Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


danai*

Recommended Posts

ολα τα φαρμακα εχουν παρενεργειες...και για τα utrogestan Που ολες τα παιρνουμε εκει να δεις τι γρΑφει...!! να παθεις σοκ!

και εχω παρει μπολικα....

Εσυ τι περνεις τωρα?Σχετικα με την Θρομβοφιλια,δοσολογιες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 171
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

προληπτικα μετα απο παλλινδρομη την 8η εβδ την κανω...οχι εξετασεις δεν εκανα...

Μπωρει να κανεις την αντι -χα τουλαχιστον να σου ρυθμισουν την δοση.Δεν ειχες την περιεργια να κανεις και της υπολειπες εξετασεις για να συγουρευτεις αν εχεις η οχι θρομβοφιλια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ειχα δειγματα για θρομβοφιλια ουτε στην πρωτη εγκυμοσυνη και ετσι ειπαμε να μην κανουμε..Εκανα και καποιες αλλες εξετασεις και εδειξαν μικροβιο στον τραχηλο και πηραμε αντιβιωση για 1 μιση μηνα μετα την παλλινδρομη το οποιο ευθυνεται για τις παλλινδρομες. Επειδη ομως ειχα και λιγο αμνιακο υγρο στην κορη μου ενας λογος παραπανω για να κανω τις Inohep. Η δοση που μου εδωσε ειναι συμφωνα με τα κιλα μου, οπως την δινουν και στους ανθρωπους που εχουν κανουν χειρουργεια.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα δειγματα για θρομβοφιλια ουτε στην πρωτη εγκυμοσυνη και ετσι ειπαμε να μην κανουμε..Εκανα και καποιες αλλες εξετασεις και εδειξαν μικροβιο στον τραχηλο και πηραμε αντιβιωση για 1 μιση μηνα μετα την παλλινδρομη το οποιο ευθυνεται για τις παλλινδρομες. Επειδη ομως ειχα και λιγο αμνιακο υγρο στην κορη μου ενας λογος παραπανω για να κανω τις Inohep. Η δοση που μου εδωσε ειναι συμφωνα με τα κιλα μου, οπως την δινουν και στους ανθρωπους που εχουν κανουν χειρουργεια.

Η μικρουλα σου τι βαρος ειχε οταο γεννηθεικε?

Link to comment
Share on other sites

ηταν 50 εκ και 2780 στην 38+3.

ηταν ενταξει απλα την προλαβαμε στο τσακ γιατι ειχα κανει NST στην 37+4 και ολα ηταν καλα μεσολαβησε σκ και Δευτερα που ξαναπηγα δεν ειχα αμνιακο υγρο και πεφταν οι παλμοι και ετσι γεννησα με καισαρικη

Link to comment
Share on other sites

ηταν 50 εκ και 2780 στην 38+3.

ηταν ενταξει απλα την προλαβαμε στο τσακ γιατι ειχα κανει NST στην 37+4 και ολα ηταν καλα μεσολαβησε σκ και Δευτερα που ξαναπηγα δεν ειχα αμνιακο υγρο και πεφταν οι παλμοι και ετσι γεννησα με καισαρικη

Σου ευκομαι τελειομινι εγκυμοσινη και ενα γερο μωρο!Κοντευτεις.το πολυ χρονο(2/3)περασε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κοριτσια σημερα θα σας πω το πονο μου!Μολις πριν απο λιγο γυρεισα απο τον γιατρο,τον αιματολογο.Τα νεα ,μαυρα αλλα διορθωνονται.Πρτωτα απ'ολα η εξετασι αντι-χα που πειρα σημερα μολις ειναι ακυρη!Γιατι?Διοτι η καλες στο αιματολογικο δεν μου ειπανε ,οταν της ειχα παρει τηλεφονο γι'αυτο τον λογο,οτι η τελευτεα ενεση υπαρινις επρεπε να την κανω μολις 4 με 6 ωρες πριν μου παρου αιμα!Βγεικε πολυ χαμηλι και αυριο παλι πρεπει να παω να δωσω αιμα.

Αυτο αστο,το αλλο που με το ζορι κραταγα τα δακρια μου απο τα νευρα μου οταν το εμαθα?Απο το 2006 που ειχα τον προορο τοκετο δεν επρεπε να σταματισω τα αντιπικτικα και θα εμενα πολη ευκολα εγκυος πειστευω !Δεν θα χρειαζωταν να παρω τοσα φαρμακα,τοσες αγωνιες ,τοσα λευτα και τοσο χαμενος χρονος!

Ενας ,μα ενας γιατρος δεν βρεθεικε να με στειλει σε αιματολογο?Τοσους γυναικολογους ειχαν δει το ιστορικο μου,για οναμα του Θεου!Ειμαι πολυ απογοιτευμενη.Και τωρα που πειγα σε αιματολογο,πειγα με την δοικι μου προτοβουλια!

Ασε που μου εδωσε να φοραω αντιτρομβοτικες καλτσες για οσο καιρο θα ειμαι στο ''Ξαπλοπουλο''.Δεν ενδεικνεται η ξαπλα οταν εσαι σε ομαδα υφιλου κυνδεινου και εχεις το δοικο μου ιστορικο(οικογενιακο και ατομοικο).

Τοσες φορες που ειχα καθυσετρισεις περιοδου(2-4)μερες και μετα μου ερχοντουσαν ειταναι γιατι εμενα εγκυος μονι μου και λογο του πικτου αιματος δεν μπωρουσε να προχωρεισι η κυηση.Αμα επερνα ηπαρινες θα ειχα κανει 10 παιδια μεχρι συμερα βρε κοριτσια.Γ..ω την γαντεμιαμου μεσα!Ειμαι τωρα να σκωτωσω αντρωπο αλλα δεν τους προλαβενω ολους!

Link to comment
Share on other sites

ionelita μην σκάς και αυτά πάνε περάσανε!!

τώρα κοίτα να κάνεις σωστά την αγωγή σου και μην σκέφτεσαι τίποτα από το παρελθόν!!

όλα θα πάνε καλά ;);)

σκέψου οτι δεν ήταν γραφτό να μείνει κάποια από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες και το μωράκι που έχεις τώρα είναι πολύ δυνατό και σε έχει επιλέξει για μανούλα του ;)


0eOLp2.png

Link to comment
Share on other sites

ionelita μην σκάς και αυτά πάνε περάσανε!!

τώρα κοίτα να κάνεις σωστά την αγωγή σου και μην σκέφτεσαι τίποτα από το παρελθόν!!

όλα θα πάνε καλά ;);)

σκέψου οτι δεν ήταν γραφτό να μείνει κάποια από τις προηγούμενες εγκυμοσύνες και το μωράκι που έχεις τώρα είναι πολύ δυνατό και σε έχει επιλέξει για μανούλα του ;)

Δεν μπωρω να το σκευτο ετσι και ειμαι πολυ στεναχωρειμενη.:(

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο να εισαι στεναχωρημενη κ θυμωμενη φυσικα!

ομως τωρα ξερεις προχωρα δυνατα με το κεφαλι ψηλα!!

ε και ενα τρυπημα παρα πανω δεν πειραζει για το αιμα εννοω.

ολα θα πανε καλα και θα κανεις και 2 και 3 παιδακια!

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε καλα Μαριαεφι και Εναργφ. αφου βρεικα επειτελους τον καταλλιλο θα προχωρεισω και η Παναγια μαζι μου!

Οτι καλυτερο και για σας το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...