Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα,

μου φαίνεται όλες περνάμε τα ίδια. Εμένα η μικρή είναι απο Δευτέρα με ίωση. Πυρετό εως 38.2. Μύτη βουλωμένη, βήχα και γενική ανησυχία γκρίνια μέρα νύχτα..

Χτές την πήγα γιατρό, ίωση με λαιμό μου είπε. Απλά θα περάσει και όταν χρειάζεται αντιπυρετικό. Το μινιατουράκι μου δε μεγ'άλωσε αυτό το μήνα. Πήρε 300γρμ υψος όχι. ΔΛΔ 70 και 7750. Βέβαια τον προηγούμενο μήνα την μέτρησε άλλος doc  δεν ξέρω αν παίζει ρόλο...

Α εμάς μα είπε τρώμε τα πάντα(με καινούριες οδηγίες),χωρίς αλάτι καρυκευματα. Ψαρι, όσπρια,αυγο, γιαούτι κλπ. Εσάς τι σας είπε.

Αντε περαστικά σε μας κ εσας γτ έρχεται ΣΚ  και αν έχει καλό καιρό θέλουμε βολτούλες....

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας μανούλες!

Τα καταφέραμε και πήγαμε στον δημόσιο θηλασμό στην πόλη μας σήμερα! Είχε φοβερή μέρα..γνώρισα και άλλες μαμάδες, πολύ χάρηκα!

Ακόμα κρυωμένος είναι..αλλά χωρίς πυρετό..όντως την πέρασε ελαφρά την ίωση (μια μέρα ήταν χάλια)! Περαστικά στην μικρούλα σου Any!!!

A! κόλλησα και γω , δεν την γλίτωσα! Τρέχει η μύτη μου νεράκι! Αλλά δεν ήθελα με τίποτα να χάσω τη σημερινή συγκέντρωση. Κάτσαμε κλεισμένοι 4 μέρες,φτάνει!   Δεν φιλάω κανέναν μην τον κολλήσω..ούτε αγγίζω τους γύρω μου ( ευτυχώς δεν έχω βήχα).

Και πάμε στο ΝΕΟ  της ημέρας! Ο γιος μου τρώει!!!! Σήμερα το μεσημέρι άνοιγε το στόμα του κανονικά και κατάπινε μοσχαράκι με λαχανικά αλεσμένα (πατάτα,καρότο,κολοκύθι,σέλινο,λάδι,λεμόνι)!!! Τον τράβηξε και βίντεο ο πατέρας του! χαχαχαχα

Όσο για την ερώτηση σου Any.. και μας μας είπε η παιδίατρος να προσθέσουμε όποιο λαχανικό, φρούτο θέλουμε και προσεχώς αυγό και ψάρι( θα την πάρω τηλ τώρα που τρώει,να την ρωτήσω πως να του τα δώσω αυτά).. και ζυμαρικό βάζω στη κρεατόσουπα (σισαμάκι). Όλα αλεσμένα.  Την ρώτησα και για γιαούρτι και μου είπε αν θέλω να δώσω..όχι τα παιδικά όμως που είναι φουλ στη ζάχαρη και τα συντηρητικά. Αύριο θα δώσω 1η φορά κολοκύθα γλυκιά! 

Γιατί λες ότι δε μεγάλωσε το παιδάκι σου αυτό το μήνα? Μια χαρά είναι τα 300γρ για την ηλικία της. Επειδή δεν ψήλωσε? Ο γιος μου 2 μήνες τώρα μισό πόντο μονάχα έχει πάρει(73,5) ,αλλά παίρνει βάρος! Το κάθε παιδάκι έχει τον δικό του ρυθμό ανάπτυξης!

καληνύχτα σε όλες και να μην έχουμε άλλα κρυολογήματα το φετινό χειμώνα!

 

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 6/11/2017 at 12:24 ΠΜ, sweet mommy είπε:

Γεια σας μανούλες!

Τα καταφέραμε και πήγαμε στον δημόσιο θηλασμό στην πόλη μας σήμερα! Είχε φοβερή μέρα..γνώρισα και άλλες μαμάδες, πολύ χάρηκα!

Ακόμα κρυωμένος είναι..αλλά χωρίς πυρετό..όντως την πέρασε ελαφρά την ίωση (μια μέρα ήταν χάλια)! Περαστικά στην μικρούλα σου Any!!!

A! κόλλησα και γω , δεν την γλίτωσα! Τρέχει η μύτη μου νεράκι! Αλλά δεν ήθελα με τίποτα να χάσω τη σημερινή συγκέντρωση. Κάτσαμε κλεισμένοι 4 μέρες,φτάνει!   Δεν φιλάω κανέναν μην τον κολλήσω..ούτε αγγίζω τους γύρω μου ( ευτυχώς δεν έχω βήχα).

Και πάμε στο ΝΕΟ  της ημέρας! Ο γιος μου τρώει!!!! Σήμερα το μεσημέρι άνοιγε το στόμα του κανονικά και κατάπινε μοσχαράκι με λαχανικά αλεσμένα (πατάτα,καρότο,κολοκύθι,σέλινο,λάδι,λεμόνι)!!! Τον τράβηξε και βίντεο ο πατέρας του! χαχαχαχα

Όσο για την ερώτηση σου Any.. και μας μας είπε η παιδίατρος να προσθέσουμε όποιο λαχανικό, φρούτο θέλουμε και προσεχώς αυγό και ψάρι( θα την πάρω τηλ τώρα που τρώει,να την ρωτήσω πως να του τα δώσω αυτά).. και ζυμαρικό βάζω στη κρεατόσουπα (σισαμάκι). Όλα αλεσμένα.  Την ρώτησα και για γιαούρτι και μου είπε αν θέλω να δώσω..όχι τα παιδικά όμως που είναι φουλ στη ζάχαρη και τα συντηρητικά. Αύριο θα δώσω 1η φορά κολοκύθα γλυκιά! 

Γιατί λες ότι δε μεγάλωσε το παιδάκι σου αυτό το μήνα? Μια χαρά είναι τα 300γρ για την ηλικία της. Επειδή δεν ψήλωσε? Ο γιος μου 2 μήνες τώρα μισό πόντο μονάχα έχει πάρει(73,5) ,αλλά παίρνει βάρος! Το κάθε παιδάκι έχει τον δικό του ρυθμό ανάπτυξης!

καληνύχτα σε όλες και να μην έχουμε άλλα κρυολογήματα το φετινό χειμώνα!

 

 

περαστικά σας κορίτσια μου!!!τώρα έτσι πάει κ any Μου εμείς που έχουμε κ αλλά παιδιά είναι ακόμα πιο δύσκολο...τεσπα..

από φαγητό μου έχει μείνει να βάλω το αστεράκι,μπρόκολο κ γλυκιά κολοκύθα..σήμερα έβαλα ντομάτα..είχα κάνει λίγο παύσει γιατί με τον αρακά που είχε φάει μου έκανε έντονο συγκαμα..κ πέρασε τώρα μετά από 10 μέρες και..εκανε κακά 8 φορές την ημέρα...τώρα είναι ευτυχώς καλά...

κατά τα άλλα έσκασε νομίζω κ το 4ο δοντάκι κ σήμερα κοιμήθηκε 8ωρο!!!!τι χαρά...ξεκουραστηκα λίγο..Όσο κανονικό γιαούρτι κ τυρί..μετά τον χρόνο εμείς..εγώ είχα βάλει σε μένα απλά επειδή έγινε αυτό με τον αρακά..έτρωγα κ ίχνη από γαλακτοκομικά δεν ξέρω αν φταίει κ αυτό είχαμε το συγκαμα κ λίγο αγρίεψε κ η πλάτη του...οπότε ξανά άρχισα αποχή..χαχαχαχαχαχα..θα ξαναδοκιμασω κοντά στα Χριστούγεννα.

 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε? Καιρό έχουμε να τα πούμε..

Λοιπόν τα νέα μας.. από φαγητό πάμε καλά.Τρώει όλο το μπολάκι του το μεσημέρι με την κρεατοχορτόσουπα..και τη φρουτόκρεμα του το πρωί.Το αυγό που το δίνω απόγευμα δεν το πολυσυμπαθεί..ειδικά το ασπράδι τον αηδιάζει και το χει κάνει και εμετό μια φορά. Του χω δώσει και πρόβειο γιαουρτάκι -2 κουταλιές μέσα στη φρουτόκρεμα και του άρεσε πολύ! Τώρα στον 10ο μήνα θα δώσω και ψάρι! Όσο για γάλα..πίνει όπως όταν ήταν νεογέννητο...κάθε 2-2,5 ώρες! Το μαρτύριο όμως είναι ο  ύπνος του!  Έχει χαλάσει εντελώς το πρόγραμμα που είχε πριν κανα μήνα! Εκει που κοιμόταν 9.30-10 για βράδυ..τώρα μπορεί  να παει 12 για να κοιμηθεί...και πιο αργά καμιά φορά. Και ξυπνάει με το παραμικρό! Άντε να κοιμηθεί 2-3 ώρες το πολύ μετά από χίλιες προσπάθειες να τον βάλω στην κούνια....και μετά μέσα στη νύχτα που τον θηλάζω στον καναπέ..αποκοιμιέμαι εκεί μαζί του.Αν δεν αποκοιμηθώ και τον βάλω στην κούνια θα ξυπνήσει αμέσως και θα με σηκώνει  κάθε μισή ώρα ως το πρωί!  Την ημέρα ζήτημα να κοιμηθει μια ωρα συνολικα, και αυτη επανω μου! Δε μπορω να κανω καμια δουλεια χωρις να κλαιει.. στο πάρκο καθεται με το ζορι..θέλει όλη μέρα να στέκεται όρθιος και να πειράζει τα πάντα γύρω του. Το  χριστουγεννιατικο δεντρο το χω γλιτωσει απειρες φορες απο τα χερακια του! Σημερα κατι εβαλε στο στομα του και ευτυχως το καταλαβαμε εγκαιρως...τι πηγε να φαει δε φανταζεστε!!!! Ενα κομματακι που ξηλωσε απο την κασαδουρα της πορτας σαν αφρολεξ που το βαζουν γυρω γυρω για να μην κοπαει η πορτα. Αυτα τα ωραια κανει το παλικαρακι μου!!!

Α! εδω και 2-3 μερες μου λεει "μα μα μα μα" οταν θελει κατι επιμονα η οταν με ψαχνει... και μας εχει τρελανει!!!

πως κοιμιζετε τα μικρα σας εσεις? υπαρχει σωτηρια για μενα λετε? παω να ξαπλωσω γιατι η νυχτα θα ναι μεγαλη κ αποψε!

καληνυχτααααα


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κορίτσια κ καλή χρονιά με υγεία στις οικογένειες μας!!

τι κάνουν τα παιδάκια σας?γιορτές πως περάσατε?εμείς καλά γιόρταζε κ ο μικρός στις 27 Κ έκανα κ τα γενέθλια του μεγάλου μαζί που ήταν 23 ..οπότε μια χαρά..πολύ κούραση κ τα φαγητά κ παιδιά .αλλά οκ..όλα καλά πήγαν..

κατά τα άλλα μια χαρά εδώ κ 2 βδομάδες κοιμάται πάνω από 8ωρο κ το μεσημέρι από 2 με 3 ώρες..από δόντια ακόμα 5 έχει βγάζει..κ βλέπουμε..ο μεγάλος είναι με ίωση πάλι..από που κόλλησε δεν ξέρω..κ είναι σε καραντίνα..κατά τα άλλα..μου κάνει που κ που 2 βηματακια μόνος του..καλά από παντού σηκώνεται κ προχωράει,τρώει κ τα 3 γεύματα..τώρα θα βάλω κ αυγό μόλις κλείσει τον 10ο μήνα κ μετά Κ το ψάρι..θηλάζει πια πρωί,βράδυ,μεσημέρι κ κάνα 2 με 3 ενδιάμεσα..ανάλογα..πάντως γύρω στους 5 θηλασμους κάνουμε περίπου.

Κ λέει κ μαμ όπου φυσικά όταν το βλέπει το φαγητό το λέει κ που κ που μαμά λέει..αυτά...χαχαχαχαχαχα 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ καλη χρονια με υγεια.

Πολυ χαρηκα που μπηκατε κ γραψατε τα νεα σας.

Λοιπον εμεις μια χαρα.Η μικρη μπουσουλαει,σηκωνεται κ περπαταει αν κρατιεται απο καπου.Βεβαια το μπουσουλημα της αρεσει πιο πολυ γτ φτανει πιο γρηγορα στον προορισμο της.Κυριως μπανιο η οπου δει καμια πορτα ανοιχτη.Ανοιγει τα ντουλαπια κ πεταει εξω οτι υπαρχει μεσα.Της αρεσει να μιλαει στο σταθερο και λεει ναιιιι.Κατι που λεει κ οταν της το πεις. Λεει μαμα,μπαμπα κ μαμ...Δοντια δεν έχουμε, αλλα αυτο δε μας εμποδιζει να τρωμε ψωμι κ κρακερακια.Τα κραταει μονη της.Το αυγο ουτε εμενα το τρωει γιαυτο το βαζω μεσα στο φαγητο.Το γιαουρτι,κατσικισιο δεν της αρεσει σκετο.Απο φαγητα τρωει τα παντα.

Χτυπαει κ παλαμακια κ χορευει αν ακουσει μουσικη.Κανει γκριματσες κ ηχους με το στομα της.

Πω πω σαν πρωτομαμα κανω.Τα ζω ολα τοσο εντονα σα .ναναι το πρωτο μου παιδι.

Απο ιωσεις μεχρι στιγμης δεν ειχαμε κατι σοβαρο δοξα το Θεο δλδ.

Απο υπνο κ μεις δεν κοιμομαστε πολυ κ το βραδυ ξυπναει 2-3 φορες.

Νερο ακομη δεν πινει.Δεν τοχει αναγκη λεει ο γιατρος.

Φιλια στα ζουζουνακια.

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕς!
ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΟΛΕς ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑς!
ΕΜΕΙς ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟΝ ΕΝΑΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑΜΕ ΑΛΛΟ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝ ΕΛΑ Κ ΤΗΝ ΑΥΠΝΙΑ  ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΗΡΑΜΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑς!
ΕΠΙΤΕΛΟΥς ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕΡΥ ΕΞΙ ΕΦΤΑ ΩΡΕς!!!! 
ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΧΕΙ ΕΛΛΑΤΩΣΕΙ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ<ΤΡΩΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ>>
ΦΑΙ ΤΡΩΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΑΛΑ ΦΟΥΛ> ΣΕ ΛΙΓΕς ΜΕΡΕς ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ> ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ< ΜΠΑ Κ ΕΛΛΑΤΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ! ΤΟΥ ΦΤΙΑΞΑ ΧΤΕς ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ<ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ Κ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΣΦΡΑΓΙΣΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ>
ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΥς ΚΥΝΟΔΟΝΤΕς ΤΩΡΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΜΕς ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ!ΕΙΝΑΙ Κ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟς!
ΜΑΜΑ ΛΕΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ>>ΜΠΑΜΠΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΜΙΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕς!
ΑΛΛΟ ΝΕΟ ΘΑ ΣΑς ΠΩ ΣΕ ΛΙΓΕς ΜΕΡΟΥΛΕς> ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ! ΜΑΝΟΥΛΕς ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ!
ΦΙΛΙΑ


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 13/1/2018 at 1:00 ΜΜ, sweet mommy είπε:

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΝΟΥΛΕς!
ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΟΛΕς ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑς!
ΕΜΕΙς ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΟΝ ΕΝΑΤΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑΜΕ ΑΛΛΟ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝ ΕΛΑ Κ ΤΗΝ ΑΥΠΝΙΑ  ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΗΡΑΜΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑς!
ΕΠΙΤΕΛΟΥς ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕΡΥ ΕΞΙ ΕΦΤΑ ΩΡΕς!!!! 
ΑΠΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΧΕΙ ΕΛΛΑΤΩΣΕΙ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ<ΤΡΩΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ>>
ΦΑΙ ΤΡΩΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΑΛΑ ΦΟΥΛ> ΣΕ ΛΙΓΕς ΜΕΡΕς ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ> ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΓΙΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑ< ΜΠΑ Κ ΕΛΛΑΤΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ! ΤΟΥ ΦΤΙΑΞΑ ΧΤΕς ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ<ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ Κ ΣΤΑ ΔΥΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΣΦΡΑΓΙΣΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ>
ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΥς ΚΥΝΟΔΟΝΤΕς ΤΩΡΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΜΕς ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ!ΕΙΝΑΙ Κ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟς!
ΜΑΜΑ ΛΕΕΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ>>ΜΠΑΜΠΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΜΙΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕς!
ΑΛΛΟ ΝΕΟ ΘΑ ΣΑς ΠΩ ΣΕ ΛΙΓΕς ΜΕΡΟΥΛΕς> ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ! ΜΑΝΟΥΛΕς ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ!
ΦΙΛΙΑ

κορίτσι μου είσαι έγκυος!!!μπράβο βρε με το καλό!!!κ με έναν πόνο!!!τι τέλεια νέα!!!

Εμείς τα ίδια περίοδος ακόμα τπτ..κ μου την έχει δώσει...τώρα πριν 2 βδομάδες είχα κάνει πόνους ωορρηξίας..εχθές είδα λίγο ίσως αίμα αλλά τπτ μετα δεν είναι κ σίγουρη.....που θα πάει θα έρθει..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσι μου είσαι έγκυος!!!μπράβο βρε με το καλό!!!κ με έναν πόνο!!!τι τέλεια νέα!!!

Εμείς τα ίδια περίοδος ακόμα τπτ..κ μου την έχει δώσει...τώρα πριν 2 βδομάδες είχα κάνει πόνους ωορρηξίας..εχθές είδα λίγο ίσως αίμα αλλά τπτ μετα δεν είναι κ σίγουρη.....που θα πάει θα έρθει..

καλημέρα!

ευχαριστώ πολύ! Το σκαρώσαμε τελικά γρήγορα και το 2ο! Το πρωτοχρονιατικο δώρο μου ήταν αυτό! χαχα

Αύριο θα πάω στο γιατρό 1η μέρα..να δω τι θα μου πει..έχω αγχος και με το θηλασμό τι θα κάνω! Ο μπουμπούκος πίνει αρκετά..σκέφτομαι να του δώσω καμιά κρέμα τ απόγευμα μπας κ γλιτώνω εναν θηλασμό έστω. έφτασε 12.100 κ 78εκ!!!θηριάκι!!!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


22 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

καλημέρα!

ευχαριστώ πολύ! Το σκαρώσαμε τελικά γρήγορα και το 2ο! Το πρωτοχρονιατικο δώρο μου ήταν αυτό! χαχα

Αύριο θα πάω στο γιατρό 1η μέρα..να δω τι θα μου πει..έχω αγχος και με το θηλασμό τι θα κάνω! Ο μπουμπούκος πίνει αρκετά..σκέφτομαι να του δώσω καμιά κρέμα τ απόγευμα μπας κ γλιτώνω εναν θηλασμό έστω. έφτασε 12.100 κ 78εκ!!!θηριάκι!!!

αχ ου βρε το ζουζουνι..πω.πω...Παναγία μαζί του...εντάξει..Αλήθεια περπατάει ,μπουσουλαει,μπορεί λόγο το βάρος του?εμένα δεν ξέρω πόσο είναι σίγουρα όχι τόσο..χαχαχαχαχαχα...ήταν 9.100 πριν μια εβδομάδα...ύψος ήταν 74 πριν ένα μήνα και..τώρα στον χρόνο θα τα δούμε πάλι που έχει εμβόλιο..κατά τα άλλα εμένα κάνει 1 με 2 βήματα κ μετά τον πιάνω..αλλά από τον καναπέ τον πάει όλο γύρω γύρω κ γενικά από όπου κ να πιάνεται περπατάει..πάει καλά τώρα κ την στράτα αυτή που κρατιέται όχι την άλλη που μπαίνει μέσα κ κάθεται.

ωραία οπότε περιμένουμε τα νεακια σου από τον γιατρό!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

αχ ου βρε το ζουζουνι..πω.πω...Παναγία μαζί του...εντάξει..Αλήθεια περπατάει ,μπουσουλαει,μπορεί λόγο το βάρος του?εμένα δεν ξέρω πόσο είναι σίγουρα όχι τόσο..χαχαχαχαχαχα...ήταν 9.100 πριν μια εβδομάδα...ύψος ήταν 74 πριν ένα μήνα και..τώρα στον χρόνο θα τα δούμε πάλι που έχει εμβόλιο..κατά τα άλλα εμένα κάνει 1 με 2 βήματα κ μετά τον πιάνω..αλλά από τον καναπέ τον πάει όλο γύρω γύρω κ γενικά από όπου κ να πιάνεται περπατάει..πάει καλά τώρα κ την στράτα αυτή που κρατιέται όχι την άλλη που μπαίνει μέσα κ κάθεται.

ωραία οπότε περιμένουμε τα νεακια σου από τον γιατρό!!

πήγα σημερα ζουζουνα..

δε φαίνεται ακόμα το εμβρυάκι..μου πε να ξαναπάω τέλος της βδομάδας. θα πάω τη Δευτέρα. Εκείνο όμως που με στενοχωρησε ήταν που μου πε να κοψω τον θηλασμο! Όπως το φοβομουν...ηταν απόλυτος..''τι θα σαι έγκυος και θα θηλάζεις'?'..έτσι μου πε! Ανενημέρωτο τον βρίσκω σε θέματα θηλασμού...τουλάχιστον γι άλλους δυο μήνες θα τον θηλάζω.Προσπαθώ να τους μειώσω τους θηλασμούς έτσι κι αλλιώς...γιατί μάλλον πιάνω δουλειά. Αλλά να σταματήσω μονομιάς , δε θέλω και δε γίνεται! 

Αυτά τα νέα...

α! και μου γραφε να παίρνω φιλισιν 1 κάθε μέρα!

:)

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν χρειαζεσαι τπτ sweet mommy  κ μπορω να βοηθησω ευχαριστως.θηλαζα τη μεγαλη κ στα δυο τριμηνα της δευτερης εγκυμοσυνης,σταματησαμε γτ αποθηλασε μονη ενω περιμενα οτι θα εκανα ταντεμ

Ηταν ομως μεγαλυτερη.εμεινα εγκυος οταν εκεινη ηταν 1,5ετους.θηλαζε ομως τουλ 6φορες τη μερα,κ ξυπνουσε ανα τριωρο τη νυχτα.κ ετρωγε ικανοποιητικα γυρω στα 4γευματα στερεες

Εσεις πως τα πατε με το φαι;τον υπνο;εχει κανενα προγραμμα στο θηλασμο;θα θηλασει κ εξω;η αν χτυπησει πχ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

πήγα σημερα ζουζουνα..

δε φαίνεται ακόμα το εμβρυάκι..μου πε να ξαναπάω τέλος της βδομάδας. θα πάω τη Δευτέρα. Εκείνο όμως που με στενοχωρησε ήταν που μου πε να κοψω τον θηλασμο! Όπως το φοβομουν...ηταν απόλυτος..''τι θα σαι έγκυος και θα θηλάζεις'?'..έτσι μου πε! Ανενημέρωτο τον βρίσκω σε θέματα θηλασμού...τουλάχιστον γι άλλους δυο μήνες θα τον θηλάζω.Προσπαθώ να τους μειώσω τους θηλασμούς έτσι κι αλλιώς...γιατί μάλλον πιάνω δουλειά. Αλλά να σταματήσω μονομιάς , δε θέλω και δε γίνεται! 

Αυτά τα νέα...

α! και μου γραφε να παίρνω φιλισιν 1 κάθε μέρα!

:)

 

Ναι οκ για το φιλισιν λογικό..αλλά  για τον θηλασμό τόσες είναι που θηλάζουν κ είναι κ έγκυες..δεν ξέρω..ψάξε το..φυσικά η κάθε περίπτωση διαφορετική σίγουρα...ωραία οπότε θα μας πεις νέα σ κ την άλλη βδομάδα..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, vikib είπε:

Αν χρειαζεσαι τπτ sweet mommy  κ μπορω να βοηθησω ευχαριστως.θηλαζα τη μεγαλη κ στα δυο τριμηνα της δευτερης εγκυμοσυνης,σταματησαμε γτ αποθηλασε μονη ενω περιμενα οτι θα εκανα ταντεμ

Ηταν ομως μεγαλυτερη.εμεινα εγκυος οταν εκεινη ηταν 1,5ετους.θηλαζε ομως τουλ 6φορες τη μερα,κ ξυπνουσε ανα τριωρο τη νυχτα.κ ετρωγε ικανοποιητικα γυρω στα 4γευματα στερεες

Εσεις πως τα πατε με το φαι;τον υπνο;εχει κανενα προγραμμα στο θηλασμο;θα θηλασει κ εξω;η αν χτυπησει πχ;

καλημέρα. Είναι 10 μηνών+1 εβδ. τρώει ικανοποιητικά το μεσημεριανό του..και το απόγευμα εδώ και 2 μέρες του δίνω φαριν λακτε..ώστε να κόψω κανέναν θηλασμό!

Δεν ήθελε ούτε γιαούρτι, ούτε αυγό..βρώμη..ότι δοκίμασα δεν έπιασε για το απόγευμα. Θηλάζει κάθε 2- 2,5 ώρες τη μέρα..τη νύχτα μπορώ να πω ότι έχει ελλατώσει τους θηλασμούς(έχω καιρό να ξυπνήσω να θηλάσω-τώρα τ συνειδητοποίησα!!!!).

Ξυπνάει γύρω στις 7 και θηλάζει και κοιμάται πάλι ως τις 9!

Φρουτόκρεμα για δεκατιανό.. την τρώει σχεδόν όλη..όχι με πολύ χαρά. Αν καταφέρω να θηλάζουμε πρωι-βράδυ..θα μαι ευχαριστημένη. Αρχίζω και δουλειά..οπότε θα το περιόριζα ούτως ή άλλως. 

Μάλλον εγώ είμαι εθισμένη με τον θηλαμό..και όχι το μωρό... δε θέλω να τον αφήνω να πεινάει,όποτε και να του προσφέρω πίνει με χαρά!

Είμαι μπερδεμένη και αγχωμένη..όποια συμβουλή- καλοδεχούμενη!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...