Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts

:D:D:D:Dμανουλεεεεεςςςς!!!!!!!!!! τι καλα και εδω ειναι οπως λεει η ζωιτσα και εδω και εκει μια χαρα ειναι απλα να εχουμε το παρεακι μας!!!

καλε πειτε μου πως θα φτιαξω το τικερακι μου πληηηηηζζζζζ δεν φενεται ποσο μεγαλωνει ο θυσαυρουλης μου.....ααχχχχ ηθελα να το αλλαξω:confused: και το χαλασα η παλαβιαρα κλαψ κλαψ.....:-(:sad:


a66gp3.png

aaHup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γράφετε κορίτσια και εδώ, τι τέλεια.

Διάβασα τα ολίγα περί γιαουρτιού, εμείς δυστυχώς θα το καθυστερήσουμε ακόμα, μέχρι να δούμε πως θα πάει. Σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω το κρόκο αυγού και μόνο και τέλος του 11 και ψαράκι. Φακές δεν της έχω βάλει ακόμα, από βδομάδα όμως θα μπουν στο μενού. Όσο για το γιαουρτάκι προσπαθήστε των ενηλίκων, γιατί δύσκολα μετά τα δέχονται όταν έχουν μάθει με τις γλυκιές γεύσεις, να πω την αλήθεια και εγώ δεν θα τα ήθελα αν είχα φάει τα δικά τους, είναι τρέλα.

Ο μικρός είναι μια χαρά απο την ίωση, η μικρούλα είχε χθες βράδυ 37,7 και λίγη μυξούλα, γενικώς όμως ευδιάθετη.

Μαξιλάρι στα μικρά βάζετε; Η δικιά μου νομίζω ότι το χρειάζεται πλέον, κοιμάται μόνο μπρούμυτα και αν γυρίσει ανάσκελα τσαντίζεται και ξυπνάει, σήμερα που την είχα στο μαξιλάρι και κοιμήθηκε μια χαρά.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εδω!

Μπλουμπλου ποσο τυχερη εισαι!!

Ρενεζακι θελω μερες να σου απαντησω και ολο το παραμελω, λοιπον πατα πανω σε ενα αλλο τικερ,

φτιαξε το δικο σου,

κανε αντιγραφη το τικερ και ελα εδω στο πινακα ελεγχου, επεξεργασια υπογραφης, και κανε επικολληση και μετα αποθυκευση.

Δεν ειναι τιποτα, ΜΠΟΡΕΙΣ να τα καταφερεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες....

Τι κάνετε?Σας διαβάζω συνεχώς και εδώ και στο face αλλά ήμουν σε δύσκολη φάση και δεν ήθελα να σας μαυρίσω.

Περάσαμε μια λαχτάρα με τον μικρούλη εχει φίμωση και μας έκανε πυρετό και έκλαιγε κάθε φορά που ουρούσε έκλαιγε,δεν μπορουσε ουτε να κοιμηθει και κάναμε εξετάσεις γιατι μας λέγανε να τον βάλουμε για επέμβαση αλλά ευτυχώς όλα πήγαν καλά και ο μικρός είναι πολύ καλύτερα.

Μεσα σε όλο αυτο απέλυσαν και τον άντρα μου γιατι θα κλείσει το μαγαζί και έμεινε και αυτός χωρις δουλειά και τώρα ψάχνουμε και οι δυο...

Διαβάζω τα νέα σας όμως και πολυ χαιρομαι που μεγαλώσανε τα ζουζούνια σας.Εμεις συνεχίζουμε με τον θηλασμό και έχουμε βάλει απο κρεατα κοτόπουλο και κατσικάκι.Αυτο που με προβληματίζει είναι οτι είναι ακόμα 8κιλά και 67 πόντους είναι πολύ χαμηλά στην καμπύλη και τα κιλα δεν με απασχολούν τόσο όσο το ύψος.Ειναι σχεδον 10μηνών και ειναι ακόμα τσιλιβίθρας...

Παω να διαβασω τα νεα σας και θα τα ξαναπούμε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και εδω , αυριο δεν θα εχω λαπτοπ, αρα αποτοξινωση και τα λεμε το σαββατο!!

Σημερα χορτασαμε βολτες, βγηκαμε το πρωι με την μικρη και αλωνισαμε, πηραμε και μαλλι αλλα δεν ξερω τι να πλεξω, η κυρια στο καταστημα παραδιδει μαθηματα και λεω να πηγαινω οποτε μπορω να μαθω να κανω καπελα και ζακετουλες, μου ειπε οτι ειναι ευκολο, για να δουμε!!

Μετα ηπιαμε καφεδακι με τους γονεις μου στη πλατεια και μετα γυρισα σπιτακι και τωρα το απογευμα ειχαμε βγει για βολτα στο jumbo.

Η μικρη τωρα λιγο με εσκασε για να να κοιμηθει, νυσταζε σαν τρελη αλλα δεν κοιμοταν!! τελικα την πηρε ο υπνος αφου καθως θηλαζε γυρισε και μου εδωσε ενα φιλι στο μαγουλο ετσι χωρις να της το πω!! καλα ελιωσα λεμε!!!

Γεια σου βρε Σοφακι, τι κανεις? ελα βρε αγαπη περασατε περιπετεια ε? περαστικα σας βρε και ολα καλα απο δω και περα!

οσο για το βαρος και το υψος, ο γιατρος τι λεει? απο φαγητο τρωει ο μικρος ή ειναι δυσκολος? γιατι αμα τρωει μαλλον ειναι το σκαρι του και δεν το πιανει!

Γραφε βρε πιο συχνα!!

Φιλια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλησπέρα Μαρια.Τι καλά που πλέκεις εχει έχω ξεκινήσει να κεντάω του μικρου την πάντα και ακόμα δεν τηυν έχω τελειωσει.Εμας η γιαγια μας έπλεξε ενα πουλοβεράκι και μια ζακετούλα όνειρο.Η γιατρός με ρωτάει συνεχώς πόσο τρωει ο μικρός και καθε πότε,με έστειλε και 2 φορές να κάνω γενικη και καλ.ούρων μήπως έχει κρυφή ουρολοίμωξη αλλά όλα καθαρα.Ο μικρός τρώει σαν ποσότητα αρκετά και επειδη έχει θεμα τον μπουκώνω και εγώ αλλα δεν στεκεται πουθενα όλη μερα είναι στο τρεχαλιτο γι'αυτο δεν με απασχολει τόσο το βάρος αλλά το ύψος???Απο την αλλη δεν τρωει κρέμες εμποριου, ουτε γιαουρτάκια ουτε μοσχάρι (εχουμε δυσανεξια στη λακτόζη)τρωει τα φρουτα, τα λαχανικα του με κοτοπουλο ή κατσικι και το απογευμα κρεμες της holle με μητρικο γάλα.Μακάρι να μου ξεπεταχτεί τωρα με την άνοιξη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα.γεννησα ενα κοριτσακι στο μητερα στις 9.6.2011:p τ

λοιπον εμεις τρωμε πολλα,απο κρεας κοτοπουλο κατσικι μοσχαρι και σε κιμα.φακες,ψαρι και αυγο εδω και ενα μηνα και κατι.γενικα πολλες φορες της δινω και δικα μας φαγητα χωρις αλατι φυσικα.ειναι συμβουλη του παιδιατρου μας να της δινουμε τα παντα εκτος απο γλυκα και ξηρους καρπους.απο βαρος ειμαστε στα 8 κιλα και υψος 70 ποντοι.τρωει και γιαορτακια της δελτα και μπισκοτακια τα μιραντα και τα βρεφικα.στην κινηση ειμαστε λιγο πισω δεν μπουσουλαμε και δεν στεκεται μονη της αλλα δεν ανυσηχουμε.αυτα....ελπιζω να μην σας κουρασα τα πα ολα μαζι

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα και από εμένα,

σας διαβάζω συχνά, αλλά σπάνια καταφέρνω να γράψω. Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας...

Έχω κι εγώ μια μικρή που γεννήθηκε 29 Μαΐου. Δικαιούμαι να γράφω στις μανούλες Ιουνίου;; Γιατί μανούλες Μαϊου δεν βρήκα...:P:p:p

Η μικρή μας έχει τρελάνει, θέλει συνέχεια την προσοχή μας και δεν μπορεί να την αγνοούμε ούτε για ένα λεπτό. Επίσης έχει συνηθίσει να την κρατάμε αγκαλιά όλη την ώρα και έχουμε σε αχρηστία ρηλάξ, στράτα, πάρκο, καρεκλάκι φαγητού....Μερικές φορές με πιάνει απελπισία....δεν μπορώ να κάνω καμία δουλειά στο σπίτι, ούτε καν να πάω τουαλέτα όταν λείπει ο άντρας μου..μόλις τη βάλω κάτω...πεθαίνει στο κλάμα...

Δεν ξέρω τι να κάνω..ειλικρινά. Όλοι μου λένε την κακόμαθα...αλλά πώς έγινε αυτό ειλικρινά δεν ξέρω...

Επίσης είναι και ψιλοβαριά τώρα (9100 ήταν στις αρχές του Μάρτη) και θέλει να την κρατάμε να πατάει κάτω και να χοροπηδάει και έχω πεθάνει από την κούραση...

Γενικά ομως είναι αξιαγάπητη, καλόφαγη, ορεξάτη, παιχνιδιάρα και πολύ αγαπησιάρα !!!! Αντικειμενικά πάντα....:P:p:p


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ζουζουνες!!!!

Ποσο καιρο εχω να γραψω εδω!!!

Σοφια μου σου το ειπα, μην ανησυχεις. Και κατι να ειναι, το εχετε εντοπίσει εγκαίρως και θα λαβετε τα μετρα σας. Μην σκας! Απο κιλα ειναι οκ!Για το υψος θα δειτε. Άλλωστε τα ακριβα αρωματα μπαινουν σε μικρα μπουκαλάκια!!!! :)

xrysa να σου ζησει η κορουλα!!! Επιτελους μια "τεμπελα" σαν την κορη μου! Μην ανησυχεις, οι δικες μας θα τα κανουν μαζεμενα ολα!

mariakriti καλως την! Να σου ζησει η μπεμπα σου! Δεν την βρίσκω βαριά τη μπέμπα σου! 9100 μια χαρά ειναι! οσο για το αν την κακομαθες... Εξω απο το χορο πολλα τραγουδια λενε όλοι! Τις δουλειες του σπιτιου αστες για αργοτερα. Σε λιγο καιρο η μικρη θα ξεπεταχτεί και θα ηρεμήσεις απο αυτα!

Εμεις ειμαστε καλα κοριτσια οπως τα ξέρετε! Ηρεμια!

Φιλάκια πολλά!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

Κοριτσια καλως ηρθατε, Χρυσα μια χαρα η κουκλα σου και οσο για την κινηση ολα θα τα κανουν, εμενα η δικη μου κανει πολλα αλλα τα κανει οταν θελει εκεινη, σπανια οταν της το πουμε..

Μαρια δεν ειναι βαρια η δικια σου και εμενα 9040 ηταν αρχες μαρτη και 79 εκ. (ειμαστε ψηλες, μοιασαμε του μπαμπα μας)

Σημερα δεν κοιμοταν με τιποτα, τωρα την καταφεραμε..

φιλακια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια!!

Κοριτσια καλως ηρθατε, Χρυσα μια χαρα η κουκλα σου και οσο για την κινηση ολα θα τα κανουν, εμενα η δικη μου κανει πολλα αλλα τα κανει οταν θελει εκεινη, σπανια οταν της το πουμε..

Μαρια δεν ειναι βαρια η δικια σου και εμενα 9040 ηταν αρχες μαρτη και 79 εκ. (ειμαστε ψηλες, μοιασαμε του μπαμπα μας)

Σημερα δεν κοιμοταν με τιποτα, τωρα την καταφεραμε..

φιλακια πολλα!!

79 εκ?????????????????????????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock: προσκυνώ!!!! Εφηρίκοβα!!!!!:tongue::tongue::P:p:p:p:p


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και εδω, τι κανετε? εμεις μια χαρα, φαγαμε το φρουτο μας και τωρα παιζει στο χαλι πολυ υσηχη ακομα.. ευτυχως ειναι καλουλα..

Αυτες τις μερες τρωει πολυ καλα και πινει και γαλατακι, πολλες φορες βεβαια και μεσα στην νυχτα αλλα χαλαλι της..

Τωρα θα ερθει η μαμα μου και θα παμε βολτα..

Κατερινακι ηθελα να σε ρωτησω, ποτε γυρνας για δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Μαρακι και απο εδώ λοιπον!!! Και η δικιά μου μολις εφαγε φρουτο. αν δεν κοιμηθει σε 15 λεπτα λεω να τη βλάλω μια βολτα!

Στη δουλεια γυριζω περιπου μεσα Ιουνιου...εχω καιρο ακομα, αν και πραγματικα ξέρω οτι θα περάσει τοσο γρηγορα. Εσυ? Πότε με το καλο;;;


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...