Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μαμαλευτεράκι να σου ζήσει το αντράκι σου!!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ποιος δεν θα τα καταφερνε?εσυ?ολες ημασταν σιγουρες οτι εσυ θα τα καταφερνες και μια βδομαδα αν γεννουσες.

να σου ζησει και παλι ο μπεμπουλης σου ηλιανα μου


ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

line_flow3_beg_minie_time_1212811200_text_c720eaeff5eaebdff4f3e120eceff520e5e9ede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηλιανα μου, τι περιγραφη κι αυτη? Ανατριχιασα! Μπραβο σου κοπελα μου, χιλια μπραβο! Εισαι πολυ αξια ειλικρινα!

Να τον χαιρεστε, να ειναι παντα γερος και καλοτυχος!


t7fQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...
Παρασκευή 1 Οκτώβριου 9 το βραδύ βρίσκομαι στο νοσοκομείο στο ίδιο δωμάτιο στο ίδιο κρεβάτι που ήμουν όταν γέννησα τον Λευτέρη διπλά μου ένα άδειο κουνάκι εκεί θα μπει το δεύτερο μωράκι μου σε λίγες ώρες

12 τα μεσάνυχτα και αφού τέλειωσαν όλες η εξετάσεις ενσν αιματολογικές υπέρηχος ήρθε η ώρα να γίνει η δαχτυλικη και φυσικά να βάλουμε προσπες για να μαλακώσουμε τον τράχηλο μου

Έκανε το μαγικό η γιατρός μου και με άφησε ένα ηρεμίσω έως το πρωί πώς να ηρεμίσω ? φόβος ανησυχία για το παιδί .που ερχόταν αγωνιά για το παιδί που είχα αφήσει πίσω μου ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΕΥΤΕΡΑΚΗ ΜΟΥ

6 το πρωί ήρθε η Μαχη μαία να κάνουμε το κλισματακι μου λέει και γελούσε..

μπήκα στο μαιευτήριο στης 7 το πρωί το λευκό δωμάτιο με το στρογγυλο ρολόι σαν μην άλλαξε τίποτα ήταν όλα ιδια ήρθαν οι μαίες της βάρδια και τοποθέτησαν τον ορό σε μια ώρα ξεκίνησαν οι πόνοι αργά αργά διαστολή 0 και κάθε μια ώρα γινόταν έλεγχος για να δούμε αν υπάρχει διαστολή δεν υπήρχε όμως

τους πόνους τους άντεχα αυτό το χέρι όμως με τίποτα …..επρεπε να βλεπουν όμως έσφιγγα τα δόντια κ παρακαλούσα να δούνε κάτι να έχω λίγο διαστολή αλά τίποτα διπλά μου άκουγα να γενανε να κλαίνε μωράκια που είδαν το φως για πρώτη φορά

η ώρα ήταν 2 το μεσημέρι έμαθα ότι από έξω ήταν ο άντρας μου πήρα κουράγιο έστειλα την γιατρό με σημείωμα σε χαρτάκι σε ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΩ ΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΙΟ ΣΟΥ ……………..

καθησυχαστικά που ο μικρός ήταν καλά και δεν έκλεγε στην αδερφη μου

η ώρα 3 το μεσημέρι ναι έχω διαστολή 3 πάμε καλά μου λέει η Χριστίνα Ηλιανα ξεκίνησε το σώμα σου κούκλα μου

ΕΜΕΙΝΕ όμως εκεί μέχρι τις 7 το απόγευμα οι πόνοι ανά λεπτό δυνατή ανάσα δεν έπαιρνα ρίγος με είχε πιάσει κρύωνα πολύ ίδρωνα απότομα ανχως

οι δύναμης μου με εγκαταλείψει άρχισα να κλαίω ψυχολογικά δεν μπορούσα να αντέξω άλλο πονούσα αλά διαστολή 3 εκεί κόλλησε στο 3 δεν άνοιγε

και τότε λέει η γιατρός

καλή της ώρα όπου και αν είναι )

θα σε βοηθήσω με το χέρι μου ……………………….

εκεί ξεκίνησαν όλα παλεβέ με το χέρι να μαλακώσει τον τρόχιλο στο ταβάνι πεταγόμουν κάθε φορά που είχα σύσπαση μια η γιατρός μια η μαία αλαζαν χέρι μέσα στον τράχηλο μου

9 το βραδύ και ακόμη διαστολή 3

από τις 9 μέχρι τις 12 παλαβέ η γιατρός μου να άνοιξη το σώμα μου 12 χαμογελώντας μου λέει θα γεννήσουμε κούκλα μου σε λίγο

πόνοι τι πόνοι????????/

κρύωνα τόσο πολύ μα τόσο πολύ

με τύλιξαν με κουβέρτες είχα εξαντληθεί τελείως…………

ακούω να λέει φωνάξτε τους νεογνιολογους γενναει………………….

ΓΕΝΝΑΩ ?

ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΤΙΣ ΛΕΩ ?

ΝΑΙ Η ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΣ ……

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ

ΜΙΑ

ΔΥΟ

ΣΠΡΩΞΙΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙ ΜΟΥ

12 30 τον είχα μπροστά μου ΕΚΛΑΙΓΑ ΕΚΛΕΓΕ Κ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΗΛΙΑΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΜΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΟΥΣΕ

Χαμένα τα είχα πέταξα τις κουβέρτες

ΔΕΝ ΚΡΥΩΝΑ ΠΟΙΑ

άκουγα τους νεογνολογους να λένε

ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΟΣΗΛΙΑ 3250 ΓΡΜ

Τα είχα καταφέρει ταχυπορήθηκα πολύ αλά άξιζε ήμουν ευτυχισμένη μαζί ταλαιπωρήθηκε κ η γιατρός μου και ο σύζυγος της ήταν εκεί από το βράδυ τις παρασκευής μαζί μου 24 ώρες μαζί μου διπλά μου

Ένα ευχαριστώ δεν είναι αρκετό για αυτούς τους ανθρώπους ΑΝΘΡΩΠΟΙ Κ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΡΟΙ

Βγήκα από τιν ανάνηψη στις 2.30 μαζί με τον μικρό με περίμενε από έξω ο σύζυγος έκλαιγα δεν μπορούσα να μιλήσω είχα να τον δω από την παρασκευή το μεσημέρι

Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΗΣ ΜΟΥ ΤΟΥ ΛΕΩ ?

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ

άργησα ΨΙΘΥΡΙΖΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΥΝΑΜΗ άργησα αλά τα κατάφερα

με φιλούσε και μου έλεγε ήμουν σίγουρος ότι θα τα κατάφερνες

δεν θα μπει θερμοκοιτίδα του έλεγα και του ξανάλεγα

δεν θα μπει

θα τον έχω διπλά μου όλοι νύχτα

δεν θα μπει θερμοκοιτίδα

ηρέμισε μου έλεγε ηρέμισε ………………………

Ζωή μου ένα χρόνο μετά ζωή..

μου να ζήσεις αγάπη μου ..

καρδούλα μου όμορφη όλοι την νύχτα σε κρατούσα σήμερα αγκαλιά αγάπη μου ….. ένα χρόνο είχα να διαβάσω αυτό το ποστ καρδουλιτσα μου μικρή

αγαπούλα μας μεγάλωσες έδωσες σημασία στην ζωή μας ματάκια μου μικρά αγγελουδάκι μου όμορφο θησαυρέ μου


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!

ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ!

ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΥΤΟ ΜΑς ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ,ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!

τα παιδακια μας ...!!!


:tongue::tongue:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ηλιαννα μου ,δεν ειχα διαβασει την ιστορια τησ γεννασ σου....συγκινηθηκα πολυ κοριτσι μου!!!!!!!!!!

να σου ζησουν και τα δυο αντρακια σου!!!!!!!!!!!!!!!!να τα χαιρεστε και να ειστε παντα τοσο πολυ ευτυχισμενοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...