Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, linaa είπε:

      Υπάρχουν Κ άλλες σελίδες για βραχυχρόνια μίσθωση Κ σε μεσητικα μπορείς να ρωτήσεις. Googlare βραχυχρόνια μίσθωση Κ θα σου βγάλει διάφορα 

      Σ' ευχαριστώ!

      πρίν από 56 λεπτά , Angot είπε:

      εμείς δηλαδή να μην πω τι παίρνουμε ! 😅 μόνο το επίδομα λοχείας κύησης κ 9 μηνο;

      για αλλη μια φορά το επιβεβαίωσα! πραγματικά ! 

       ψάξε στο ίντερνετ έχουν μισθώσεις συγκεκριμένα  για κοντά στο μαιευτήριο!  ίσως βρεις κάτι! σου είπε μέχρι ποτέ σε υπολογίζει; 

      Μου είπε ότι οποιαδήποτε ώρα μπορούν να σπάσουν τα νερά. Δυστυχώς μου ειπε Δεν μπορεί να το προβλέψει κανένας.. Παρεμπιπτόντως εγώ πριν μια εβδομάδα κατάλαβα ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα αδείας κύησης και λοχειας λόγω του ότι δεν εχω 200 ενσιμα τα τελευταία 2 έτη οπότε δεν θα μου εγκρίνει η Δυπα την 9μηνη άδεια!!!! Τραγικό 

Πρωτάκια 2016-2017!!!


Recommended Posts

Καλημέρα!!

Ξεκινήσαμε εννοείται κι εμείς!!

Δεν έχει προσαρμοστεί ακόμα καλά η μικρή μου, γιατί δεν έχει κανένα παιδάκι από το σχολείο της. Σιγά σιγά, όμως, νομίζω ότι ξεθαρρεύει και παίζει με τα παιδάκια!!

Άρχισε και το ολοήμερο.

Η δασκάλα μας έχει την εξής φήμη: Είναι πολύ καλή σαν άνθρωπος και με τα παιδιά, αλλά δεν τα προχωράει πολύ γρήγορα, δεν δίνει πολύ σημασία σε τόνους, ορθογραφικά κλπ και δεν βάζει πολλά για το σπίτι. Οι δικές σας;;

Φτιάχνουμε και το απογευματινό πρόγραμμα.

Ενώ δοκίμασε ακροβατική, πέρυσι έκανε μπαλέτο και κολυμβητήριο, φέτος κατέληξε στο... τζούντο!!! Δοκίμασε χθες και ξετρελάθηκε!! Μάλλον εκεί θα πάμε, λοιπόν!!


NDPXp3.png eJ01p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!

Μαριλίνα αφου της άρεσε το τζουντο κανένα πρόβλημα. Ο δικος μας είναι αναπληρωτής οπότε δεν γνωρίζουμε πολλά γιαυτον. Περίμενε να δεις κι εσύ τι γίνεται. Μου φαινεται παντως ότι η νοοτροπία τους γενικά είναι στην πρώτη να μην βαζουν και πάρα πολλά στο σπίτι.

Mybilly καλή αρχή στο πρωτάκι σου. Για τις κασετινες δεν ξερω τι να σου πω. Ειναι κάθε παιδί πως το βολεύει. Εμεις παντως τις πολλές μπογιες και μαρκαδορους για τη ζωγραφική κλπ τα έχουμε σε μια κασετινα βαρελάκι που μενει στο σχολειο. Καπως έτσι το έχουν κάνει ολοι οι γονεις.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Μπιλάκο μου :-D!

Αρχίσατε κι εσείς, ε; Δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι είναι συνομήλικα τα καμάρια μας!

Για την κασετίνα, πιστεύω ότι τώρα που είναι αρχή τα χρησιμοποιούν πιο συχνά τα χρώματα (μαρκαδορο-ξυλομπογιές) αλλά σταδιακά, φαντάζομαι, θα περιοριστεί η χρήση τους. Πάντως, για να είμαι ειλικρινής, αν μου τα πέταγε χύμα μες στην τσάντα, μάλλον θα το έπαιρνα το "βαρελάκι". Εκείνος τι λέει; Θα το προτιμούσε;

Η δικιά μας η δασκάλα αυτοχαρακτηρίστηκε "αυστηρή" και μας είπε ότι "βάζει δουλίτσα για το σπίτι", αφήνοντας να εννοηθεί μπόλικη. Προς τα παρόν, πάντως, έχουν καθημερινά ένα φυλλάδιο στη γλώσσα κι ένα στα μαθηματικά. Ελπίζω να μην το παρακάνει. Όσο για το αυστηρή, η μικρή μου τουλάχιστον δεν έχει παραπονεθεί για κάτι (χαρούμενη πηγαίνει) αλλά πάλι, σε επίπεδο συμπεριφοράς τουλάχιστον, δεν είναι από τα παιδιά που θα δημιουργούσαν πρόβλημα στην τάξη, οπότε να γίνει αποδέκτης αυστηρότητας.

Από δραστηριότητες συνεχίζει το μπαλέτο της και για τη δεύτερη δραστηριότητα που ζητάει, το καθυστερώ λίγο, το σκέφτομαι και θα το ξανακουβεντιάσω μαζί της.

Καλή συνέχεια στα πιτσιρικάκια μας!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι και από μένα!

Είχα πάρει άδεια όλη την προηγούμενη εβδομάδα για να είμαι μαζί με τον μικρό μου στο ξεκίνημά του! Όλα πήγαν πολύ καλά! Βρήκε καταρχήν πολλά παιδιά από το νήπιο αλλά έκανε γρήγορα και νέους φίλους. Η δασκάλα τους είναι πολύ καλή καθώς είναι απο τις παλιές του σχολείου και την γνωρίζω από όταν πήγαινε η κόρη μου στο ίδιο σχολείο. Γενικά το συγκεκριμένο σχολείο έχει τις ίδιες δασκάλες εδώ και χρόνια οπότε ξέρω σε τι χέρια έχουμε πέσει!

Βιβλία μας έδωσαν την ημέρα του αγιασμού. Συγκέντρωσαν τα παιδιά της πρώτης στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου όπου τα χώρισαν σε τμήματα, και τους έδωσαν και από ένα κουτί ξυλομπογιές σαν δωράκι καλωσορίσματος. Μετά τα φώναζαν ένα ένα και πήγαινε το κάθε παιδάκι με την μαμά του και έπαιρνε και τα βιβλία του.

Εγώ τον έχω γράψει στο ολοήμερο αφού στο σπίτι δεν επιστρέφουμε νωρίτερα από τις 5, στην καλύτερη περίπτωση. Χτες που λειτούργησε το ολοήμερο μέχρι τις 3 ήρθε στο σπίτι έχοντας κάνει την φωτοτυπία της γλώσσας στο σχολείο οπότε μαζί κάναμε μόνο τα μαθηματικά. Του άρεσε που στο σπίτι είχε περισσότερο ελέυθερο χρόνο με αυτόν τον τρόπο! Και για να είμαι ειλικρινής κι εμένα μου άρεσε που δεν χρειάστηκε να τον ζορίσω στο σπίτι με 2 φωτοτυπίες!

Τα υλικά μας και όλα τα βιβλία ντυμένα, τα πήγαμε χτες στην τάξη και στο σπίτι θα έρχονται μόνο τα βιβλία και τα τετράδια που αφορούν το μάθημα της ημέρας.

Αυτά τα νέα μας από τις πρώτες 5 μέρες στο δημοτικό! Ελπίζω να συνεχίσουν να είναι το ίδιο καλά και στην συνέχεια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...