιμηθήκαμε!!!!!

Βρε Μαιρούλα μου τι κακό σας βρήκε;;;;;;;; πω πω.... φρίκη.... πως είναι το μικρό τώρα;;;;;

Φανή μου... και εσείς;;; γιατί πονάει καλέ το μικρό;;; δόντια;;;;;

Έφη μου.... ωραία πέρασες ε;;;; Τι να πω... περαστικά και σύντομα!!!

Καλέ σπίτι ήμουν χθές!!! Με πήρες;;; Έλειψα για πολύ λίγο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα, δεν πήρα, αλλά απόρησα που δεν πήρες εσύ. Εγώ ήμουν έξω το πρωί και γύρισα κατά τις 15.30. Ξάπλωσα λίγο κατά τις 16.10 και πάνω που κοιμήθηκα, ξύπνησε ο μικρός. Και ήμουν μετά χάλια. Ο Ηλίας είχε πυρετό, ο Θάνος είχε......γκρίνια.....καταλαβαίνεις.

Ήρθε η μαμά μου και πήρε τον Θάνο να τον πάει για το εμβόλιο. Μετά θα τον κρατήσει σπίτι της μέχρι το βράδυ....μόνο. γκουχού!!

Το άλλο δεν σας το είπα.....Ο άντρας μου, την Καθαρά Δευτέρα, πήρε 4 λαγάνες. "τι να τις κάνουμε Χριστιανέ μου, 4 λαγάνες?" Περιττό να πω λοιπόν, ότι ...ακόμη τρώμε λαγάνα......Φαγητό με λαγάνα, Γάλα με λαγάνα, τοστ με λαγάνα....:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Όλη τη σαρακοστή λαγάνα θα τρώτε;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Δέν πήρα γιατί περίμενα απο προχθές να με πάρεις!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

χαχα... χουζουρεύαμε με την μικρή, μετά βγήκαμε να πάμε να κάνουμε έκπληξη στον μπαμπά μας στη δουλειά, αλλά όσο εμείς πηγαίναμε στη σχολή αυτός πήγαινε σπίτι γιατί τελείωσε νωρίς... :mad::x:x:x

Οπότε ξανά πίσω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλη τη σαρακοστή λαγάνα θα τρώτε;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Δέν πήρα γιατί περίμενα απο προχθές να με πάρεις!!!! :tongue::tongue::tongue::tongue:

χαχα... χουζουρεύαμε με την μικρή, μετά βγήκαμε να πάμε να κάνουμε έκπληξη στον μπαμπά μας στη δουλειά, αλλά όσο εμείς πηγαίναμε στη σχολή αυτός πήγαινε σπίτι γιατί τελείωσε νωρίς... :mad::x:x:x

Οπότε ξανά πίσω.....

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μα τι παραπονιάρα είσαι.....Ούτε ένα λάθος δεν μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος? Να αφήσει τον άλλο στην αναμονή κανένα 10 λεπτο και μετά να ξεχάσει να τον πάρει? Σιγά πια.....Υπερβολική!!!:lol::lol::lol::tongue::tongue::tongue:

Ωραία, δηλαδή τελικά σας έκανε ο μπαμπάς σας έκπληξη!! :lol::lol::lol:

Επεξεργάστηκαν by mom
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το έλεγα ακριβώς έκπληξη...... η μικρή ξεσηκώθηκε για βόλτα και τελικά πήγε μόνο με το αυτοκίνητο... αφού όταν γυρίσαμε σπίτι δεν έβγαινε απο το ασανσέρ και μετά δεν ήθελε να βγάλει το μπουφάν της.... άτα άτα έλεγε το πουλάκι μου.....απογοήτευση μεγάλη.....

Link to comment
Share on other sites

Αααα, εμείς θα πάμε......Απο το σαλόνι, στην κρεβατοκάμαρα μετά στην κουζίνα, έπειτα στο παιδικό, θα περάσουμε μια βόλτα απο την τουαλέτα......Άσε όλη μέρα στις βόλτες θα είμαστε.:tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άσε ναι....έχει έναν αέρα.....

Νυστάζω....

Το καλό είναι ότι μου έφερε η μανούλα μου φακές και δεν έχω μαγείρεμα. Οπότε, αφού φάμε, θα κοιμηθούμε. ΑΝ δεν έχει πυρετό ο Ηλίας. Ο καημένος ανεβάζει πολύ αυτή τη φορά. 39,5. Ο λαιμός του είναι κόκκινος με κάτι άσπρα σημάδια. Μας βλέπω για παιδίατρο, φοβάμαι πως δεν την γλιτώνουμε την αντιβίωση αυτή τη φορά...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αχ τον καημένο.... ταλαιπόρια!!!!!!!!!!

Νομίζω και εγώ ότι καλά θα ήταν να τον πάς στο γιατρό και τώρα αν μπορείς.....

Ελπίζω να ξεκουραστείτε το μεσημέρι.....

Και εγώ νυστάζω αλλά δεν είναι στο πρόγραμμα ούτε μεσημεριανός ούτε απογευματινός ύπνος!!!!!!

Α το καλό... αύριο ο Δημήτρης θα πάει ΑΘΗΝΑ!!!!!!! Με ένα φίλο του που θα κατέβει για δουλειές θα πάει μαζί για να δει την ομάδα του σε ένα πολύ σημαντικό ματς!!! Λέει!!!!! Οπότε αύριο θα είμαι μόνη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

sorry, καλό μου. Είχα τηλέφωνα και μετά έψαχνα και άβαταρ....Ζαλίστηκα δεν αντέχω άλλο. Έβαλα ότι να'ναι τώρα και θα ξαναψάξω άλλη στιγμή.

Σώπα βρε παιδί μου!! Τέτοιο επείγον γεγονός!!! Μάτς ε? Αχ....άντρες!!!!

Σαν τον δικό μου, που ήθελε να πάει για ψάρεμα αντί για τον γάμο των συγγενών...Ήταν λέει πιο σημαντικό.:confused:

Ωραία! :confused: Θα είσαι μόνη σου, αλλά δεν μπορώ να 'ρθω......:-(:-(:-(

Α!!! μάντεψε τι θα φάμε για μεσημεριανό!!

Φακές ...........με λαγάνα!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...