Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

σήμερα πονάω χαμηλά στην κοιλιά σαν πόνος περιόδου.όλη νυχτα πονουσα και δεν κοιμήθηκα καλά.....

μάλλον μεγαλώνει η μήτρα.:P

Ισως να ειναι αυτο ομως αν δεις οτι συνεχειζεται ο πονος να παρεις οπωσδηποτε τον γιατρο σου!Πρεπει να προσεχουμε τωρα ε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα κοριτσακια μου, τι μου κανετε;;

εγω ειμαι μια χαρουλα, χτες βολταρα ολη μερα και δεν μπηκα καθολου.

Σημερα εχει πολυ κρυο και θα κατσω σπιτακι να ξεκουρασω την μπεμπιτσα!

διαβασα ολα τα νεα σας, πολυ μπερδευτηκα..

Εγω εχω γιατρο που ειναι και στο Ικα οποτε αρχες Απριλιου που θα παω να μου τα εξηγησει ολα αναλυτικα.

αλλα και εγω ξερω πως κανεις τα χαρτια σου 56 μερες πριν αλλα οι περισσοτερες πανε για δουλεια και καθονται μετα..

Βιργινακι, πηρες τον γιατρο σου, πως εισαι σημερα;;

Λιζακι ωραιος ο μπεμπιτος σου!!!!

Α! ξεχασα.. χτες η πεθερα μου παρελαβε την προικα της κορης μου...

ειναι ολα καταπληκτικα και τωρα μας περιμενει να παμε να την φτιαξουμε την παντα παρεα..

Maraki τα λεφτα που περνουμε πριν γεννησουμε απο το Ικα, τις 56 μερες δλδ πανε βαση μισθου ! Δεν ειναι το ιδιο για ολες μας !!!

δεν το ηξερα:oops::oops:

Καλησπέρα κορίτσια!!!:D:D

είμαι και εγώ μαμά Ιουνίου με ΠΗΤ 15/6 λόγω καισαρικής !!!;)

είναι το τέταρτό μου παιδάκι και είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό!!!;);)

εύχομαι σε όλες με το καλό και υγιέστατα μωράκια!!!! :D:D

θα θελα να σας ρωτήσω με δέχεστε στην παρέα σας;:?::?:

Βαλι μου καλως ηρθες!!!!

εισαι η μοναδικη πολυτεκνη μανουλα της παρεας μας..!!!

τι παιδακι περιμενεις αυτη την φορα;

Με το καλο κοπελα μου!!!!

ειναι ψηφιακα αυτα νομιζω! εγω εχω το κλασσικο αλλα το ψηφιακο πρεπει να ναι ευκολο

η μαμα μου ειναι νοσοκομα και μου εχει πει πως σαν τα κλασσικα δεν ειναι κανενα καλυτερο.

αυτα να εμπιστευτειτε καλυτερα..

Να σας δειξω κ την προικα μας να μου πειτε τη γνωμη σας (ειναι με swarovskakia κι αυτη αλλα δε φαινονται καλα στη φωτο....)???:tongue: Αχ την ειχε κ σε ροζ....ποοοοσο τελεια εδειχνε δε φανταζεστε!!

Τζινακι μου, καταπληκτικη ειναι!!!!

καλοριζικη!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΟNOMA……….........ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.........Π.Η.Τ......... ΦΥΛΟ.....Β'ΕΠΙΠΕΔΟΥ

1.katerinars..........ΜΗΤΕΡΑ...............29/5/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ.....3/2/11

2.titina(Χριστινα)...29/8/2010............5/6/11…...MΠΕΜΠΑ.....31/1/11

3.bloublou…..........ΟΛΥΜΠΙΟΝ(ΠΑΤΡΑ).5/6/11....ΜΠΕΜΠΑ......26/1/11

4.Katerina_s………...ΓΑΙΑ......……..........8/6/11....ΜΠΕΜΠΑ......29/1/11

5.Εua_.................4/9/2010..............9/6/11.....ΜΠΕΜΠΑ..... 8/2/11

6.mpempakos..................................10/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ....4/2/11

7.kasi............................................ 13/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ..............

8.Gina_cfu…...........ΡΕΑ........…….......14/6/11…..ΜΠΕΜΠΗΣ.....25/1/11

9.LisaH.................ΙΑΣΩ...................14/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ.....8/2/11

10.βαλι...........................................15/6/11................................

11.tzo28………………….8/9/2010............16/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ................

12.kiki2011.............ΙΑΣΩ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ.....17/2/11

13.aggeliki83............ΓΑΙΑ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ.....16/2/11

14.virgi…………………...ΜΗΤΕΡΑ..............22/6/11....ΜΠΕΜΠΑ......12/2/11

15.μινουλα……………..ΑΤΤΙΚΟΝ..............23/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ....15/2/11

16.Rena2010-Διδυμα.ΙΑΣΩ......24/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ..15/2/11

17.aggeliki83............ΓΑΙΑ..................20/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ.....16/2/11

18.αντυ1998............ΜΗΤΕΡΑ...............26/6/11....ΜΠΕΜΠΗΣ.....23/2/11

19.maria-elpida........ΛΗΤΩ(ΚΑΛΑΜΑΤΑ).28/6/11...ΜΠΕΜΠΑ........22/2/11

20.Marilou85..Διδυμα..ΙΑΣΩ.....30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ 21/02/11

21.fntag......Διδυμα...ΜΗΤΕΡΑ..30/0611.....ΜΠΕΜΠΗΣ + ΜΠΕΜΠΑ.22/02/11

22.verolina..............23/9/2010...........30/6/11.....ΜΠΕΜΠΗΣ.....21/03/11

23.titina37(Κατερινα).ΓΑΙΑ.................30/6/11......ΜΠΕΜΠΗΣ.....21/02/11

24.Mamatopolina.......ΕΛΕΝΑ..............30/6/11.........................14/03/11

25.Mammyblue..........1/10/2010.......30/6/11.......ΜΠΕΜΠΑ..................

26.Οzalina................ΠΠΓΝΙ...............8/7/11........ΜΠΕΜΠΑ.......1/03/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσακια μου, τι μου κανετε;;

εγω ειμαι μια χαρουλα, χτες βολταρα ολη μερα και δεν μπηκα καθολου.

Σημερα εχει πολυ κρυο και θα κατσω σπιτακι να ξεκουρασω την μπεμπιτσα!

διαβασα ολα τα νεα σας, πολυ μπερδευτηκα..

Εγω εχω γιατρο που ειναι και στο Ικα οποτε αρχες Απριλιου που θα παω να μου τα εξηγησει ολα αναλυτικα.

αλλα και εγω ξερω πως κανεις τα χαρτια σου 56 μερες πριν αλλα οι περισσοτερες πανε για δουλεια και καθονται μετα..

Βιργινακι, πηρες τον γιατρο σου, πως εισαι σημερα;;

Λιζακι ωραιος ο μπεμπιτος σου!!!!

Α! ξεχασα.. χτες η πεθερα μου παρελαβε την προικα της κορης μου...

ειναι ολα καταπληκτικα και τωρα μας περιμενει να παμε να την φτιαξουμε την παντα παρεα..

δεν το ηξερα:oops::oops:

Βαλι μου καλως ηρθες!!!!

εισαι η μοναδικη πολυτεκνη μανουλα της παρεας μας..!!!

τι παιδακι περιμενεις αυτη την φορα;

Με το καλο κοπελα μου!!!!

η μαμα μου ειναι νοσοκομα και μου εχει πει πως σαν τα κλασσικα δεν ειναι κανενα καλυτερο.

αυτα να εμπιστευτειτε καλυτερα..

Τζινακι μου, καταπληκτικη ειναι!!!!

Καλοριζικη!!!!

Καλημερα κοριτσακι μου!!Αχ τι καλα..τα λαβατε κι εσεις??Ε να μας βάλεις καμια φωτο!!

Αυτο το τικερακι πρεπει να χει κολλησει...εμενα ηταν επι εβδομαδες στην μελιτζανα κολλημενο ε κ το βγαλα!χιχιχιχι

Αχ μ'εχει πιασει η ανοιξη κ ολο φτερνιζομαι κ εχω καταρροη...ουυφφφ :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακι μου!!Αχ τι καλα..τα λαβατε κι εσεις??Ε να μας βάλεις καμια φωτο!!

Αυτο το τικερακι πρεπει να χει κολλησει...εμενα ηταν επι εβδομαδες στην μελιτζανα κολλημενο ε κ το βγαλα!χιχιχιχι

Αχ μ'εχει πιασει η ανοιξη κ ολο φτερνιζομαι κ εχω καταρροη...ουυφφφ :(

Τζινακι μου, θα σας βαλω οταν θα ειναι ετοιμη και η παντα και θα την φερω απο την Πατρα, εκει μενει η πεθερα μου.

το τικερακι δεν μενει κολλημενο απλα απο το προηγουμενο φρουτο την παπαγια αλλαζει καθε τεσσερις εβδομαδες.

και τωρα μελιτζανα θα μεινει για αλλες τεσσερις.

δες εδω: http://community.thebump.com/cs/ks/blogs/nb_checklists/pages/how-big-is-baby.aspx?r=0&MsdVisit=1

και εμενα θα με πιασει η αλλεργια μου και θα υποφερω...

αλλα ακομα ειμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Τζινακι μου, θα σας βαλω οταν θα ειναι ετοιμη και η παντα και θα την φερω απο την Πατρα, εκει μενει η πεθερα μου.

το τικερακι δεν μενει κολλημενο απλα απο το προηγουμενο φρουτο την παπαγια αλλαζει καθε τεσσερις εβδομαδες.

και τωρα μελιτζανα θα μεινει για αλλες τεσσερις.

δες εδω: http://community.thebump.com/cs/ks/blogs/nb_checklists/pages/how-big-is-baby.aspx?r=0&MsdVisit=1

και εμενα θα με πιασει η αλλεργια μου και θα υποφερω...

αλλα ακομα ειμαι οκ.

ααα μαλιστα...εχεις δικιο...δεν το ειχα διαβασει ποτε:tongue:

Link to comment
Share on other sites

εμενα αλλο μου κανει εντυπωση.. μονο μελιτζανα; μικρη δεν ειναι;

χιχιχιχιχι!μα αυτο με προβληματησε κ ειπα οτι μαλλον κολλησε εκει!

Ποσο πια?...κ η μεγαλυτερη μελιτζανα να ειναι 0,5κιλο??ΕΕΕ οχι να μας πουν κ μισο κιλο...το χουμε ξεπερασει προ πολλου!!Αυτο ειναι προσβολη!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια ! Τωρα το πρωι εχω παρεα τον αντρουλη οποτε δεν θα μεινω αλλα θα μπω μεσημερακι παλι !

aobatsan σ ευχαριστω πολυ κουκλα μου ! Οντως εγινε ομορφο ! Ουτε κ γω το περιμενα ετσι το αποτελεσμα !!!

τζινακι μου πολυ ωραια η προικα την εχω δει !!!! με το καλο να τη λιωσει το μπεμπε ! χιχιχιχι!!!

Οζαλινα μου παρε το γιατρο σου ομως τηλ,,,, κ ευχομαι να μην ειναι τιποτα !!!

Μαρακι μου ολο σουρτουκευεις εσυ !

Αντε να δουμε κ την προικα πες στην πεθερα μην την αργησει ! χιχι!!!

Αυτο με τα βοηθηματα...οντως ρε κοριτσια αφου στην ουσια ειναι τα λεφτα που θα επρεπε να περνουμε απο τη δουλεια...ενας θεος ξερει γιατι τα λενε βοηθηματα ! Τεσπα !

Οσο για μενα σημερα ειμαι περδικι κοιμηθηκα πολυ καλα ως τις 10, δεν εχω ιχνος πονου καφε η ροζ σταγονας οποτε ολα καλα ! Για την ωρα δεν παιρνω το γιατρο χωρις λογο, αλλα αν δω το παραμικρο θα τον παρω στην διαρκεια της ημερας !!

Αυτα σας γλυκοφιλω για την ωρα !!!

Θα τα πουμε αργοτερα !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες. Πώς είστε;; Κορίτσια ξεκούραση και ηρεμία όποτε νιώθετε πονάκια.

Gina τέλεια και η προίκα και η κούνια! Ιδια γούστα έχουμε.

Για τα πιεσόμετρα δεν καταλαβαίνω γιατί να μην είναι καλά, ειδικά όταν τα ψηφιακά κάνουν 80-90 ευρώ και τα απλά 15-20. Με την ίδια λογική και οι ψηφιακές ζυγαριές πρέπει να είναι χειρότερες από τις αναλογικές, το ίδιο και τα θερμόμετρα.

Κι εγώ προσωπικά θεωρώ πιο επικίνδυνο να πάρω το αναλογικό και να μην ξέρω να την μετράω και να ακούω λάθος παρά το ψηφιακό. Ο γιατρός μου είπε να πάρω ότι με βολεύει. Θα ρωτήσω και στο φαρμακείο.


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου ολο σουρτουκευεις εσυ !

Αντε να δουμε κ την προικα πες στην πεθερα μην την αργησει ! χιχι!!

καλημερα Βιργινακι, εμενα περιμενει η πεθερα μου να ανεβω να εχω την υψηλη εποπτεια της κατασκευης!!!!

ειναι φανταστικα μου ειπε... πως κρατιεμαι μου λες!!!!

Για τα πιεσόμετρα δεν καταλαβαίνω γιατί να μην είναι καλά, ειδικά όταν τα ψηφιακά κάνουν 80-90 ευρώ και τα απλά 15-20. Με την ίδια λογική και οι ψηφιακές ζυγαριές πρέπει να είναι χειρότερες από τις αναλογικές, το ίδιο και τα θερμόμετρα.

Κι εγώ προσωπικά θεωρώ πιο επικίνδυνο να πάρω το αναλογικό και να μην ξέρω να την μετράω και να ακούω λάθος παρά το ψηφιακό. Ο γιατρός μου είπε να πάρω ότι με βολεύει. Θα ρωτήσω και στο φαρμακείο.

Λιζακι ειναι καλυτερα τα αναλογικα πιεσομετρα και αυτο ισχυει και με τις ζυγαριες, δουλευω σε καταστημα ηλεκτρικων και το βλεπω ποσο λαθος πανε και ποσο γρηγορα χαλανε οι ψηφιακες.

φυσικα και πρεπει να ξερεις να την μετρας την πιεση αν παρεις αναλογικο, κατι που ειναι πολυ ευκολο και σε φαρμακειο σου δειχνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες. Πώς είστε;; Κορίτσια ξεκούραση και ηρεμία όποτε νιώθετε πονάκια.

Gina τέλεια και η προίκα και η κούνια! Ιδια γούστα έχουμε.

Για τα πιεσόμετρα δεν καταλαβαίνω γιατί να μην είναι καλά, ειδικά όταν τα ψηφιακά κάνουν 80-90 ευρώ και τα απλά 15-20. Με την ίδια λογική και οι ψηφιακές ζυγαριές πρέπει να είναι χειρότερες από τις αναλογικές, το ίδιο και τα θερμόμετρα.

Κι εγώ προσωπικά θεωρώ πιο επικίνδυνο να πάρω το αναλογικό και να μην ξέρω να την μετράω και να ακούω λάθος παρά το ψηφιακό. Ο γιατρός μου είπε να πάρω ότι με βολεύει. Θα ρωτήσω και στο φαρμακείο.

τα ηλεκτρονικα πιεσομετρα δεν ειναι ακριβή στις μετρήσεις του και συνήθως ειναι ψευδείς ,μιλάω απο πειρα σαν νοσηλευτρια ΤΕΠ.Οτι είναι ακριβό δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και καλο.


.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...