Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Melusa54 είπε:

      Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Γεια σας μανουλες!

Τι κανουν τα μπουμπουκια σας?

Ο Αλεξάκης μεγάλωσε πολύ..ολόκληρο αντράκι...όλο ζαβολίτσες κάνει! Κάθε μέρα θέλει βόλτα, αλλιώς δεν ηρεμεί! Έχει στρώσει το ωράριο ύπνου του.. φτου φτου1

Κοιμάται 10.30 το βράδυ με 10 το πρωί! Μετά καμιά ωρίτσα 1.30-2.30 πάλι.. ξυπνάει, τρώει μεσημεριανό... μετά απογευματινό...ακομα αλεσμενο δυστυχως...ενώ έχει 16 δόντια! Γενικά του δίνω ψωμάκι, φρυγανιές, κρακεράκια, φρούτα.. και τα τρώει κανονικά..το μεσημεριανό όμως αν δεν είναι αλεσμένο το φτύνει. Εχει φτάσει 84 εκ και 13 κιλάκια..και όπως καταλαβαίνετε φοβάμαι να μη μου χάσει κανένα γραμμάριο αν επιμείνω με το φαγητό του! χαχα.... τον λυπάμαι να μείνει νηστικός είναι η αλήθεια! 

Την Τρίτη έχω τη β επιπέδου..έφτασε η ώρα να δούμε κ το άλλο φασολάκι! Ανυπομονώ!

φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 12/5/2018 at 3:58 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Γεια σας μανουλες!

Τι κανουν τα μπουμπουκια σας?

Ο Αλεξάκης μεγάλωσε πολύ..ολόκληρο αντράκι...όλο ζαβολίτσες κάνει! Κάθε μέρα θέλει βόλτα, αλλιώς δεν ηρεμεί! Έχει στρώσει το ωράριο ύπνου του.. φτου φτου1

Κοιμάται 10.30 το βράδυ με 10 το πρωί! Μετά καμιά ωρίτσα 1.30-2.30 πάλι.. ξυπνάει, τρώει μεσημεριανό... μετά απογευματινό...ακομα αλεσμενο δυστυχως...ενώ έχει 16 δόντια! Γενικά του δίνω ψωμάκι, φρυγανιές, κρακεράκια, φρούτα.. και τα τρώει κανονικά..το μεσημεριανό όμως αν δεν είναι αλεσμένο το φτύνει. Εχει φτάσει 84 εκ και 13 κιλάκια..και όπως καταλαβαίνετε φοβάμαι να μη μου χάσει κανένα γραμμάριο αν επιμείνω με το φαγητό του! χαχα.... τον λυπάμαι να μείνει νηστικός είναι η αλήθεια! 

Την Τρίτη έχω τη β επιπέδου..έφτασε η ώρα να δούμε κ το άλλο φασολάκι! Ανυπομονώ!

φιλιά σε όλες!

Καλημέρα..

Φτου φτου....

Πολύ μεγαλώσατε.. Και το προγραμμά σας μια χαρά.

Εμάς πάλι μας ψήνει κυρίως το βραδυ.. Δεν κοιμάται σερί. Ξυπνάει αρκετές φορές...

Τρώει κανονικά ,αν και έχει μόνο δυο δόντια... Φρούτα στο χεράκι κτλ....Μόνο το κρέας αλέθω πια. Χτες πχ εφαγε παστίτσιο μπουκίτσες.

Πια περπατάει κανονικά και δεν πολυπέφτει. Λέει μαμά, μπαμπά, μαμ, γιαγιά, πάμε και τα αδερφια της κάπως τα αποκαλει αλλά δε θυμάμαι πώς.

Απο ύψος βάρος δεν ξέρω να σας πώ.. Έχω να πάω απο Μάρτη γιατρό. Θα πάω αυτες τις μέρες, ελπίζω και θα επανέλθω..

Είνα ευκολα με δυο μωράκια σχεδόν?Ευκολη εγκυμοσύνη? Πώς τα πας?

Με το καλό και  όλα να πάνε καλά στην εξέταση.

 


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, anys είπε:

Καλημέρα..

Φτου φτου....

Πολύ μεγαλώσατε.. Και το προγραμμά σας μια χαρά.

Εμάς πάλι μας ψήνει κυρίως το βραδυ.. Δεν κοιμάται σερί. Ξυπνάει αρκετές φορές...

Τρώει κανονικά ,αν και έχει μόνο δυο δόντια... Φρούτα στο χεράκι κτλ....Μόνο το κρέας αλέθω πια. Χτες πχ εφαγε παστίτσιο μπουκίτσες.

Πια περπατάει κανονικά και δεν πολυπέφτει. Λέει μαμά, μπαμπά, μαμ, γιαγιά, πάμε και τα αδερφια της κάπως τα αποκαλει αλλά δε θυμάμαι πώς.

Απο ύψος βάρος δεν ξέρω να σας πώ.. Έχω να πάω απο Μάρτη γιατρό. Θα πάω αυτες τις μέρες, ελπίζω και θα επανέλθω..

Είνα ευκολα με δυο μωράκια σχεδόν?Ευκολη εγκυμοσύνη? Πώς τα πας?

Με το καλό και  όλα να πάνε καλά στην εξέταση.

 

αα πολυλογου η δεσποινις!!! Ο δικός μου μαμά- μπαμπά λέει και αυτά όχι καθημερινά... έχει πετάξει μια δυο κουβ΄ντες όπως για για και μπουμ... αλλά μια φορά και τέλος!

Εχω καλη εγκυμοσυνη ως τωρα...λιγο ταλαιπωρηθηκα με ναυτιες το 1ο τριμηνο...τωρα πια μια χαρα ειμαι. Δε μπορώ το πολύ περπάτημα βέβαια και την ορθοστασία, εδώ και πριν δεν τα άντεχα αυτά..πόσο μάλλον τώρα!

Ανυπομονώ για την αυριανή εξέταση.. θα σας πω νέα!

καλο βράδυ!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥΡΛΟΥΛΟΥ!!!
ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ! 
ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ< ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ<
ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΑΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ! 

ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΠΟΥ ΧΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ (ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΕ ΖΕΣΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕ ΗΔΗ ΠΙΕΙ!

1Η ΦΟΡΑ ΑΥΤΟ! ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ....ΧΑΧΑ

ΦΙΛΑΚΙΑ

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥΡΛΟΥΛΟΥ!!!
ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ! 
ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ< ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ<
ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΑΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ! 

ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΠΟΥ ΧΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ (ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΕ ΖΕΣΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕ ΗΔΗ ΠΙΕΙ!

1Η ΦΟΡΑ ΑΥΤΟ! ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ....ΧΑΧΑ

ΦΙΛΑΚΙΑ

Μπράβο μπράβο πόσο σε νιώθω...

Γερή και τυχερη ναναι...

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...
On 16/5/2018 at 3:00 ΜΜ, sweet mommy είπε:

ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΚΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΣΟΥΡΛΟΥΛΟΥ!!!
ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΜΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ! 
ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ< ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ<
ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΑΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ! 

ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΠΟΥ ΧΕ ΞΥΠΝΗΣΕΙ (ΤΟΝ ΑΦΗΣΑ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ) ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΕ ΖΕΣΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕ ΗΔΗ ΠΙΕΙ!

1Η ΦΟΡΑ ΑΥΤΟ! ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ....ΧΑΧΑ

ΦΙΛΑΚΙΑ

μπράβο βρε κοριτσάκι μου,άντε κοντεύεις με το καλό!!!εμείς καλά είμαστε έχει αρκετή γκρίνια με τα δόντια του,έχει 12 κ ετοιμάζονται κ οι κυνόδοντες...τρώει ακόμα αλεσμενο το φαγητό του αλλά φυσικά τρώει από όλα μετά τον χρόνο..τώρα τα μασάει πολύ καλά,αλλά για να μου τρώει λίγο ποσότητα του δίνω το αλεσμενο κ μετά ότι θέλει από το δικό μας..παρόλο αυτά γύρω στα 11 κιλά είναι κ ήταν 81 πόντους Τελευταία φορά...

έχω κ ενα νέο...είμαι έγκυος κ εγώ στο 3ο την άλλη βδομάδα έχω τον πρώτο υπέρηχο κ εχω πολύ άγχος!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On 21/8/2018 at 1:39 ΜΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

μπράβο βρε κοριτσάκι μου,άντε κοντεύεις με το καλό!!!εμείς καλά είμαστε έχει αρκετή γκρίνια με τα δόντια του,έχει 12 κ ετοιμάζονται κ οι κυνόδοντες...τρώει ακόμα αλεσμενο το φαγητό του αλλά φυσικά τρώει από όλα μετά τον χρόνο..τώρα τα μασάει πολύ καλά,αλλά για να μου τρώει λίγο ποσότητα του δίνω το αλεσμενο κ μετά ότι θέλει από το δικό μας..παρόλο αυτά γύρω στα 11 κιλά είναι κ ήταν 81 πόντους Τελευταία φορά...

έχω κ ενα νέο...είμαι έγκυος κ εγώ στο 3ο την άλλη βδομάδα έχω τον πρώτο υπέρηχο κ εχω πολύ άγχος!!

ζουζούνααααα....μπράβο βρε συ! Στο 3ο??? ουαου! Με το καλό!

Εγώ σε μια δεκαριά μέρες γεννάω... τη Δευτέρα 27/8 έχω πάλι ραντεβού με το γιατρό..λογικά θα ορίσουμε και την ημ/νια τότε!

Σήμερα πήγαμε για εμβόλιο τον μικρό μας. 14.600 και 87 πόντους! θηριάκι!  Μου πε να κόψω τ αλεσμένα και ότι θέλει ας φάει..θα τον κόψει η πείνα τον καημενούλη! χαχα

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

ζουζούνααααα....μπράβο βρε συ! Στο 3ο??? ουαου! Με το καλό!

Εγώ σε μια δεκαριά μέρες γεννάω... τη Δευτέρα 27/8 έχω πάλι ραντεβού με το γιατρό..λογικά θα ορίσουμε και την ημ/νια τότε!

Σήμερα πήγαμε για εμβόλιο τον μικρό μας. 14.600 και 87 πόντους! θηριάκι!  Μου πε να κόψω τ αλεσμένα και ότι θέλει ας φάει..θα τον κόψει η πείνα τον καημενούλη! χαχα

χαχαχαχαχαχα Ναι το 3ο χαχαχαχαχαχα,σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κ εσύ με το καλό να υποδεχτειτε την μπουμπου!!ο μικρός σούπερ πολύ καλός!!εμένα τρώει από όλα κανονικά αλλά μεσημέρι του δίνω αλεσμενο κ για πιο γρήγορα αλλά βλέπω ότι το μπορεί ακόμα αν κ το έχει λίγο βαρεθεί..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

sweet με το καλό, με έναν πόνο...αν και μάλλον θα γέννησες:)

ζουζούνα ουάου, με φτάνεις βλέπω.. Όλα να πάνε καλά...

και τα μωρά και των δυο σας νομίζω μας ρίχνουν ένα κεφάλι και μερικά κιλάκια...Δεν πειράζει είμαστε κορίτσια....

Εμείς καλά, η μικρή μικρή γύρω στα 10 κιλά ακόμη.. Με 8 δοντάκια κ πολύ νάζι...Τρώει με μέτρο και όχι όλα τα φαγητά, όχι αλεσμένα εδώ και καιρό. Κρατάει σιλουέτα... Σήμερα είναι και η πρώτη της μέρα στον παιδικό...... Θα δείξει πως θα τα πάει...

:):):)

 

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anys είπε:

sweet με το καλό, με έναν πόνο...αν και μάλλον θα γέννησες:)

ζουζούνα ουάου, με φτάνεις βλέπω.. Όλα να πάνε καλά...

και τα μωρά και των δυο σας νομίζω μας ρίχνουν ένα κεφάλι και μερικά κιλάκια...Δεν πειράζει είμαστε κορίτσια....

Εμείς καλά, η μικρή μικρή γύρω στα 10 κιλά ακόμη.. Με 8 δοντάκια κ πολύ νάζι...Τρώει με μέτρο και όχι όλα τα φαγητά, όχι αλεσμένα εδώ και καιρό. Κρατάει σιλουέτα... Σήμερα είναι και η πρώτη της μέρα στον παιδικό...... Θα δείξει πως θα τα πάει...

:):):)

 

Ευχαριστώ πολύ! Δε γέννησα ακόμα.. την βγάζουν λίγο αδυνατούλα την μπεμπούλα τα μηχανήματα..οπότε δε βιάζεται ο γιατρός να την πάρει! 37+4 σήμερα.Αύριο έχω γιατρό.. από μέρα σε μέρα θα ΄μάθουμε πότε θα μπω!

Καλή αρχή στον παιδικό! πες μας πως τα πάει... έλεγα και γω να τον στείλω φέτος, αλλά φοβήθηκα τις ιώσεις με την μπέμπα σπίτι..και ούτε ψυχολογικά έτοιμη είμαι να τον αποχωριστώ! Α! και κάτι άλλο...ξεκινήσαμε και μεις κανονικό φαγητό. Του χω δώσει χυλοπιτάκι με κιμά, πατάτα ψητή με μπιφτέκι, ριζάκι με μοσχαράκι κοκκινιστό..σούπες με κοτόπουλο..αυτά τα χει φάει! τι άλλο προτείνεις που μπορεί να του αρέσει? τι τρώει η μικρή σου ευχάριστα? παστίτσιο λες να φάει ας πούμε?

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , sweet mommy είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Δε γέννησα ακόμα.. την βγάζουν λίγο αδυνατούλα την μπεμπούλα τα μηχανήματα..οπότε δε βιάζεται ο γιατρός να την πάρει! 37+4 σήμερα.Αύριο έχω γιατρό.. από μέρα σε μέρα θα ΄μάθουμε πότε θα μπω!

Καλή αρχή στον παιδικό! πες μας πως τα πάει... έλεγα και γω να τον στείλω φέτος, αλλά φοβήθηκα τις ιώσεις με την μπέμπα σπίτι..και ούτε ψυχολογικά έτοιμη είμαι να τον αποχωριστώ! Α! και κάτι άλλο...ξεκινήσαμε και μεις κανονικό φαγητό. Του χω δώσει χυλοπιτάκι με κιμά, πατάτα ψητή με μπιφτέκι, ριζάκι με μοσχαράκι κοκκινιστό..σούπες με κοτόπουλο..αυτά τα χει φάει! τι άλλο προτείνεις που μπορεί να του αρέσει? τι τρώει η μικρή σου ευχάριστα? παστίτσιο λες να φάει ας πούμε?

 

Ευχαριστώ... Εγώ τον πρώτο δεν τον σταμάτησα απο το νήπιο και τον δεύτερο τον πήγαινα παιδικό όταν γέννησα τη μικρή... Δεν ήθελα να με βλέπουν όλη μέρα με το μωρό, για να μη ζηλεύουν.. Οχι οτι δε ζηλεύουν ακόμη τη μικρή.

Εμένα τρώει λίγο απ όλα... Οτι τρώμε εμείς δλδ.

Τρώει ψαρόσουπα, παστίτσιο λίγο. Ζυμαρικά τραχανά, χυλοπίτες με γιαούρτι ή και σκέτο. Πατατούλες φούρνου με κοτόπουλο ψιλοκομμένο . Ζυμαρικά με κιμά. Ντομάτα και αγγούρι πολύ, γάλα ελάχιστο....Ψωμί, κρακεράκια....Γενικά έχει προτίμηση σε οτι έχει σχέση με σούπα. Απο φρούτα τρώει νεκταρίνια,σταφύλι(στη μέση κάθε ρόγα), μπανάνα,καρπούζι αλλά θέλει να τρώει μόνη της σε κομματάκια.. Γίνεται χάαααλια...

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα, στις 2-3 που μείναμε σε αυτό το θέμα..

Μπήκα να ενημερώσω για τον παιδικό. Η μικρή τα παει τέλεια, 3-4 μέρες έκλαψε τώρα πάει πολύ ευχάριστα..Δεν τρώει καλά, αλλά ούτε σπίτι τρώει και προς το μεσημέρι κοιμάται κιόλας.

Εσείς πώς τα πάτε, με μωράκι νεογέννητο η μια και στην κοιλίτσα η άλλη?

sweet o μεγάλος πως νιώθει για το μωρό?

ζουζούνα πως νιώθεις? τα καταφέρνεις?

 

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, anys είπε:

Καλημέρα, στις 2-3 που μείναμε σε αυτό το θέμα..

Μπήκα να ενημερώσω για τον παιδικό. Η μικρή τα παει τέλεια, 3-4 μέρες έκλαψε τώρα πάει πολύ ευχάριστα..Δεν τρώει καλά, αλλά ούτε σπίτι τρώει και προς το μεσημέρι κοιμάται κιόλας.

Εσείς πώς τα πάτε, με μωράκι νεογέννητο η μια και στην κοιλίτσα η άλλη?

sweet o μεγάλος πως νιώθει για το μωρό?

ζουζούνα πως νιώθεις? τα καταφέρνεις?

 

γεια σου ανυ!

γεννησα 10-09 μια μπεμπα 3,790!!! τα μηχανηματα ως 3,300 την βγαζαν! χαχα

ευτυχως ειχα πολυ γρηγορη αναρρωση απ την καισαρικη..καμια σχεση με την 1η φορα!

ο μικρος μου ζηλευει πολυ...τοσο που δεν το περιμενα! ειναι επιθετικος προς την μπεμπα κ προς εμενα. Γκρινιαζει ολη μερα κ κανει βλακειες για να τραβαει την προσοχη. Η μικρη ειναι ησυχη,κοιμαται ολη μερα...αλλα την ωρα που την παιρνω να την θηλασω δεν το αντεχει..θα κανει ολες τις διαολιες μαζεμενες! Σημερα ξυπνησε 8,30 το πρωι και οοοοοολη μερα δεν κοιμηθηκε καθολου, ηταν μες στην υπερενταση! τελικα αποκοιμηθηκε 1 τη νυχτα!

αυτα τα ωραια!

 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

γεια σου ανυ!

γεννησα 10-09 μια μπεμπα 3,790!!! τα μηχανηματα ως 3,300 την βγαζαν! χαχα

ευτυχως ειχα πολυ γρηγορη αναρρωση απ την καισαρικη..καμια σχεση με την 1η φορα!

ο μικρος μου ζηλευει πολυ...τοσο που δεν το περιμενα! ειναι επιθετικος προς την μπεμπα κ προς εμενα. Γκρινιαζει ολη μερα κ κανει βλακειες για να τραβαει την προσοχη. Η μικρη ειναι ησυχη,κοιμαται ολη μερα...αλλα την ωρα που την παιρνω να την θηλασω δεν το αντεχει..θα κανει ολες τις διαολιες μαζεμενες! Σημερα ξυπνησε 8,30 το πρωι και οοοοοολη μερα δεν κοιμηθηκε καθολου, ηταν μες στην υπερενταση! τελικα αποκοιμηθηκε 1 τη νυχτα!

αυτα τα ωραια!

 

 

 

καλημέρα,

 και μένα ζορίστηκε πολύ ο πρώτος, που με τον δεύτερο έχουν 18 μήνες διαφορά.

Τότε δεν το σκέφτηκα να τον πάω παιδικό. Με την εμπειρία μου πιά ξέρω οτι έπρεπε να τον πάω πριν γεννήσω... Όταν έφερα το μωρό σπίτι ο πρώτος έπαθε αμοκ... Και ένα μωρό 18 μηνών δεν μπορείς να του δώσεις να καταλάβει την κατάσταση.όσο και να προσπαθήσεις.. Ζήλευε και έκανε όλα αυτά που λές.. Βέβαια πέρα απο τη συμπεριφορά, μετά απο τόσα χρόνια,ξέρω οτι η ζήλεια του έχει και ψυχικό κόστος και ακόμη το φέρει βαρέως. 

Όταν γέννησα την τρίτη δεν τα σταμάτησα τα μεγάλα από το σχολείο και ήμασταν όλοι καλύτερα.. Και εγώ πιο ήρεμη και αυτά...Φυσικά δεν αρρώστησε το μωρό, αν και τα δύο κάθε μέρα τη φιλούσαν και την ακουμπούσαν(οι ιώσεις και πόσες θα κολλήσει είναι θέμα οργανισμού. Ο πρώτος ήταν πολύ φιλάσθενος και πριν πάει σχολείο)..Αν θες τη γνώμη μου στείλε το μεγάλο παιδικό... Για τις ιώσεις βλέποντας και κάνοντας, θα έχεις το μωρό λίγο μακριά του.... Αλλά στείλτον.... Ή αν έχετε γιαγιά να τον πας εκεί κάθε μέρα.. Του κάνει κακό να βλέπει οτι σε "έχασε". Τον είχες ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟ  και τώρα τον "παραμέρισες" γτ πρέπει να φροντίσεις άλλο μωρό..

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες.. αλλα δεν ηταν καλο το timing στην περιπτωση μου για να παει παιδικο! Σεπτεμβρη που ανοιγουν ημουν ετοιμογεννη κ δεν μπορουσα να τον πηγαινω..Τωρα χασαμε κ την προθεσμια για το εσπα. Οποτε του χρονου οπωσδηποτε θα παει. Ασε που δεν μιλαει κιολας και με αγχωνει να τον στειλω καπου κ να μην μπορει να μου πει πως περναει κ τι του συμβαινει εκει . Οι γιαγιαδες δεν ειναι πολυ κοντα για να πηγαινει καθε μερα . Πρεπει να περασουν θαλασσα με φερυμποτ για να ρθουν! Ερχεται που κ που η μανα μου κ τον παει καμια βολτα..η αδερφη μου επισης θα μου ρθει για καμια βδομαδα τωρα που τελειωσε η σεζον. Θα τον απασχολησει λιγο! Ο αντρας μου δουλευει 12.00-20.00...ολη μερα δηλαδη. Δεν μπορει να τον παει καπου εκεινη την ωρα.Μονο κυριακες τον παει στους παππουδες απο το πρωι κ γυρνανε αργα τ απογευμα!  Πολυ πεσμενος ειναι ομως ακομα κ τοτε. Σοβαρος πολύ! Του χει στοιχισει η αφιξη της μπεμπας! Ελπιζω με τον καιρο να την συνηθισει περισσοτερο κ να παιζουν αγαπημενα τα δυο τους!                              


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...