Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

άντε φιλενάδα στο'κανα το χατήρι!

Πάντως έψαχνα τις ρυθμίσεις πάλι σήμερα. Τίποτα. Λίγες λεπτομερειες;

Επίσης, γράφω το mommy του mega και είδα ότι είχε έναν παιδίατρο-νεφρολόγο του ΠΑίδων και έλεγε για την ουρολοίμωξη. Για τα μωρά μέχρι 2 ετών μπορεί να μην κάνουν πυρετό, να μην τρώνε, να κάνουν διάρροια, εμετό, να είναι ανήσυχα και σκέφτηκα τη Μελίνα. Λες να έχει ουρολοίμωξη ή είναι καλύτερα σήμερα;

Επεξεργάστηκαν by oikat

7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα τα κορίτσια.... πότε γεννήσατε;

Κάτια εμείς δεν κάναμε το εμβόλιο της γρίπης.

Εφη από το εκπαιδευτικό ποτηράκι προσπαθώ να της μάθω σε κανονικό ποτηράκι πάλι με χερουλάκια αλλά χωρίς πιπίλα και έχει πλάκα. Γλύφει το νερό, το δοκιμάζει και χτες άκουσα τις πρώτες γουλιές. Μετα της δίνω το άλλο ποτηρακι για να πιει νερό.

Με τη φρουτόκρεμα εκεί που την έτρωγε μια χαρά, εδώ κι ένα μήνα μου κάνει νερά, μετά της έβαλα μάνγκο και έφαγε, μετά σταμάτησε, μετά έτρωγε τη μπανάνα με το χέρι. Τελευταία ξαναέφαγε λίγα φρούτα αλλα σημερα παλι τα ιδια! Φοβαμαι μηπως μονο μπανανα κανει δυσκοιλιοτητα.

Με το καλο το νεο νινι σου. Εμεις δε ξεκινησαμε ακομη προσπαθειες. Με το νεο ετος. Οι υπολοιπες ποτε σκοπευετε για το επομενο;


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα τα κορίτσια.... πότε γεννήσατε;

Κάτια εμείς δεν κάναμε το εμβόλιο της γρίπης.

Εφη από το εκπαιδευτικό ποτηράκι προσπαθώ να της μάθω σε κανονικό ποτηράκι πάλι με χερουλάκια αλλά χωρίς πιπίλα και έχει πλάκα. Γλύφει το νερό, το δοκιμάζει και χτες άκουσα τις πρώτες γουλιές. Μετα της δίνω το άλλο ποτηρακι για να πιει νερό.

Με τη φρουτόκρεμα εκεί που την έτρωγε μια χαρά, εδώ κι ένα μήνα μου κάνει νερά, μετά της έβαλα μάνγκο και έφαγε, μετά σταμάτησε, μετά έτρωγε τη μπανάνα με το χέρι. Τελευταία ξαναέφαγε λίγα φρούτα αλλα σημερα παλι τα ιδια! Φοβαμαι μηπως μονο μπανανα κανει δυσκοιλιοτητα.

Με το καλο το νεο νινι σου. Εμεις δε ξεκινησαμε ακομη προσπαθειες. Με το νεο ετος. Οι υπολοιπες ποτε σκοπευετε για το επομενο;

Hello oikat!

Λοιπόν, εγώ γέννησα 4 Δεκεμβρίου, 01:05 τα ξημερώματα στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης.

Όσο για το εκπαιδευτικό ποτηράκι, η μικρή μου δεν το ήθελε καθόλου! Δεν μπορούσε να πιει καλά και το πετούσε κάτω όλο νεύρα!

Έτσι πήγαμε κατευθείαν στο καλαμάκι! Τι να πω;!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μωρέ μπας και μου ματιάσατε τη μικρή; Μιλάμε σήμερα 3 φορές δεν καθόταν να της αλλάξω την πάνα! Με το που την ξαπλωνα τσουπ σηκωνόταν και καθόταν. Αντε παλι απο την αρχη. Τοση ωρα να της βγαλω την πανα και να της βαλω την νεα!!!! Ελεος! Ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερα!


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

melita πως είναι η μικρή σου;

Γεια σας κορίτσια,

σήμερα ανέβηκε ο πυρετός στο 39 κ εκτός από λίγο εμετό πριν καμμια ωρα δεν εχει αλλα συμπτωματα. Βεβαια κ χθες κ σημερα είναι με το γάλα καθολου φαγητό, όταν εχει πολύ πυρετό δεν μπορει να κοιμηθεί κ θελει συνεχεια αγκαλια. Όλο το απογευμα θα ειναι ή το στηθος ή στον ωμο οπως τωρα.

Απο χθες που παρουσιαστηκε ο πυρετος δεν ξαναπήρα τηλ την γιατρο. Θα δω κ αυριο,σιγουρα δεν ειναι τα δοντακια αλλά ίωση κ ταιριαζει με την λεγομενη ιωση του αιφνιδιου εξανθηματος. Θα δειξει....:-(


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

σήμερα ανέβηκε ο πυρετός στο 39 κ εκτός από λίγο εμετό πριν καμμια ωρα δεν εχει αλλα συμπτωματα. Βεβαια κ χθες κ σημερα είναι με το γάλα καθολου φαγητό, όταν εχει πολύ πυρετό δεν μπορει να κοιμηθεί κ θελει συνεχεια αγκαλια. Όλο το απογευμα θα ειναι ή το στηθος ή στον ωμο οπως τωρα.

Απο χθες που παρουσιαστηκε ο πυρετος δεν ξαναπήρα τηλ την γιατρο. Θα δω κ αυριο,σιγουρα δεν ειναι τα δοντακια αλλά ίωση κ ταιριαζει με την λεγομενη ιωση του αιφνιδιου εξανθηματος. Θα δειξει....:-(

Μαλλον ιωση ειναι. 3 μέρες μπορεί να κρατησει. Περαστικά. Ηρθε σ'επαφή με άλλα παιδάκια; Για να κολλήσει εννοώ.


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

σήμερα ανέβηκε ο πυρετός στο 39 κ εκτός από λίγο εμετό πριν καμμια ωρα δεν εχει αλλα συμπτωματα. Βεβαια κ χθες κ σημερα είναι με το γάλα καθολου φαγητό, όταν εχει πολύ πυρετό δεν μπορει να κοιμηθεί κ θελει συνεχεια αγκαλια. Όλο το απογευμα θα ειναι ή το στηθος ή στον ωμο οπως τωρα.

Απο χθες που παρουσιαστηκε ο πυρετος δεν ξαναπήρα τηλ την γιατρο. Θα δω κ αυριο,σιγουρα δεν ειναι τα δοντακια αλλά ίωση κ ταιριαζει με την λεγομενη ιωση του αιφνιδιου εξανθηματος. Θα δειξει....:-(

περαστικα melita...ευχομαι αυριο να ειναι πολυ καλυτερα...τι ειναι αυτη η ιωση που γραφεις??πρωτη φορα την ακουω...

φιλεναδα oikat ευχαριστω που με αγχωσες περισσοτερο:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:!!!! εχει αρχισει να τρωει πάλι αλλα οι διαρροιες συνεχιζονται..:(:(:(...

εφακι καλωσηρθες παλι!!! πακετο οι εμετοι (αχ βαχ δεν θελω να τους θυμαμαι με τιποτα!!! ).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για καλό στο είπα... δεν έχω ασχοληθει καθολου με το θεμα της ουρολοιμωξης και στο είπα για να το εχεις υπ'οψιν σου. Μπορει να μη συμβαινει τιποτα. Ρωτα ξανα την παιδιατρο σου αφου ακομη το μωρο δε συνηλθε.


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Το εκπαιδευτικό ποτηράκι χωρίς πιπίλα το θέλει αλλά μόλις πιει λίγο μετά κρατάει τις επόμενες γουλιές και τις βγάζει στη μπλούζα της και γίνεται μούσκεμα :-(

Μπράβο Efaki τόσο μικρή και μπορεί με καλαμάκι!

Katia εμείς μένουμε Καλλιθέα αλλά σκοπεύουμε να πάμε Ηράκλειο σε λίγους μήνες ελπίζω...

Σήμερα θα δοκιμάσουμε για πρώτη φορά ψάρι- γλώσσα! Εσείς - τα μωρά εννοώ- τρώτε ψάρι;


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...