Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ήρθαμε και εμείς.Μας θέλετε?Εμένα ο μικρός έχει βγάλει δύο δοντάκια επάνω και δύο κάτω.Πως τα πάτε εσείς με τα δοντάκια?

Δύο πάνω και δύο κάτω και η δικιά μου! Ειδικά το δεύτερο το πάνω μέχρι να το βγάλει άργησε και είχε πολύ πλάκα με το ένα δοντάκι της!

Και αρκετή γκρίνια γιατί έρχονται και τα επόμενα από ό,τι μας είπε η παιδίατρος.

Δεν τρώει πολύ τις μέρες που πονάει και έχει προβλήματα και στον ύπνο αλλά δείχνουμε κατανόηση...


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

βρε κορίτσια τελικά αυτά τα τοξοτάκια όλο χαμογελάνε. Τι χαρούμενα μωρά!

EEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!Exoυμε και αιγοκερακια στην παρέα...εμεις ειμαστε τα πιο μικρα...30 Δεκέμβρη παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

Σωστή δέσποινα,

ξέχασα το επόμενο ζώδιο.

Καλε τι ωραιο πρωτοχρονιατικο δωρο είχες,

κατα πάσα πιθανότητα τα παιδιά μας θα κερδίσουν χρόνο στο σχολείο.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

εμεις ειμαστε 29/12 και εμεις αιγοκερακια!!!!!!και τα 2 μου παιδια!!εχουν 10 μερες διαφορα τα γενεθλια τους αρα θα κανουμε διπλο παρτυ :D τελικα κοριτσια λαθος συναγερμος τα δοντακια....φαφουτηδες θα μεινουμε ;) αλλα ο μεγαλος μου εβγαλε το πρωτο του 1 βδομαδα μετα τα γενεθλια του αρα εχουμε δρομο ακομα......ειχε πεσει κατω τις προαλλες και χτυπησε στο στομα αιματα χαμος....και μαλλον ανοιξε λιγο το ουλο :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωστή δέσποινα,

ξέχασα το επόμενο ζώδιο.

Καλε τι ωραιο πρωτοχρονιατικο δωρο είχες,

κατα πάσα πιθανότητα τα παιδιά μας θα κερδίσουν χρόνο στο σχολείο.

Πρωτοχρονια στο Ελενα...τι ωραια!!!:rolleyes:

ρε κοριτσια πότε περασε ενας χρονος???

το οτι θα κερρδισουν χρονο στο σχολειο τελικα δεν ξερω αν ειναι πολυ καλο...ο αδερφος μου που ειναι δασκαλος μου ειπε οτι γενικα τα μικρα δυσκολευονται λιγο να ακολουθησουν τα μεγαλυτερα στην ταξη..και τα δικα μας θα ειναι σαφως τα μικροτερα...ξερω γω..θα δειξει..

η μικρη εχει αρχισει να γινεται παιδακι..συνενοουμαστε πλεον μια χαρα.. οτι θελει μου το δειχνει να της το δωσω, οταν πειναει παει στην κουζινα και κανει μαμ μαμ, οταν νυστάζει μου κανει αγαπουλες και αγκαλιες και χθες ηρθε πανω μου κανοντας πφφφ πφφφ οτι εχει κανει κακα της για να την αλλαξω.. πολυ γελιο!!!

αλλα ρε παιδια αυτη η αλλαγη της πανας εχει γινει κόλαση!!! δεν καθεται με τιποτα!!! μπουσουλαει με τον κωλο εξω (γεματο σκατουλες) και φευγει!!! ελεοοοοςςςςς!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις ειμαστε 29/12 και εμεις αιγοκερακια!!!!!!και τα 2 μου παιδια!!εχουν 10 μερες διαφορα τα γενεθλια τους αρα θα κανουμε διπλο παρτυ :D τελικα κοριτσια λαθος συναγερμος τα δοντακια....φαφουτηδες θα μεινουμε ;) αλλα ο μεγαλος μου εβγαλε το πρωτο του 1 βδομαδα μετα τα γενεθλια του αρα εχουμε δρομο ακομα......ειχε πεσει κατω τις προαλλες και χτυπησε στο στομα αιματα χαμος....και μαλλον ανοιξε λιγο το ουλο :-(

ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΦΑΦΟΥΤΕΣ???? Νομιζα οτι ημουν μόνη!!! ΖΗΤΩΩΩΩΩ!!!!

Ποιος επεσε?? ο μικρος ή ο μεγάλος??? τι κανουμε ρε παιδια σε αυτες τις περιπτωσεις??εγω θα τα χασω αμα δω αιματα ρε γμτ ειμαι σιγουρη...πωωωω..ουτε να το σκεφτομαι δεν θέλω...περαστικάααααα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η δυσκολία παρακολούθησης στο σχολείο αναφέρθηκε και από μια δασκάλα γνωστή μου που είχαμε παρόμοια συζήτηση. Όμως κρίνοντας από μενα που γεννήθηκα Μάρτιο, κέρδισα χρονιά και ήμουν η πιο μικρή δεν είχα κανένα προβλημα. Απεναντίας, νιώθω τυχερή που κέρδισα αυτήν τηνχρονιά.

Και μένα η μικρή ό,τι θέλει το δείχνει, που να πάει, τι να πιάσει.... Βέβαια καταλαβαίνει και τα πάντα και είναι αδύνατο να την ξεγελάσω για να φάει. Αυτό το φαγητό είναι μαραθώνιος μπορεί να κάνουμε και 1 ώρα για να φάει 100 μλ. όταν δεν θέλει απλά δεν θέλει.

Λέει λίγες λεξούλες αλλά ίδιες για διαφορετικά πράγματα π.χ. μπα είναι η μπάλα, μπεαμπα ειναι η μπέμπα όπως και ο μπαμπας. Δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοεί όταν λέει κάποιες λεξούλες ντα, ντο και τις επαναλαμβάνει. Μήπως ξέρετε που μπορώ να βρω ένα λεξικο?!!!

Εσείς καταλαβαίνετε τι θέλουν να πουν?

Σήμερα παρατηρούσε τόση ώρα ένα λεμόνι το έβαζε στο στόμα, ξίνιζε αλλά δεν την πείραζε το ξανάβαζε, ίσως από αντίδραση σε μενα που ήθελα να της το πάρω.

Τεσπα, μεγαλώνουν και κάπου είχα διαβάσει ότι για τους γονείς και κυρίως την μητέρα αυτή η μετάβαση από το βρέφος στο νήπιο αφού μετά το έτος τα παιδιά μας θα λέγονται νήπια πλέον, είναι πολύ δύσκολη και δεν θέλουμε να το συνειδητοποιήσουμε.

Πάντως για μένα η μεγαλύτερη αλλαγή θα είναι όταν θα μπορεί να περπατάει μόνη της. Τότε ναι θα συνειδητοποιήσω ότι το μωρό μου εχει μεγαλώσει.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ 10 και 10 το πρωί στο μητέρα.

στο και 10 πεσαμε μεσα;););););)

α τελικα δεν εχω το πιο μικρο παιδι του Δεκέμβρη!!σας ριχνουμε 5 ωρίτσες!!!!

πειτε ρε κοριτσια καμια ιστορία γεννας...δεν θυμαμαι να μιλουσαμε εμεις κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης...

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους. εγω γεννησα στις 12/12/08 εναν μπεμπαρο 4+.

τωρα εχουμε 4 δοντια πανω και 4 κατω.εχει ξεκινησει να κανει 2 βηματα μονος του.

ολα καλα.. ευχομε και στα δικα σας τα μπουμπουκια υγεια και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...