Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

καλημέρα. Είναι 10 μηνών+1 εβδ. τρώει ικανοποιητικά το μεσημεριανό του..και το απόγευμα εδώ και 2 μέρες του δίνω φαριν λακτε..ώστε να κόψω κανέναν θηλασμό!

Δεν ήθελε ούτε γιαούρτι, ούτε αυγό..βρώμη..ότι δοκίμασα δεν έπιασε για το απόγευμα. Θηλάζει κάθε 2- 2,5 ώρες τη μέρα..τη νύχτα μπορώ να πω ότι έχει ελλατώσει τους θηλασμούς(έχω καιρό να ξυπνήσω να θηλάσω-τώρα τ συνειδητοποίησα!!!!).

Ξυπνάει γύρω στις 7 και θηλάζει και κοιμάται πάλι ως τις 9!

Φρουτόκρεμα για δεκατιανό.. την τρώει σχεδόν όλη..όχι με πολύ χαρά. Αν καταφέρω να θηλάζουμε πρωι-βράδυ..θα μαι ευχαριστημένη. Αρχίζω και δουλειά..οπότε θα το περιόριζα ούτως ή άλλως. 

Μάλλον εγώ είμαι εθισμένη με τον θηλαμό..και όχι το μωρό... δε θέλω να τον αφήνω να πεινάει,όποτε και να του προσφέρω πίνει με χαρά!

Είμαι μπερδεμένη και αγχωμένη..όποια συμβουλή- καλοδεχούμενη!

Τρωει τα παντα αλεσμενα η τρωτε κομματια;σας επιτρεπει ο γιατρος ρυζι,μακαρονια,κινοα,φαγοπυρο,ψωμι;αυγο εχετε κανει εισαγωγη κ απλα δ το τρωει σκετο;

Γενικα μετα τον χρονο εγω προσαρμοζω το μενου τους στο δικο μας.δλδ σαν πρωινο γαλα με δημητριακα,γαλα η φρουτο η χυμο με ψωμι,βουτυρο,μελι,μαρμελαδα,ταχινι,τυρι,τηγανιτες.δεκατιανο φρουτο.μεσημερι κανονικα το φαγητο.απογευμα φρουτο η καποιο αλλο σνακ.κριτσινι,μαφιν,λιγο ψωμι τοστ η με τυρι κ ντοματα,γιαουρτι.βραδινο τραχανα,λιγο απο το μεσημεριανο,αν δ εχει φαει αλλο τοστ,γαλα με δημητριακα,γιαουρτι,ομελετα

Μετα το χρονο επισης δ προσφερα,αλλα δ αρνουμουν.δλδ αν δ ζητουσε δ εδινα κ ας περνουσαν κ 6ωρες,ειτε μερα ειτε νυχτα,οχι οτι γινοταν συχνα με την κορη μου.εξω δ ζητουσε συχνα,εκτος αν χτυπουσε πχ,αλλα κ αυτο το σταματησε στους 18,οπου αρχισε να κοιμαται κ αρκετες ωρες.επισης αρχισα να της ζηταω να περιμενει.πχ αν εκανα μια δουλεια να περιμενει να τελειωσω για να της δωσω,η αν ειμασταν εξω να περιμενουμε να παμε σπιτι.μετα τους 12

Γενικα με την δουλεια δ ξερω ποσο χρονο εχεις,αλλα με την εγκυμοσυνη εχεις,κ μετα το χρονο μπορεις να εχεις 2-3θηλασμους τη μερα,ειδικα αν αποκοιμιεται κ ετσι.κ ισως κ μερικα ξυπνηματα για βραδυ.αδεια λογω εγκυμοσυνης;

Μπορεις να διαβασεις για νυχτερινο αποθηλασμο εστω.κ πως μπορεις να αποσυνδεσεις ηπια τον θηλασμο απο τον υπνο,πχ να βγαζεις το στηθος οταν γλαρωνει,αν παει να ξαναξυπνησει ξαναδινεις,στην αρχη μπορει να το κανεις κ 15φορες αυτο αλλα πιανει.τουλ να μειωθει αν εχεις ωρες πιπιλισματος

Αν η εγκυμοσυνη εξελισσεται ομαλα,που το ευχομαι,κ επιτρεπονται οι επαφες,ο θηλασμος δ θα επηρεασει το εμβρυο

Για συμβουλες με τον υπνο μου αρεσει το βιβλιο no cry sleep solution.θα σου βαλω κ ενα λινκ με κομματια απο το βιβλιο μεταφρασμενα που εκανε μια κοπελα στο parents

Αν το μωρο ειναι καλοφαγο,κ καλουπνο θα ειναι πολυ πιο ευκολα.τα μωρακια σας θηριακια ειναι οποτε μη σε αγχωνει

Μετα τον χρονο θα εχεις πολυ μεγαλυτερη ποικιλια σε τροφες.εγω δινω φρεσκο γαλα.η μεγαλη επινε κ συνεχιζει να πινει.ο μικρος μονο λιγες κουταλιες με δημητριακα.ο μικρος τρωει γιαουρτι,κρεμα βρωμης.η μεγαλη ποτε.το αυγο κ τα δυο το προτιμανε σε τηγανιτες,αυγοφετες.γενικα κανω κριτσινια σπιτικα με καροτο,κουλουρακια πορτοκαλιου με μελι(μετα το χρονο).μαφιν αλμυρα η γλυκα,χωρις ζαχαρη.με αυγο η γιαουρτι.κ διαφορες πιτες πλεον

Εμενα αποθηλασε σε 6μηνες χωρις να την οδηγησω σε αυτο,αλλα ηταν πιο μεγαλη.μπορεις να πεις οτι εισαι σε φαση αποθηλασμου,αλλα να κρατησει 4-5μηνες.ετσι κ αλλιως στην ουσια με την εισαγωγη των στερεων  γινεται σταδιακος αποθηλασμος

Ο,τι αλλο θελεις,μου λες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, vikib είπε:

σ ευχαριστω παρα πολυ.  ξεκινησα να το διαβαζω...

Δεν δουλευω...10 μηνες τους περασαμε "αυτοκολλητοι"!Ειχα δηλωσει παραιτηση μετα το 6μηνο μητροτητας...αλλα τωρα προεκυψε μια καλη ευκαιρια για δουλεια..και υπαρχει πιθανοτητα να παω για μερικους μηνες.εχουμε αναγκη,μιας κ ο αντρας μου ειναι ανεργος.Δουλευει μονο καλοκαιρινη σεζον. Οποτε αποκρυπτω την εγκυμοσυνη(ειναι νωρις αλλωστε)..και θα παω για οσο περισσοτερο μπορω.Το μονο που με στενοχωρει ειναι οτι ειναι ορισμενου χρονου..αρα δεν ειναι υποχρεωμενοι να με ξαναπαρουν μετα τη γεννα! Ιδωμεν!

Συγχαρητηρια για το ωραιο διατροφολογιο που τους εχεις..θα προσπαθησω και γω για αναλογο!

Ειναι μικρουλης ακομα, δεν εχει ποικιλια στη διατροφη του.Αλεσμενα τρωει..ξεκινησα με κομματια,αλλα με αποθαρρυνε το οικογενειακο περιβαλλον κ δεν συνεχισα.

Η παιδιατρος μας τα επιτρεπει ολα οσα ανεφερςες. Αλλα ειμαστε στο σταδιο της μεταβασης απο αλεσμενα σε κανονικο φαι..και ειναι ολα δυσκολα!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω θεωρω οτι 10μηνες ειναι σημαντικο σταδιο.γτ στην ουσια ενα παιδακι χωρις αλλεργιες εχει εισαγει τα παντα,εκτος μελι,ζαχαρη,αλατι κ φρεσκο γαλα

Μετα το χρονο ακομη πιο μεγαλη ποικιλια

Σιγα σιγα να του δινεις απο το δικο σας εφοσον δ τσιγαριζεις κ προσθετεις αλατι στο πιατο σας.πχ πατημενα με πηρουνι

Δοκιμασε χωρις να αλεσεις φακες,αρακα.κ στος κρεας παντα στην μεταβαση πολυ κιμα για να ειναι ευκολο.ολο κεφτεδακια εκανα.κ φυσικα μπορεις να κανεις κ λαχανικων κ οσπριων

Καταλαβαινω με τη δουλεια.εφοσον ειναι αναγκη,ξεκινα κ θα προσαρμοστειτε ολοι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2018 at 12:40 ΠΜ, sweet mommy είπε:

σ ευχαριστω παρα πολυ.  ξεκινησα να το διαβαζω...

Δεν δουλευω...10 μηνες τους περασαμε "αυτοκολλητοι"!Ειχα δηλωσει παραιτηση μετα το 6μηνο μητροτητας...αλλα τωρα προεκυψε μια καλη ευκαιρια για δουλεια..και υπαρχει πιθανοτητα να παω για μερικους μηνες.εχουμε αναγκη,μιας κ ο αντρας μου ειναι ανεργος.Δουλευει μονο καλοκαιρινη σεζον. Οποτε αποκρυπτω την εγκυμοσυνη(ειναι νωρις αλλωστε)..και θα παω για οσο περισσοτερο μπορω.Το μονο που με στενοχωρει ειναι οτι ειναι ορισμενου χρονου..αρα δεν ειναι υποχρεωμενοι να με ξαναπαρουν μετα τη γεννα! Ιδωμεν!

Συγχαρητηρια για το ωραιο διατροφολογιο που τους εχεις..θα προσπαθησω και γω για αναλογο!

Ειναι μικρουλης ακομα, δεν εχει ποικιλια στη διατροφη του.Αλεσμενα τρωει..ξεκινησα με κομματια,αλλα με αποθαρρυνε το οικογενειακο περιβαλλον κ δεν συνεχισα.

Η παιδιατρος μας τα επιτρεπει ολα οσα ανεφερςες. Αλλα ειμαστε στο σταδιο της μεταβασης απο αλεσμενα σε κανονικο φαι..και ειναι ολα δυσκολα!!!

συμφωνώ με την Βίκυ όπως τα είπε..άλλωστε κανονικά από την στιγμή που έχουν μπει 3 γεύματα στερεών σίγουρα σ έχει μειώσει θηλασμούς..εμείς πχ...από 7 μηνών που είχαν μπει όλα...κ ειδικά το τελευταίο 2μηνο κάνουμε πρωί βράδυ μεσημέρι κ το βραδινό κάποιες φορές μπορεί να ξυπνήσει από καμία μέχρι 2 φορές...

τώρα για αυγό εμείς κρόκο μόνο τρώμε ,ασπράδι μετά το χρόνο μου είπε κ σε λίγο θα βάλω κ ψάρι..τα όσπρια δεν ρώτησα ποτέ τα βάζουμε...

 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/1/2018 at 7:50 ΜΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

συμφωνώ με την Βίκυ όπως τα είπε..άλλωστε κανονικά από την στιγμή που έχουν μπει 3 γεύματα στερεών σίγουρα σ έχει μειώσει θηλασμούς..εμείς πχ...από 7 μηνών που είχαν μπει όλα...κ ειδικά το τελευταίο 2μηνο κάνουμε πρωί βράδυ μεσημέρι κ το βραδινό κάποιες φορές μπορεί να ξυπνήσει από καμία μέχρι 2 φορές...

τώρα για αυγό εμείς κρόκο μόνο τρώμε ,ασπράδι μετά το χρόνο μου είπε κ σε λίγο θα βάλω κ ψάρι..τα όσπρια δεν ρώτησα ποτέ τα βάζουμε...

 

Προσπαθω και γω τωρα να μην προσφερω μετα τα γευματα..πινει πρωι-μεσημερι-βραδυ. Και ξυπναει μια φορα τα χαραματα κ πινει κ ξαναποκοιμιεται

.Αυγο του βαζω τον μελατο κροκο μεσα στη φρουτοκρεμα..αλλιως δεν το τρωγε.

Ψαρι του δωσα μια μερα..θα του δωσω και αυριο.Του αρεσε πολυ!

Οσπρια δε του χω δωσει ακομα.απο 7 μηνων λεει το χαρτι που μου χει δωσει η παιδιατρος! Οταν το αποφασισω θα ξεκινησω με λιγη φακη μεσα στην κρεατοσουπα του. Στην πορεια..θα του δωσω και σκετη φακη.

 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2018 at 3:18 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Προσπαθω και γω τωρα να μην προσφερω μετα τα γευματα..πινει πρωι-μεσημερι-βραδυ. Και ξυπναει μια φορα τα χαραματα κ πινει κ ξαναποκοιμιεται

.Αυγο του βαζω τον μελατο κροκο μεσα στη φρουτοκρεμα..αλλιως δεν το τρωγε.

Ψαρι του δωσα μια μερα..θα του δωσω και αυριο.Του αρεσε πολυ!

Οσπρια δε του χω δωσει ακομα.απο 7 μηνων λεει το χαρτι που μου χει δωσει η παιδιατρος! Οταν το αποφασισω θα ξεκινησω με λιγη φακη μεσα στην κρεατοσουπα του. Στην πορεια..θα του δωσω και σκετη φακη.

 

ωραία..μια χαρά τότε..εγώ ρώτησα για τα όσπρια,μου είπε στο χρόνο..οπότε έχουμε λίγο ακόμα...

δεν σας είπα μου κάνει βηματακια ο μικρούλης μου..προχθές 6 μόνος του..κ εχθές συνέχεια αφήνονταν έκανε λίγα κ τον έπιανα ή καθόταν κάτω..για να δούμε..ίσως περπατάει στα γενέθλια του!!

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια! 

Τι κάνουν τα ζουζούνια σας? Ο δικός μου χαλάει τον κόσμο..τρέχει, σκαρφαλώνει..ανοίγει ντουλάπια,συρτάρια...χαμός!

Έχω πονάκια χαμηλά..είμαι στη 10η εβδομάδα κύησης (είχα και μια αποκόλληση σάκου)..αλλα τώρα που μαι στο χορό χορεύω ..τι να κάνω! Τ απογεύματα πάμε παιδική χαρά για να ξεδίνει ο μικρός..ενώ έλω 

να μαι στον καναπέ μου όλη μέρα! Δεν έχω όρεξη για τίποτα..όλα με το ζόρι τα κάνω. Ελπίζω περνόντας το 1ο τρίμηνο  να συνέρθω λίγο και ν ανέβω ψυχολογικά! Τώρα ενώ κοιμάμαι αρκετά..νιώθω ράκος! Τι σκέφτεστε για τα γενέθλια των ζουζουνιών? Θα κάνετε πάρτυ? Εμείς μάλλον οικογενειακά θα του κόψουμε τουρτίτσα! Θα δούμε..χαλαρά πράγματα!

φιλιά σε όλες!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/2/2018 at 11:50 ΠΜ, sweet mommy είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Τι κάνουν τα ζουζούνια σας? Ο δικός μου χαλάει τον κόσμο..τρέχει, σκαρφαλώνει..ανοίγει ντουλάπια,συρτάρια...χαμός!

Έχω πονάκια χαμηλά..είμαι στη 10η εβδομάδα κύησης (είχα και μια αποκόλληση σάκου)..αλλα τώρα που μαι στο χορό χορεύω ..τι να κάνω! Τ απογεύματα πάμε παιδική χαρά για να ξεδίνει ο μικρός..ενώ έλω 

να μαι στον καναπέ μου όλη μέρα! Δεν έχω όρεξη για τίποτα..όλα με το ζόρι τα κάνω. Ελπίζω περνόντας το 1ο τρίμηνο  να συνέρθω λίγο και ν ανέβω ψυχολογικά! Τώρα ενώ κοιμάμαι αρκετά..νιώθω ράκος! Τι σκέφτεστε για τα γενέθλια των ζουζουνιών? Θα κάνετε πάρτυ? Εμείς μάλλον οικογενειακά θα του κόψουμε τουρτίτσα! Θα δούμε..χαλαρά πράγματα!

φιλιά σε όλες!!!

Καλημέρα κορίτσι μου,πω πω..να προσέχεις πολύ!!!εμείς καλά είμαστε,περπατάει κ σκαρφαλώνει παντού κ μένα κ είμαι από.πίσω του...λέει κ μαμά ,μπαμπά,Γεια...αυτά...τώρα για τούρτα ήθελα να του κάνω ανοιχτά γενέθλια,αλλά πέθανε η γιαγιά του άντρα μου ,μαζευόμασταν κ όλοι 70 άτομα..οπότε θα τους περιορίσω στα 30 κάπου αναγκαστικά...μεγάλο σόι τι να κάνω...αυτά...

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα κορίτσια!

Κάποια μωράκια σβήσαν ήδη το 1ο τους κεράκι...να ναι γερά και να σας χαρίζουν χαμόγελα ευτυχίας πάντα!!!

Ο μικρούλης μου έχει αύριο γενέθλια! Περιμένουμε τους παππούδες,τις γιαγιάδες και τους θείους/ες..καμιά δεκαπενταριά άτομα δηλ.

Η τούρτα του θα χει τον Γουινι και την παρέα του πάνω! Ευτυχώς έχω την αδεφή μου σπίτι και με βοηθάει με τις ετοιμασίες και πιο πολύ να βάλω σε μια τάξη το χάος που επικρατεί τριγύρω. 

Το άλλο το σποράκι μεγαλώνει..έκανα αυχενική-όλα καλά! Καμία σχέση πάντως η 1η εγκυμοσύνη με τη 2η! Τρέχω πίσω από τον μπόμπιρα όλη μέρα..και το 2ο το χω παραμελημένο. Αν δεν είχα πονάκια και όλες αυτές 

τις βιταμίνες που παίρνω μπορεί να το χα ξεχάσει κιόλας! 

φιλιά στα ζουζούνιααα

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σε ολες.. 

Να τα χαιρομαστε το ζουζουνακια μας...

Με το καλο κ το δευτερο κοριτσακι μου.Η ωρα η καλη..

Λοιπον εμεις μονο μπουσουλαμε κ περπαταμε μονο οταν κρατιόμαστε. Δεν εχει θαρρος να αφεθει.Τα αγορια μου ειχαν φυγει 11.5 μηνων.Καθε παιδακι τελικα εχει τους δικους του ρυθμους...Απο βαρος 9.5 κιλα..Ακομη μινιατουρακι το γλυκακι μου.

Ουτε δοντακια βγαλαμε ακομη αλλα τρώμε τα παντα κ χωρις.χαχα.Καναμε κ το εμβολιο της ιλαρας αν κ δεν πολυηθελα. 

Εσεις πως τα πατε;


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, anys είπε:

Καλησπερα σε ολες.. 

Να τα χαιρομαστε το ζουζουνακια μας...

Με το καλο κ το δευτερο κοριτσακι μου.Η ωρα η καλη..

Λοιπον εμεις μονο μπουσουλαμε κ περπαταμε μονο οταν κρατιόμαστε. Δεν εχει θαρρος να αφεθει.Τα αγορια μου ειχαν φυγει 11.5 μηνων.Καθε παιδακι τελικα εχει τους δικους του ρυθμους...Απο βαρος 9.5 κιλα..Ακομη μινιατουρακι το γλυκακι μου.

Ουτε δοντακια βγαλαμε ακομη αλλα τρώμε τα παντα κ χωρις.χαχα.Καναμε κ το εμβολιο της ιλαρας αν κ δεν πολυηθελα. 

Εσεις πως τα πατε;

Σ ευχαριστώ πολύ Ανυ μου.

Και συ να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου! Όντως κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό.. Ο μικρός μου έφτασε τα 12,5 κιλά και 81 εκ! Από δόντια χτες έβγαλε το 14ο (κυνόδοντας)!

Κάναμε κ μεις το εμβόλιο του έτους και έχει τους 2 επόμενους μήνες κι άλλα!

Σήμερα πήγα στο γυναικολόγο και είδα 1η φορά το μικρούλι μου να κουνιέται..χεράκια, ποδαράκια (συνήθως κοιμόταν)! Πήρα μεγάλη χαρά!

Φύλο δεν είδαμε πάλι... εν αναμονή!!!

φιλιά σε όλες!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 29/3/2018 at 10:40 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ Ανυ μου.

Και συ να χαίρεσαι τα ζουζούνια σου! Όντως κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό.. Ο μικρός μου έφτασε τα 12,5 κιλά και 81 εκ! Από δόντια χτες έβγαλε το 14ο (κυνόδοντας)!

Κάναμε κ μεις το εμβόλιο του έτους και έχει τους 2 επόμενους μήνες κι άλλα!

Σήμερα πήγα στο γυναικολόγο και είδα 1η φορά το μικρούλι μου να κουνιέται..χεράκια, ποδαράκια (συνήθως κοιμόταν)! Πήρα μεγάλη χαρά!

Φύλο δεν είδαμε πάλι... εν αναμονή!!!

φιλιά σε όλες!

κοριτσάκι μου γλυκό  χρόνια πολλά,Χριστός ανέστη σε όλες!!!να έχουν όλα τα παιδάκια μας υγεία κ μόνο!!άντε σ κάνει νάζια η μικρή!!!άντε να δούμε...εγώ λέω κοριτσάκι...αλλά ποτέ δεν ξέρεις..

εμείς καλά είμαστε ,περπατάει όπως ξέρετε από 10.5 ,τώρα τρέχει..σκαρφαλώνει παντού,δόντια έχει 6 κ βλέπουμε..βάρος 9.700 Κ 76 πόντους κόντευει 13 μηνών τώρα...τρώει κ πολύ..τώρα του δίνω κ βραδινή τον τελευταίο μήνα κ έτσι παίρνει πιο καλό βάρος...τώρα μου έχει κ ωτίτιδα κ παίρνει αντιβίωση..τι να πω..οι 3 στους 4 άρρωστοι ήταν το Πάσχα..εγώ την γλίτωσα ακόμα..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, anys είπε:

καλησπερα 

περπατησαμε

βγαλαμε κ δυο δοντακια.....

Χαχαχα αφου κλεισαμε 13 μηνων φυσικα.

Μας τρελανε η μικρη.Ολο ναζια κανει

άντε μπράβο μωρέ!!!τι καλά!!!εεε τα κοριτσάκια ÷χουν άλλη χάρη!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...