Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

Βιργινακι αστα με το χρονο, εγω προσπαθω απο τωρα να προσαρμοστω λιγο στο ωραριο.

Δηλαδη θηλαζω την μικρη τις ωρες που θα ειμαι εδω και απο τις 9 το βραδυ μεχρι την αλλη μερα οσες φορες θελει.. Μου ειπε και η παιδιατρος οτι ετσι συντηρειτε και ο θηλασμος.

Οσο για τις δουλειες, ε, τι να κανουμε, θα τα κανουμε στο ρεπο και την κυριακη.

Εγω θα δουλευω ως εξης, επειδη ειμαστε σπαστο και πρεπει να δουλευω 6 ωρες, δεν γινεται να πηγαινω το πρωι για 5 ωρες και το απογευμα για 1..

Ετσι θα ειμαι 2 μερες κανονικα πρωι-απογευμα, 2 μερες μονο πρωι ή μονο αποιγευμα για 4 ωρες, θα προτιμησω το απογευμα φυσικα, μια μερα ρεπο και το Σαββατο που ειμαστε συνεχες θα ειμαι 6 ωρες συνεχομενα.

βασικα με βολευει και εγω θελω να δουλευω πιο πολυ απογευμα για να ειναι ο αντρουλης με την Εφη και να την βλεπω και εγω λιγο τα πρωινα.

Οποτε καλα ειναι μια μενα το ωραριο.

α! φαγαμε σημερα ολο το γιαουρτι μας, νουλακ με δημητριακα, αυριο θα της βαλω φακες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

δεν ξερω Ζωη μου, δεν το εχω δοκιμασει το advance, αλλα ο αντρουλης ηθελε να παρουμε νουλακ γιατι ελεγε οτι του κολλαει καλυτερα σαν εταιρεια η νουνου απο την δελτα!!! χαχχαχ!

παντως το σκετο νουλακ δεν το εφαγε και ας βαλαμε μεσα μπανανα, σημερα με τα δημητριακα το εφαγε ολο. αλλα ειπα να μην της δινω καθε μερα και η γιατρος το ιδιο μου ειπε, να δινω μονο αν ειμαστε εξω να μην κουβαλαω φαγητο...

Link to comment
Share on other sites

ζωιτσα χαιρομαι που ειναι ολα καλα !!!!!

μαρακι μια χαρα αφου σε βολευει ολα οκ !!!!

κ γω σημερα δεν ηθελαν να μου δωσουν το 6ωρο δεν εβγαινε το προγραμμα λεει κ σκαρφιστηκα ενα σωρο ψεμματα κ ειπα δεν εχω κανεναν να μου το κρατησει κ ο αντρας μου θα φευγει νωριτερα απο τη δουλεια για ν απηγαινω εγω κ οτι εκιενος δεν θα περνει καθολου ρεπο για να συμπληρωνει τις ωρες που θα λειπει! αχαχαχα!!!!! καλα ειμαι ικανη να τα κανω μανταρα ! δεν το χω καθολου το ψεμα ! τεσπα επρεπε να το κανω για χαρη της κορης !

επισης τσακισαμε κ μεις ολο το γιαουρτι νουλακ επισης με δημητριακα να το εκανε το σκατο ! ο πατερας της το εδωσε!

μαρακι οταν θα κανουμε φακες το απογευμα τι θα δινουμε ? γιαουρτι ? σου ειπε μεσα στις φακες να βαζεις κ ρυζι ????

αυτα τα ολιγα φευγω παω ν ακανω κρεπες με μερεντα μπανανα φουντουκι τριμμενο κ μπισκοτο κ λιγο παγωτο διπλα ! γαιμι γιααααααμι !!!!!!!!! κοπιαστε αν θελετε !

Link to comment
Share on other sites

Ελπιδα ναι, και εμεις ετσι..οταν βγαινουμε εξω τοτε μονο γιαουρτακι!Παντως πες τον Τερη οτι και η Νουνου ειναι σκ@@@ εταιρια..

Το φριζολακ το γαλα το εχουν απαγορεψει απο την αγορα γιατι εχει καποια στοιχεια που δημιουργουν αλλεργια στα μωρα(ο γατουλης επαθε αλλεργια στη λακτοζη τον πρωτο καιρο και δυσκοιλιοτητα) και παρολα αυτα κυκλοφορουν στην αγορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαρακι μια χαρα αφου σε βολευει ολα οκ !!!!

κ γω σημερα δεν ηθελαν να μου δωσουν το 6ωρο δεν εβγαινε το προγραμμα λεει κ σκαρφιστηκα ενα σωρο ψεμματα κ ειπα δεν εχω κανεναν να μου το κρατησει κ ο αντρας μου θα φευγει νωριτερα απο τη δουλεια για ν απηγαινω εγω κ οτι εκιενος δεν θα περνει καθολου ρεπο για να συμπληρωνει τις ωρες που θα λειπει! αχαχαχα!!!!! καλα ειμαι ικανη να τα κανω μανταρα ! δεν το χω καθολου το ψεμα ! τεσπα επρεπε να το κανω για χαρη της κορης !

μαρακι οταν θα κανουμε φακες το απογευμα τι θα δινουμε ? γιαουρτι ? σου ειπε μεσα στις φακες να βαζεις κ ρυζι ????

αυτο δεν παιζει, το 6ωρο ειναι υποχρεωμενοι να στο δωσουν!!!

δεν την ρωτησα τι θα δωσω το απογευμα αλλα δεν νομιζω να δωσω φακες, αθ της πεσουμε βαριες, θα δωσω μαλλον λαχανικουλια.. οχι ρυζι δεν μου ειπε αλλα δεν ειναι κακη ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

kalhmeroudia !

το ρυζι με τις φακες λενε οτι εχει πολυ καλη αποροφηση σιδηρου !

μαρακι ειναι υποχρεωμενοι να σου δωσουν το 7ωρο, κ αν θελει ο εργοδοτης το 6ωρο ! στα κοριτσια που γυρισαν τα εκανε 7ωρο ! ετσι σκαρφιστηκα ενα σωρο δικαιολογιες γιατι ετσι κ αλλιως δεν με βολευει το 7ωρο ! κ ολα καλα !

το αλλο σαββατο λοιπον ξεκιναω !

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

τελικα εβαλα τις φακουλες και θα προσθεσω και λιγο ρυζακι, εβαλα και καροτο, κρεμμυδι,ντοματα και μια πατατουλα για το αμυλο.

Βιργινακι για ενα χρονο με την ληψη της λοχειας ειναι υποχρεωτικο το 6ωρο, αυτο τουλαχιστον ειπε ο δικος μας διευθυντης στον προισταμενο μου και μετα για αλλυς 6 μηνες ή ενα χρονο δεν ειμαι σιγουρη πας 7ωρο.

Αρα μεχρι τελος Αυγουστου θα πρεπει να ειμαστε 6ωρο.

Καλη αρχη!!!!

Link to comment
Share on other sites

παντως τα υπολοιπα κοριτσια τα εκανε 7ωρες !

κ σχετικα με το 6ωρο κριμα που χανουμε χρονο απο αυτο του 6μηνου ε ???? ειναι πολυ λιγος ο καιρος για 6ωρο πιστευω αλλα τεσπα !

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου και απο εδω! Γιαουρτι και εγω του πηρα τα advance. Διαβασα οτι δεν εχουν ζαχαρη ή γλυκαντικες. Το σκετο δε τρελλαθηκε κιολας, με δημητριακα του αρεσε καλυτερα. Εγω το απογευμα δινω φαριν,οποτε το παω μια μια τωρα. Οσον αφορα τα μπισκοτα, το καλο που εχουν τα μιραντα ειναι οτι λιωνουν και γιννται νιανια και δεν εχουν κινδυνο πνιξιματος. Κατα τα αλλα τιγκα στη ζαχαρη...

Καλα ρε Βιργινια...τι κρεπα ηταν αυτη που περιεγραψες...πωπωπω τα σαλι μου τρεχουν και κανμω και διαιτα...μου λειπει η σοκολατα!!!!

Κ Α Λ Η Ε Π Ι Σ Τ Ρ Ο Φ Η Σ Τ Η Δ Ο Υ Λ Ε Ι Α, Β Ι Ρ Γ Ι Ν Α Κ Ι Μ Α Σ ! ! !

Ευχομαι,ολα να βρουν το δρομο τους γρηγορα!!!!

Ζωιτσα,βγηκε η καλλιεργεια????

Παω για σιδεροοοοοοο-φιλακιααααααααα!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ναι υποτιθεται οτι αν δεν παρεις το 6μηνο πας για 6 ωρες μετα την λοχεια..

Τεσπα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα, και μεχρι τωρα καλα τα ξεπεταξαμε τα μικρουλια μας!

Η μικρη εφαγε μια χαρα τις φακες, εβαλα μεσα και ρυζακι και ενταξει της αρεσε.

Τωρα το απογευμα της εδωσα λαχανικα και οχι γιαουρτακι γιατι αυριο θα ειμαστε εξω το πρωι και λεω να φαει εκει το γιαουρτακι. Υπολογιζω να της δινω 2-3 φορες το πολυ την εβδομαδα, αυτο μου προτεινε και η γιατρος μας.

σημερα δεν πηγαμε εκκλησια το απογευμα, βαρεθηκαμε, το πρωι ομως βγηκαμε στις κουνιες, εχει μια πολυ ωραια παιδικη χαρα εδω κοντα και δεν την ειχα ανακαλυψει, βασικα την ηξερα αλλα δεν ειχα παει ποτε.

Εβαλα την περδικα στην κουνια, ενταξει δεν της αρεσε και πολυ αλλα θα ξαναπαμε!

Λοιπον αυτα τα νεα μας, σημερα, τα ξαναλεμε, παω να αλλαξω την μικρη, κατι μυρισε!!!

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη εγω την κρεπα εκανα πως δεν την ειδα!!

Εγω μιραντα θα τα αποφυγω οσο μπορω και η γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητα, καλυτερα ψωμακι ή κανα σπιτικο μπισκοτακι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αγγελικουλα μου !

ΑΝτε να δω πως θα παει για την ωρα εχω πολυ αγχος !

Η κρεπα ολα τα λεφτα ! την κανω τελεια! χαχαχα!!!!! Απορω γιατι δεν σκεφτηκα να φτιαξω κρεπες στη συναντηση η χαζη !!!! Την επομενη ομως σιγουρα !

Μαρακι μου κ γω 2-3 φορες την εβδομαδα θα της δινω κ εχω σκεφτει τι ςκυριακες που θα ανοιξει ο καιρος κ θα θελουμε να βγαινουμε να της δινω το πρωι γιαουρτι κ το απογευμα φρουτα!

Εγω προσωπικα δεν ειμαι ευχαριστημενη απο το χρονο που εχουμε διαθεσιμο γι ατα μωρα μας ! οι του δημοσιου εχουν εναν χρονο νομιζω!

μπραβο που φαγατε φακουλες!!!

κ για τι ςκουνιες μια χαρα θα τις συμπαθησει η εφουλα μην αγχεσαι !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στην επομενη συναντηση ελπιζω να ειμαι και εγω και θα φτιαξουμε μαζι κρεπες, κανω και εγω πολυ ωραιες!

Βιργινακι φυσικα και δεν φτανει ο χρονος για τα ψυχουλινια μας και μακαρι να μην χρειαζοταν καθολου να λειψουμε αλλα σκεψου και αλλες περιπτωσεις που πανε για δουλεια στους 2-3 μηνες?

Οποτε παλι καλα να λεμε..

Ενταξει εγω νιωθω τυχερη, θα μπορει ο Τ να μου φερνει την μικρη στο μαγαζι ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα..

Θα συνηθισουμε μωρε που θα παει..

για τις κουνιες πιο πολυ καμαρωνα και χαζεψα εγω παρα η Εφη.. σχεδον μου ηρθε να βαλω τα κλαματα.. τα παιδακια μας μεγαλωσαν και κανουν και κουνια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπεραααααα και απο εδω!!!!

μαρακι τελεια η εφη,το ξερεις αλλωστε!!!εμας δεν μας εκανε λογο για γιαορτι οποτε δεν ξερω να σου πω τιποτε!

εμεις βγαλαμε αλλα δυο δοντακια,τους επανω κοπτηρες!!!!θα με πετσοκοψει!χαχαχα!

χθες ηθελα να παμε στις κουνιες μετα την κρεμα,αλλα δεν την εφαγε!τον επιασε να κανει κακα του και μετα δεν ηθελε!και επειδη φοβηθηκα μην πεινασει γρηγορα δεν πηγαμε!

σημερα ομως δεν εφαγε ουτε τα φρουτα το πρωι!βεβαια το αχλαδι ηταν αγουρο,ελπιζω να ηταν δυο τυχαια γεγονοτα!τωρα κοιμαται ελπιζω να φαει το μεσημεριανο!ηπιε γαλα στις εννια και μετα ηπιε γαλα στις 12 αλλα πολυ λιγο μου φανηκε!αγχωθηκα και εγω τωρα οτι ειναι νηστικος καταλαβαινετε!πηγα να βγαλω και γαλα και εβγαλα 70 ml με το ζορι!!

αυτα!σας φιλω!!


5LOMp3.png

wkcLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...