Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι 3 θελω για να μπω στο μηνα μου κ γω ευχομαι να γεννησω καπου στα μεσα του μηνα κ να μην τον κλεισω !!! δεν αντεχω κατερινα μου αλλο !!!

SouttttΥπομονη!!! Τοσους μήνες τα καταφέραμε, τώρα θα κολλήσουμε????:tongue:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Katerinaki καλό ταξίδι να έχει ο μπαμπάς σου, να αναπαυθεί η ψυχούλα του κ να θυμάσαι πως από ψηλά θα θέλει να σε βλέπει χαρούμενη να μεγαλώνεις το μωράκι σου!!!!

Διαβάζοντας αυτά που γράψατε καλούλες μου,,,

Εγώ πήρα αφρόλουτρο της fissan για έναν κ μοναδικό λόγο: την απίστευτη "μωρουδίλικη" μυρωδιά του΄

Για παιδίατρο πότε πρέπει να αρχίσουμε την αναζήτηση? όταν με το καλό φέρουμε τα μπεμπάκια στο σπίτι μετά από πόσες μέρες τον καλούμε????

Και κυρίως πως τον επιλέγουμε????:confused:

Άντυ να σε ρωτήσω στα λητώ ψώνισες???????


"cogito,ergo sum"

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κοριτσάκια μου γλυκά.....

όλο απορείες είμαστε ε?ασε η αγωνία να αγκαλιάσουμε τα μωρουλίνια:tongue::tongue::tongue:

ο παιδίατρος έρχεται σπίτι 10 ημερες μετά τον τοκετό.....ακριβής ημέρα θα μας πεί ο παιδίατρος νεογνολόγος στο μαιευτήριο......κριτήριο επιλογής παιδιάτρου δεν μπορω να πω.Οι γνώμες γνωστών και φίλων βοηθούν αρκετά.Εγώ το μόνο κρητίριο για την επιλογή της παιδιάτρου μας ήταν ότι έμαθα οτι δεν δίνει εύκολα αντιβίωση και γενικότερα φάρμακα και παρα το γεγονός ότι είμαι της δουλειάς και έχω καταναλώσει προσωπικα τα αμέτρητα χαπάκια στον γιό μου αρνουμαι να δώσω εύκολα ότιδηποτε.......

Καλυντικά και εγω frezyderm κ fissan θα χρησημοποιήσω,τα έπαιρνα και στον γιό μου και ήταν τα καλύτερα από όσα δοκίμασα.....;)

virgi τα έχεις όλα έτοιμα.......μπράβο σου.και όπως σου είπε και η Κατερίνα και να λείψει κάτι το παίρνεις εκείνη την στιγμή....

katerina_s μοναξιές??? σε καταλαβαίνω γιατι και εγώ τα ίδια παθαίνω αν μείνω μόνη μου...ούτε να φάω δεν μπορώ..

maria-elpida υπομονή κοριτσάκι μου.....θα υποχωρήσοπυν σιγά σιγά οι καούρες......ξέρω έιναι φρικτές γιατί και εγώ υποφέρω ειδικά το βράδυ:(

παπακι σε 6 μέρες φτάσαμε στον όγδοο:shock::shock::shock:τρελλένομαι απο την αγωνία να δώ την μπέμπα......:Pόταν ξεκίνησε αυτή η εγκυμοσύνη δεν πίστευα ότι θα φτάσω εδώ..........

ουπςςςςςςςς πολυλογία........η βροχή φταίει:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια, τι πολυλογια και αποριες ειναι αυτες..

και εγω εχω τις ιδιες και ευτυχως που οι μανουλες μας βοηθανε..

και εγω σε φαση λιστας για την βαλιτσα ειμαι τωρα...

αλλα δεν αγχωνομαι, οπως ειπε και η Κατερινα στην πολη ζουμε, ο,τι θελουμε το παιρνουμε..

Οσο για τα καλλυντικα κ γω πρεπει να τα παρω τωρα κ θα παρω της mustella !!! Ειναι πολυ καλα κ μυρωδατα !!! Με αυτα μας επλενε κ η μανουλα μου !!!!

mustella εχω παρει και κρεμα για τις θηλες και μυριζει ακομα και αυτη ωραια..

κ στην οργανωση δεν ημουν ποτε καλη...κλαψ κλαψ !!!

εγω ευτυχως που εχω τον αντρουλη που ειναι τελειος για οργανωση:tongue::tongue:

Για παιδίατρο πότε πρέπει να αρχίσουμε την αναζήτηση? όταν με το καλό φέρουμε τα μπεμπάκια στο σπίτι μετά από πόσες μέρες τον καλούμε????

Και κυρίως πως τον επιλέγουμε????

Βανιλακι, εδω στην κλινικη που ιθα γεννησω οταν μπαινεις τους λες και ποιον παιδιατρο θες και τον καλουν.

βρισκεται μεσα στον τοκετο, βλεπει και το μωρακι μεσα στο μαιευτηριο και μετα ξαναπας σε αυτον σε 20 μερες περιπου.

εμεις ειμαστε αναμεσα σε δυο, εναν με διδακτορικο και παλιο γιατρο της Καλαματας στον οποιο εμπιστευομαστε την πειρα του και μια πολυ καλη πιο νεα με καλο ονομα αλλα εχει πολυ δουλεια.

θα δουμε..

Link to comment
Share on other sites

α! ξεχασα να σας γραψω, εφτιαξα τα σπιτικα μωρομαντηλα.

σαπουνι εβαλα απορρυπαντικο προδερμ και baby oil.

ωραια εγιναν αλλα την αλλη φορα θα βαλω λιγοτερο νερο.

μυριζουν ωραια και καθαριζουν, δεν ξερω αν θα τα εβαζα στο μωρο ειναι καπως υγρα αλλα για εμας μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!

Κατερινα μικρη, λυπαμαι πολυ για τον μπαμπα σου, ξερω τι ειναι να χανεις τοσο κοντινο προσωπο, ελπιζω το μπεμπακι σου να σου παρει λιγη απο τη λυπη και να σου φερει χαρα...

Σας διαβασα ολες, δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα! :rolleyes:

Λιζα, ειπαμε, ολα καλα θα ειναι, να μην ανησυχεις. Ακομη και επεμβαση να χρειαστει, θα ειναι κατι μικρο και θα το προσπερασετε γρηγορα.

Νομιζω η Βανιλια μεσα σε 2 μερες πηρε ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ή κανω λαθος;; Μπραβο βρε κοριτσι, εγω παλευω κατι μηνες και ακομη τα μισα εχω κανονισει χαχαχα.

Τωρα εχω μια ερωτηση: Τα καλυμμα του καθισματος αυτοκινητου και απο την καλαθουνα το υφασμα πως τα πλυνατε; Στο χερι ή στο πλυντηριο και με τι; Χαζη απορια, αλλα σε μια κουταλια νερο πνιγομαι.

Σημερα πηγαμε τζαμπο, λεγαμε να παρουμε το μπανακι του αλλα κολλησα, δεν ηξερα τι χρειαζομουν και τελικα ειπα να δω λιγο μεσα στο φορουμ και μετα να παμε να παρουμε. Αντι αυτου, πηραμε ενα mobile για την κουνια, μαρεσε πολυ, της fisher price. Πηραμε ενα στολιδακι για τον τοιχο ή την κουνια, εγω στο τοιχο θα το βαλω, που παιζει μουσικη και ειναι ενα φεγγαρακι με ενα παιδακι επανω του-πολυ γλυκο. Πηρα και καποια φορμακια αμανικα-δεν ειχα παρει ακομη, κατι πετσετακια για τον ωμο, και κατι πετσετακια για να το κανω μπανιο. Πηραμε και για το μεγαλο παιδι (τον αντρα μου) μια μπαλα μπασκετ:rolleyes::rolleyes:.

Εχω και αλλες αποριες, αλλα δεν τις θυμαμαι. Πλεον αν δεν σημειωνω οτι χρειαζομαι, το ξεχναω.

Α! γεννησε σημερα και μια φιλη μου, αγορακι, με φτ, 4240 παρακαλω!!! μεσα σε 2 ωρες!!! Και δεν ταλαιπωρηθηκε καθολου!! Θα παω μαλλον αυριο να τη δω, ανυπομονω να δω τον μπεμπη της!

ΜΑκαρι ολες να εχουμε μια τοσο ευκολη γεννα και υγιη μωρακια :D


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσακια!

Κατερινα μικρη, λυπαμαι πολυ για τον μπαμπα σου, ξερω τι ειναι να χανεις τοσο κοντινο προσωπο, ελπιζω το μπεμπακι σου να σου παρει λιγη απο τη λυπη και να σου φερει χαρα...

Σας διαβασα ολες, δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα! :rolleyes:

Λιζα, ειπαμε, ολα καλα θα ειναι, να μην ανησυχεις. Ακομη και επεμβαση να χρειαστει, θα ειναι κατι μικρο και θα το προσπερασετε γρηγορα.

Νομιζω η Βανιλια μεσα σε 2 μερες πηρε ΤΑ ΠΑΝΤΑ, ή κανω λαθος;; Μπραβο βρε κοριτσι, εγω παλευω κατι μηνες και ακομη τα μισα εχω κανονισει χαχαχα.

Τωρα εχω μια ερωτηση: Τα καλυμμα του καθισματος αυτοκινητου και απο την καλαθουνα το υφασμα πως τα πλυνατε; Στο χερι ή στο πλυντηριο και με τι; Χαζη απορια, αλλα σε μια κουταλια νερο πνιγομαι.

Σημερα πηγαμε τζαμπο, λεγαμε να παρουμε το μπανακι του αλλα κολλησα, δεν ηξερα τι χρειαζομουν και τελικα ειπα να δω λιγο μεσα στο φορουμ και μετα να παμε να παρουμε. Αντι αυτου, πηραμε ενα mobile για την κουνια, μαρεσε πολυ, της fisher price. Πηραμε ενα στολιδακι για τον τοιχο ή την κουνια, εγω στο τοιχο θα το βαλω, που παιζει μουσικη και ειναι ενα φεγγαρακι με ενα παιδακι επανω του-πολυ γλυκο. Πηρα και καποια φορμακια αμανικα-δεν ειχα παρει ακομη, κατι πετσετακια για τον ωμο, και κατι πετσετακια για να το κανω μπανιο. Πηραμε και για το μεγαλο παιδι (τον αντρα μου) μια μπαλα μπασκετ:rolleyes::rolleyes:.

Εχω και αλλες αποριες, αλλα δεν τις θυμαμαι. Πλεον αν δεν σημειωνω οτι χρειαζομαι, το ξεχναω.

Α! γεννησε σημερα και μια φιλη μου, αγορακι, με φτ, 4240 παρακαλω!!! μεσα σε 2 ωρες!!! Και δεν ταλαιπωρηθηκε καθολου!! Θα παω μαλλον αυριο να τη δω, ανυπομονω να δω τον μπεμπη της!

ΜΑκαρι ολες να εχουμε μια τοσο ευκολη γεννα και υγιη μωρακια :D

γεια σου Μινακι, ολα καλα ε? να της ζησει ο μπεμπαρος της φιλης σου!!!

πολυ καλος!!!

για το μπανακι που λες και εμεις εχουμε μπερδευτει, αλλα μας αρεσε πολυ της fisher price, δεν ξερω αν το ειδες..

τωρα για την καλαθουνα δεν το ειχα σκεφτει να πλυνω το υφασμα αλλα τωρα του το λες, γιατι οχι.

φανταζομαι βγαινει και πλενεται ευκολα.

θα παρετε και στρωμα για την καλαθουνα? εμεις ναι, αυτο:http://www.irabebe.gr/product/%CE%957038/stroma-kalathounas-kokofinika

εμας το καθισμα του αυτοκινητου δεν εχει καλλυμα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Μινακι, ολα καλα ε? να της ζησει ο μπεμπαρος της φιλης σου!!!

πολυ καλος!!!

για το μπανακι που λες και εμεις εχουμε μπερδευτει, αλλα μας αρεσε πολυ της fisher price, δεν ξερω αν το ειδες..

τωρα για την καλαθουνα δεν το ειχα σκεφτει να πλυνω το υφασμα αλλα τωρα του το λες, γιατι οχι.

φανταζομαι βγαινει και πλενεται ευκολα.

θα παρετε και στρωμα για την καλαθουνα? εμεις ναι, αυτο:http://www.irabebe.gr/product/%CE%957038/stroma-kalathounas-kokofinika

εμας το καθισμα του αυτοκινητου δεν εχει καλλυμα.

Γεια σου Μαρακι! ΚΑλα ολα, εκτος απο τις κλασσικες καουρες και εμετους. Αχ αυτος ο μπεμπης μου κανει την ζωη δυσκολη, αλλα αντρας, τι περιμενεις;;;:rolleyes::rolleyes:

Εμεις πηραμε στρωματακι για την καλαθουνα αλλα δεν θυμαμαι με τι ... Το πηραμε απο το motherbaby μαζι με την καλαθουνα και εκανε 20 ευρω.

Το μπανακι της fisher price ειναι αυτο; : http://www.fisher-price.com/gr/catalog/pdf/nursery.pdf σελιδα 3.

Αν ναι, το ειδαμε, αλλα δεν ηξερα αν θα με βολεψει γιατι η μπανιερα στο σπιτι μου ειναι πολυ χαμηλα, και αν ειναι να το βαζω μεσα θα πρεπει να σκυβω πολυ και θα κοψωμεσιαστω :cool:. Ελεγα να δω κανα μπανακι με βαση, που μπαινει η βαση στη μπανιερα, αλλα δεν ξερω που να ψαξω.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

για μπανακι με βαση εννοεις κατι τετοιο?

http://www.irabebe.gr/product/6900/vasi-baniou

νιμιζω πως και εχουν ολα τα βρεφικα μαγαζια, αλλα χωραει στο μπανιο σου?

εμενα δεν χωραει κατι τετοιο αλλα εχω μεγαλο νιπτηρα και τις πρωτες μερες θα την πλενουμε εκει, και μετα θα παρω μπανακι.

ναι οντως θαα πρεπει να σκυβουμε αλλα πως αλλιως?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλα ολα, εκτος απο τις κλασσικες καουρες και εμετους. Αχ αυτος ο μπεμπης μου κανει την ζωη δυσκολη, αλλα αντρας, τι περιμενεις;;;:rolleyes::rolleyes:

:tongue::tongue:εχεις δικιο καλη μου, αντρας απο τωρα αρχισε τα ζοριλικια!!!!!!!

αλλα και εμενα η δικη μου η τσαπερδωνα με εχει τσουρουφλισει κανα 2 μερες τωρα, δεν μας μπηκε καλα ο 8ος...

Link to comment
Share on other sites

για μπανακι με βαση εννοεις κατι τετοιο?

http://www.irabebe.gr/product/6900/vasi-baniou

νιμιζω πως και εχουν ολα τα βρεφικα μαγαζια, αλλα χωραει στο μπανιο σου?

εμενα δεν χωραει κατι τετοιο αλλα εχω μεγαλο νιπτηρα και τις πρωτες μερες θα την πλενουμε εκει, και μετα θα παρω μπανακι.

ναι οντως θαα πρεπει να σκυβουμε αλλα πως αλλιως?

Χμμ να σου πω την αληθεια δεν ξερω ακριβως τι εννοω χαχαχα ασχετη εντελως, τωρα διαβαζω λιγο να δω τι υπαρχει. Απλα ειναι υπερβολικα χαμηλη η μπανιερα μας, εδω μονο για να την καθαρισω εχω θεματακι με την μεση μου και πριν μεινω εγκυος. Θα δω, παντως της φισερ πραις μου αρεσε πολυ, αυτο ηταν να παρουμε αρχικα.

Σημερα λεγαμε να παρουμε και τα χρωματα, αλλα ειχε πολυ κοσμο το πρακτικερ και μενα μου ηρθε αναγουλα και φυγαμε αρον αρον..

Α! τωρα που το θυμηθηκα!! Μπλουμπλου τελειο το δωματιακι της μικρης σου!! ΜΑρεσει πολυ το θεμα με τις πεταλουδιτσες που εχεις.

Εσυ Μαρια δεν θυμαμαι αν εχεις βαλει φωτο, αν ναι, να παω να τις δω.


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...