Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


danai*

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και γω μετά από πρόσφατη παλλίνδρομη επισκέφτηκα αιματολόγο, κατόπιν οδηγιών του γιατρού μου και παρόλο που έχω δύο παιδάκια. Δεν τις έχω στα χέρια μου τις εξετάσεις αλλά ο αιματολόγος μου είπε ότι πρέπει με το που μάθω ότι είμαι έγκυος να τον επισκεφτώ για επάνέλεγχο και βλέπουμε. Αυτό που έχω καταλάβει ανδριανή είναι ότι πρέπει να έχει μεσολαβήσει κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα από την ώρα που κάνεις την ένεση μέχρι τη στιγμή που θα κάνεις επισκληρίδιο. Έχω φίλη μου που έκανε αγωγή, γέννησε φυσιλογικά με επισκληρίδιο και θήλασε, παρά το γεγονός ότι και μετά τη γέννα έπαιρνε αγωγή. Ψάξτο, αν και δεν παίζει ρόλο πως θα γεννήσεις, το θέμα είναι να έχεις ένα γερό μωρό, απλά να διασταυρώσεις τι σου λέει ο γιατρός, οι ανακρίβειες τον καθιστουν αναξιόπιστο νομίζω.


mIdZp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια

κ γω σαν κ εσας κανω ενεσεις αντιπυκτικες κλεξαν των 4000

προχθες η γυναικολογος μου ειπε οτι αφου κανω ενεσεις δεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα μονο με καισαρικη διοτι υπαρχει φοβος για το παιδι κατα την εξωθηση εφοσον οι αντιπυκτικες περνανε κ στο μωρο

αληθευει η να το ψαξω περισσοτερο?

και εγώ αυτές κάνω και ο γιατρός μου δεν μου έχει πεί τίποτα σχετικό :confused::confused::confused:

θα τον ρωτήσω όταν θα πάω και θα σου πω

αντι -χα έχεις κάνει και αν ναι τι αποτέλεσμα είχες μήπως έχει να κάνει με αυτό:rolleyes::rolleyes:

εγώ είμαι ακριβώς στο όριο της πρόληψης


0eOLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ γεννησα φυσιολογικά. Δεν παιζει κανενα ρόλο το οτι κανεις αντιπηκτικές ενέσεις. Οπως εγραψε και η Δαναη μόνο για την επισκληρίδιο εχει σημασία...συγκερκριμένα πρεπει για να κάνεις επισκληρίδιο να έχουν περάσει 24 ώρες από την αντιπηκτική ένεση. Δυστυχως εμένα μου έσπασαν τα νερά και είχα κάνει την αντιπηκτική το πρωι με αποτελεσμα να μην μπορώ να κάνω επισκληρίδιο πριν περάσουν οι 24 ώρες...Πέρασα όλους τους πόνους της διαστολής χωρίς επισκληρίδιο, δεν ήταν όμως και τόσο τραγικά...πάει πέρασε κι αυτό. Εκεινή την ώρα πονας αλλά μετά τα ξεχνάς ΟΛΑ!!!!!!!


dMxip3.png eNortjKzUjI0NjM2sFCyBlwwFXsC0g,,10.png
Link to comment
Share on other sites

αγγελα ρωτησα κ τον πρωτο γιατρο μου (που δεν ειναι μαιευτηρας ασχολειται μονο με υπογονημοτητα)κ μου ειπε οτι στο εξωτερικο που ηταν οι περισσοτερες φυσιολογικα γεννουσαν αλλα δεν ειναι απολυτο

να σου δωσω να καταλαβεις η γιατρος που παω τωρα μου ειπε οτι δεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα διοτι οι ενεσεις περνουν κ στο μωρο κ κατα την εξωθηση αφου θα ζοριστει το μωρο υπαρχει κυνδινος εγκεφαλικης αιμοραγιας κ ο γιατρος που ρωτησα σημερα μου ειπε οτι ναι μεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα αλλα υπαρχει κ η πιθανοτητα να γινει κ αυτο που ειπε αυτη που θα με ξεγεννησει μικρη μεν αλλα υπαρχει

τωρα εγω τι να κανω?λογικα θα επιλεξω τον πιο ασφαλεστερο τροπο για το μωρο κ ας μην μου αρεσει!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ αυτές κάνω και ο γιατρός μου δεν μου έχει πεί τίποτα σχετικό :confused::confused::confused:

θα τον ρωτήσω όταν θα πάω και θα σου πω

αντι -χα έχεις κάνει και αν ναι τι αποτέλεσμα είχες μήπως έχει να κάνει με αυτό:rolleyes::rolleyes:

εγώ είμαι ακριβώς στο όριο της πρόληψης

το πιο πιθανο ειναι εσυ να γεννησεις φυσιολογικα

απλα εγω επειδη ειμαι γκαντεμο οτι εχω αποκλεισει στην ζωη μου οτι δεν θα το κανω ποτε αυτο παθαινω

το αντι-χα δεν ξερω τι ειναι οποτε δεν μπορω να σου απαντησω!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανο ειναι εσυ να γεννησεις φυσιολογικα

απλα εγω επειδη ειμαι γκαντεμο οτι εχω αποκλεισει στην ζωη μου οτι δεν θα το κανω ποτε αυτο παθαινω

το αντι-χα δεν ξερω τι ειναι οποτε δεν μπορω να σου απαντησω!

μη λες τετοια...ολα καλα θα πανε θα γεννησεις το μωρακι σου (αγορακι η κοριτσακι) και θα τα ξεχασεις ολα την ιδια στιγμη!!:D

Link to comment
Share on other sites

αγγελα ρωτησα κ τον πρωτο γιατρο μου (που δεν ειναι μαιευτηρας ασχολειται μονο με υπογονημοτητα)κ μου ειπε οτι στο εξωτερικο που ηταν οι περισσοτερες φυσιολογικα γεννουσαν αλλα δεν ειναι απολυτο

να σου δωσω να καταλαβεις η γιατρος που παω τωρα μου ειπε οτι δεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα διοτι οι ενεσεις περνουν κ στο μωρο κ κατα την εξωθηση αφου θα ζοριστει το μωρο υπαρχει κυνδινος εγκεφαλικης αιμοραγιας κ ο γιατρος που ρωτησα σημερα μου ειπε οτι ναι μεν μπορω να γεννησω φυσιολογικα αλλα υπαρχει κ η πιθανοτητα να γινει κ αυτο που ειπε αυτη που θα με ξεγεννησει μικρη μεν αλλα υπαρχει

τωρα εγω τι να κανω?λογικα θα επιλεξω τον πιο ασφαλεστερο τροπο για το μωρο κ ας μην μου αρεσει!

σημασια εχει να ειναι καλα το μωρο!

και θα ειναι!

δεν σε εχω ξεχασει θα παω στο γιατρο ή αυριο ή την Τεταρτη οποτε θα σου πω..θα σου στειλω και πμ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ειμαι καινουργια εδω!!ειμαι εγκυος με πολθ αγχος και φοβο γιατι πριν 3 μηνες ειχα 1αποβολη!!

καλημερα και καλωσηρθες!!!!!γιατι εχεις αγχος??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!!

εχω κ εγω θρομβοφιλια,το ανακαλυψα μετα την αποβολη,κ τωρα ξεκιναμε προσπαθειες.

Δεν εχω καταλαβει η θρομβοφιλια τι προκαλει ακριβως?εκτως απο θρομβους,δημιουργει κ προβληματα στον πλακουντα?επισης τις ενεσεις(που η γιατρος μου ειπε οτι θα κανω οταν μεινω εγκυος)τις κανετε αμεσως κ μονες σας????


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αννα με το καλο να αποδωσουν καρπους οι προσπαθειες σας

απο τι ξερω κ στο πλακουντα θρομβους προκαλει κ δεν τρεφεται το μωρο

κ ναι με το που θα μαθεις οτι εισαι εγκυος θα τις κανεις μονη σου δεν ειναι κατι τραγικο στην αρχη ειναι δυσκολο μετα συνηθιζεις


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αννα με το καλο να αποδωσουν καρπους οι προσπαθειες σας

απο τι ξερω κ στο πλακουντα θρομβους προκαλει κ δεν τρεφεται το μωρο

κ ναι με το που θα μαθεις οτι εισαι εγκυος θα τις κανεις μονη σου δεν ειναι κατι τραγικο στην αρχη ειναι δυσκολο μετα συνηθιζεις

σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση κ για τις ευχες!!!

με το καλο να ρθει το μωρακι σου!!!!

πιστευω οτι θα το συνηθ αφου θα ειναι για καλο αλλα ρε γαμ@@@@ με τις ενεσεις εχω τρελλη φοβια.........


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

κ γω ειχα πιστεψε με οταν εκανα διεγερση με ενεσεις πηγαινα σε φαρμακοπειο να μου τις κανει ενω τωρα ειναι θεμα ρουτινας να την κανω μονη μου μην αγχωνεσε δεν ειναι κατι φοβερο


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο ολα ειναι θεμα συνηθ!!!αμα ειδικα ειναι για κατι τοσο καλο ολα τα ξεπερναμε!!!βρε ας ερθει κ ολα θα τα καταφερω!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...